Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze w sprawie wózka my mamy Twinni, może trochę ciezkawy, ale z gondola i fotelikami samochodowymi jest ok, tyle, ze nie musze go znosić/wnosić bo mieszkamy w domu jednorodzinnym. Dopiero od tygodnia włożyłem siedziska spacerówki i tu juz troszkę wózek waży. . Ale dla mnie najważniejsze było to, by jedno dziecko było za drugim (w tych szerokich nie wszędzie się zmieścicie w drzwiach) i na tej samej wysokości, a do tego, by się nie kopały. Ten wózek spełnia wszystkie te warunki. Natomiast podobno wózek nie jest ładny (słowa sprzedawcy w sklepie) jednak dla mnie jest spoko:)

Odnośnik do komentarza

Odnośnie wózka mam wózek Baby Jogger City Mini Double Gt - jestem mega zadowolona. Chłopcy siedzà obok siebie, mieścimy siè w dzwiach 80 cm. Składa się go i rozkłada w kilka sekund. Spacerówka waży 13 kg. Niestety w Polsce nie dokupi się do tego wózka podwójnego adaptera do fotelików. Chłopcy urodzili się w styczniu i jeśli jechaliśmy gdzieś samochodem to transportowaliśmy ich w fotelikach. Od czerwca jeżdzą na płasko w spacerówce. Teraz już nawet na półsiedząco. A no i nie ma podnóżka na nóżki, ale nie ma chyba idealnego wózka. Wjeżdzamy do lasu, w piach. Sama go dzwigam kilka razy na dzień. Wpadł mi w oko, poczytałam, porównałam, spojrzałam na youtube na filmik o użytkowaniu.
Mieszcze się do autobusu, tramwaju a wózek po złożeniu ( spacerówka ) spokojnie mieści się do bagażnika.
Także, jeśli jeszcze szukacie może warto spojrzeć.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Goyka!! Dziękuję za recenzje bo właśnie ten wózek chce kupić :) Zobaczyłam go w sklepie, pojezdzilam między półkami i się zakochałam :) Czytałam same dobre opinie. Rozumiem, że nie miałaś w takim razie do niego gondoli? Bo z tego co się orientowalam u sprzedawców, to one są największym problemem (obecnie nie ma już prawie nigdzie w pl, czekają na dostawe ze stanów na lipiec)... :)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,

ja mam zakupiony wózek Easywalker Duo, jeszcze go rzecz jasna nie miałam okazji przetestować, ale opinie też są super. W sumie myślę, że jest podobny do Baby Joggera, tylko nie ma problemu z gondolkami. Bo są dostępne bez problemu. Kupiłam ten wózek używany, ale w stanie właściwie idealnym, nowy kosztuje chyba z 7 tys:/

Jeśli chodzi o karmienie, to faktycznie ta babka z filmu ma duuuże piersi, czego o mnie powiedzieć nie można;) Zatem na pewno jest jej łatwiej:)

Anielkaa, aż tydzień? Wyobrażam sobie jak to jest na takim etapie, pewnie już się nie możesz doczekać... A ten tydzień, to będziesz w szpitalu leżeć? Życzę Ci wytrwałości!:) i mam nadzieję, że dobrze znosisz te ostatnie chwile!:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam 7tyg blizniaki. Od tygodnia śpią osobno, po prostu są za duże na spanie razem, dzieci sie przekrecaja, nóżki wchodzą między szczebelki, dzieci sie denerwują albo budzą. Dlatego nie musicie sie martwić, że dzueci zdążą sie przyzwyczaić. A bylo to wygodne bo wstawilismy jedno łóżeczko do sypialni, a drugie do salonu. Co to przykrywania to my uzywalismy na poczatku rozkow i kocykow, a jak jest teraz tak ciepło to uzywamy do tego pieluszek flanelowych. Uzywam ich także zamiast recznika po kąpieli. Ręcznik z kapturkiem jest dla mnie jakiś niewygodny póki dzieci sa takie nieduże. A pieluszka sprawdza się super, codziennie biorę świeżą. Ja mam wózek dorjan. 78cm, mieszczę sie właściwie wszedzie, nawet w drzwiach między pokojami, a one sa chyba węższe o 10cm od wejściowych do mieszkania. Nie wiem jak z wagą tego wózka, ale ja raczej nie bede musiała go nosić. Ja też karmiłam jednocześnie tylko przy asyście męża, ciężko do drugie dziecko przystawic:/

Odnośnik do komentarza

A co do wózka to ja mam też upatrzony ten City Mini ;). Na razie jeździmy wózkiem, który dostaliśmy (Tako jumper duo). Jest ciężki, ale dość wygodny w prowadzeniu, a my też mieszkamy w domu i większość czasu jednak spędzam na podwórku, więc jest ok. W tym wózku dzieci też siedzą obok siebie i póki co mi się to bardzo podoba, a City Mini widziałam w telewizji i tak mi się spodobał, że jak dzieci będą już siedziały na pewno taki kupię;)

Odnośnik do komentarza

Ja jak wybierałam wózek do wyboru miałam tfk i właśnie jogera ale w moim sklepie musiałabym długo czekać na jogera a wózkiem tfk wyjechałam od razu. Tfk tez jest super :-) na moich wertepach zdaje egzamin :-). W tfk przewazylo to, że moglam bez problemu zamontować foteliki samochodowe. Tym bardziej, że nie kupowałam już gondoli do wózka.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy oczekujace blizniat :-) ja tez sie ich spodziewam z tym ze juz mam 2 w domu sa to chlopcy . W ciaze zaszlam nieoczekiwanie przy braniu tabletek i na dodatek torbieli endometrialnych z tym byl to dla mnie szok ze wogole zaszla. Jestem w 18 tyg jest jedno lozysko i dwa worki owodniowe dzieciaczki rosna dobrze jedno 219 g drugie 220g z tym ze nie wiem co do plci , lekarz twierdzi ze jeden chlopiec a drugie.sie nie chce pokazac wiec w glebi duszy mam nadziej ze to dziewczynka :-) . Nie mam pojecia jak jest z blizniakami bo nikt w rodzinie ich nie ma wiem ze latwo nie bedzie chociazby dlatego ze mam dwojke w dom 2 lata 3 miesi i 8 la drugi syn wiec kabaret napewno bedzie . Poki co jest wszystko ok pierwsze miesiace dramat zle przrszlam , mulilo mnie okropnie , bol glowy itd , teraz odczowam kregoslup jak chodze a to dopiero 5 mies sie zaczal . Ciekawi mnie czy bedzie to dziewczynka lekarz mowi ze moga byc dwupluciowe wiec nadzieja jest.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
My mamy wózek bebetto 42 i jestem mega zadowolona.jest to wózek jeden za drugim. Łatwo się go prowadzi i jest bardzo zwrotny.
Powiedzcie mi proszę jakie mleczko modyfikowane używacie? Ja co prawda karmie swoim ale już powoli zapasy się kończą a chłopcy jedzą coraz więcej. A i czy dla wcześniaków slyszalyacie ze może któreś jest lepsze? Chłopcy ładnie przybieraja bo w ciągu 5 tygodni przybrali z 2000 kg do 3250 i z 2250 do 3850. Czy Wam też tak wypluwa ja dzieciaczki podczas jedzenia z butli?
Ewelina87 czyli ciąża jest jednokosmowkowa dwuowodniowa. Tez byłam w takiej ciąży i mam dwóch chłopców. Lekarz od razu powiedział ze przy takiej ciąży będzie jedna płeć bo to blizniaki jednojajowe.
Pozdrawiamy i calujemy wszystkie mamy:)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za opinie nt wózków. :) Myślę że to taki temat, który każdej bliźniakowej mamie w którymś momencie wydaje się nie do rozstrzygnięcia ;)

Agoski niesamowicie się ciesze, ze u Was tak ładnie waga idzie w górę i ze wszystko ok! :) Pozdrowienia dla małych wojowników!

Ewelina zgadzam się z Agoski. Jeśli ciaza jest dwuowodniowa, jednokosmowkowa a też rozumiem ze tak jest u Ciebie, to bliźnięta są jednojajowe, z podziału jednej, zaplodnionej komórki i będą takie same pod względem genetycznym a tym samym będą tej samej płci. :)
My też jesteśmy 2o1k :) Życzę Ci powodzenia i spokojnego przebiegu ciąży! :)

Odnośnik do komentarza

Chlopaki wczoraj skończyli 2 miesiące i od początku karmie ich tylko swoim mlekiem. Jedzą po 100-110 ml. A Twoi? Tak ściągam sciagam bo tak mi wygodniej karmic obu na raz. Maks dodatkowo przyzwyczaił się do butli i nie potrafi i nie chce łapać piersi, Kacper potrafi też zjesc z piersi. Nie wiem co jeszcze zrobić żeby mleczka było wiecej

Odnośnik do komentarza

Tak jednoksmowkowe dwuowodniowe :-) wiec dziewczynki nie bedzie skoro widzial jednego chlopaka :-( szkoda bo zawsze chcialam miec coreczke juz przy drugiej ciazy ale byl chlopczyk i ze wzgledu ze bardzo ciezko przechodze porod nie planowalam juz dzieci pomimo ze chcialam ta coreczke , a tu takie zaskoczenie ciaza i to blizniacza ,jestem pelna obaw czy sobie poradze jak to bedzie 2 malych dzieci przeraza mnie ta mysl .

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny - a ja mam pytanie do wszystkich mamusiek mających maluszki urodzone w tym roku , a mianowicie jak obecnie wygląda sprawa podawanych szczepionek ... bo wiecie kiedyś było do wyboru: skojarzone płatne lub podawane pojedynczo jako refundowane, a teraz jak to wygląda - mam na myśli na początek same podstawowe / obowiązujące w kalendarzu szczepień ... dziękuję dziękuję dziękuję bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza dziękujemy bardzo:) a Ty jak się czujesz?
Twinsy próbowałam juz wszystkiego chyba, ściągam od 2 dni do ostatniej kropelki:) może to coś da:)
Ewelins87 ja przytyłam 17 kg i urodziłam w 33 tygodniu. Maluszki się pospieszyly. Na szczęście miałam fantastycznego lekarza który poprowadził mnie przez całą ciążę i chłopcy byli przygotowani do przyjścia na świat. Nie jest to łatwa ciąża ale jak jest dobry lekarz to jest latwiej:) nie denerwuj się Kochana na pewno dasz sobie rade:) obawy zawsze są ale jak to się mówi strach ma wielkie oczy:) u nas było sporo przeżyć przy ciąży a jak widać wszystko się super zakonczylo:) a i dzieci fantastycznie wyciągają te dodatkowe kilogramy:) gdybyś miała jakieś pytania pisz smialo:)
M.C my właśnie wróciliśmy ze szczepień. Z tego co mi mówiła juz wcześniej Pani doktor to masz do wyboru albo podajesz te podstawowe które masz za darmo albo 5w1 lub 6w1- za ktore oczywiście płacisz. Jeżeli dzieciaczki urodziły się jako Wczesniaczki to te 5w1 i pneumokoki są za darmo o czym warto wiedziec:)

Odnośnik do komentarza

Ewelins87, ja przytyłam na razie ok. 18 kg, a jestem w 37 tygodniu. Z tym, że miałam dość wysoką masę wyjściową. Nie przejmuj się, że samych chłopaków będziesz miała - moim zdaniem facetom żyje się łatwiej na tym świecie;) a poza tym pomyśl, jak będą razem w piłkę nożną szaleć:) Co do płci, to ja mam dwu-jajaowe, więc nie wypowiadam się, bo nie wiem jak to jest:)

Agoski, piszesz, że jeśli dzieci są wcześniakami, to te szczepionki 5 w 1 i pneumokoki są za darmo, a czy wiesz może jakie są kryteria określania bliźniąt jako wcześniaki?

Pozdrowienia dla wszystkich:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...