Skocz do zawartości
Forum

No-spa w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy No-spa jest bezpieczna we wczesnej ciązy (8-10tyg) ??
Z jednej strony "słyszy sie " o nie przyjmowaniu leków,
z drugiej zas, ginekolodzy zalecaj rozkurczowo stosowanie tego leku.
Mam na mysli zwykłą No-spe bez recepty.

Nie znalazałm podobnego wątku , a bardzo zalezy mi na uzyskaniu informacji i Waszych opiii.

Prosze napiszcie swoje dośwadczenia.

dzięki
Aga - przyszła mama :)

Odnośnik do komentarza

Dziekuję za odpowiedzi. Przeczytałam gdzies na forum , ze jeśli mama sie żle czuje, a przy tym denerwuje, to rówiez odczuwa to jej maluch(mniejszy czy wiekszy).
Chyba czasem trezba wybrac mniejsze zło i zażyc lekarstwa czy przeciwbólowe-Apapa np , czy rozkurczowe No-spa własnie.
Ciąża to nie choroba , ale czasem boli...

Odnośnik do komentarza
Gość katarzyna.szymanowska

Spokojnie mozesz wziac no-spę ;) Kobieta w ciazy, w szpitalu ja sie czesto podaje ;)) Zreszta widac u gory, jak dziewczyny pisaly. Ja w ciazy jeszcze nie jestem, i nie bylam, ale z tego co slyszalam to mozna ;))

Odnośnik do komentarza

Pierwszą ciążę miałam "książkową", mam czteroletniego synka
Rok temu zaszłam drugi raz, 10 tgc lekarz stwierdził, żę ciąża obumarła między 6-8 tgc, na drugi dzieńmiałam zabieg.
Wyszedł w badaniech zaśniad groniasty (miałąm zabieg, a więc był materiał do histopatologii)
Ureaplasma - bakteria taka sama jak chlamydia.

Tyłozgięcie macicy - w pierwszej ciąży byłam u kompetentnego lekarza dopiero w 4 miesiącu, wtedy już jest na tyle zaawansowana że lekarz raczej nie "wymaca" tyłozgięcia.

Bo tej obumarłej ciąży robiłam badania na bakterie, kilka rodzajów, ponieważ w badaniu histop. wyszły śladowe ilości kosmków zaśniadowych to musiałam zrobić markery onkologiczne, bhcg i prześwietlenie płuc (!) aby sprawdzić czy nie mam raka. No i cytologia oczywiście.
Mój mąż profilaktycznie zrobił badanie nasienia.
Braliśmy pełno tabletek, oboje na raz.
Część badań powtarzaliśmy ok dwóch tygodni po kuracji antybiotykowej.
Teraz w trzeciej ciąży lekarz natychmiast przepisał mi duphaston - na podtrzymanie ciąży.
Pojawił się krwiak na macicy, więc dawka jest potrójna, do tego dochodzi cyklonamina.
Krwiaka już nie ma, jutro idziemy na usg, zobaczyć czy nam bije serduszko :)

Krwiaka odkryliśmy, bo po drugiej tabletce duphastonu zaczęłam krwawić.
Szczęście, lekarz kazał natychmiast do siebie przyjechać, zrobił usg... i okazało się, że to nie skutki uboczne leku. Trzy dni pod rząd robiłam bhcg aby stwierdzić czy wynik rośnie bo na tym etapie ciężko powiedzieć czy rośnie zarodek :)

Przed ciążą oczywście folik, prenatal. Teraz mam tyle tabletek przepisanych, że prenatalu już nie biorę.

Ale biorę no-spę i odkąd był ten krwiak mam przepisaną no-spę forte.

Tak naprawdę poprzednią ciążę mogłam stracić z powodu przeziębienia a wszystkie pozostałe czynniki były przy okazji. Chodziłam z wynikami do dwóch lekarzy i żaden nie postawił jednoznacznej diagnozy. Jeden sugerował jeszcze badanie poziomu hormonów, ponieważ jak mówił to także mogło być przyczyną a bywa przy tyłozgięciu macicy, że kobiety rodzą dzieci bez problemu, a bywa że zachodzą w ciążę ale we wczesnym etapie ją tracą, ponieważ zarodek ma tam utrudnione warunki zagnieżdżania.

To tyle co ja wiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xwc8v0rm3hk5r.png

http://www.suwaczek.pl/cache/a1369b2373.png

Odnośnik do komentarza

aqoosia
Czy No-spa jest bezpieczna we wczesnej ciązy (8-10tyg) ??
Z jednej strony "słyszy sie " o nie przyjmowaniu leków,
z drugiej zas, ginekolodzy zalecaj rozkurczowo stosowanie tego leku.
Mam na mysli zwykłą No-spe bez recepty.

Nie znalazałm podobnego wątku , a bardzo zalezy mi na uzyskaniu informacji i Waszych opiii.

Prosze napiszcie swoje dośwadczenia.

dzięki
Aga - przyszła mama :)

Uważam, że prędzej buscopan niż no-spa. Słyszałam, że no-spa przenika do krwi,. Ja np brałam w pierwszych tygodniach buscopan jak ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...