Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

kalinah1
czesc dziewczyny

ja musze zaczac dokarmiac mojego Roberta bo malo przybywa ostatnio :(
wiec oprocz zupki i deserow próbuje mu dac kaszke, ale nie chce za bardzo :(
nie wiem czy ja mam za mało pokarmu ,co sie stało ze przybyl przez 4 tyg. tylko 150g.

To faktycznie malo przytyl. A kaszke podajesz z butelki czy lyzeczka? U mnie z butli nie chce, ale lyzeczka bardzo chetnie. a moze Robertowi jakas smakowa podejdzie?

Odnośnik do komentarza

magda_79
kalinah1
czesc dziewczyny

ja musze zaczac dokarmiac mojego Roberta bo malo przybywa ostatnio :(
wiec oprocz zupki i deserow próbuje mu dac kaszke, ale nie chce za bardzo :(
nie wiem czy ja mam za mało pokarmu ,co sie stało ze przybyl przez 4 tyg. tylko 150g.

To faktycznie malo przytyl. A kaszke podajesz z butelki czy lyzeczka? U mnie z butli nie chce, ale lyzeczka bardzo chetnie. a moze Robertowi jakas smakowa podejdzie?
Daję łyzeczką kaszkę, dzisiaj był debiut kaszkowy i wieczorem dałam mu małą ilosc, zjadł całą, takze moze nie bedzie tak zle, daję mu bananową. A ja chcialabym własnie spróbowac dawac mu butelką, no ale zobacze jeszcze. Do tamtej soboty był tylko na moim mleku, i nie wiem czy mialam go mało czy tez on ma mały apetyt

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

witam Cycusiowe:usmiech:

kurczem,a ja nawet nie wiem czy juz wprowadzac kaszke czy jeszcze....

a ta moja pannica to raz jete swoje "obiadki" tak,ze az tylko ja chwalic,a raz ze czlowiek sie zastanawia,czy wogole kiedys bedzie jesc cos wiecej niz cyca

no ale przynajmniej nauczem sie cierpliwosci:smile_jump:

Odnośnik do komentarza

Heej Kobietki!
Kalinah- niestety ci nei doradze ale moze jakis fachowiec?, moja tez niewiele przybiera ale jakos idzie.

Patrycja - cos nie zajarzylam - Emilka wcina "obiadki",czy nei bardzo?
Bo ja sie zastanawiam czy moja kiedykolwiek zje cos innego niz mleko z cyca..
Zrobilam jej troszke kaszki - taka rzadka, na moim mleku, ryzowa z jabluszkiem od 4mca. Oczywiscie dostala odruchu wymiotnego na sam widok lyzeczki, a z butla bawila sie : zagryz smoka tak zeby nic nie lecialo.

Magda-jesli chodzi o niekapek to ostatnio dalam jej w nim tej kaszki nieszczesnej troszke, ona sie nim fajnie bawi przygryza przechyla po swojemu - i tym sposobem troszeczke tej kaszki jej do dziobka wpadlo.
A ziemniaczki ze szpinakiem - brzmi pysznie :)

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

To Ninnare pewnie jeszcze troche czasu minie az mala zacznie cos jesc porzadnie.

Moje male dzisiaj wsunelo druga czesc sloiczka pt. ziemniaczki ze szpiankiem :). I znow mu smakowalo. Ale wiecej niz pol sloiczka na razie nie zje. Kaszke mu dawalam tylko dwa razy, zwykla mleczno-ryzowa i tez zjadl. Ale z kubka niekapka nic a nic. Ale codziennie probuje. Wie, ze dziobek do buzi i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

ninnare


Patrycja - cos nie zajarzylam - Emilka wcina "obiadki",czy nei bardzo?

hihi bo ona raz wcina te "obiadki" ,a raz nie bardzo(wtedy jak mamusia chyba ja zachwali:D)
zalezy od dnia,np w sobote z tatusiem wcisnela z trzy lyzeczki jedzonka,a juz w niedziele z mamusia ledwo jedna -moze tez zalezy z kim ona je :D

a dzis tylko na cycu bo mama byla na pogaduchach:D


:usmiech:

Odnośnik do komentarza

magda_79
A ja po 3 roznych obiadkach wiem, ze ziemniaczki ze szpinakiem to jest TO! dziiaj Michał az mruczal jak to jadl :)

Za to z kubka niekapka zupelnie nie potrafi pic :(. Musze pomyslec o jakims innym kubeczku.

Madziu nie martw się , Bartuś na początku też nie potrafił pic zkubka niekapka.Ja na początku mu robiłam "kubek kapek" żeby samo spływało. A teraz już się nauczył pic z niekapka. Polecam ten z AVENTU z miękką końcówka. z początku też miał problem,ale tatuś mu pokazał jak ma pic i zaczoł normalnie ciągnąc:))
wiec wszystko przed wami.Bartek zaczoł sam pic z niekapka jak miał 8 miesięcy, wcześniej tez nie umiał:)

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

A u mnie maja Karolka 2 tygodnie temu zastrajkowała i odmówiła picia cycusia. Jak ją w zeszły piątek próbowałam zmusić, bo niestety do moich piersi nie dotarło że koniec stołowania i zaczely mi sie guzki pojawiać, to przez pół godziny była walka. Darła się jakbym ja ze skóry obdzierała, wypiła troszkę a potej jak ją puściłam to na drugi koniec łóżeczka uciekła i bala się jak ją na ręce brałam.
Od tamtej pory już nie próbowałam małej przystawić i zdaje się skończyło się karmienie piersia w naszym przypadku. Dziecko samo wybrało.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Mojej zaczelam wprowadzac inne posilki poza mlekiem już w 4 miesiącu bo jak mala skonczyla 5 to wrocilam do pracy. W zasadzie nie bylo z tym problemów mala wcina wszytko, czasem sie smieję że gdybyśmy jej dali karton to pewnie też by zjadła. Ale zdaje sobię sptawe z tego że to raczej zadkość a dzieci miewają swoje smaki.
Czekam aż moje stwierdzi że pewne rzeczy są super a inne nie bo ten mement kideyś nastąpi.
Patrycja trzymam kciuki za sprawne rozszerzanie diety i może Emilka też sama dojdzie do wniosku że ma juz dosyć cycusia.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

tusia13
Mojej zaczelam wprowadzac inne posilki poza mlekiem już w 4 miesiącu bo jak mala skonczyla 5 to wrocilam do pracy. W zasadzie nie bylo z tym problemów mala wcina wszytko, czasem sie smieję że gdybyśmy jej dali karton to pewnie też by zjadła

Ja musze powiedziecze mój Bartus też nie ma żadnych problemów, ostatnio go przyłapałam jak wcinał papier:o_no::o_no:

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

agulaf
magda_79
A ja po 3 roznych obiadkach wiem, ze ziemniaczki ze szpinakiem to jest TO! dziiaj Michał az mruczal jak to jadl :)

Za to z kubka niekapka zupelnie nie potrafi pic :(. Musze pomyslec o jakims innym kubeczku.

Madziu nie martw się , Bartuś na początku też nie potrafił pic zkubka niekapka.Ja na początku mu robiłam "kubek kapek" żeby samo spływało. A teraz już się nauczył pic z niekapka. Polecam ten z AVENTU z miękką końcówka. z początku też miał problem,ale tatuś mu pokazał jak ma pic i zaczoł normalnie ciągnąc:))
wiec wszystko przed wami.Bartek zaczoł sam pic z niekapka jak miał 8 miesięcy, wcześniej tez nie umiał:)

Dzieki Agulaf! Pocieszyłas mnie :). Juz myslalam, ze nic tego nie bedzie. A tak to bede walczyc dalej. My wlasdnie mamy ten Z AVentu :). Na razie Michał wie, ze dziobek trzeba do dzioba wlozyc, a to juz cos :yuppi:

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny

ja od 2 tyg. dokarmiam Roberta, ale widzę,ze najbardziej smakuje mu marchewka po której niestety męczy się z kupką, muszę wypróbowac dawanie mu deserku ze śliwek
ziemniaczki z dynią są beee, tak samo ze szpinakiem
jak podałam mu jarzynową gerbera to miał jakieś krosty i męczyl sie wieczorem, był tam seler -który słyszałam,ze uczula
kaszki je po trochu, ale daję mu łyzeczką, lubi takie rzadsze, jak podaje mu butelką czy z kubka niekapka-to nie chce
mam nadzieje,ze nauczy sie pic z kubka, bo gdybym musiała podawac mu gotowe mleczko -to jakos tego nie widze z łyzeczką
na szczęscie przybiera tak w miarę, niby nie duzo, ale na początku przybierał bardzo duzo i teraz wagę ma taką w miarę

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
ja sobie ciagle powtarzam:
"kup kubek nie kapek"
wciaz cos wypada, i sie zapomina,albo sklep nie po drodze
raz prawie bym juz kupila-tylko nie wiedzialam z jakiej firmy

zadowolone jestescie z Aventu?

Ja z Aventu jestem zadowolona, ale to jest kubek niekapek, choć spokojnie można zrobić kubek nie niekapek, (nie założysz membramki)
Bardzo fajnie kubki nie niekapki sa z Baby Ono, Bartuś z takiego zjada kaszke, bez rzednego problemu ja wypija:))

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny!

Tusia - no to nei bedziesz miala problemu z odstawianiem Karolki :)

Patrycja - i jak Emilka? jaka faza teraz? lubimy - czy nie jedzonko?

Agulaf - a ta kaszke robisz Bartusiowi taka rzadsza? i jaka to kaszka?

Majeczka wczoraj zjadla dwie lyzeczki sloikowego ziemniora z marchewka, nawet nei plula za bardzo! normalnie tak sie zdziwilam! Oby tak dalej :D

Milego dnia!

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...