Skocz do zawartości
Forum

Jak umeblować pokój dla dzieci?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malwa55

@IzabelkaS no to masz szczęście, bo gdybyśmy oddali głos naszemu dziecku, to pewnie poślibyśmy z torbami. Ja jestem jak większość Polaków - patrzę przede wszystkim na cenę, choc bezpieczeństwo dziecka też się liczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Lazarote

Właśnie jesteśmy na etapie zmiany mebli w salonie i pokoju dzieci. Zacisnęliśmy przysłowiowego pasa ale dzięki temu możemy sobie pozwolić na fajne stylowe meble:) Dzieciaki też mają coś do powiedzenia w tej kwestii - razem szukamy czegoś odpowiedniego do ich pokoju. Salonem zajmujemy się sami:)

Odnośnik do komentarza
Gość Adela1987

Pochodź trochę po salonach meblowych, na pewno znajdziesz coś interesującego. My wybieramy się z dzieckiem za niedługo na poszukiwanie mebli bo obiecaliśmy mu pokój na urodziny. Mamy ochotę trochę zaszaleć;) Nie mamy jeszcze niczego konkretnego na widoku, zobaczymy na miejscu. Sugestie mile widziane:)

Odnośnik do komentarza

Zawsze się bałam, że jak będę miała dziecko to urządzę pokój tak jak ja bym chciała a nie moje dziecko ;) Jak na razie wszystko idzie w dobrą stronę, moja córka nie marzy o piętrowym łóżku (antresoli w sumie i pod łózkiem biurko) raczej chce coś w stylu sypialni księżniczki. Ku naszym możliwością staramy się zdziałać coś w tej kwestii, ale wiadomo wszystkiego nie da się zrobić :) Dużo na allegro można znaleźć, na [reklama usunięta] ostatnio szukam i moja koleżanka z WB wysyła mi czasem jakieś dekoracje :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem za tym, żeby dziecku - zwlaszza bardzo malemu - okreslac pokoj jakims wzorem. Lepiej zrobic neutralna kolorystyke i dobierac potem elementy wedle zamilowan malca, co - jak wszystkie wiemy - zmienia sie z kazdym miesiacem. Takie dekoracje i elementy da fajne. Raz samoloty, zaraz superman, potem zolwie ninja. Nigdy nie jest monotonnie z dzieckiem w domu :D

Odnośnik do komentarza

chicken to pierwsze łóżko wygląda mi na steens for kids, albo jest bardzo podobne.
Ja, jak wiele osób wypowiadających sie przede mną, jestem zwolenniczką mebli raczej nadających się zarówno dla małego dziecka, jak i nastolatka. Tapety czy firanki dziewczyny wybrały same, bo to można łatwo i tanio zmienić, a i tak co kilka lat trzeba odświeżyć mieszkanie. A dobre, solidne meble to grubszy wydatek i wolałabym go nie ponosić co kilka lat. Zresztą też nie widzę sensu wyrzucania dobrych mebli tylko dlatego, że mają "niemłodzieżowy" kolor czy aplikację. W dodatkach jestem zdecydowanie bardziej liberalna i tu hulaj dusza piekła nie ma ;)

Odnośnik do komentarza

Też jestem za kupowaniem mebli bardziej uniwersalnych, które z powodzeniem posłużą naszym maluchom przez kilka lat. Sami też kupując w [reklama usunięta] wybraliśmy zestaw w dwóch kolorach bieli i żółci, a że pokój jest od wschodu to mebelki wyglądają wspaniale, wręcz uroczo. Z wiekiem córki tylko zmieniam dodatki ewentualnie oświetlenie i moim zdaniem takie meble są dużo lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.
Kiedyś też myślałem, że lepiej kupić meble na lata, ale więcej tego błędu nie popełnię. Potem ma się kulę u nogi i trzeba kombinować co zmienić.
Po latach doszedłem do wniosku, że wolę kupić tańsze (ewentualnie modne) i zmienić częściej.
Mamy w salonie drogie i porządne meble, 12 lat i już nie możemy na nie patrzeć, a cokolwiek chcielibyśmy zmienić to znowu kolor musi pasować i tak w koło.

Odnośnik do komentarza

Na pewno pokój dla dziecka powinien być i wygodny i funkcjonalny.Ale należy też pamiętać ,że taki pokoik musi rosnąć razem z dzieckiem,naszykujmy się więc na częste zmiany,najpierw na ścianach wisieć będą obrazki,zdjęcia a zaraz potem plakaty ulubionego zespołu. Dlatego polecałabym zaopatrzyć się w plastry montażowe tesa,wygodne,nie drogie szybkie w montażu. Idealne kiedy szykują się jakieś zmiany w wystroju. A do tego można sobie obejrzeć filmik na ich temat

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję skorzystać z oferty producenta mebli z drewna w Łodzi. Proponują super mebelki w różnych liniach wzorniczych, gatunkach drewna i kolorach. Z tego co wiem to robią nawet meble według wzoru klienta. Ja zakupiłam w ich salonie łóżko piętrowe sosnowe 3 osobowe malowane na kolor biały transparentny. Byłam zadowolona z wysokiej jakości, a moje dzieci piały z zachwytu.

Odnośnik do komentarza

pokoik mojego dziecka jest bardzo skromnie umeblowany, bo chcę by Adaś miał dużo miejsca na zabawę, a nie na graty :)

Łóżko, komoda na ciuszki, wiszące półki na zdjęcia, pamiątki, pierdółki, a do tego fotel typu wielka pufa i półka na książeczki. Do tego 4 duże plastikowe pudła na zabawki.

Prosto, rozsądnie, przestronnie. WYGODNIE

Najpiękniejsze słowo na świecie? MAMA

Odnośnik do komentarza

Polecam zastanowić sie nad tym czy warto kupować meble w zwierzątka czy nie. Takie meble swoje kosztują oraz w przyszłóści dziecko jak dorośnie będzie chciało je zmienić ( uczeń nie będzie chciał takich właśnie mebelków).

[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Podpisuje się obiema rękoma pod opinią wyżej... Meble czy dywany w zwierzątka są fajne na początku, ale za chwilę dziecko z nich wyrośnie i ich po prostu nie będzie chciało. Dlatego lepiej będzie jak wybierzesz klasyczne meble, klasyczne dodatki [reklama usunięta] i po prostu poszalejesz z dodatkami - maskotkami, poduszkami, lampkami, organizerami na biurko itp. Jak się znudzą albo zniszczą to nie będzie taka szkoda :)

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja111

Zgadzam się z wypowiedziami dotyczącymi mebli, nie warto inwestować w nowe co pare miesięcy/lat. Lepiej poszukać fajnych dodatków, które będzie można zmieniać nawet co parę miesięcy, albo kupić naklejki na ścianę/ meble, które łatwo będzie można później ściągnąć jak się znudzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...