Skocz do zawartości
Forum

Wielorazowe pieluchowanie


Glitter

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia_tygrysek
Hejka
Chcialabym zaopatrzyc sie w pieluszki wielorazowe.... Do porodu zostalo jeszcze troche czasu.... Ale zaczelam szukac... I natknelam sie na ciekawa i tania aukcje na allegro... Nigdzie nie moge znalezc opinii... Moze ktoras z was slyszala cos o rych pieluszkach?

PIELUCHY PIELUSZKI WIELORAZOWE ALVA DOD. NAPY 2 wk (2884012877) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mi się wydaje że one gatunkowe to to samo co Margeritka pokazywała.

Odnośnik do komentarza

Kasia_tygrysek
Dzięki Glitter;)

Iwa23 a jakie pokazywala Margeritka?

Te co ja zamiescilam znalazlam tez na ebay.... W baaardzo korzystnej cenie(fakt trzeba zamowic 100, ale moze znajoma ktora ma termin troszke pozniej niz ja by sie skusila)

Te pokazywała,kupiła je i chwaliła,ja też miałam jedną taką i była super
Pieluszki Wielorazowe +2 wkłady z mikrofibry TANIO (2810155687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza

Glitter- dziękuję za gratki ::):

Kasia- widziałam tą aukcję i podobają mi się te ostatnie wzory i chciałam sobie jakieś kupić ::): Jak zamówisz te 100 szt i będziesz chciała jakieś sprzedać, to jak się skuszę :D

Glitter, Margeritka, albo Kasia nie chce któraś z Was kupić otulaczy ImseVimse w rozmiarze NewBorn??? Bo kupiłam dwa, a okazało się, że wielkością są takie same jak otulacze tej samej firmy w rozmiarze S jakie już miałąm (mam ich trzy), dziwna sytuacja:Szok: Uzywam więc tych co miałam, a te dwa leżą, bo pięć to już za dużo ::): Jeden jest z wyścielony bawełną w środku i jest w zierzątka, drugi jest biały i nie ma tej bawełny w środku, ale pul jest bardzo mięciutki i ten biały jest nieco mniejszy ::): Ten w zierzątka to dokładnie taki: Otulacz IMSE VIMSE Bawełna Organiczna/PUL rozmiarowy, rzepy, wzĂłr: "Nowe ZOO" wielorazowo.pl, a biały wygląda tak: {Imse Vimse} Otulacz PUL biały | PIELUSZKI WIELORAZOWE \ Otulacze \ PUL/bawełna | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Chusty - Nosidła. Sprzedam za 66zł już z przesyłką ::): Za tyle samo odkupiłam od babki, która też ich nie używała, są nowiutkie! ::):

Odnośnik do komentarza

Glitter- Ada grzeczniutka ::): Czujemy się świetnie :D

No nic dziewczny, otulacze znajdą inną pupcię do otulania :Oczko:

Ada przybiera szybciej niz Oliwka, widzę to po ciuszkach,a le też po otulaczach właśnie. Obie urodziły się o podonej wadze (Oliwka 3180g, a Ada 3240g). Ciuszki które Oliwka nosiła jeszcze do końca piewszego miesiąca musiałam już teraz odłożyć, bo na Adę za małe:Szok: I otulacz Imse Vimse "S" już jest dobry, tylko pępuszek przeszkadza i muszę go zawijać na brzuszku, ale dzięku dużemu rzepowi w tych otulaczech można to łatwo zrobić ::): Teraz lecimy na tetrze tylko praktycznie z otulaczami, bo w kieszonkach jeszcze przy nóżkach za luźno i przecieka czasem. A i na noc to raczej jednorazówki, bo mała kupka w nocy częściej niż w dzień, a w nocy cieżko mi się ogarnąć z tetrą, taka zaspana jestem:Szok: Ale jak już jej to kupkowanie minie, to chcę na samym wielo być :D O, i bardzo sprawdziły się u nas te papierki jednorazowe na kupkę, kótre mam jeszcze po Oliwce (Papierki jednorazowe - ekoMaluch), bo Ada robi kupki takei jak serek wiejski :D I te grudki papierek fajnei zbiera i nie muszę ich spłukiwać:D:D:D Jak nie ma kupki, tylko siusiu, to ten papierek wrzycam do prania ::):

Odnośnik do komentarza

Glitter
Jadzik to bardzo się ciesze!czyli z Ady kluseczka ;D a powiedz mi jeszcze jak 2 poród? pociesz że szybszy i łatwiejszy ;D

Nie był szybszy, bo czasowo niemal identycznie, ale 100 razy lepszy ::): Bo bez naciecia i juz położna nie naciskała mi na brzuch jak parłam :Szok: Teraz wiedziałam co i jak i jak mi się skurcze nasilały, to nie leżałam plackiem tylko chodziłam i byłe lepiej, już dwie godziny po byłam pod prysznicem ::): Ten poród nastawił mnie pozytywnie an ewentualny trzeci, tzn będzie trzeci, ale jeszcze nie wiem kiedy:36_9_2:

Marg- ja też mam takie wkłądki z polarku, ale je też trzeba zapierać, a tych ryzowych jednorazowych już nie, tylko do kibelka i spłukać :D Canpola są też takie papierki i dużo tańsze niż te co zalinkowałam::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Margeritka- no tak, po cieciu jest juz gorzej ::(: Teraz tez będziesz miała cc z tego co pamiętam, a jakie masz wskazanie do cesarki?

wtedy miałam cc, bo nie było u mnie rozwarcia i poród nie postępował, ale u nas to rodzinne, babcia rodziła w domu dwa dni, a mama w szpitalu też długo naturalnie, ale w końcu zadecydowali o cięciu, w szpitalu, gdzie będę rodziła lekarze nie ryzykują i nie prowadzą porodów naturalnych po pierwszym cięciu cesarskim, takie mają zasady, więc nie spodziewam się naturalnego

Odnośnik do komentarza

Marg- jak juz pierwsze cc, to drugie raczej też, no chyba ze nagle rozwarcie będzie odpowiednie, czego Ci życzę ::): Ja Oliwkę rodziłam na niepełnym rozwarciu, bo około 7-8cm miałam (dowiedziałam się pokątnie, noe od samych położnych...), nacieły mnie przy tym ostro i naciskały brzuch :Szok: Dlatego źle wspominam pierwszy poród ::(: A drugi lajcik, skurcze bolaly... Ale wiedziałm, ze ma tak być i jakoś wytrzymałam, a jak już parłam, to wiedziałm, ze końcówka i trzeba się spiąć :D

Odnośnik do komentarza

jadzik
Marg- jak juz pierwsze cc, to drugie raczej też, no chyba ze nagle rozwarcie będzie odpowiednie, czego Ci życzę ::): Ja Oliwkę rodziłam na niepełnym rozwarciu, bo około 7-8cm miałam (dowiedziałam się pokątnie, noe od samych położnych...), nacieły mnie przy tym ostro i naciskały brzuch :Szok: Dlatego źle wspominam pierwszy poród ::(: A drugi lajcik, skurcze bolaly... Ale wiedziałm, ze ma tak być i jakoś wytrzymałam, a jak już parłam, to wiedziałm, ze końcówka i trzeba się spiąć :D

nagle nie :Oczko:, ale w 40 tygodniu tak :D jak będzie, choć szczerze powiem, że chciałabym trochę i tym razem naturalnego przeżyć, żeby potem nie mieć za dużych problemów z karmieniem, chociaż i to w sumie nie jest reguła, ale po pierwszym porodzie, choć tak się skończył, to pokarm i początki karmienia miałam bardzo dobre, jak po naturalnym

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja tak troche z innej beczki :)

Czy są tu jakieś mamy których dzieci chodzą do żłobka w wielorazówkach, bo nie wiem czy mnie nie czeka oddanie małego do żłobka( jeśli moja mama nie podoła opiece) i jakoś nie wyobrażam sobie jak panie w żlobku miałaby sie uporać z tymi pieluchami

No bo jak i gdzie spierać kupy z pieluchy, ok uzywamy papierków ale czasem kupa znajdzie sie na pieluszce i gdzie w żłobku spłukiwać, pewnie nie bedzie im sie chciało, tyle dzieci na głowie, takie pieluchy to upierdliwe

i tak sie martwie jakby to miało ewentualnie być

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

poziomka
Dziewczyny ja tak troche z innej beczki :)

Czy są tu jakieś mamy których dzieci chodzą do żłobka w wielorazówkach, bo nie wiem czy mnie nie czeka oddanie małego do żłobka( jeśli moja mama nie podoła opiece) i jakoś nie wyobrażam sobie jak panie w żlobku miałaby sie uporać z tymi pieluchami

No bo jak i gdzie spierać kupy z pieluchy, ok uzywamy papierków ale czasem kupa znajdzie sie na pieluszce i gdzie w żłobku spłukiwać, pewnie nie bedzie im sie chciało, tyle dzieci na głowie, takie pieluchy to upierdliwe

i tak sie martwie jakby to miało ewentualnie być

myślę, że warto zapytać panie ze żłobka, a ile jest kupek dziennie u Twojego Synka? u nas Ola nie chodzi do żłobka, ale jak była w wieku Igora, to robiła kupkę raz dziennie dużą na nocnik, czasem było więcej kupek przy ząbkach, ale to nie ważne, moim zdaniem zależy od żłobka, bo co by nie powiedzieć, jest to dodatkowy obowiazek dla pań ze żłobka, więc mogą nie chcieć, albo można umówić się z nimi, że będą te zakupkane pieluszki odkładać i upierzesz sobie sama w domu, ale nie wiem, czy to dobre rozwiązanie - dla mnie wielo to dobre rozwiązanie dla mam, które są z dziećmi w domu i dopilnują sobie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Jak gdzieś czytałam, to mamy właśnie borą taką zakupkaną pieluszkę do domu i ją piorą... Panie raczej nie będą tego robić, bo mają dzieci pod opieką. Ale jak wywali taki papierek z kupką, to juz zawsze mnei do prania. No i tak jak pisze Margeritka, nie ma tych kup tak dużo ::): Kwestia dogadania z paniami ze złobka, bo nieraz nie chcą w ogóle wielo, bo gdzie to chować i śmierdzą (takie histiorie też czytałam gdzieś w sieci).

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, mam do Was pytanie, jak to jest u Was z przemiękaniem pieluch wielorazowych? ja mam te chińskie kieszonki i ich głównie używam, ale pojawia się problem, że bokiem coś przecieka przy większym siku...poza tym u nas bunt na zmianę pieluch, ucieka mi po całym domu i to taka walka z nią...u Was też tak jest że dzieci nie chcą siąść na nocnik (chowa go pod łóżku albo zanosi do łazienki) i nie dają się przewinąć? czy to mija? męczę się tak już od miesiąca...

Odnośnik do komentarza

Marg- a ile wkładów dajesz do kieszonki? Wygląda na to, ze to za mało jak dla Twojej małej, że potrzebuje więcej. Jak nie masz dodatkowych wkładów, to możesz wsadzić do tych wkładów co masz jeszcze tetrówkę. Ja też muszę dokładać Oliwce, bo dwa wkłady to za mało... A bunt u nas też był, teraz też ucieka, ale zazwyczaj wtedy jak chcę ją posadzić, jak ona nie chce, bo jak chce do daje się posadzić.

Odnośnik do komentarza

jadzik
Marg- a ile wkładów dajesz do kieszonki? Wygląda na to, ze to za mało jak dla Twojej małej, że potrzebuje więcej. Jak nie masz dodatkowych wkładów, to możesz wsadzić do tych wkładów co masz jeszcze tetrówkę. Ja też muszę dokładać Oliwce, bo dwa wkłady to za mało... A bunt u nas też był, teraz też ucieka, ale zazwyczaj wtedy jak chcę ją posadzić, jak ona nie chce, bo jak chce do daje się posadzić.

daję jeden z mikrofibry taki gruby, dwa takie grube to już jest ciasno i odciskają ją gumeczki z tych kieszonek...jadzik, a co ile zmieniasz pieluchy Oliwce? ja muszę co 1,5 godziny, czyli po każdym siku, a jak dużo na raz wypije, to już po pół godzinie muszę zmienić, a teraz jak się na to buntuje i ucieka, to sama nie wiem, czy to warte...powiedz, ze z niemowlakiem w wielo jest łatwiej :oczko:

Odnośnik do komentarza

poziomka
Dziewczyny ja tak troche z innej beczki :)

Czy są tu jakieś mamy których dzieci chodzą do żłobka w wielorazówkach, bo nie wiem czy mnie nie czeka oddanie małego do żłobka( jeśli moja mama nie podoła opiece) i jakoś nie wyobrażam sobie jak panie w żlobku miałaby sie uporać z tymi pieluchami

No bo jak i gdzie spierać kupy z pieluchy, ok uzywamy papierków ale czasem kupa znajdzie sie na pieluszce i gdzie w żłobku spłukiwać, pewnie nie bedzie im sie chciało, tyle dzieci na głowie, takie pieluchy to upierdliwe

i tak sie martwie jakby to miało ewentualnie być

ja też w żłobku nie mam ale znajoma ma w prywatnym i mówiła że problemunie robiły-musiałą tylko 2 zamykane wiaderka na zużyte kupić-na zmiane. nie zapierają-wyrzucaja tylko do wiadra i ubieraja nowe, a Ty musiisz reszte sama zrobic-bierzesz wiadro i zostawiasz nowe.

MArgeritka-miałąm ten sam problem ;D do kieszonki opróćz tegocozawsze wkładam szeroką:
- BAMBINO MIO - Wkłady
i już nic nie przecieka! poza tym piore osobno wkłady w 60-90 stopniach, a osobno pieluchy w 40.

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Marg- zawsze zmieniałam po każdym siusiu, bo miała problem z pęcherzem i nie chciałam, zeby w mokrej chodziła. I nie raz było, ze ledwo jej założyłam, to musiałam zmieniać zaraz, bo ona bardzo dużo pije. Oliwka szczupła i nawet jak ma trzy wkłady, to ja jakoś nie obciska. Maluszka fajnie się pieluszkuje wielo, bo kładziesz na przewijak, nie ucieka i w ogóle ::): Adzie nie zmieniam oczywiście po każdym siusiu, bo siak tez przez sen :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...