Skocz do zawartości
Forum

Wielorazowe pieluchowanie


Glitter

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny , wiecie gdzie mozna sprzedać pieluchy?

bo chyba niestety mnie to czeka, młody miał iść do żłobka, jednak bedzie sie nim zajmowała opiekunka i raczej wielo nie wchodzą w grę nie chce jej tego na głowę zwalać

i jeszcze ten smród sików, mnie mdli od tego juz coraz częściej, normalnie dziecko kojarzy mi sie ze smrodkiem, siedzi taki brzdąc koło mnie i smierdzi, nie za przyjemne...

a miało byc tak pięknie :) oszczędne i eko i kurde zła jestem że tyle pieniędzy wywaliłam, wszystkie nowiutkie sobie kupiłam no i teraz trzeba sie najprawdopodobniej ich pozbyć, szkoda mi jednak trochę, takie mieszane uczucia mam i nie wiem co zrobić

nie wiem może ja przesadzam, bo widzę że wy takich problemów nie macie

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

Poziomka- tak to już jest że nie wszystkim pasuje to samo. Mnie tam wielo odpowiada, no i ja w domu z dzieciaczkami, to inaczej. Jak masz się męczyć, to nie ma sensu. Na Allegro takie całe zestawy schodzą jak ciepłe bułeczki, mam na myśli takie używane pieluszki, i jak Twoje pieluchy są w dobrym stanie to zejdą, dorzuć jakieś gratisy i Ci się zwróci. A jakie masz pieluszki? Bo ja może się na jakieś skuszę? ::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Poziomka- tak to już jest że nie wszystkim pasuje to samo. Mnie tam wielo odpowiada, no i ja w domu z dzieciaczkami, to inaczej. Jak masz się męczyć, to nie ma sensu. Na Allegro takie całe zestawy schodzą jak ciepłe bułeczki, mam na myśli takie używane pieluszki, i jak Twoje pieluchy są w dobrym stanie to zejdą, dorzuć jakieś gratisy i Ci się zwróci. A jakie masz pieluszki? Bo ja może się na jakieś skuszę? ::):

no racja chwilami to mam ich dość, a z drugiej strony zdrowa dupka...i tak ciągle się waham :)

a moje pieluchy w b. dobrym stanie, wszystkie nowe kupowałam, zadbane itp to może by poszły :)

Jadzik ja mam tylko polskie pieluchy z Nappime i Babyetta, same kieszonki, i jedną Charlie Banana i duzo wkładów prefold, bambusowe i z Happy flute
jakby co polecam, jak w końcu zdecyduje co robie z nimi dalej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/860iupjyxdv8hgj0.png[/url

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk3k16yl155.png

Odnośnik do komentarza

poziomka
IWA23
pozomka a jak byś wielo używała ty jak jesteś w domu a opiekunka jednorazowe?

Iwa no wlaśnie biorę tą opcję pod uwagę , ze ja w domu nadal wielo a opiekunka pampki
tylko czy zniose ten ciągły smrodek :) no i niestety kolejny wydatek jednorazówki...

do rozważenia

Ale jak zostaniesz by wielo to koszt jednorazówek będzie mniejszy bo tyle paczek ci nie pójdzie jak przy całkowitym pieluchowaniu jednorazówkami.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, postanowiłam się przyłączyć bo liczę na fachową odpowiedź zaawansowanych mam w temacie :) jestem mamą od 2 m-cy i od jakiegoś czasu zgłębiam temat pieluch wielorazowych. na razie używam jednorazówek bo mały zużywa w ilościach hurtowych,co 2 godz, więc poradźcie proszę kiedy mogę wprowadzić pieluchy wielorazowe? i jaki zestaw potrzebuję na początek? jakie sugerujecie dla laika? będę wdzięczna za odpowiedź.pozdrawiam.

www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki

Odnośnik do komentarza

evelizarda- a ile wazy Twój maluszek? Moja młodsza mając 2mc (czyli miesiąc temu :D) nosiła już kieszonki i otulacze OneSize, czyli takie które zmieniają rozmiar dzięki napkom i starczają na cały okres pieluchowania. Starszą córcię także pieluchowałam wielo. Mi najbardziej odpowiadaja kieszonki, oraz tetra z otulaczem PUL :) Myślę, że najprostszym rozwiązaniem są kieszonki. Jak po praniu i wysuszeniu poskładasz sobie je od razu do kupy, to zakłada się je szybciutko jak pampki :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, mój mały skończył 2 m-ce. a jeszcze powiedzcie proszę bo synek ma poważną dysplazję obu bioder i czy takie pieluchy nie są np. większe niż pampki, czy np. bardziej trzeba wyginać nóżki. wiem że podstawowe pytania ale ja w temacie jako młoda mama jestem kompletnie zielona :) lub czy któraś z Was miała podobny problem i konsultowała z lekarzem? do ortopedy idę dopiero pod koniec m-ca i wtedy zapytam.Dzięki!

www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki

Odnośnik do komentarza

evelizarda
Cześć, mój mały skończył 2 m-ce. a jeszcze powiedzcie proszę bo synek ma poważną dysplazję obu bioder i czy takie pieluchy nie są np. większe niż pampki, czy np. bardziej trzeba wyginać nóżki. wiem że podstawowe pytania ale ja w temacie jako młoda mama jestem kompletnie zielona :) lub czy któraś z Was miała podobny problem i konsultowała z lekarzem? do ortopedy idę dopiero pod koniec m-ca i wtedy zapytam.Dzięki!

Z tego co wiem to przy wadach bioderek zalecają szerokie pieluchowanie,więc wydaje mi się że one nie powinny szkodzić maluchowi.

Odnośnik do komentarza

IWA23
evelizarda
Cześć, mój mały skończył 2 m-ce. a jeszcze powiedzcie proszę bo synek ma poważną dysplazję obu bioder i czy takie pieluchy nie są np. większe niż pampki, czy np. bardziej trzeba wyginać nóżki. wiem że podstawowe pytania ale ja w temacie jako młoda mama jestem kompletnie zielona :) lub czy któraś z Was miała podobny problem i konsultowała z lekarzem? do ortopedy idę dopiero pod koniec m-ca i wtedy zapytam.Dzięki!

Z tego co wiem to przy wadach bioderek zalecają szerokie pieluchowanie,więc wydaje mi się że one nie powinny szkodzić maluchowi.

Też tak słyszałam, ze przy dysplazji poleca się szerokie pieluchowanie i niektóre mamy kupowały wielo przy dysplazji tylko żeby nakładać na zwyczajne pampki, żeby poszerzyć nóżki. Także Twojemu szkrabowi nie zaszkodzą, a nawet pomogą ::):

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, mały nosi teraz taką specjalną ortopedyczną więc muszę się upewnić że nie będzie mu za szeroko.
a powiedzcie proszę nie za gorąco na pupie w tych wielorazowych? tzn. czy są one przewiewne i czy pupa się nie odparza? sorki za takie pytania ale na tych stronach o pieluchach to same superlatywy i nie wiem czy wierzyć :)

www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki

Odnośnik do komentarza

evelizarda
Dzięki dziewczyny, mały nosi teraz taką specjalną ortopedyczną więc muszę się upewnić że nie będzie mu za szeroko.
a powiedzcie proszę nie za gorąco na pupie w tych wielorazowych? tzn. czy są one przewiewne i czy pupa się nie odparza? sorki za takie pytania ale na tych stronach o pieluchach to same superlatywy i nie wiem czy wierzyć :)

Jeśli pieluchy sa przebierane po każdym zabrudzeniu to nie są odparzone,ja właśnie przez odparzenia w pampersach przeszłam na wielo i od kąt córa była na tych pieluchach to ani razu nie była odparzona,W pampersach mimo czestego zmieniania i próbowania różnych gatunków tych piluch córka była non stop odparzona az prawie do ran.

Odnośnik do komentarza

Ja od 20 miesięcy (od narodzin synka) używam pieluszek wielorazowych, na spacerach i w nocy pampersy (Tesco Essentials - głównie, Huggies, Pampers - rzadko). Nigdy nie mieliśmy problemów z odparzeniami, ale pieluszkę zmieniamy bardzo często, przemywamy pupę za każdym razem i smarujemy grubo (tak nam poleciła położna).

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Glitter ja używam cały czas kieszonek (tak jak napisałam wyżej od 20 miesięcy) żadnych problemów z nimi nie mam, a kieszonki kupowałam na allegro i nie należały do najdroższych, ale sa różnych materiałów :)
Nie wiem jak Ci pomóc i co doradzić :( Teraz jestem ponownie w ciąży i dokupię parę kieszonek, bo przez te 20 miesięcy się zniszczyły :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...