Skocz do zawartości
Forum

Wielkanocny stół


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

podbijam watek..bo już chyba na czasie

U mnie obowiązkowo jaja z chrzanem i faszerowane,biała kiełbasa i sałatka jarzynowa

W tym roku zostajemy w domu(zwykle w górach u treści byliśmy) i tak sobie myślę co by jeszcze smacznego podać.
Ciasta kupne będą ,a i mięso z wędzarni..jakaś szachownica,karczek...przydałaby sięjeszcze jakaś sałatka bo uwielbiam

Chętnie zapoznam się z waszymi propozycjami...może mnie natchnie ;-)

pozdrawiam

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam! :Oczko:
Nie wiem jak wy ale ja sobie tych świat bez białej kiełbaski i żurku nie wyobrażam :Oczko:
Jak co roku na pewno na śniadanie podam tez nadziewane jaka i szyneczke nadziewana pasta jajeczną w galarecie :Oczko: A wy macie jakies swoje ulubione dania świateczne?? Podzielcie się przepisami na te pyszności :Oczko:

Jaka nadziewane:

4 jaka, 2 pomidory, sałata, łyżeczka musztardy, 2 łyżki majonezu, natka pietruszki, sól i pieprz

Jajka ugotować na twardo, obrać ze skorupek, przekroić na pół i wyjąc żółtka. Na talerzu rozłozyc sałatę, na nich poukładac plastry pomidorów i połówki jajek (same białka). Żółtka utrzeć z majonezem i musztardą, dodac sół i pieprz oraz drobno posiekaną natke pietruszki. Farszeem wypełnic białka jajek :Oczko:

lub

4-5 jajek ugotowanych na twardo, 2-4 ogórki kiszone, kilka plasterków szynki lub dobrej wędliny, cebula, zielona puietruszka, majonez, musztarda, sól i pieprz

Jajka tak jak wyżej obrac, przeciąc na pół i wyjąc żółtka. Do wyjętych żółtek dodać pokrojone w kosteczke ogórki, cebulę i szynkę, doprawic do smaku sola i pieprzem, dodać troche musztardy i majonezu. Wszystko wymieszac i nałożyć na połówki jajek, posypac pokrojona natka pietruszki ::):

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze wymyśliłam, że w sobotę (ponieważ w sobotę mamy tradycyjnie tylko lekkie śniadanie i potem żurek) podam ogórkowe łódeczki. Są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, a jednocześnie bardzo efektowne.
Świeżego ogórka obieramy, kroimy na pół wzdłuż i wydrążamy środek. Środek wyjęty z ogórka mieszamy z białym serem, bądź rozciapanym widelcem serkiem wiejskim, rzodkiewką, szczypiorkiem i czym tam jeszcze chcemy i tym co lubimy :Śmiech: Do takiego farszu dodajemy jogurt naturalny, bądź śmietanę i przyprawy do smaku. I tym napełniamy ogórkowe łódeczki. Całość dekorujemy wg uznania. Pycha :Śmiech:

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

U nas w tym roku na śniadanie będzie biała kiełbasa gotowana w piwie i podana z sosem cebulowo-maślanym z odrobinką miodu.
W pierwszy dzien świąt przychodzą na obiad moi rodzice,poki co planuje menu - zrobie m.in schab nadzewany biała kiełbasą . Na deser czekoladowo-pomarańczowa babka no i obowiązkowo pascha :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...