Skocz do zawartości
Forum

Przepisy Antalis


Rekomendowane odpowiedzi

Antalis - robiłam kotleciki z cukini - i jak nie lubiłam cukini tak :bardzoglodny: pożarliśmy wręcz. M był zachwycony. Dzisiaj powtórka z rozrywki bo zanim wczoraj zdążyłam usmażyć wszystkie to już wszystko było zjedzone.

ale wiesz chyba dałam za dużo sera bo nie dawały mi się dobrze przewracać i trochę mi się rozciapciały choć samo ciasto rzadkie nie było bo dodałam mąki. No nic - uczę się na błędach. :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Kotleciki z tuńczyka

2 puszki tuńczyka w sosie własnym
1 duża posiekana cebula
3 (lub mniej jeśli ktoś woli łagodniejsze dania) zielone papryczki chili drobniutko posiekane
25 dag ziemniaków
1/2 butelki oleju do głębokiego smażenia
curry
1 jajko
12 dag tartej bułki
sól i pieprz

Ziemniaki ugotowac i zgniesc, cebule i papryczki zeszklic na oleju. DO ziemniakow dodac cebylke i odsaczonego tunczyka, dodaj curry, jajko.Z powstalej masy formujemy kuleczki ( pzred usmazeniem mozemy wlozyc je do lodowki by sie przegryzły ), obtaczamy w jajku i bulce tartej.Smazymy na oleju do zbrazowienia.

Potrawka z kurczaka z porami

4 piersi kurczaka pokrojone na kawałki
3 łyżki masła
40 dag pieczarek pokrojonych w plasterki
2 małe pory pokrojone w krążki
3-4 łyżeczki świeżego lub 2 łyżeczki suszonego estragonu
po 2/3 szklanki wytrawnego białego wina i śmietany kremówki
sól
pieprz

Natrzyj kurczaka solą i pieprzem. W rondlu rozgrzej masło, podsmaż mięso, pieczarki, pory i estragon. Duś około 8 minut na średnim ogniu, potem wlej wino i śmietanę. Zmniejsz ogień, rondel przykryj, podgrzewaj jeszcze jakieś 2 minuty. Odkryj i gotuj, aż pieczarki i pory będą zupełnie miękkie, a sos zgęstnieje (kolejne 2 minuty). Przypraw do smaku solą i pieprzem.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zaniedbalam watek. Postaram sie poprawic . Na pierwszy ogien idzie ciasto jablkowe z budyniem.

Składniki
0,5 kg mąki
1 kostka margaryny
2 jajka
1 szklanka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 budynie śmietankowe
jabłka (lub mus jabłkowy)

Sposób przygotowania

Zagnieść ciasto i podzielić je na dwie części. Jedną część wyłożyć na blachę. Następnie do goracego budyniu dodac kawaleczki jablek i wylac mase na ciasto, drugą połowę ciasta wyłożyć na gorący budyń. Piec około godziny w temperaturze 180 stopni.

Z ilosc maki to tak na oko - bywa ze trzeba dac wiecej - to chyba zalezy od maki własnie.
Ostatnio trosze zmodyfikowałam - na spod ciasta dalam kawalki banana i czekolady pomaranczowej - reszte jak w przepisie. Pycha wyszlo. Moj maz mnie uwielbia za to ciacho - mam nadzieje ze nie tylko za nie :P

http://img371.imageshack.us/img371/4919/dsc03894pc6.jpg
http://img530.imageshack.us/img530/749/dsc03914qg1.jpg

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Oto obiecane ciacho i fotka mojego autorstwa. Ciach autorstwa mojej mamusi :)

CIASTO ORZECHOWO-JABLKOWE

Upiec biszkot biały i kakaowy.

Masa orzechowa:

- 20 dag orzechow wloskich mielonych
- 1/2 szkl mleka
- 1/2 szkl. cukru
- 1 kost. masla

Masa jablkowa:

-- 1 kg jablek
- 2 lyzki cukru
- galaretka cytrynowa

Mleko z cukrem i orzechami gotujemy na malym ogniu, tak aby sie nie przypalilo ok 5-7 min. Ostudzic i zimną masę orzechową zmiksowac z masłem. Nałozyc na biszkopt. Jablka obrac, zetrzec na grubej tarce i włożyć do garnka z 2 łyzkami cukr, uprazyc tak aby były miękkie i odparowaly sok. Następnie wsypac galaretkę (nie gotowac). Ostudzic i wyłożyc na 2-gi biszkopt. Biszkopty mozna nasączyc sokiem z cytryny. Na gore mozna wylac galaretkę lub polac polewą czekoladową . I to wszystko

http://img151.imageshack.us/img151/2835/dsc04458bp3.jpg

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Nie wklejałam bo myslalam ze nikt tego nie czyta :)

Pomyslow masa ale czy godne polecenia :36_2_21:

To moze

Bigos z pora

Składniki:
3 pory dosc duze
ok 0,5 kg kielbasy zwyczajnej, grillowej itp.
pare lyzek oleju lub oliwy
3 lyzki ketchupu
puszka zielonej fasolki bez zalewy
sol pieprz

Pory kroimy w cienkie krazki do zielonej czesci. Kielbaske obieramy ( w miare mozliwosci ) i proimy w polplasterki. Na rozgrzany olej/oliwe wrzucamy pory i czekamy az zmieknie, dorzucamy kielbaske i ketchup, dusimy chwile. Pod koniec dodajemy fasolke, przyprawiamy i wsio :) Pycha z chlebkiem :) W lodowce jeszcz etroche zostalo wiec strzele pod wieczor fotke :)

Wczoraj robiłam rolady z miesa mielonego
Do srodka wiadomo kielbaska, cebulka, boczek, ogoreczek, mozna i papryke, miesko wyrabiam z jajkiem i przyprawami, na deske wysypuje troche czerwonej slodkiej papryki na to robie w placuszek z miesa, smaruje go musztarda i nakladam farsz ( mozna go zmielic ale nie trzeba ) - zawijam i formuje rolade, smaze na margarynie i włala :) Fote mam :)
http://img46.imageshack.us/img46/7624/dsc04635vx9.jpg

No i nie wiem czy podawałam przepis na ziemniaki w waflu

Potrzebujemy
1 opakowanie wafli
ok 2 kg ziemniakow
olej
troche masła
ok szklanki cieplego mleka
koperek
jajka
bulka tarta

Ziemniaki gotujemy do miekkosci i robimy z nich puree z koperkiem. Goraca mase rozsmarowywujemy na waflu i zawijamy jak rolade.Czekamy az ostygnie,kroimy w grube plastry, panierujemy w jajku i bulce i podsamzamy na zloto.

Ostatnio znalazlam modyfikacje przepisu gdzie procz ziemniakow do srodka daje sie farsz z grzybow i cebulki smazonych na maselku.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Blaszka mazurkowa w sumie moznaby tylko lepiej mniejsza bo ciasto jest dosc miekkie i bedziesz sie wkurzac jak trzeba bedzie wieksza powierzchnie nim oblozyc a musisz to zrobic szybko. A keksowke masz ? W keksowce lepiej :) Tez robie :) nawet w formie na babke ( z "kominem" ) zdarzylo mi sie zrobic :) Moaj tortownica ma 25 cm srednicy.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Wrzucam prosty przepisik na pyszne ciasteczka do kawy :) Maz znalazl przepis i poprosil o wyprobowanie :) Zrobilam wczoraj :)

Ciasteczka kawowe

Składniki

200g masła,
100 g cukru,
4 łyzeczki curku waniliowego,
2 szczypty soli,
2 łyzki kawy mielonej-ja dodalam rozpuszczalna,
3 lyzki kakao,
2 jajka,
100 g gorzkiej czekolady,
100g płatków migdałów,
500 g maki,
2 łyżki proszku do pieczenia,

Opis przygotowania

Masło utrzeć na jednolity krem. Dodać cukier, wanilie, sól, kawę, kakao, jajka, wszystko razem utrzeć. Posiekać czekoladę i migdałki i dodać do masy. Dodać mąkę i proszek do pieczenia. Formować małe kulki i kłaść na blaszce do pieczenia. Schłodzić 15 min, następnie piec w 180 st przez 8 - 10 min. Mozna polac czekolada.

W skladnikach sa zmienione il bo w oryginale bylo np za duzo cukru i czekolady i jak opisal to jeden z uzytkownikow ktorzy wczesniej robili te ciasteczka - wyszly slodkie gnioty :) Madrzejsza o te wiedze zmienilam proporcje, dodalam wiecej maki a wierzch polalam mleczna czekolada dla zrownowazenia smakow i oto co wyszlo wersja przed polaniem czekolada i swiezo po ( jeszcze schna) :)
http://img243.imageshack.us/img243/3435/dsc04839jd4.jpghttp://img410.imageshack.us/img410/107/dsc04840es5.jpg

Ciasteczka nie wyszly bardzo slodkie dlatego polalam je mleczna czekolada, idealnie nadaja sie do kawy - mozna zjesc ich tone i nie zemdli nikogo :) Nastepnym razem dodam do ciasta mielone orzechy :)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...