Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala
ITruth
Dziubala

Czyli Dawid to przodek Józefa?
No a gdzie ten tron Jezus miał dostać? Skoro Dawid rządził na ziemi, to Jezus też powinien rządzić na ziemi skoro mu Ojciec powiedział, że dostanie tron po swoim przodku. To co Jezus robi w niebie skoro powinien być na ziemi?

Dla Boga jedyna droga wielkości to droga pokory i służby. Jezus ma odzyskać tron swojego praojca Dawida. Dawid był pasterzem owiec, najmłodszym z rodzeństwa (zobowiązanym do służenia starszym) i jego wielkość była tylko w tym, że to Bóg Go wybrał i Dawid tylko Jemu służył. Jezus – wybrany i posłany przez Ojca, staje się Pasterzem i sługą wszystkich.
A to chodzi o króla Dawida, o którym wspomniała Jbio?

Tak, Józef pochodził z rodu Dawida.

Odnośnik do komentarza

dziubala wydaje mi się, że już pisałam czemu czcimy Maryję :)

o Dinozaurach to hmm - a kiedy odkryto, ze były dinozaury mam na myśli wykopaliska itp? Na mój gust Bóg objawiał ludziom według ich aktualnej wiedzy, ich możliwości poznawczych itp - jakby teraz powstawało Pismo Święte pewnie byłoby naukowo bardzo napisane o wielkim wybuchu itp :D

już po zabiegu wszystko przebiegło pomyślnie czuje się nawet lepiej niż 2 mce temu - teraz znowu 3-4 tyg czekania na wynik

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA odnośnie tronu Dawida. cytat z naszych czasopism...

Dzięki wyjaśnieniom Gabriela Maria niewątpliwie zrozumiała, że o synu, którego ma urodzić, wspominały starożytne proroctwa.
Wzmianka o tym, iż od Jehowy otrzyma on „tron Dawida, jego ojca”, mogła przywieść na pamięć Marii — i każdemu Żydowi obeznanemu z Pismami — obietnicę daną przez Boga królowi Izraela Dawidowi.

Za pośrednictwem proroka Natana Bóg rzekł do Dawida: „Twój dom i twoje królestwo okażą się trwałe przed twoim obliczem po czas niezmierzony; twój tron utwierdzony zostanie po czas niezmierzony” (2 Samuela 7:4, 16).
Ponadto powiedział o Dawidzie: „Potomstwo jego utwierdzę na zawsze, a jego tron — jak dni nieba. Potomstwo jego trwać będzie aż po czas niezmierzony, a tron jego jak słońce przede mną” (Psalm 89:20, 29, 35, 36).
Nie przypadkiem więc Maria, podobnie jak Józef, wywodziła się z domu Dawida.

W Pismach Hebrajskich zawarto jeszcze inne proroctwa dotyczące królewskiego syna Dawida.
Maria niewątpliwie znała zapowiedź Izajasza: „Narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju. Obfitości tej władzy książęcej i pokojowi nie będzie końca, na tronie Dawida i nad jego królestwem, aby je ugruntować oraz wesprzeć sprawiedliwością i prawością odtąd aż po czas niezmierzony. Dokona tego gorliwość Jehowy Zastępów” (Izajasza 9:6, 7).

A zatem Gabriel oznajmił Marii coś więcej niż cudowne narodziny chłopczyka. Jej syn miał być królewskim potomkiem z dynastii Dawida — nieprzemijającym dziedzicem Królestwa ustanowionego przez Boga.

A o przyjście tego Królestwa powinnaś się modlić- słowa modlitwy wzorcowej---Przyjdź Królestwo Twoje---

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Insana

o Dinozaurach to hmm - a kiedy odkryto, ze były dinozaury mam na myśli wykopaliska itp? Na mój gust Bóg objawiał ludziom według ich aktualnej wiedzy, ich możliwości poznawczych itp - jakby teraz powstawało Pismo Święte pewnie byłoby naukowo bardzo napisane o wielkim wybuchu itp :D

Ale to tylko hipotezy i domysły :)) Skoro objawiał ludziom przepowiednie nawet do dnia dzisiejszego (czyli wierzył w ich możliwości poznawcze) to czemu nie wspomniał nic o dinozaurach (jako np. nauczce na przyszłość)?

Super, że po zabiegu lepiej. Obyś się teraz zupełnie wykurowała do czerwcowych wakacji :) Wybraliście już na hotel?

Odnośnik do komentarza

curry
Insana

o Dinozaurach to hmm - a kiedy odkryto, ze były dinozaury mam na myśli wykopaliska itp? Na mój gust Bóg objawiał ludziom według ich aktualnej wiedzy, ich możliwości poznawczych itp - jakby teraz powstawało Pismo Święte pewnie byłoby naukowo bardzo napisane o wielkim wybuchu itp :D

Ale to tylko hipotezy i domysły :)) Skoro objawiał ludziom przepowiednie nawet do dnia dzisiejszego (czyli wierzył w ich możliwości poznawcze) to czemu nie wspomniał nic o dinozaurach (jako np. nauczce na przyszłość)?

Super, że po zabiegu lepiej. Obyś się teraz zupełnie wykurowała do czerwcowych wakacji :) Wybraliście już na hotel?

No gdybać można i nawet trzeba aby to wszystko pojąć. Wydaje mi się, że istotą Pisma Świętego jest relacja Boga i człowieka a nie sama natura- gdyby wszystko było poznane to czym byśmy się teraz zajmowali, ta niewiedza i szukanie jest motorem napędzającym rozwój nauki i intelektualny ludzi.

Wiesz wyszło tak, że bierzemy moją siostrę młodszą- będzie nam dzieciaków w nocy pilnowała :) a ona jedzie 2-9 czerwiec na wycieczkę klasowa więc nastąpiła zmiana planów na Rodos Hotel mamy ten wybrany Atlantica Aegean Blue- ze wzgledu na atrakcje dla dzieci ale wydaje się być ok wylot 10 czerwca a GDańska kurcze już nie mogę się doczekać :D:D:D aby już nic nam planów nie pokrzyżowało.

TUI best FAMILY Atlantica Aegean Blue - Rodos, Grecja - opis hotelu | TUI

jbio my się modlimy tą modlitwą "Ojcze nasz" :)

Odnośnik do komentarza

Walenty był biskupem Terni w Umbrii. Wiadomości o nim są dość skąpe i niejednoznaczne. Żył w III w. i był kapłanem rzymskim. Tam w czasie prześladowań (Klaudiusza II Gota), wraz ze św. Mariuszem i krewnymi, asystował męczennikom w czasie ich procesów i egzekucji. Wkrótce sam został pojmany i doprowadzony do prefekta Rzymu, który przeprowadził rutynowy proces polegający na wymuszaniu odstępstwa od Chrystusa. W tym celu kazał użyć kijów. Ponieważ nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, kazał ściąć Walentego. Stało się to 14 lutego 269 roku.
Pochowano go w Rzymie przy via Flaminia. Brak bliższych wiadomości o nim nie przeszkodził w szybkim rozwoju jego kultu. Jego grób już w IV w. otoczony był szczególnym kultem. Nad grobem św. Walentego papież Juliusz I wystawił bazylikę ku jego czci. Odnowił ją później papież Teodor I. Bazylika wraz z grobem św. Walentego stała się prawdziwym sanktuarium i jednym z pierwszych miejsc pielgrzymkowych. W ciągu średniowiecza kult ten objął całą niemal Europę.
W średniowieczu na terenie niemieckim Święty był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. W związku z tym dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Św. Walenty przedstawiany jest jako kapłan w ornacie, z kielichem w lewej ręce, a z mieczem w prawej, także w stroju biskupa uzdrawiającego chłopca z padaczki.

Także nie czcimy w ten dzień żadnych pogańskich bożków lecz wspominamy męczennika, który tego dnia zmarł za naszą wiarę- w liturgii KK a dla osób nie związanych z chrześcijaństwem jest to świeckie "święto zakochanych" okazja do pobycia razem , kupienia kwiatków - co nie znaczy, że my tego nie możemy robić- każda okazja do randki jest ok :)

Odnośnik do komentarza

Insana

Także nie czcimy w ten dzień żadnych pogańskich bożków lecz wspominamy męczennika, który tego dnia zmarł za naszą wiarę- w liturgii KK a dla osób nie związanych z chrześcijaństwem jest to świeckie "święto zakochanych" okazja do pobycia razem , kupienia kwiatków - co nie znaczy, że my tego nie możemy robić- każda okazja do randki jest ok :)

a jak jest msza 14 lutego to w jego intencji?

Odnośnik do komentarza

Insana
dziubala wydaje mi się, że już pisałam czemu czcimy Maryję :)
Nie chodzi mi o samo czczenie Marii, tylko o to, że skoro w Biblii nie ma nic o oddawaniu czci Marii, to kiedy KK dorobił "ideologię" do tego by ją czcić?

Dziubala
jbio

CURRY jestem przekonana, że to chodziło podobieństwo w przejawianiu miłości , mądrości, sprawiedliwości, cech jakie mają Bóg i Jezus.
Zwierzęta tego nie posiadają.

Ale zwierzęta umieją kochać, są mądre i sprawiedliwe (nie wszystkie, ale to podobnie jak nie wszyscy ludzie). Czy ja czegoś nie zrozumiałam?

Jbio - czekam na odpowiedź ;)

Insana

już po zabiegu wszystko przebiegło pomyślnie czuje się nawet lepiej niż 2 mce temu - teraz znowu 3-4 tyg czekania na wynik

Dobrze, że wszystko ok :). Życzę dobrych wyników!

jbio
DZIUBALA (...)
A o przyjście tego Królestwa powinnaś się modlić- słowa modlitwy wzorcowej---Przyjdź Królestwo Twoje---

Ja powinnam się modlić??? :Śmiech:


Helena
– a planujecie jakąś przeprowadzkę? Gdzie?

Odnośnik do komentarza

dziubala jedziemy w 5 ale nie ma możliwości zakwaterowania w 5 osób w jednej suicie więc my bierzemy taki 2 pokojowy a siostra będzie jako singiel gdzieś obok - rodzice za nią płacą :D także mi to pasuje zawsze będziemy mogli gdzieś wieczorem wyskoczyć a rodzicom tez pasuje bo oni nie z tych co lubią poleżeć bezczynnie na plaży a siostra im truje od dłuższego czasu więc mają problem z głowy heh a z koleżankami się ją boja puścic bo ma tylko 15 lat

Czy ja wiem czy dorobił ideologię- to wynika z Pisma Świętego- już cytowała ten fragment "Pan mój i Bóg mój" więc ona jest ukazana tam jako matka Boża to czemu by jej nie czcić i się nie modlić za jej wstawiennictwem- to chyba nie jest nic złego i nie rozumiem czemu by tego nie robić.

helena ja też marze o domku ale my jesteśmy dziwni i boimy się kredytów więc dopóki nie mamy kasy na całość siedzimy w tych 2 pokojach :D

edit:
helena to się nazywa wspomnienie liturgiczne i nie jest to msza w jego intencji bo jak jest uznany św. to nie potrzebuje już aby się za niego modlić za to on nam może łask wyprosić ;)

Odnośnik do komentarza

Mt 15:4 nakazuje czcić ojca i matkę, nawet gdyby te osoby nie szły całkowicie śladem Chrystusa. O ileż bardziej powinniśmy czcić Matkę Jezusa, która Go nam zrodziła i oddana była całkowicie Jego sprawom (Łk 1:48). Kpł 26:2 nakazywała czcić przybytek, w którym przebywała chwała Boża ("chwała Pana napełniła przybytek" Wj 40:34). Należy wobec tego też czcić Maryję (Łk 1:48), która nosiła w sobie Syna Bożego (Łk 1:35), Pana chwały (1Kor 2:8). Pamiętajmy też, że nakaz czczenia świątyni (Kpł 26:2) w NT dotyczy nowej świątyni, którą stanowią sami chrześcijanie (1Kor 3:16). Maryi więc, tym bardziej należy się to, co innym osobom stanowiącym świątynię Boga. ST zawiera pewną zapowiedź dotyczącą jakiejś niewiasty: "jedyna moja gołąbka, moja nieskalana (…) zwą ją szczęśliwą, królowe i nałożnice ją wysławiają" Pnp 6:9. Jeśli odczytamy te słowa jako proroctwo i odniesiemy je do Maryi, to w naszym Kościele realizowane jest to, co jest tu zapowiedziane.

Odnośnik do komentarza

A czy żeby żyć wiecznie w raju na ziemi potrzebna jest dusza nieśmiertelna?

Jezus obiecał, że będzie zmartwychwstanie pod panowaniem K. Bożego,ale nie wspomniał, że w między czasie dusza se poleci nie wiadomo gdzie.

Powiedział, że w stosownym czasie Bóg przywróci do życia zmarłych, tak jak to było w przypadku Jezusa czy Łazarza.

Słowa z Kaznodziei niejednokrotnie przytaczane jasno wskazują, że w szeolu, hadesie czy grobie nie ma nic , i była zachęta aby robić wszystko teraz , bo później umarli nie mają żadnej świadomości...

Ot tyle :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...