Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

agusia20112
curry
agusia20112
widze temat małpek
ja moga i od małpki pochodzić
ogólnie wydaje mi sie że świat zwierząt jest lepszy...kierowany instynktem
nie ma zamierzonej przemocy,ludzie czasami sa bardziej okrutni niz dzikie zwierzęta

ale tak jak Curryciekawi mnie to jak to sie wszystko zaczęło
ogólnie cało zycie na ziemi jest fascynujące i do końca nie nieodgadnione

i tak jeszcze zastanawiały mnie Dinozaury-bo chyba w Bibli nie ma wzmianki o nich w ogóle
a istnienie dinozaurów jest potwierdzone
to ja bóg stwozył wszystko to czem,u nie ma wzmianki o dinozaurach

Bo ewolucja oddaje piękno natury świata. Pokazuje jak świat i przyroda kołem się toczą :)

A może z tymi dinozaurami to wyglądało by tak (tak sobie zgaduję i strzelam) - Bóg stworzył dinozaury ale mu się nie podobało więc je unicestwił i stworzył ludzi :Szok: Trochę dziwnie, nie? :oczko:

ciekawe co mu sie w dinozaurach nie podobało?

Nie wiem ;) A czemu nie zostały stworzone na podobieństwo Boga? skoro zostały stworzone jako pierwsze (no prawie, pierwsze były organizmy jednokomórkowe :D)

Odnośnik do komentarza

Helena
dinozaury nie przetrwaly do naszych czasow, bo na Arke Noego sie nie zmiescily:D

Ale chyba niż żyły w tym samym czasie co kozy i konie :hahaha: Nie miały nawet szansy wejść na arkę bo dawno było już po nich :oczko:

Helena
curry
agusia20112
to dlaczego pewne gatunki wymierają
przestały sie Bogu podobać?

Ciekawe pytanie :D

w dzisiejszych czasach niektore gatunki wymieraja, przez czlowieka:///'

No tak, ale istnieje tez wymieranie samoistne. I było przez miliony lat niezależnie od ingerencji człowieka.

Odnośnik do komentarza

curry
agusia20112
widze temat małpek
ja moga i od małpki pochodzić
ogólnie wydaje mi sie że świat zwierząt jest lepszy...kierowany instynktem
nie ma zamierzonej przemocy,ludzie czasami sa bardziej okrutni niz dzikie zwierzęta

ale tak jak Curryciekawi mnie to jak to sie wszystko zaczęło
ogólnie cało zycie na ziemi jest fascynujące i do końca nie nieodgadnione

i tak jeszcze zastanawiały mnie Dinozaury-bo chyba w Bibli nie ma wzmianki o nich w ogóle
a istnienie dinozaurów jest potwierdzone
to ja bóg stwozył wszystko to czem,u nie ma wzmianki o dinozaurach

Bo ewolucja oddaje piękno natury świata. Pokazuje jak świat i przyroda kołem się toczą :)

A może z tymi dinozaurami to wyglądało by tak (tak sobie zgaduję i strzelam) - Bóg stworzył dinozaury ale mu się nie udało więc je unicestwił i stworzył ludzi :Szok: Trochę dziwnie, nie? :oczko:
podoba mi się ta interpretacja:hahaha:

agusia20112
to dlaczego pewne gatunki wymierają
przestały sie Bogu podobać?

Helena
curry
agusia20112
to dlaczego pewne gatunki wymierają
przestały sie Bogu podobać?

Ciekawe pytanie :D

w dzisiejszych czasach niektore gatunki wymieraja, przez czlowieka:///'

otóż to :(

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co robiły , bo nie jestem wielką fanką zwierząt :)

czemu wymierają?

Bo nie zostały stworzone do życia wiecznego jak ludzie na początku...

A później ludzie mieszali gatunki z gatunkami czy one się same mieszały i są nowe gatunki :)

Może bzdurnie piszę odnośnie gatunków ale na pewno jak dla mnie stworzył Bóg te co chciał...i dał im tyle życia ile potrzebowały.
Oj nie jestem w dobra w zwierzęcych tematach :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

curry
ITruth
jbio
Ano ewolucja zaprzecza stwarzaniu.
Więc zaprzecza temu co zrobił Stwórca-więc nie widzę szans na Świadka-ewolucjonistę.

Ewolucja nie zaprzecza stwarzaniu moim skromnym zdaniem.

A dlaczego? Ciekawa jestem Twojego zdania :)

Wiara i rozum to dwa skrzydła, jak pisał Jan Paweł II.

Kościół nie odrzuca teorii ewolucji. Nie jest przeciez napisane, że świat powstał dokładnie w ciągu 7 dni mającyh tylko po 24 godziny. Dla mnie to symbol. Proces stwarzania mógł trwać dużo duzo dłużej.

Jedyne co mi nie pasuje w tej teorii to odrzucenie siły sprawczej Boga i Jego ingerencji w te procesy.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
to dlaczego pewne gatunki wymierają
przestały sie Bogu podobać?

na wiele spraw związanych ze światem nie mamy wpływu. Na pewne zjawiska jak wybuchy wulkanów, ruchy tektoniczne, postepujące topnienie lodowców. I na wymarcie dinozaurów tez nie.

Ale np.: odlądałam ostatnio program o ratowaniu koników morskich, które w kulturze chińskiej są lekiem na wszystko i ten gatunek wymiera przez ludzi.
I sa już tacy szaleńcy, którzy stwarzaja im dogodne warunki w laboratosiach i majją szansę przetrwać.

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

Wreszcie doczytałam, będę miała kilka pytań :D

Insana
Łk 12:4nn
"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła (geennan). Tak, mówię wam: Tego się bójcie"

Jbio – przypomnij jak ŚJ do piekła podchodzą? Jak rozumiecie choćby ten werset, który Insana wstawiła?

jbio

A co zrobił KK?
świętą, na obrazach do której bądź przez którą się modlicie.

Nie znajdziesz w PŚ ani jednego słowa oddawaj cześć Marii, ale chwała Ojcu, Cześć Ojcu itd.
Insana – a co KK na to? Skoro w Biblii nie ma nic o oddawaniu czci Marii, to kiedy KK dorobił "ideologię "do tego by modlić się przez Marię?

Odnośnik do komentarza

iwonek
curry
agusia20112
widze temat małpek
ja moga i od małpki pochodzić
ogólnie wydaje mi sie że świat zwierząt jest lepszy...kierowany instynktem
nie ma zamierzonej przemocy,ludzie czasami sa bardziej okrutni niz dzikie zwierzęta

ale tak jak Curryciekawi mnie to jak to sie wszystko zaczęło
ogólnie cało zycie na ziemi jest fascynujące i do końca nie nieodgadnione

i tak jeszcze zastanawiały mnie Dinozaury-bo chyba w Bibli nie ma wzmianki o nich w ogóle
a istnienie dinozaurów jest potwierdzone
to ja bóg stwozył wszystko to czem,u nie ma wzmianki o dinozaurach

Bo ewolucja oddaje piękno natury świata. Pokazuje jak świat i przyroda kołem się toczą :)

A może z tymi dinozaurami to wyglądało by tak (tak sobie zgaduję i strzelam) - Bóg stworzył dinozaury ale mu się nie udało więc je unicestwił i stworzył ludzi :Szok: Trochę dziwnie, nie? :oczko:
podoba mi się ta interpretacja:hahaha:

Helena
curry

Ciekawe pytanie :D

w dzisiejszych czasach niektore gatunki wymieraja, przez czlowieka:///'

otóż to :(

Są wymierania samoistne. Są, były i będą :D Po prostu zmieniające się warunki środowiskowe wpływają na zwierzęta. A zwierzęta adoptują się do nowych warunków. Np. Kret żyje na powierzchni, zapada ciemność bo wybuch wielki wulkan i popiół jest przez lata w powietrzu. Kret nie może żyć na powierzchni i schodzi pod ziemię. Tam zanikają mu oczy i pojawiają się pazury do rozgarniania ziemi itp. To jest ewolucja ;D Ale może być tak że warunki są tak trudne, że zwierze nie jest w stanie się zaadoptować i wymiera. Dla jednego to będzie wulkan, a dla innego gatunku wystarczy, że spadnie roczna średnia temperatur o 2 'C lub podniesie się poziom morza o 1 m. A zmiany temperatur to nie tylko zmiany cywilizacyjne, wystarczy popatrzeć na zlodowacenia np.

jbio
Nie wiem co robiły , bo nie jestem wielką fanką zwierząt :)

czemu wymierają?

Bo nie zostały stworzone do życia wiecznego jak ludzie na początku...

A później ludzie mieszali gatunki z gatunkami czy one się same mieszały i są nowe gatunki :)

Może bzdurnie piszę odnośnie gatunków ale na pewno jak dla mnie stworzył Bóg te co chciał...i dał im tyle życia ile potrzebowały.
Oj nie jestem w dobra w zwierzęcych tematach :)

Ale Asia, gatunki nie mogą się mieszać ze sobą. Istnieją bariery immunologiczne nie pozwalające na zapłodnienie. Jest na świecie tylko kilka gatunków mogących się krzyżować ale dzieci są bezpłodne. Ludzie jako gatunek, tez mogą wymrzeć w każdej chwili np. wybuch wulkanu pod parkiem Yellowstone. Gdzie tu stworzenie do życia wiecznego?

Odnośnik do komentarza

jbio
CURRY no właśnie nie ma stwarzania zwierząt na wieczne życie.
I rozumiem samoistne wymieranie, i nie mieszanie gatunków...

Człowiek to tez zwierze i gdzie on zyje wiecznie? Gatunek ludzki prędzej czy później też wymrze.

Odnośnik do komentarza

curry
agusia20112
curry

No ale co z tego, że ma wolną wolę. Wyobrażasz sobie gniew Boży jak by odmówiła? Jak koleś zginął, bo dotknął arki jak spadała chcąc ją ratować. To co by kobietę spotkało jakby odmówiła. To jest taka wolna wola jaką każdy z nas by miał z pistoletem przy głowie. A, że chciała pewnie sama to już inny temat.

mnie tez zawsze zastanawiało dlaczego Bóg jest przedstawiany jako taki bardzo srogi,karajacy...dlaczego maja sie go wszyscy bać...

Mi się właśnie to nie podoba, bo albo jest dobry albo nie jest. Nie można być trochę dobrym, a trochę zabijać ludzi bo złamali zalecenie (chcąc dobrze). Dla mnie to wszystko są sprzeczności.
Dla mnie też :yes:

Helena
curry
Chodzi mi o to, że jak czytam Wasze analizy Biblii to wszystko trzyma się kupy jak się analizuje fragmenty ale jak się próbuje to złożyć do kupy aby miało sens, to w żaden sposób się nie da, bo wszędzie są sprzeczności nie do pogodzenia. Na które nikt nie zna odpowiedzi, a jak nie zna to tłumaczenia są trzy: wolna wola, niezbadane wyroki boskie i uwierzyć mimo wszystko. Czyli wszystko pisane patykiem po wodzie.

mam to samo:wink:
Ja też :Oczko:

Helena

a juz Lukasz pisze, ciut inaczej
6 W szóstym miesiącu9 posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida10; a Dziewicy było na imię Maryja. 28 Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona11, pełna łaski, Pan z Tobą, ».
29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.

Hmm, jak rozumieć tego Dawida? Był praojcem Jezusa? Gdzie ten tron miałby być, na ziemi czy niebie?

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Hmm, jak rozumieć tego Dawida? Był praojcem Jezusa? Gdzie ten tron miałby być, na ziemi czy niebie?

Tu chodziło tez o wypełnienie się zapowiedzi Starego Testamentu. Jezus został włączony w ród Dawida dzięki swojemu opiekunowi Józefowi, który przyjąć Maryję spodziewająca się potomstwa, jako swoją żonę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...