Skocz do zawartości
Forum

Wielorazowe pieluchowanie


Glitter

Rekomendowane odpowiedzi

Marg- pytałaś chyba o sodę, prawda? Ja dodaję prawie do każdego prania pieluch, bo to naturalny wybielacz i pieluszki tak nie szarzeją ::): A daję ile mi się akurat z paczki sypnie, ale tak na oko to łyżeczkę, czasem więcej.

Odnośnik do komentarza

oj dawno tu nie zagladałam a wątek się rozwinął :)
to i ja sie wypowiem
uzywam co prawda wielo od 5 miesiąca życia synka czyli już 8 miesięcy, i parę razy miałam kryzys, jak młody zaczął wiecej sikac, to przeciekaly czasem, ale tylko z jednej strony przy gumkach czasem tez u gory pieluchy

ja mam 17 kieszonek, wkłady mam Ecopi bawełniane, wydawało mi sie ze dadzą radę same ale z czasem sie okazało ze muszę coś jeszcze dołozyc i kupiłam wkłady Happy flute maja 2 warstwy mikrofibry i jedną warstwę bambusa, cieniutkie sa i tylko używam ich z ecopi
na noc mam wkłady bambusowe, daje 2 plus jeden happy flute i wytrzymuja całą noc od 20 do 7 a nawet 8 rano

Ja mam pieluchy od Nappime i Babyetta i jedną Charlie Banana
Wkłady bambusowe od Nappime

Uzywam też papierków na kupę, wyrzucam do kibelka, jak cos zostaje spłukuje prysznicem do wiaderka
Piorę w 40 stopniach z Nappy fresh na długim cyklu ok 2,5 godz, przed praniem włączam jeszcze na płukanie

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
wczoraj byłam w ciuchu i kupiłam ubranka z oryginalnych firm głownie gap, dla maluszka i dla Oli - większość z nich ma na metce info, ze zostały wyprodukowane w Chinach...także jak dla mnie i w przypadku renomowanych firm nie wiadomo jak to było z produkcją i warunkami pracy...

Teraz wszyscy szyją w Chinach bo tam jest tania siła robocza, tylko, że różnica często polega na użytych materiałach - jak kupię buty pumy to noszę 5-6 lat, jak kupię buty w markecie, co z tego że 5 razy tańsze, jak po 2 m-cach nadają się do wyrzucenia, noga się poci i są niewygodne. Charlie Banana dla przykładu też szyje w Chinach, tyle, że materiały ma certyfikowane. Jestem też skłonna uwierzyć, że duże firmy bardziej przestrzegają przepisów niż firmy "garażowe" - wystarczy przyjrzeć się jak w Pl pracuje się w korporacjach, a jak w małych firmach (oczywiście nie wszystkich, są lepsze i gorsze).

Oczywiście każdy robi jak uważa za stosowne i też zdaję sobie sprawę, że sporo zależy od budżetu do wydania na pieluchy, choć jak porównać do kosztów jednorazówek to i tak nie jest tak źle, niezaleznie czy brać wersję firmową czy niefirmową :)

Co do używanych pieluch - ja bym nie kupiła po kimś, ale ja się nawet używanych ubrań po obcych brzydzę, tak już mam :P. Nigdy nie pożyczałam ubrań od koleżanek, ani koleżankom, jedynie z siostrami i mamą się wymieniałam, ale to też tylko w razie wielkiej potrzeby :)

Glitter sody nie używam zbyt często (bo mi się nie chce do kuchni po nią chodzić :D), ale jak sypię to mniej więcej kopiata łyżeczkę.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Ja bym od obcej osoby używanych też nie kupiła,ale jak np Jadzik by mi chciała odsprzedać czy inna znana mi osoba to tak to bym kupiła.

no właśnie, bo nie wiadomo, jak ktoś prał te pieluchy i jak bardzo są "wypracowane", a odnoscie jeszcze prania, wkłady z mikrofibry, jak na tej aukcji, którą podałam, piorę w loveli (pierwszy raz mam te wkłady), wy używacie specjalnych proszków do pieluch?

Odnośnik do komentarza

Margeritka
IWA23
Ja bym od obcej osoby używanych też nie kupiła,ale jak np Jadzik by mi chciała odsprzedać czy inna znana mi osoba to tak to bym kupiła.

no właśnie, bo nie wiadomo, jak ktoś prał te pieluchy i jak bardzo są "wypracowane", a odnoscie jeszcze prania, wkłady z mikrofibry, jak na tej aukcji, którą podałam, piorę w loveli (pierwszy raz mam te wkłady), wy używacie specjalnych proszków do pieluch?

Ja prałam w zwykłym proszku dla dorosłych (ja Hani od ur pralam w zwyklym proszku ciuchy) razem z ciuchami Hani,na poczatku dodawałam ten proszek antybakteryjny ale jak się skończył to potem już nie domawiałam.

Odnośnik do komentarza

Marg- ja piorę w proszku dla dzieci,ale w minimalnej ilości. Do pieluch zalecają używanie 1/3 ilości proszku jaką zaleca producent przy praniu zwykłym, ja sypię chyba jeszcze mniej, bo tylko na niecały centymetr proszku w takiej zwykłej szklance z uchem, która służy mi za miarkę :D Do tego Nappy Fresh i soda, mam zawsze jakąś paczkę w łazience obok paczki z Nappy Freshem, tych dodatków po łyżeczce i tak piorę wszystko, i otulacze, i tetrę, i wkłady :D

Odnośnik do komentarza

Kiedyś robiłam zakupy w tym sklepie: Pieluszki wielorazowe, ekologiczne pieluszki, kosmetyki naturalne, zabawki - ekoMaluch, także polecam bo się nie zawiodłam::): Jutro mają dzień darmowej wysyłki, może któraś z Was skorzysta :D Ja będę zamawiać dodatki antybakteryjne NappyFresh, bo mi się skończył, skorzystam i wezmę dwa, to wyjdzie mnie tak jak jeden plus wysyłka:D

Odnośnik do komentarza

Ja piorę w loveli, ostatnio coraz częściej w "dorosłym" proszku i tak jak Jadzik w mniej niż 1/3 zalecanej ilości. Dodaję nappy fresh/mio fresh albo olejek lawendowy/herbaciany. Najpierw same pieluchy nastawiam na krótki program (15 min) lub płukanie bez żadnych środków piorących, żeby się wypłukały, a jeśli jest miejsce to po wypłukaniu dopełniam ciuszkami młodej i naszymi rzeczami (bawełniane koszulki, bielizna itp). Najbardziej lubię te ekoproszki, bo nie pachną (ja nie lubię syntetycznych zapachów, nawet perfum nie używam, bo mnie tak drażnią, że wytrzymać sama ze sobą nie potrafię), ale są masakrycznie drogie, więc pozwalam sobie na nie tylko od czasu do czasu :)

Odnośnik do komentarza

Marzena a co myślisz o proszku Biały Jeleń? Miałaś go może kiedyś (Albo ktoś inny, pytanie do wszystkich)??? Zastanawiam się jak on pachnie i czy faktycznie ma dobry skład... Bo ostatnio porównywałam tylko ceny tych dla dzieci, u nas najtańszy do Dzidziuś, ale on ma te jakieś złe składniki dla rybek w rzece :D Czego Lovela i Jelp nie mają, ale one są droższe od Dzidziusia. Obok był właśnie Biały Jeleń i cenowo wypada tak samo jak Dzidziuś, ta sama cena za paczkę na taką samą ilość prań ::): Ale nie miałam czasu studiować opakowania...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tyle tego że nie nadążam z czytaniem ;D ja piore w białym jeleniu i jestem zadowolona, bo "pachnie" mało co, oto skład:
http://www.pollena.com.pl/userfiles/file/KARTY-CHARAKTERYSTYKI/KCH-proszek-do-prania-Bialy-Jelen-Kolor.pdf
jak dla mnie mnie fujów niż w innych, dobrze dopiera.... jedyny minus to (przynajmniej u mnie) ciężka dostępność...

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Glitter
jak piszą na aukcji po ilu dzieciach i ile czasu używane, w czym prane i jak suszone to ja się nie martwie. kupuje (na allegro zawsze można negatywa i zwrot kasy), piore 3 razy z moimi żeby wydezynfekować i tyle! nie kupue się po dorosłych tylko po dzieciach-sama kupue używ3ane ciuchy i się nie brzydze...

No ciucha używanego,bluzkę czy koszulkę to kupię i kupuje używane ale pieluch od obcej nie znanej mi osoby niee,to tak jak bym ciucholandzie sobie majtki kupiła .

Odnośnik do komentarza

Glitter
hahaha ja inacze do tego podchodze ;D nie kupuje Małemu rzeczy po starej babie tylko po dzidziusiu. po małych dzieciach nie mam obrzydzenia ;D nawet obcych ;D

No każdy inny :):)
Bielizny po obcych ludziach nie ważne czy małych czy nie stanowczo mówię nie!

Odnośnik do komentarza

Glitter
jak piszą na aukcji po ilu dzieciach i ile czasu używane, w czym prane i jak suszone to ja się nie martwie. kupuje (na allegro zawsze można negatywa i zwrot kasy), piore 3 razy z moimi żeby wydezynfekować i tyle! nie kupue się po dorosłych tylko po dzieciach-sama kupue używ3ane ciuchy i się nie brzydze...

Glitter- ja do tematu podchodzę tak jak Ty :D Po zdjęciach z reszta widać w jakim stanie są pieluszki ::): I fakt, każdy inaczej i ma inną tolerancję :Oczko: Dzięki za link do składu Białego Jelenia :D:D:D U nas jest w każdym większym sklepie, no i nie drogi do tego... Tej marki używam mydła w płynie, lubię jego zapach i jest wydajny, już b. dawno kupiliśmy 5litrową bańkę i jeszcze jest :D I teraz kupiłam sobie płyn do higieny intymnej z korą dębu ::):

Odnośnik do komentarza

Nie farbują Margertka ::):

W amełyce mają fajny system do spłukiwania kupki, bo taki prysznic podłączmy do kibelka i można spłukiwać bezpośrednio do wc, przydałoby mi się ::): I widać, że ciśnienie w takim prysznicu jest większe niż w zwykłym. Dwa filmiki pokazujące toto :D Pierwszy lajtowy bo bez kupki, a drugi już na kupkowym okazie :D

https://www.youtube.com/watch?v=-obJH2qx8Rc
https://www.youtube.com/watch?v=X0QriLzv678

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...