Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Mini Mini+ Buni"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

U nas synek dzięki oglądaniu rybki mini mini +, nauczył się i uczy się dużo rzeczy takich jak: słówek, mycie rączek, szukania różnych rzeczy, a także ma dobry słuch co do muzyki, uwielbia różne piosenki które lecą na mini mini +.
Za każdym razem jak zaczyna się nowa bajka, mówi mi po swojemu jaki tytuł jest tej bajki np: rajdek- bajdek, sam sam- sam sam, raaraa- woła riaria, a także stacyjkowo jak się zaczyna -woła tututuuuu:) A najbardziej uwielbia oglądać "Elma i Misia Kubę":) Naśladuje różne zwierzęta, które występują, za każdym razem moje dziecko mnie zaskakuje czymś nowym:)
A najbardziej uwielbia jak już jest zakończenie programu i rybka mini mini idzie spac, to synek wie, że jest to jego pora spania:) Dziękujemy,że jesteście z Nami:)

http://www.suwaczek.pl/cache/0e6af269fe.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie :)

Ja sama nie jestem zwolennikiem spędzania czasu przed telewizorem i staram się go ograniczać naprawdę do minimum . Wybierając programy kieruję się przede wszystkim treścią przekazywanych informacji , wartościami jakimi się kierują i poziomem edukacji . Dla tego jestem zadowolona jak mój synek ogląda program MINI MINI . Kreskówki prezentowane w MInimini pozbawione są przemocy , cwaniactwa , brzydkiego słownictwa .
Dlatego wiem że są to bajki bezpieczne dla mojego synka niosące ze sobą misję nauki przekazujące pozytywne wartości pokazujące skutki niewłaściwego zachowania a wszystko to w sposób bardzo ciekawy , niekiedy zabawny ale najważniejsze że przystępny dla małego człowieka.Czego uczy się mój synek ?? Postaram się wymienić :
- poznaje zwierzęta i ich zwyczaje
- poznaje zasady bezpieczeństwa
- poznaje zasady dobrego zachowania
- poznaje zastosowania różnych przedmiotów
- poznaje zasady ekologii jak dbać o środowisko , segregację śmieci , oszczędność wody i energii
- rozumie na czym polega przyjaźń , niesienie pomocy bliźniemu
- rozróżnia złe i dobre uczynki
- uczy się zachowania w różnych sytuacjach
- poznaje zawody
- rozwija swoją wyobraźnie
- rozwija swoje zdolności manualne - próbując malować , wycinać , ulubione postacie
- uczy się nowych czynności
I mogłabym tak wymieniać i wymieniać . Najważniejsze dla mnie jest to że Piotruś uwielbia bajki na minimini , ogląda je z wielką ciekawością , śpiewa , tańczy z bohaterami a ja mam pewność że spędzony przed telewizorem czas nie jest czasem zmarnowanym tylko dobrze zainwestowanym w rozwój synka

Odnośnik do komentarza

Kreskówki to jedna z form domowej edukacji. Dzięki nim dziecko poznaje świat, uczy się manier, wzbogaca słownictwo. Oczywiście, nie można oczekiwac od bajek,że staną się darmowym wychowawcą naszej pociechy, ale w jakimś procencie na pewno mogą pomóc w wychowaniu. Dzięki bajkom, dziecko wiele potrafi przeniesc do rzeczywistości: przypalony kotlet-na ratunek strażak Sam; spóźnia się pociąg- bo pewnie jeszcze nie wyjechał ze Stacyjkowa,mycie rączek- wszystkie księżniczki przecież myją rączki.
Mieszkam od niedawna za granicą, i wiele bajek jest podobnych jak w Minimini. A właśnie tę stację córka lubiła najbardziej. I teraz swoje ulubione bajki ogląda w innej wersji językowej. Cieszy mnie to bardzo, bo przynajmniej uczy się nowych słówek słuchając właściwej wymowy, a nie mamy "dukającej" po norwesku. Przyznam się,że ja sama często intensywnie wsłuchuję się w te bajki, język jest wyraźny, wolny i rozumiem więcej niż na zwykłych kanałach. A zatem i w moim przypadku kreskówki pełnią ważną rolę edukacyjną:). Człowiek uczy się przez całe życie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

Po tylu wspaniałych odpowiedziach trudno będzie coś dodać. U nas pierwszą bajką, którą oglądały nasze dzieci jest Dobranocny Ogród, cudowna pozycja zwłaszcza na dobranoc. W każdym odcinku są stałe punkty, postacie za każdym razem śpiewają swoje piosenki, tańczą, moja córka mając niecałe dwa lata potrafiła naśladować każdego z bohaterów. Niewątpliwie Dora co poznaje świat, jest dla mnie super bajką, dzięki której dzieci uczą się słówek w języku angielski. Moja córka mając 2,3l. wchodząc do sklepu z samo otwierającymi się drzwiami stawała wyciągała rękę i krzyczała :OPEN, wzbudzając sensacje :) Bardzo podoba mi się program na mini mini z detektywem Łodygą, uczący racjonalnego i mądrego obchodzenia się ze światem wokół nas. Dzięki niemu córka zaczęła dbać o oszczędność wody, zwraca uwagę na to, aby nie marnować prądu, a segregacja stała się jej konikiem, nawet półtorarocznego brata szkoli co i jak (zbierają nawet plastikowe butelki, które potem córka zgniata i wrzucają na zmianę do odpowiedniego pojemnika). Bajkę, której ja osobiście nie lubie i drażni mnie, aczkolwiek, uczy dzieci, że jak zrobi sie cos złego trzeba naprawić wyrządzone zło, jest Rastamysz. Moja córka jak coś nabroi, przychodzi i mówi:" no to trzeba naprawić wyrządzone zło". Bardzo lubie serię, gdzie Rybka Mini Mini (moja idolka zreszta, uwielbiam ja śpiącą w nocy, przynajmniej wiem, że ona jest wyspana, żeby od rana bawić moje dzieci ;))uczy dzieli literek, liczb,kształtów czy róznych czynności, hitem stało sie wiązanie butów, do którego młoda się zabrała po programie. Dzięki programowi "Pan Robótka" i "Art Atack" mam w domu ciagle małego artyste. "Raa,RAA mały chałaśliwy lew" z mini mini, super uczy dzieci wymawiać głoski. Ostatnio bardzo spodobał mi sie program "Kochane zwierzaki", dzięki niemu moje dziecko dowiedziało sie sporo ciekawostek o zwierzętach, a i wspólnie tworzymy to co program proponuje, hitem są żółwie :) Diopociąg też jest fajny dla dzieciaków, bo maluchy sporo ciekawostek dowiadują sie z niego o dinozaurach, do tego stopnia, że na imieniny zażyczyła sobie książkę o tych własnie stworach. "Opowieści Mamy Mirabell" to kolejna mądra bajka dla dzieci, z któej dzieci dowiadują się ciekawostek o zwierzętach. Szczerze przyznam, że córka bardzo dużo dowiedziała sie z niej o życiu dzikich zwierząt, a po każdym odcinku jeszcze wertuje w atlasie zwierząt czy coś jeszcze ciekawego można się dowiedzieć. "Chuck i przyjaciele" to też mądra bajka ukazująca jak ważna jest w życiu przyjaźń i że warto o nią dbać. Idolką mojej córki jest Świnka Peppa i choć może wydawać sie głupia ta bajka, to podoba mi się w niej jak dbane jest o relacje rodzinne, jak Peppa opiekuje sie młodszym bratem, jak rodzice spędzają czas razem z dziećmi, nie podoba mi się może tylko to, że tatuś jest pokazywany trochę jak taka gapa :) Zachwycona jestem francuska serią "Było sobie..." człowiek, życie, odkrywcy, ziemia, kosmos, wynalazcy, Ameryki, które jeszcze z dzieciństwa pamiętam. Moja córka jest jeszcze trochę mała na ta serię, ale już spawy życia ją interesują i kiedy ostatnio się wywróciła i skaleczyła kolano, oglądałyśmy odcinek jak goi się rana :) Dzięki temu pytaniu świadomiłam sobie jak wiele jest mądrych bajek dla dzieci i we większością są one właśnie na kanale Mini Mini, a do Złotej Rybki Mini Mini można mieć życzenie, żeby jeszcze więcej mądrych bajek było dla dzieci, no i mniej powtórek ;)

Odnośnik do komentarza

Kochani,
serdecznie dziękuję za udział w konkursie:zwyrazami_milosci:

Widziałam wielu nowych Forumowiczów, którzy dołączyli do zabawy - zapraszamy, zapraszamy!!

Jak wiadomo, nagród w postaci rybek jest tylko 5 a trafią one do:

ela84

drucilla

Majeczka09

curry (może rybka nie zostanie zadźgana :D)

ewelka21

Serdecznie gratulujemy!!

Czekam na wasze dane adresowy pod mailem: konkursy@parenting.pl
Mail: MiniMini+ Buni - Twój nick

Pozdrawiam!

:zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...