Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Insana
no tak więc Bóg stworzył człowieka i zakazał mu jeść roślin i zwierząt chyba niewiele zostało oprócz gryzienia ziemi heh - tylko trzeba uważać na mrówki i inne żyjątka

No cóż, może Bóg się pomylił... Mógł nas stworzyć tak abyśmy odżywiali się np. energią słoneczną albo jak rośliny, itp. :lol: Nie byłoby kłopotu z zabijaniem.

Odnośnik do komentarza

Insana
IWA23
Insana
helena każdy umrze- prawda oczywista ja umrę i ty i kot sąsiada ..

a czy aby zjeść zwierzę nie trzeba go najpierw zabić?

Ale to chyba bóg tak skonstruował świat ,że sa zwierzęta podzielone, są zwierzęta hodowlane i dzikie,nie dał zezwolenia na spożywanie wszystkich zwierząt .

no właśnie w NT jest że wszystko co jedzone z chwała i dziękczynieniem można jeść tylko w starym testamencie są jakieś zakazy - ale związane bardziej z ich przeznaczeniem ofiarniczym

edit:"

i ja sie tego trzymam- dla mnie zwierzęta po to są aby je jeść :D są tez kochane pieski przyjaciele i wiadomo, że ich nie wolno krzywdzić ale daleka jestem od tej równości w każdym calu

Ale są zwierzęta co też zjedzą człowieka,wiem że nie pójdzie do sklepu i nie kupi sobie porcji człowieczego mięsa ale musi zaatakować i zjeść,ale np rzeźnik zabijając świnie też jest to atak na nią bo ona mu się dobrowolnie nie oddaje ;)
Mnie to co napisała curry przekonuje my mamy bardziej rozwinięte mózgi,a zwierzęta co innego.I to że myślimy nie jesteśmy lepsi od zwierząt tylko dla tego ,że oni nie myślą tak jak my.

Odnośnik do komentarza

Bog pozwolil na jedzenie miesa ,ale nie przy stworzeniu swiata

bo przy stworzeniu swiata bylo tak:
ksiega rodzaju, rozdzial 1

29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem.

ale pozniej byl grzech pierworodny, potop
i czlowiek i zwierzeta dostaly pozwolenie na spozywianie miesa
ludzie dostali swoje zakazy i nakazy co do zwierzyny (pozniej w nt nastapily pewne zmiany w menu)

nie zabijaj nie dotyczy zabijania w celu pozywienia sie

przeciez wiesz, ze bibli nie czyta sie doslownie:lol:
(chyba ze sytuacja tego wymaga:D)

Odnośnik do komentarza

Helena
Bog pozwolil na jedzenie miesa ,ale nie przy stworzeniu swiata

bo przy stworzeniu swiata bylo tak:
ksiega rodzaju, rozdzial 1

29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem.

ale pozniej byl grzech pierworodny, potop
i czlowiek i zwierzeta dostaly pozwolenie na spozywianie miesa
ludzie dostali swoje zakazy i nakazy co do zwierzyny (pozniej w nt nastapily pewne zmiany w menu)

nie zabijaj nie dotyczy zabijania w celu pozywienia sie

przeciez wiesz, ze bibli nie czyta sie doslownie:lol:
(chyba ze sytuacja tego wymaga:D)

wiem dlatego kompletnie nie rozumiem co mi chcesz przekazać

Odnośnik do komentarza

Insana – bardzo mi się ten hotel podoba, biorę go pod uwagę na najbliższe wakacje ::):, jeśli K. czegoś innego nie zaproponuje ;). Ale jeszcze poczekam na twoją relację.

jbio
DZIUBALA no niekoniecznie Ty powinnaś się modlić :)))) WYBACZ.
Ale modlitwę wzorcową znasz na pewno :)

Odnośnie zwierząt, to wybacz ale nie wszystkie sa mądre :)

Modlitwę wzorcową znam, jeśli mówisz o "Ojcze nasz".
A o zwierzętach to nie napisałam, że wszystkie są mądre ;)

Insana
a jeszcze jedno - skoro jeden naukowiec pisze tak, drugi inaczej to co jest warta nauka? Skoro sama sobie zaprzecza- bo jak ocenić który naukowiec mówi prawdę a który nie?

To tak jak z religiami. I jak uwierzyć, która jest prawdziwa?

curry

Ja się czasem zastanawiam nad czymś takim... Jeśli założymy, że Bóg istnieje i stworzył świat (jest Twórcą) to jak wyglądał proces tworzenia? Chodzi mi o dokładny opis jak mogłoby się to stać. Musiałby być naprawdę skomplikowanym bytem. Kto stworzył Twórcę? Jeśli był "od zawsze" jak wygląda to przy einsteinowskim pojęciu czasu? ITP. Mam dużżżżżżżo pytań :D

Adaś zadał to pytanie księdzu w I klasie na religii. Ksiądz powiedział, że trzeba wierzyć. I tyle.
Uśmiałam się, bo jeszcze wtedy pytał jak Bóg ma na nazwisko :sofunny:
Albo co Bóg je na śniadanie :sofunny:

IWA23

Ale to chyba bóg tak skonstruował świat ,że sa zwierzęta podzielone, są zwierzęta hodowlane i dzikie,nie dał zezwolenia na spożywanie wszystkich zwierząt.

A które można jeść a które nie? Wg różnych bogów (religii/obyczajów) to co można jeść w jednym kraju to w innym już nie.
W Chinach jedzą psy, u nas nie.
My jemy krowy, w Indiach nie.
Itd.

Odnośnik do komentarza

nigdy wczesniej tak czesto nie siegalam do bibli:lol:

Insana
dla mnie to bez znaczenia- jeśli wg biologii jesteśmy zwierzętami a wg chemii pierwiastkami to naprawdę nie robi różnicy - najważniejsze, że w przeciwieństwie do innych stworzeń mamy duszę

a czy to nie oznacza ze stworzenia maja dusze( i w dodatku niesmiertelna)?

19 Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. 20 Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, 21 że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.

rzymian, rozdzial 8

bo dzieci boze to chyba to ludzie
a stworzenia to reszta?

czy to nie tedy droga Heleno:wink:?

Odnośnik do komentarza

curry
Hela, a ja nie mam Biblii w domu i nie mam do czego sięgać :lol:

ale internet masz:lol:

tysiaclecia(katolicy z niej korzystaja)
Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

a tu pismo swiete w przekladzie nowego swiata (jehowi z niej korzystaja)
Biblia online — czytaj lub pobierz za darmo: MP3, AAC, PDF, EPUB, audio

Edit
biblia warszawska (protestanci z niej korzystaja)
Biblia-OnLine.pl - Internetowa Biblia OnLine

(na tej stronie mozna tez inne biblie znalezc:wink:)

Odnośnik do komentarza

Helena
curry
Hela, a ja nie mam Biblii w domu i nie mam do czego sięgać :lol:

ale internet masz:lol:

tysiaclecia(katolicy z niej korzystaja)
Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

a tu pismo swiete w przekladzie nowego swiata (jehowi z niej korzystaja)
Biblia online — czytaj lub pobierz za darmo: MP3, AAC, PDF, EPUB, audio

Mam internet, mam :D Ale mocy nie mam.... :oczko:

Odnośnik do komentarza

No cóż ja będę uparta.
Dla mnie osoby wierzącej ewolucja zaprzecza stwarzaniu.
Bo jak to połączyć. Najpierw Bóg stworzył materię a z niej ewaluował się człowiek?
Czy człowiek sobie powstał ze zwierzęcia rzeczywiście?
Obie te wersje zaprzeczają księdze Rodzaju i wziął stworzył Adama z prochu ziemi...
Dlatego YVONE i INSANA wytłumaczcie mi jak to się nie wyklucza.

A odnośnie duszy ; człowiek jest duszą i zwierzę jest jest duszą- bo dusza, to inaczej życie.
W Biblii słowo „dusza” jest tłumaczeniem hebrajskiego néfesz i greckiego psyché.
Ze sposobu użycia tego słowa w Biblii wynika, że duszą jest człowiek lub zwierzę bądź też życie, którym cieszy się człowiek albo zwierzę.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

o duszy - wiesz u nas w KK tak się to pojmuje u was inaczej inni natomiast twierdza jeszcze inaczej - praktyka egzorcystów pokazuje że zarówno szatan to realny BYT jak i dusze nieczyste .. byt także obdarzony rozumem, świadomością i inteligencją- tak jak ludzie różnią się tymi cechami.

hindusi twierdza ze dusza wędruje poprzez reinkarnację aż do osiągnięcia jakiejś boskiej doskonałości i dlatego też nie jedzą niektórych zwierząt aby nie zanieczyścić się kimś kto w poprzednim wcieleniu był w najniższej kaście..

jbio cały sęk w tym, że świadkowie jehowy przyjmują Pismo bardzo dosłownie - niby nie ma w tym nic złego ale tam nie chodzi aby człowiekowi objawić jak dokładnie powstał świat- tylko sam fakt, że powstał, że zostały stworzone, powołane do życia rośliny zwierzęta, ludzie.. bo jakby brać Pismo tak dosłownie to trzeba by wierzyć że świat powstał w 7 dni- a wiemy , że istnieje już miliardy lat i że życie rozwijało się na przestrzeni wielu milionów lat - to by było wbrew logice - trzeba przyjąć to jako boży plan stworzenia i tyle anie nasza w tym głowa czemu i po co

Odnośnik do komentarza

Insana

my w KK wierzymy, ze dusza nieśmiertelna staje przed Bogiem i jeśli w momencie śmierci odrzuca Boga to nawet Boże miłosierdzie nie pomoże bo człowiek sam siebie skazuje na potępienie, albo idzie w oczyszczający ogień czyśćca- manadzieję na zbawienie lub odrazu moze oglądać Stwórcę i być w "niebie"

no wlasnie czy oby napewno dusza dobrego chrzescijanina wyznania rzymsko katolickiego idze po smierci od razu do nieba?
czy dopiero po po zmartwychwstaniu?

pierwszy tesaloniczan,rozdzial 4

15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi

dusza zyskuje niesmiertelnosc, dopiero po zmartwychwstaniu....czy sie myle?:Wink:

Insano, tak wiec teraz ja zadaje podbne pytanie, co Ty wczesniej Jbio- co sie dzieje z dusza po smierci? :wink:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Insana – bardzo mi się ten hotel podoba, biorę go pod uwagę na najbliższe wakacje ::):, jeśli K. czegoś innego nie zaproponuje ;). Ale jeszcze poczekam na twoją relację.

jbio
DZIUBALA no niekoniecznie Ty powinnaś się modlić :)))) WYBACZ.
Ale modlitwę wzorcową znasz na pewno :)

Odnośnie zwierząt, to wybacz ale nie wszystkie sa mądre :)

Modlitwę wzorcową znam, jeśli mówisz o "Ojcze nasz".
A o zwierzętach to nie napisałam, że wszystkie są mądre ;)

Insana
a jeszcze jedno - skoro jeden naukowiec pisze tak, drugi inaczej to co jest warta nauka? Skoro sama sobie zaprzecza- bo jak ocenić który naukowiec mówi prawdę a który nie?

To tak jak z religiami. I jak uwierzyć, która jest prawdziwa?

curry

Ja się czasem zastanawiam nad czymś takim... Jeśli założymy, że Bóg istnieje i stworzył świat (jest Twórcą) to jak wyglądał proces tworzenia? Chodzi mi o dokładny opis jak mogłoby się to stać. Musiałby być naprawdę skomplikowanym bytem. Kto stworzył Twórcę? Jeśli był "od zawsze" jak wygląda to przy einsteinowskim pojęciu czasu? ITP. Mam dużżżżżżżo pytań :D

Adaś zadał to pytanie księdzu w I klasie na religii. Ksiądz powiedział, że trzeba wierzyć. I tyle.
Uśmiałam się, bo jeszcze wtedy pytał jak Bóg ma na nazwisko :sofunny:
Albo co Bóg je na śniadanie :sofunny:

IWA23

Ale to chyba bóg tak skonstruował świat ,że sa zwierzęta podzielone, są zwierzęta hodowlane i dzikie,nie dał zezwolenia na spożywanie wszystkich zwierząt.

A które można jeść a które nie? Wg różnych bogów (religii/obyczajów) to co można jeść w jednym kraju to w innym już nie.
W Chinach jedzą psy, u nas nie.
My jemy krowy, w Indiach nie.
Itd.

No tu miałam na myśli boga z krk bo to była odpowiedź do Insany,a jakie zwierzęta w krk jedzą to chyba wiesz,na pewno nie psy ;);)

Odnośnik do komentarza

INSANA odnośnie jeszcze czasu stwarzania, znalazłam coś takiego...

Czy wszystkie materialne dzieła stwórcze powstały 6— tysięcy lat temu w ciągu zaledwie sześciu dni?

Przeczą temu fakty: 1) Na półkuli północnej można w bezchmurną noc zobaczyć Wielką Mgławicę Andromedy. Potrzeba około 2 000 000 lat, aby jej światło dotarło do Ziemi, co dowodzi, że wszechświat musi liczyć co najmniej miliony lat. 2) Istnienie końcowych produktów rozpadu promieniotwórczego w skałach Ziemi stanowi dowód, że niektóre formacje skalne pozostają nienaruszone od miliardów lat.

Rodzaju 1:3-31 nie mówi o początkach tworzenia materii ani ciał niebieskich.
Opisuje przygotowanie już istniejącej Ziemi, żeby mogli na niej zamieszkać ludzie.
W zakres tego wchodziło stworzenie podstawowych gatunków roślin, form życia w morzu, stworzeń latających, zwierząt lądowych oraz pierwszej pary ludzkiej. Wszystko to — według wspomnianego opisu — zostało stworzone w ciągu sześciu „dni”.

Niemniej hebrajskie słowo tłumaczone na „dzień” ma różne znaczenia, między innymi: ‛długi okres; czas, w którym się dzieje coś nadzwyczajnego’ (W. Wilson, Old Testament Word Studies, Grand Rapids, Michigan 1978, s. 109).
Użycie tego słowa nasuwa wniosek, że każdy „dzień” mógł trwać tysiące lat.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Helena
Insana

my w KK wierzymy, ze dusza nieśmiertelna staje przed Bogiem i jeśli w momencie śmierci odrzuca Boga to nawet Boże miłosierdzie nie pomoże bo człowiek sam siebie skazuje na potępienie, albo idzie w oczyszczający ogień czyśćca- manadzieję na zbawienie lub odrazu moze oglądać Stwórcę i być w "niebie"

no wlasnie czy oby napewno dusza dobrego chrzescijanina wyznania rzymsko katolickiego idze po smierci od razu do nieba?
czy dopiero po po zmartwychwstaniu?

pierwszy tesaloniczan,rozdzial 4

15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi

dusza zyskuje niesmiertelnosc, dopiero po zmartwychwstaniu....czy sie myle?:Wink:

Insano, tak wiec teraz ja zadaje podbne pytanie, co Ty wczesniej Jbio- co sie dzieje z dusza po smierci? :wink:

a dlaczego sądzisz, ze tylko dobry chrześcijanin rzymskokatolicki ..
nie wiem czy wiesz ale jest coś takiego jak kręgi przynależności do Jezusa.. a więc nawet murzyn co żyje w Afryce i nigdy nie poznał Jezusa a postępuje wg swojego sumienia będzie zbawiony
taki człowiek, który wg jego możliwości intelektualnych i umysłowych nie mógł uwierzyć też nie jest wykluczony- generalnie to nikt nie wyrokuje za Boga - nam jest dużo dane więc od nas się więcej wymaga

helena a co się dzieje z w takim razie z duszą po śmierci do czasu zmartwychwstania nie istnieje?

Odnośnik do komentarza

Insana
Helena
Insana

my w KK wierzymy, ze dusza nieśmiertelna staje przed Bogiem i jeśli w momencie śmierci odrzuca Boga to nawet Boże miłosierdzie nie pomoże bo człowiek sam siebie skazuje na potępienie, albo idzie w oczyszczający ogień czyśćca- manadzieję na zbawienie lub odrazu moze oglądać Stwórcę i być w "niebie"

no wlasnie czy oby napewno dusza dobrego chrzescijanina wyznania rzymsko katolickiego idze po smierci od razu do nieba?
czy dopiero po po zmartwychwstaniu?

pierwszy tesaloniczan,rozdzial 4

15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi

dusza zyskuje niesmiertelnosc, dopiero po zmartwychwstaniu....czy sie myle?:Wink:

Insano, tak wiec teraz ja zadaje podbne pytanie, co Ty wczesniej Jbio- co sie dzieje z dusza po smierci? :wink:

a dlaczego sądzisz, ze tylko dobry chrześcijanin rzymskokatolicki ..
nie wiem czy wiesz ale jest coś takiego jak kręgi przynależności do Jezusa.. a więc nawet murzyn co żyje w Afryce i nigdy nie poznał Jezusa a postępuje wg swojego sumienia będzie zbawiony
taki człowiek, który wg jego możliwości intelektualnych i umysłowych nie mógł uwierzyć też nie jest wykluczony- generalnie to nikt nie wyrokuje za Boga - nam jest dużo dane więc od nas się więcej wymaga

bo pytam konkretnie o te wyznanie
przyjdzie chrzescijanin-protestant to go spytam:D
i dlatego tak napisalam, jak napisalam:wink:

Odnośnik do komentarza

Insana
no ale wg mnie to pytanie jest nielogiczne - dusza jest nieśmiertelna to nie może umrzeć to siłą rzeczy staje przed Bogiem

gdzie w bibli napisane jest o niesmiertelnosci duszy?
a moze to ojcowie kosciola na soborze ustatlili?

53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.

wczesniejsze wersy mowia o zmartwychwstaniu :wink:*

wiec jak dusza moze byc niesmiertelna, skoro jeszcze nie bylo konca swiata, sadu ostatecznego?

* inf.dla tych co nei maja bibli:na:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...