Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też byłam zdziwiona,że przy 2k2o moze dojść do podkradania , ale tak jak Martys napisała może dojść do zrośnięcia łożysk. No nic, na razie pozostaje mi czekać do następnej wizyty i modlić się by oba lobuzy ładnie rosły ;-) .
Iza moje chłopaki też tak są odwrócone- jeden glowkowo a drugi miednicowo :-).

Odnośnik do komentarza

Twixii moi tez główka i miednica do końca ciąży :) podobno przy położeniu miednicowym jest potem duza szansa na problemy ze stawami biodrowymi- tak mnie straszyli, ale okazało sie, ze nic takiego nie występuje u Oleczka (uff)
Martys ja urodziłam 37 tc 1 dzien, zaplanowane cc w terminie, początkowo miało byc 38 tc, ale własnie ze względu na hiportofie z tego zrezygnowano uznając, ze skoro nie można poznać przyczyny zatrzymania wzrastania w macicy to trzeba wyjąc juz maleństwa na swiat. 40 dni bylam w szpitalu na patologii przed porodem 35 i 5 juz z dziecmi na noworodkach- nigdy tyle poza domem nie byłam ;) waga spadła po porodzie niewiele, sprawdzę potem w książeczkach bo tam jest wpisana najniższa masa i napisze. Mały chyba z wagi 2100 do 1980 jesli dobrze pamietam.
Ajka ja tez piłam masę soku z buraka na anemię, do tego kaszanka, krwiste i steki. szpinak i wątróbkę ostrożnie bo w szpinaku szczawiany a w wątróbce toksyny. Niestety nie pomogło mi to i anemia sie pogłębiała aż sie zatrzymała ok 32 tc i tak zostało. Teraz juz ok

Odnośnik do komentarza

Na anemie - sok z pokrzyw (dwie lyzki stolowe +cytryna) z 9,7 mam hemoglobine 11,7.
My dalej w szpitalu, dzis 31,1
Wczoraj przyszly wyniki prob wattobowych i spadlh w normy, nie sa juz podwyzszone, a kwasy zolciowe z 16,1 spadly na 13,6 kazdy zdziwiony na obchodzie, daja mi leki ale jakby sami w nie nie wierzyli, a teraz sie dziwia. Dziwne. Kaza "hodowac dzieciaczki".
Wczoraj robil mo USG i stwierdzil ze jedno z moich dzieci "ma wielki leb" az mnie zamurowalo i mowie slucham ? "No ma wielki leb" wiec pytam o co mu chodzi czy cos jest nie tak? A on na to "nie, wszystko ok, ale ma wielki leb". Zamilllam, a komentarz na poczatku "nie dosc ze kazali zejsc zrobic mi USG to na dodatek wpakowali mnie w blizniaki i mam dwa razy wiecej roboty".
Poczulam sie okropnie. Kazdy mowi tu co innego. Wyprosilam u pielegniarki moje wyniki i dzwonilam do swojego lekarza zeby mi powiedzial o co chodzi. Ja wiem ze to dobry szpital i maja mnostwo pacjentek, ale te lezace powinny zostac poinformowane co siedzieje i dlaczego zostaja dluzej.
Jakies d-dimery mam mocno podwyzszone i lekarz hosterii narobil, a moj mowi, ze spokojnie to ciaza blizniacza to raz, dwa wysoka, trzy mialam wyniki watrobowe zle wiec odbina sie to na calym organizmie, po czwarte nie ma powodu do histerii.

Odnośnik do komentarza

Karolinathetwin , ale bym chciała doczekać do 37 tygodnia ...tylko może w szpitalu wolałabym mniej leżeć a najlepiej wcale ;)
Raptus życzę zdrowia i dużo siły...niestety realia naszych szpitali i podejścia do pacjenta czasem potrafia zwalić z nóg. Nie dość, że sam pobyt w szpitalu jest czesto stresujący i nie jest przyjemny to jeszcze traktuje się ludzi jak zło konieczne ;/

Odnośnik do komentarza

Dowiadywalam sie na wlasna reke o co chodzi w moich wynikach i mowilam mu o tym USG. Cos mi sie wydaje ze zostalo to przekazane, bo Pani dok byla na obchodzie co pracuje z nim w innym miejscu i mowila do mnie szyframi ktorych nie rozumialam. Tekst typu "pozbierala Pani juz wszystko na miescie?" Hmm?? Powtorzyla to samo. Wiec ja mowie ze nie rozumiem o co chodzi i powiedziala ze "cholestaze i ciaze blizniacza...." wiec mowie ze nie latam po miescie tylko siedze w jedym miejscu. I zmienila temat kto mieszka w moim brzuszku.... a potem co ja taka spokojna, nie wiem chyba po lozku mam skakac...
Poczulam sie zle, ale to oni powinni sie wstydzic ze nie informuja pacjentow i jakis kretyn tak komentuje dziecko na USG, albo laska ze sie stoczyl i mi je wykonal.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Po jak ja wam współczuję tych pobytów w szpitalu, ale wiem po sobie ze dacie radę!!!!!ja przed porodem leżała 7tyg.nie było źle jeśli chodzi o sam pobyt,dużo znajomości nawiązaniu i utrzymujący się cały czas;)), jedzenie mię najgorsze;))ale fakt..przyznaję rację..informacja pscjenta kiepska, co lekarz to inna teoria :\\trzebabylo mieć nerwy że stali..ja nie miałam i często odbijają się to na mnie..wtedy pocieszenia szukałam tutaj na forum:)))pomagało:)))
Iwo..szczególnie za ciebie trzymam kciuki,zobacz jak daleko już jesteś,a pamiętasz..mjak zazdrością mi 3z przodu wvtygodniach:))a tu jeszvzevtroszke istnieją malutka będzie z tobą ;))))waga małej bardzo ładna;)))moja Tosia miała 2050..teraz ma miesiąc i 4kg:)))więc bez obaw utuczysz mała po porodzie;)))
Ja nadal karmie piersią..zaczyna to być męczące bo małe coraz więcej piją,a co za tym idzievcoraz dłużej wiszą na cycu:) doba za krótka i po co mi sen jak to napisała Monis;))))ach..
Jeszcze raz powodzenia dla mam w szpitalu!!!!dacie radę!!! Ja z perspektywy czasu dziękuję Bogu że byłam w szpitalu..myślę że dzięki temu urodziłam w miarę normalnym tygodniu.kontrola przeplywow imasy dziewczynek fakt stresujaca i często mnie strasxyli ale skończyło się dobrze:))))czego i wam życzę :))))
Dobranoc:)))
Mama bliźniaczek ksero (jkdo)urodzonych w 35tyg:)))

Odnośnik do komentarza

Ja juz 3 tygodnie w szpitalu, na lekarzy absolutnie nie narzekam, opiekę mam dobra. Dobrze się czułam fizycznie i psychicznie do tej pory.... Od 2 dni jest ze mną na dali starsza pani w ciąży która uprzykrza dotkliwie życie mi i drugiej dziewczynie... Jak do tej pory dobrze znosiłam pobyt, tak od wczoraj mam dość. Nie wierzyłam ze taka baba może wprowadzić z równowagi. Eh. Ale jeszcze tylko dwa dni.. Jakoś ją ścierpię :P

Chciałam się zapytać dziewczyn które rodziły w terenie przez cc, długo was trzymali w szpitalu??
Bo ja bym chciała wyjść z dziećmi jak tylko dojdę do formy jako takiej. Wiem oczywiście ze to będzie zależeć od kondycji moich szkrabów :)
Dziewczyny szpitalne trzymam kciuki bo wiem ze to jest duże obciążenie :)
37+2

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Staram sie regularnie podczytywać forum jednak na pisanie nienazwane jest czas, zawsze jest cos do roboty :)
Czas leci jak szalony, 18 kończymy 2miesiace! Dzieciaczki rosną jak na drożdżach, Antek pomimo mniejszej wagi urodzeniowej juz przegonił siostrę i waga i długością :) Maja tez ładnie przybiera ale jest drobniejsza. Nadal jemy pierś plus mm. Antek to mały żarłok i uwielbia jeść pierś, mógłby pół dnia wisieć. Maja mam wrażenie ma coraz większy problem z jedzeniem piersi wiec ratujemy sie nakładka. Im większa tym bardziej leniwa ;)
Tez juz byliśmy na szczepieniu na szczęście obyło sie bez większych problemów. Nadal walczymy z problemem brzuszkowym szczególnie u Antka, juz chyba wszystkie możliwe kropelki testowaliśmy łącznie z owianym sława sab Simplexem. Dzieciaczki zmieniają sie z dnia na dzien, zaczynaja coraz bardziej komunikować sie z otoczeniem co jest cudowne :) uśmiechy i pierwsze próby gaworzenia są przecudowne :) matka wariatka pstryka codzień multum zdjeć i kręci filmy jak szalona :D
Co do porodu to my doczekaliśmy 38 tygodnia, lekarze byli zadziwieni ze tak długo donoszona ciaza bliźniacza. Generalnie moje dzieci nie spieszyły sie do wyjścia, zastanawiałam sie czy gdyby nie problemy z ciśnieniem na końcówce i wyznaczony termin cc to ile by same posiedzialy :)
Pozdrowienia dla wszystkich mam :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Co do anemii, tez mi lekarz i polozna mówiące to bardzo często towarzyszy ciąży bliźniaczej ale z drugiej strony że należy dbać o to bo potem mogą różne następstwa wystąpić. Ja walczę nią od pocztku: dietą (sok z buraków, morele itp.) I lekami (obecnie mam tardyferon ale chyba będzień do zmiany na ferrumlek bo nie wchłania się zbyt dobrze - i tak w kółko)

Karolinathetwin,
Z zakupem laktatora czekam na po porodzie (czyli jeszcze jakieś 4-6 tyg.) Co by chociaż wiedzieć czy będę miała pokarm. A jaki masz rodzaj- pojedynczy czy podwójny?

Odnośnik do komentarza

Co do wielkości dzieciaczków to miałam w 29tc 200g różnicy (1300 i1500) ale jako że ciąża jest 2k2o to lekarz powiedział ze ok i trzeba patrzeć na maluchy osobno i nie porównywać tylko sprawdzać czy każdy się mieści w normie. Wiec u mnie chłopak jest przy górnej skali, mała przy dolnej - ale nadal ok, wiec się nie martwię. Mały ma też tylko dwunaczyniową pępowinę- 4 różnych lekarzy widziało te wyniki (tak się akurat złożyło) i żaden się podniósł alarmu - więc też staram się być spokojna.

Odnośnik do komentarza

Hmmm. ...
Zjadło mi pół posta. Wiec pytanie jest czy macie jakieś sposoby na wspomniane zapalenia pęcherza? (Do tej pory dostawałam antybiotyki i przechodziło ale może macie jakąś podpowiedź aby w ogóle się nie pojawiało).

Aha hemoroidy- jako że są winikiem zaparć, ja prewencyjne piję siemię lniane (szklanka przed snem). Zaparć nie mam, chomroidów też (jak na wakacjach zapomniałam pić to od razu i jedno i drugie się pojawiło - dobrze że znikło jak wróciłam do kuracji). Może którejś tez pomoże.

32tc 2k2o

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Nasze córeczki w piątek skończyły 3 miesiące. Przybierają, choć są drobne, co mnie martwi, ale pediatra stwierdziła, że na razie ok. ( 5 kg i 4700) Mają fenomenalne wyniki żelaza - nadal i generalnie rozwijają się super.
Na problemy z brzuszkami i kupami znacząco pomogła zmiana mleczka na Nutramigen. Obie mają skazę białkową, chociaż tylko u jednej widac to na skórze. Odkąd podajemy to mleczko, inne dzieci- dużo spokojniejsze i radośniejsze.
Z nocami bywa różnie, ale większa córeczka przedwczoraj przespała od 22 do 6, więc jest nadzieja :)
Nadal karmię piers/mm i zamierzam jeszcze przez miesiąc.
Co dziwne z całej rodziny ja mam najgorsze wyniki krwi - bardzo wysoki cholesterol, co o tyle dziwne, że jestem na diecie beznabiałowej. Waga stanęła na +3 w stosunku do tej przed ciążą, ale myślę, że to piersi ;)
My byliśmy już dwa razy na szczepieniach ( albo trzy). Zrobiliśmy też pneumokoki, które dla wcześniaków są za darmo i rotawirus (ostatecznie przeważył fakt, że chciałabym dziewczyny w miarę szybko wyslać do żlobka)
Dziewczyny zniosły szczepionki bez żadnych sensacji.
Mamy też za sobą pierwszy katar/kaszel. Cuda zdziałał nabulizator - obyło się bez antybiotyku.
Córeczki slodkie, widać że skoki rozwojowe mają raczej wg wieku korygowanego, czyli trzeba im dac poprawkę na dogonienie rówieśników. czasem podczytuję forum lipcowe i załamuję się, że dziewczyny jeszcze nie ważą 6-7 kg i nie łapią zabawek itd. A to wszystko przychodzi w swoim czasie. Już tak pięknie reagują na nas i się śmieją, wodzą wzrokiem za karuzelką. Zmiany widać praktyczniez dnia na dzień.
Teraz powoli szykujemy się do Chrzcin.
Dziewczyny w szpitalach - trzymajcie się spokojnie. Mamy karmiące - trzymajmy się :)))
Dobrej niedzieli

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Moje bobasy mają juz 10 miesiecy. U nas waga w ciąży do pewnego momentu byla identyczna, a w ok 31 tc Bianka przestala przybierac. Lekarze cały czas się zastanawiali czy rozwiązywać ciąże. Ciężka decyzja była. Dociągnelismy do 35 tc Bianka sama zdecydowała, że opuszczamy lokal. Odeszły mi wody. Bianka 1940 Ksawery 2650. Dzis Bianusia 20 dg lżejsza od Ksawcia.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Ahh mamusie :) uwielbiam jak piszecie o swoich dzieciaczkach.
Mam do was pytanie, ostatnio zaczelam poszukiwanie wozka, bylam w kilku sklepach i sa albo mega drogie i ladne albo mega brzydkie i tanie. Wiem ze na pewno chce jeden za drugim. Tym obok siebie nie potrafilam nawet wykrecic, taki szeroki, maz sie smial ze prawo jazdy na przyczepke musimy zrobic.
Widzialam na internecie wozek bebetto 42, gondola+ spacerowka za 2 tys. Wydaje sie porzadny, widzialam pojedyncze wozki tej firmy. Jednak w zadnym sklepie nie moglam go pomacac. Czy ktoras z Was widziala go na zywo i moze cos o nim powiedziec ?

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwkw7i4qe26vfa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...