Skocz do zawartości
Forum

Jaka zmywarka?


Rekomendowane odpowiedzi

mosia
ale nie chodzi mi o rozmiar bo to już postanowione ( 60 ), ale o firmę?
widzę, że polecacie Boscha, ale też Ariston się pojawia

napiszcie proszę, plusy i minusy waszych zmywarek

Mosia, poza firmą ważny jest też konkretny model. Ja np. mam Boscha i jestem z niego zadowolona, a moja sąsiadka ma Ariston i na nią narzeka. Ale gdzieś czytałam, że ktoś był z Aristona zadowolony. Dlatego trzeba mieć jeszcze model. Najczęściej polecane modele są z Boscha i Siemensa.
Ja kupowałam zmywarkę 4 lata temu, i dalej ma same plusy, minusów nie widzę :D
Kupując ją (wcześniej miałam spisane na co zwracać uwagę), to poza firmą, chciałam:
- by była jak najcichsza (wtedy była chyba drugą zmywarką, która zeszła poniżej 50 decybeli, a widzę teraz, że są cichsze rzędu 40-45 dB),
- by miała jak najniższe zużycie energii i wody (klasa min. A+),
- by miała wyciągany koszyk na sztućce,
- by miała jak... najmniej programów. To ważne, bo i tak potem korzysta się z 1, góra 2 programów ;). Ja korzystam tylko z szybkiego programu (myje w 45st.) który trwa 29 minut (!) i wszystko mi domywa :)
- by miała licznik z możliwością zaprogramowania mycia na daną godzinę (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa ;)),
- by była do zabudowy,
- by nie miała widocznego panelu (z widocznym są głośniejsze),
- by miała sensowny rozkład w środku,
- by miała zabezpieczenie Aqua Stop (przeciwwypływowe), ale teraz to chyba standard.
Wtedy na to zwracałam uwagę, a teraz to musiałabym poczytać co jeszcze może być ważne ;)

Odnośnik do komentarza

My równiez mamy zmywarkę Bosch i mogę polecić z czystym sumieniem -programów tak jak ktoś wyżej napisał ,nie musi być wcale dużo i tak tylko z 1czy 2 się korzysta w codziennym użytkowaniu.

Perełka nasza suuper myje ,nic nie musze domywać ,zadnych zacieków nie ma.Uzywamy standardowo soli,nabłyszczacza i tabletki finish te z czerwonym srodkiem. A i raz na jakiś czas czyścimy zmywarkę takim cudem :
http://www.ejmix.pl/userdata/gfx/4916ac5a921b41d749c8aa0229e9a1ed.jpg

http://lb4f.lilypie.com/JRG2p1.png
http://s4.suwaczek.com/20080920310114.png

Odnośnik do komentarza
Gość ♥Perełka♥

Dzięki Aniuta;

Ja mam zmywarkę 45 cm i myję średnio - raz na 2 dni i teraz nie wiem... czy to wina tego, że nie myję codziennie czy faktu, że zmywarka jest nie dobra;

Używam soli, nabłyszczacza i tabletek....

Moi rodzice i rodzeństwo - nie mają takiego problemu - i się zawsze dziwią, jak im mówię, że talerz czy widelec jest nie domyty... już nie mówiąc o patelni po np. jajecznicy;

Odnośnik do komentarza

Myśle ,że mycie raz na 2 dni nie ma znaczenia ,ja mam duża 60 cm i tez nie myję codziennie w niej ,a ładnie wszystko myje.
Skoro uzywasz i soli i nabłyszczacza i dalej nie domywa nie mam pojecia czemu tak się dzieje :(((

A długo masz juz tą zmywarkę ? od poczatku niedomywała tak ?? Może warto aby ajkiś fachowiec ją obejrzał,może jakas pierdułka zawodzi ??

http://lb4f.lilypie.com/JRG2p1.png
http://s4.suwaczek.com/20080920310114.png

Odnośnik do komentarza

Miałam swego czasu problem z niedomywaniem naczyń, nawet na długim programie. Ale zmieniłam tabletki na Somat (wcześniej używałam Finisha) i od tego czasu zmywa perfekcyjnie. Oprócz tego oczywiście sól i nabłyszczacz. Nawet patelnia niespłukana po jajecznicy wychodzi czyściutka.

A co do zmywarki to mam Boscha i oczywiście polecam. Ma z 5 programów, ale w praktyce używam 2 - pełnego trochę ponad 2-godzinnego, gdy naczynia leżą dzień czy dwa, i krótkiego (niecałe pół godziny) gdy np. mam gości i naczynia wystarczy na bieżąco tylko przemyć. I co niezwykle ważne Bosch jest cichy w porównaniu z innymi markami, chodzi na prawdę cichutko. Podobnie ma Siemens, bo to ta sama fabryka co Bosch :)

Powodzenia w wyborze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza
Gość ♥Perełka♥

Aniuta
Myśle ,że mycie raz na 2 dni nie ma znaczenia ,ja mam duża 60 cm i tez nie myję codziennie w niej ,a ładnie wszystko myje.
Skoro uzywasz i soli i nabłyszczacza i dalej nie domywa nie mam pojecia czemu tak się dzieje :(((

A długo masz juz tą zmywarkę ? od poczatku niedomywała tak ?? Może warto aby ajkiś fachowiec ją obejrzał,może jakas pierdułka zawodzi ??

Mam ją z 1/2 roku;
i od początku tak się dzieje;

Odnośnik do komentarza
Gość ♥Perełka♥

j_kaminska
Miałam swego czasu problem z niedomywaniem naczyń, nawet na długim programie. Ale zmieniłam tabletki na Somat (wcześniej używałam Finisha) i od tego czasu zmywa perfekcyjnie. Oprócz tego oczywiście sól i nabłyszczacz. Nawet patelnia niespłukana po jajecznicy wychodzi czyściutka.

A co do zmywarki to mam Boscha i oczywiście polecam. Ma z 5 programów, ale w praktyce używam 2 - pełnego trochę ponad 2-godzinnego, gdy naczynia leżą dzień czy dwa, i krótkiego (niecałe pół godziny) gdy np. mam gości i naczynia wystarczy na bieżąco tylko przemyć. I co niezwykle ważne Bosch jest cichy w porównaniu z innymi markami, chodzi na prawdę cichutko. Podobnie ma Siemens, bo to ta sama fabryka co Bosch :)

Powodzenia w wyborze :)

No, ja nie mam Bosha (nie wiem czy powinnam nazwę firmy - mojej podawać);
Spróbuje zmienić wpierw tabletki na inne (choć używam zwykle tych, co moja mama);

Odnośnik do komentarza

♥Perełka♥
j_kaminska
Miałam swego czasu problem z niedomywaniem naczyń, nawet na długim programie. Ale zmieniłam tabletki na Somat (wcześniej używałam Finisha) i od tego czasu zmywa perfekcyjnie. Oprócz tego oczywiście sól i nabłyszczacz. Nawet patelnia niespłukana po jajecznicy wychodzi czyściutka.

A co do zmywarki to mam Boscha i oczywiście polecam. Ma z 5 programów, ale w praktyce używam 2 - pełnego trochę ponad 2-godzinnego, gdy naczynia leżą dzień czy dwa, i krótkiego (niecałe pół godziny) gdy np. mam gości i naczynia wystarczy na bieżąco tylko przemyć. I co niezwykle ważne Bosch jest cichy w porównaniu z innymi markami, chodzi na prawdę cichutko. Podobnie ma Siemens, bo to ta sama fabryka co Bosch :)

Powodzenia w wyborze :)

No, ja nie mam Bosha (nie wiem czy powinnam nazwę firmy - mojej podawać);
Spróbuje zmienić wpierw tabletki na inne (choć używam zwykle tych, co moja mama);

U mnie zmiana tabletek wystarczyła, ale może to kwestia firmy, działania danego programu albo rzeczywiście uległa awarii jakaś pierdółka...
Tak mi przyszło do głowy, że może to być jeszcze kwestia ustawień twardości wody itp.
Pamiętam, że koleżanka miała problem, że jej naczynia po umyciu były całe w takim dziwnym jakby osadzie, ale domyć już tego nie szło. Okazało się, że zmywarka miała ustawione za dużo soli chyba i wtedy tak naczynia wyglądały. Może niedomywanie to podobny problem (tylko że np. za mało soli)?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza
Gość ♥Perełka♥

paczanga
czyscisz regularnie filtr

Przyznam się szczerze, że dopiero dziś go wyciągnęłam pierwszy raz i nie był brudny....

Kiedy ją kupowałam, to nie było za dużo wyboru, z tych 45 cm zmywarek, ale ta firma, ponoć jest dobra (jedna z lepszych), sprzedawca też mi tą zmywarkę polecał (mówił, że sam ją nawet ma);

Twardość wody ustawiłam, tak jak sprzedawca mi kazał .... najwyżej zwiększę...

Bo już mam tego dojść.. wolę myć normalnie ręcznie, niż potem poprawiać;

edit:

weszłam na oficjalną stronę tej firmy i napisałam im wiadomość... ciekawe czy odpowiedzą ;

Odnośnik do komentarza
Gość ♥Perełka♥

Znalazłam coś takiego, odnośnie niedomytych naczyń... hmmm.:

Moje naczynia są niedomyte.

Upewnij się, że korzystasz z regularnego trybu pracy zmywarki, a nie programu skróconego lub specjalnego.

W zmywarce znajduje się zbyt mało wody lub płynie ona pod zbyt niskim ciśnieniem.

Uruchom zmywarkę wtedy, gdy nikt w gospodarstwie nie korzysta z innych ujęć wody (pranie, kąpiel).

Źle ułożono naczynia w zmywarce. Sprawdź czy duże naczynia nie blokują dozownika detergentów lub ramion natryskowych. Sprawdź w instrukcji obsługi, jak prawidłowo ułożyć naczynia w zmywarce.

Użyłeś niewystarczającej ilości środków czyszczących. Używaj tabletek Finish podczas każdego zmywania.

Zablokowane zostało ramię natryskowe. Sprawdź czy może obracać się swobodnie.

Odnośnik do komentarza

U rodziców stoi Bosch, ja mam jakąś no-name bo taka już była przy naszej wprowadzce i różnica jest ogromna. Ta u rodziców chodzi już kilka lat i to codziennie i nic się nie dzieje, zmywa wszystko dokładnie.
Moja ma taką samą wielkość, a wchodzi do niej mniej naczyń i w ogóle nie domywa. Często muszę wszystko ponownie myć ręcznie, bo np. osad po herbacie po myciu w zmywarce pozostaje. Nie mówiąc już o zaschniętych talerzach...
Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że akurat na zmywarce nie warto oszczędzać i lepiej od razu kupić porządną- nieważne jakiej firmy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zmywarkę Siemensa, o ile dobrze pamiętam, to symbol SN25L880EU, nie z najwyższej półki, bo ma plastikowe dno, dlatego była tańsza, ale przed zakupem popytałam kilku osób i okazało się, że ten plastik w niczym nie przeszkadza. Poza tym miała to na czym mi zależało - strefę intensywną, szufladę na sztućce, zamiast (moim zdaniem) mało funkcjonalnych koszyków oraz połowę załadunku, czy opcję vario speed. Rzadko udaje się znaleźć urządzenie, które ma wszystkie wymagane opcje, a mi się udało. Mam ją już 4 lata i wszystko jest w porządku

Odnośnik do komentarza

Niezależnie od tego, wybierając zmywarkę warto także zwracać uwagę na różne funkcje dodatkowe, które często wiążą się z konstrukcją wnętrza urządzenia. Niekiedy nawet niewielkie zmiany sprawiają, że zmywarka pozwala na znacznie więcej. Nie wiem czy ktoś z Was ma zmywarkę marki Candy ale słyszałam że to są dobrej jakości urządzenia i klienci sobie je chwalą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...