Skocz do zawartości
Forum

Wielorazowe pieluchowanie


Glitter

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kompletuję nasz pieluchowy zestaw dla maluszka. Nastawiłam pranie z małymi pieluszkami po Oliwce i dokupiłam jeszcze trzy otulacze w rozmiarze Newborn ::): Do trzeciego miesiąca będziemy na teterze+otulacz ::): Będzie taka mała pupinka do pieluchowania, już nie mogę się doczekać :D :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny i już rozwiązałam problem przeciekania ;D wystarczy pod normalną wkładke dać super szeroką - BAMBINO MIO - Wkłady i nic nie przecieka ;D Niuniuś dużo schudł odkąd zaczał chodzić i potrzebuje teraz dłuższych wkładek wewnętrznych ;D ja dokupie Miłoszkowi i Kalince tych Pieluszki wielorazowe - tanie, ekologiczne i piękne!. tanie, piękne i podobno dobre. czy już pisałam że są tanie? ;D

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Glitter, nie znałam tego sklepu. Tanie te pieluszki, ale one są bez wkładu żadnego... Takie same są też na allegro, ale teraz nie wiem po ile. Wzory mają fajne, jest z czego wybierać ::): Jak będą mnie pytali co chcę dla dzidzi, to poproszę żeby każdy mi taką kieszonkę kupił :D Bo tak to wszytko mam, a zazwyczaj i tak wszyscy pampersy chcą kupować...

Odnośnik do komentarza

Jadzik Kochana właśnie nie te same co na allegro. bo te allegro miałam-porażka... ja mam z charlie banana i fuzzbunz dodatkowe wkłady i je wykorzystam. a Miłościowi dokupiłam wielgachnych bambino mio i będzie dobrze ;D ja też wole te niż pampersy które Miłościa uczulaja i Kalinke pewnie też będą jak będziealergik po mamie ;/:36_2_16:

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

jadzik
Glitter, nie znałam tego sklepu. Tanie te pieluszki, ale one są bez wkładu żadnego... Takie same są też na allegro, ale teraz nie wiem po ile. Wzory mają fajne, jest z czego wybierać ::): Jak będą mnie pytali co chcę dla dzidzi, to poproszę żeby każdy mi taką kieszonkę kupił :D Bo tak to wszytko mam, a zazwyczaj i tak wszyscy pampersy chcą kupować...

mnie te pieluszki się podobają,

Odnośnik do komentarza

Margeritka
jadzik
Glitter, nie znałam tego sklepu. Tanie te pieluszki, ale one są bez wkładu żadnego... Takie same są też na allegro, ale teraz nie wiem po ile. Wzory mają fajne, jest z czego wybierać ::): Jak będą mnie pytali co chcę dla dzidzi, to poproszę żeby każdy mi taką kieszonkę kupił :D Bo tak to wszytko mam, a zazwyczaj i tak wszyscy pampersy chcą kupować...

mnie te pieluszki się podobają,

Mnie też się podobają, nie miałam na myśli ze nie, tylko takie tanie, bo bez wkładu chłonnego, czyli tylko taki otulacz PUL :D Wkład chłonny kosztuje u nich około 7zł, trzeba go sibie doliczyć, albo coś innego do tej kieszonki wkładać, wiele mam stosuje takie tanie ręczniki zamiasta wkładu NÄCKTEN Ręcznik dla gościa - IKEA i sobie chwalą, czytałam na różnych forach :D Ja mam takie do kuchni jako ścierki i faktycznie odpowiednio poskładane mieszczą się fajnie do kieszonki, a chłonne też są ::):

Glitter- a na jakich pieluszkach z allegro się zawiodłaś i dlaczego? Ja mam tylko te tanie, bo happyflute i noughtybaby, w tych drugich gumki przy nóżkach były za krótkie i bardzo odciskały nóżki, ale wymieniłam i są ok, te pierwsze też mnie nie zawiodły ::): Za to otulacz Flipa mi się rozsywpał, bo stracił napę i popękał mu pul...

Odnośnik do komentarza

pytają mnie Dziewczyny podczytujące wątek jak to wszystko wygląda bo są ciekawe wielorazówek. oto co odpisuje:
zacznę od tego że jest wiele wersi pieluchowania (zależnej i od potrzeb i kieszeni) ja wybrałam średnio drogą, dla mnie super, ale jak na dwójke pieluchowanych dzieciaków (bo Miłość się jeszcze w pieluszki załatwia) będzie ciężko więć dokupie sobie jeszcze coś dla maluszka...
a zaczęłam tak jak mi doradziła bardzo przyjemna Pani w
Kraina Pieluszek - nowoczesne pieluchy wielorazowe
kupiłam 8 kieszonek charlie banana i fuzzy bunz, oraz 2 na noc pieluchy Wanderoos 5v. wszystkie w rozmiarach uniwersalnych (OS) więc miałam od 4 kg (bo jak pisałam, zanim skończyliśmy pampersy od gości, to mały troszkę przybrał) do teraz i pewnie do 2 rż (bo cieszyłabym się jakby po 2 rż załatwiał się do kibelka). wygladają jak pampersy i tak samosię je używa. wybrałam te bo zapinają się na napy, są jednym zakupem na 3 dzieci, przyjemne w dotyku, nie odparzają tyłeczka mojego Miłościa (bo ma skórę po mnie wrażliwą), są zrobione z nieprzemakającego materiału który pozwala wilgoci spowrotem wrócić do tyłeczka-dla mnie ideał! mój pediatra był w szoku jak Miłoszek miał koszmarne odparzenie po antybiotyku, a tuta po 3 dniach pieluchowania wielorazowego CAŁKOWICIE zeszło... zapisał mi maści sterydowe a ja używałam tylko tych pieluch i sam tyłeczek z tego wyszedł! potem dokupiłam używane na allego (żeby rzadziej prać) dokupiłam 5 na dzień i 3 na noc (opłacało się super! bo za każdą dałam 20 zł).
teraz użycie ;D po zmianie trzeba je dać albo do woreczka z pulu (są na te stronie) albo do wiaderka z pokrywką (kupisz wszędzie) pokropić 3 kroplami olejku z drzewa herbacianego (nie mylić z herbacianym!) lub z lawendy bo mają ładny zapach i działają anty bakteryjnie. 3 krople na cały "ładunek", nie na jedną pieluchę! jak Ci się uzbiera wystarczająca ilość (wyciągasz wkłady z kieszonek) to pierzesz albo w dzidziusiowym proszku + proszek do pieluch (jedna łyżeczka) lub ten olejek eteryczny co wyżej. pierzesz w temp. 40 stopni. wkłady co jakis czas (w szczególności jak bobas ząbkuje) pożesz wyprać w 90 stopniach, to je mega przepierzesz. ja używam do prania tylko eko kul-jak uzywasz je to tylko je, chyba że chcesz świezy zapach, to dodajesz sobie pare kropli olejku. co jakiś czas robisz stripping,czyli pierzesz wszystko 3 razy pod rząd w 40 stopniach i najlepiej wieszasz na polu ;D a robiłam go 3 razy a Miłość ma rok. do środka pieluszki dokupowujesz tanie papierki na kupki, które z kupką londuja w kibelku, więc nie musisz się paprać. są tanie i wydajne- dopóki nie ma kupy na papierku, możesz go używać!jakbyś miała jakieś plamy po kupie (które się nie usunęły w praniu) weź niedopraną pieluszke i daj na plame troszke mydła galasowego (nieziemski eko wybielacz) i wypierz z następną turą. kieszonek nie możesz suszyć na grzejniku, ewentualnie obok, w jakiejś odległości, bo zniszczysz nieprzemakalną warstwę i zaczną przeciekać. wkłądy możesz-szybciej schną. ponieważ do każdej kieszonki masz 2 wkłady, niektórzy uzywaą kieszonki 2 razy-raz wkład do kieszonki, raz na piluchę (jak otulacz). ja używam jednej kieszonki raz. dzidziusiowi nr 2 dokupie 3-4 otulacze też os (na całe pieluchowanie) i będe e używać z tymi dodatkowymi wkładami Miłoszka. a mozna tylko tego używać npz tetrą. albo prefoldami które są chłonniejsze. ja mam wkłądy po miłoszku to nie będe nic dokupywać oprócz tych otulaczy. dziewczyny mi poleciły na :
http://parenting.pl/noworodki-i-niem...uchowanie.html
konkretną firme otulacxy-poczytaj, mi super pomogły ;D
Kurde Natalia to chyba wszystko... jak nie to pytaj, bo mi Mały lata i zdziwia i sie skupić nie mogę... pytaj smiało, ekspertem nie jestem, ale używam rok to coś niecoś wiem ;D aha, najtańszą wersją pieluchowania są otulacze, potem kieszonki a na końcu aio-dlam nie beznadzieja! długo schną, a kieszonkom do pięt nie dorastają... mam jedną i żąłuję kasy którą na nią wydałam... (mega drogie).
miłego dnia ;D

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Glitter też uważam że AIO są niefajne, choć nie mam żadnej, ale tak jak piszesz, długo schną, bo wszystko w kupie pozszywane... na kaloryfer nie dasz, bo mają PUL... Kieszonki są fajne, wygodne i można w środek włożyć cokolwiek się chce, dokładać ile się chce, w zależności od tego jak dziecko sika, na początku jeden wkład wydawał mi się mega dużyyy, Oliwka siknęła, a on ledwo mokra, a teraz muszę dużo dołożyć, bo jak siknie, to konkretnie :D No i ja lubię bardzo tetrę, bo schnie mega szybko! W lecie na dworze ładnie wygląda na sznurze i schnie w 20 minut ::): Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale Ty wkłady z kieszonek wyciągasz dopiero przed praniem? Ja robię to przed włożeniem do wiaderka, bo jeszcze nie taki nasiąknięty, a jak tatuś wrzuci taką nie wyciągniętą do wiadra, a potem przed praniem mam ją wyciągać, to nie bardzo mi się to podoba...:36_11_1: Jeśli chodzi o lupki, to ja tych papierków nie używam, bo stosuję NHN i kupki lądują raczej w nocniku odkąd skończyła 4 mc. Oczywiście nie każda, ale trudno mi było określić kiedy ten papierek dać, a jakoś mi nie pasowało trzymać taki posiusiany przy następnej zmianie pieluszki. Jak się kupka u nas trafi, to spłukuję ją do wiaderka prysznicem i zawartość wiadra do kibelka ::): Na polarku rzadko kiedy plamy zostają, a jak są to przy kolejnym praniu schodzą, dodaję też do każdego prania pieluch trochę sody, to też naturalny wybielacz ::): Na tetrze plamy lubią zostawać, ale spierają się za którymś razem, a w lecie na słonku ładnie schodzą ::):
Jeśli jakieś pytania macie mamuśki, które zastanawiają się nad pieluszkami wielo, to piszcie!!! Chętnie odpowiemy ::): Ja jestem zadowolona że na wielo się zdecydowałam. Jeden to taki, ze jednorazówki sa jednak drogie, mnie mierzwiła myśl że miałabym trzymać Oliwkę w mokrej pieluszce przez dłuższy czas, a same wiecie jak często sika maluszek, a wielo zmieniałam przy każdym siku, bez jakiś wyrzutów, że kasę marnuję :Oczko: To po pierwsze, a po drugie to to, że przy pupce ma mięciutki materiałek ::):

Odnośnik do komentarza

Glitter
Jadziknawet firmy nie znam bo zaraz jak mi przemokły (pod rząd 9 raz) wywaliłam do kosza ;/ wściekła byłam i miałam ochote zakończyć przygode wielorazową ale wtedy odkryłam droższe wielo i do teraz jestem szczęśliwa ;D

Szkoda, że nie pamiętasz jakie to były, bom ciekawa :Oczko: To może wkład miały jakiś cienki, czy to bokiem przeciekło? Albo były jeszcze za duże dla Twojego maluszka... Ciekawe dlaczego przemokły. Już widzę Twoją złość, że dosłownie kasę do kosza wyrzuciłaś :Oczko:

Ja jeszcze napiszę o praniu, jak piorę w 60st to nie dodaję tego proszku antybakteryjnego, bo bakterie giną po 30 minutach w tej temperaturze ::): Taj jest napisane z tym poradniku jaki dodałam kilka postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Jadzik kochana zazdroszcze nhn u dzidzi ;D właśnie kurde nie pamiętam jaka firma ale przeciekały WSZĘDZIE. nie przy nóżkach tylko, tylko na prawie całej szerokości i długości... ładowałam tam wszystko-aż pieluszka jak odwłok wyglądała ;/ i nic. a miałaś może na rzepy pieluchy? kurde jak mam jedną-tą aio i porażka... u mnie napy rządzą ;D
Pero33 mam i fana sprawa-w szczególności na noc. super chłonna ;D szkoda tylko że długo schnie ;/ gdyby nie to to byłaby moim ideałem!

http://lpmf.lilypie.com/Jsnbp1.png
http://lpmf.lilypie.com/MOF7p1.png
http://davf.daisypath.com/X2iYp1.png

Odnośnik do komentarza

Glitter- a ja tam na rzepy wolę, wygodniej mi się zakłada, szybciej ::): Ale napy też nie są dla mnie złe ::): To tamta pieluszka, to może formowanka była, tak jakoś pomyślałam... I nie miała tej warstwy nieprzemakalnej i dlatego wszędzie przeciekała...:uff2: A czemu zazdrościsz NHN? pisałaś kiedyś na wątku że też wcześnie wysadzałaś synka ::):

Pero33- bambus jest chłonny, a dużo miejsca nie zajmuje i dlatego fajny ::): Ale schnie właśnie długo, ale jak ma się wystarczającą ilość, to jest ok ::):

Odnośnik do komentarza

Glitter- u nas był kilkumiesięczny bunt... Niby siadała, ale nic nie robiła, a za moment sikała na dywan lub w pieluszkę jeśli miała założoną, z kupkami te było rożnie, nawet kilka w ciągu dnia potrafiło trafić do pieluszki, ale to przez zęby wszystko. Teraz potrafi zawołać, ale nie zawsze, i nie posadzę jej jak ona nie chce... Ale idzie w dobrą stronę, tak będzie i u Was, nie zniechęcaj się ::): Jeśli chodzi o zestaw dla noworodka, to ja stawiam na terę, mam po Oliwce jakoś około 30 sztuk tej sklepowej, bo cienka i dla noworodka się nadaje idealnie, bo dużej chłonności nie trzeba i schnie szybko, no i tania, dla mnie w ogóle za darmo bo po starszej córci :D A do tego otulacze Imse Vimse w rozmiarze Newborn i S ::): I w zależności jak duże baby będzie, to może na początek będą pasowały jeszcze kieszonki tez po Oliwce, w sumie to dużo nie dokupuję, bo dostanę kilka kieszonek od znajomej po jej córci ::): A Oliwka sika tak gdzieś z trzy razy do pieluchy dziennie, czasem więcej czasem mniej i dla niej mam taką mega grubą tetrę i otulacz onesize i kieszonki na noc jej zakładam. To mi starcza ::):

Odnośnik do komentarza

Jadzik, u mnie bardzo podobnie to wygląda, dla drugiego maluszka dużo dokupywać nie będę musiała, bo po Uli mam noworodkowy zestaw (który teraz zresztą do siostry powędrował, która też chce wielo stosować i na początku roku rodzi- albo na koniec... i akurat po pół roku zestawik wróci :D ). No i jesteśmy na bardzo dobrej drodze, aby do czerwca o pieluszkach na Ulkowej dupci zapomnieć :D Zresztą o to też w wielo chodzi, żeby móc te same pieluszki u kolejnych dzieci używać. No chyba, że mamusia będzie się zakochiwać w coraz to nowych wzorach i będzie "musiała" je mieć, ale ja tak nie mam, do pieluszek mam raczej praktyczne niż kolekcjonersko-estetyczne podejście ::):

Glitter, faktycznie ceny tych kieszonek bardzo przyjazne, w porównaniu do CB czy FB to ponad dwa razy mniej. Tylko kurcze ja cały czas do tych "niefirmowych" podejrzliwie podchodzę. Obawiam się właśnie takich przygód jak miałaś...

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Asiula- ja też praktycznie podchodzę, raczej do wszystkiego ostatnio mam jakieś takie podejście ::): Ja tam mam te nie firmowe i nic mi się nie działo, kupa tylko raz nam wyleciała poza pieluszkę i to całkiem niedawno przy ząbkowaniu, ale było jej duuuużooo... A siuśki bokiem jak okazywało się że wkład za mało chłonny i to tylko tyle... Za to jak pisałam wcześniej u nas zawiodła raczej firmówka, tzn otulacz Flipa, może akurat mnie taki się dostał :Oczko: Za to nigdy nie zawiodłam się na otulaczach ImseVimse, są super, te pokryte bawełną organiczną, są mięciutkie i pul nie ma styczności ze skórą dziecka ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...