Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe mamy 2021


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina 88

Hej dziewczyny. Jak tam u was z brzuszkami ? Jak się czujecie ? U mnie dzisiaj od rana brzuch się napina prawie cały czas . Juz nie robie i nospe biore 3 razy dziennie i magnez forte ale to nie zawsze dziala. Tez tak macie ? Musze pogadać z moja doktor . w poniedziałek wizyta qiec zobaczymy co powie 

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia12345

Dzięki wielkie Marlenka awidnosc zrobiona i lekarz powiedział tak jak mówisz ze już kiedyś przeszłam . Ale stracha miałam niezłego ! 
Karolina 88 tez wydaje mi się ze nieraz napina mi się brzuch ale nie wiem sama czy to napinanie czy bardziej rozciąganie jakieś . 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka

Rozumiem to doskonale, ja wtedy z tego powodu poleciałam prywatnie żeby mi to gin zinterpretowal. Cieszę się że i u Ciebie wszystko ok.

U mnie też takie twardnienie brzuszka jak się narobię coś, na schylam. Też się kładę choćby na kilka minut i odpoczywam. Nie wiem z czego to jest ale możliwe że mi tak zostanie. Dużo też mi daje wtedy kąpiel albo basen choć teraz niestety tylko kąpiel. Muszę zacząć w końcu ćwiczyć rozluźnianie to może to też pomoże 

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

No właśnie u mnie to twardnienie brzuszka nie jest spowodowane tym ze popracuje. Są dni ze juz jak sie obudzę czuje ze sie napina i mimo ze leżę i nic nie robie to przez pół dnia tak mam. Wiem ze to jest normalne w ciazy zwłaszcza po tym jak sie trochę popracuje ale chyba nie jak sie leży. Zwłaszcza ze wam przechodzi po tym jak odpoczniecie . U mnie jest z tym gorzej. Ale pogadam z moja doktor w poniedziałek a do tego czasu sie oszczędzam na maksa . 

A jak u was z wyprawkami ? Ogarniacie juz cos? A może juz cos kupiłyście dla maluszka? Ja narazie przeglądam wózki i bujaczki bo tego nie mam. Ubranka mam i to nawet chyba za dużo po 3 moich starszakach , no chyba ze będzie dziewczynka to czuje ze wpadnę w szał zakupowy 🤔 

Odnośnik do komentarza
Gość Niecierpliwaa

Karolina, mi się zdarza, że czasami jak się budzę to też mam napięty brzuch, ale to chyba od pełnego pęcherza, bo jak udam się na siku do łazienki to problem mija. Co do wyprawki, to narazie przeglądam strony z ubrankami, wózkami. To moja pierwsza ciąża, więc nie mam nic, wszystko muszę kupić. Postanowiłam sobie, że pierwszą rzecz kupię po USG połówkowym, jak już będę mieć potwierdzenie, że chłopczyk w brzuchu dalej jest chłopczykiem ☺️ zresztą jakoś tak boję się już teraz kupować. Gdyby coś poszło nie tak, widok tych maleńkich rzeczy byłyby torturą. Oczywiście wiem, że nawet po 20 tygodniu coś się może wydarzyć, ale mam taką nadzieję,że jak badanie połówkowe wyjdzie w porządku, to będę spokojniejsza i skupię się na powolnym kompletowaniu wyprawki. 

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

Ja tez zawsze pierwsza rzecz dla maleństwa kupowala dopiero po polówkowym usg. Teraz tez tak będzie.  narazie przeglądam tylko co jest . Teraz to może nawet później zacznę bo mam mało rzeczy do kupienia w8ec spokojnie ogarnę. 

Odnośnik do komentarza
Gość Niecierpliwaa

Aleksandra, ja miałam, ale 2 miesiące przed ciążą. W sumie to przeszedł bezobjawowo, tylko później przez ok. miesiąc czasu szybciej się męczyłam. Natomiast co do koronawiursa w ciąży, to ostatnio czytałam wypowiedzi dziewczyn na jakimś forum, żeby zaopatrzyć się w pulsyksometr i kontrolować natlenienie. Jeśli spadnie poniżej 95-94% to lepiej dzwonić do lekarza lub na pogotowie. Poza tym dziewczyny pisały, że w drugim trymestrze przechodziły w miarę lekko, poza kaszlem ,który trochę doskwiera. Gorzej mają te mamy, którym wyszedł wynik dodatni, a są na granicy porodu. Trzymaj się i będzie dobrze ☺️

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka

Nosić można od urodzenia ale na pewno warto umówić się na konsultacje z doradcą chustonoszenia. Przy prawidłowo zamotanej chuscie takie zdarzenie jest moim zdaniem niemożliwe. Ja pierwszego syna zaczęłam chustować od 6 tygodnia życia, gdyż byłam po cc i nie zalecane było wcześniej zacząć. 

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka

A jeszcze tak sobie myślę, że może to co piszesz dotyczy motania takiej kolyski, to to faktycznie może być niebezpieczne - niezalecane. 

Kangurek czy kieszonka - tak jak napisałam wcześniej, bezpieczne ale zdecydowanie z doradcą się uczyć niż z youtube'a

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka

Natalia, co Ci mogę polecić z chust to np splot serduszkowy, jodełkowy. 

Jeśli chodzi o firmy to jest ich mnóstwo np little frog, Lenny Lamb, EverySlings (z tej firmy serduszka są genialne) ale jest sporo fajnych ciekawych firm i chust, cenowo też są różne, 2 gatunek też jest ok bo to są tylko drobne mankamenty wizualne a odrobinę tańsze. 

GSM dla maluszka max 280

Dlugosc chusty zależy od Twojego rozmiaru 

Jeśli chodzi o nosidla, to mimo wielu różnych producentów i niby zaleceń że od urodzenia, to nosidla są zdrowe dopiero dla dzieci które samodzielnie siedza, są wyjątki, ale wtedy dobór nosidla tylko pod okiem doradcy. 

Zajrzyj sobie na fb, tam jest pełno grup chustowych, można też kupić chuste używaną, można się zapytać o wiele rzeczy i znaleźć info. A jak coś to też pomogę w miarę możliwości 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za radę chętnie poczytam o tym. 

Dziś miałam wizytę i okazało się że będzie drugi chłopczyk 🙈💓 3 facetów w domu ja chyba oszaleję 🙈 ale będą dwaj bracia, może będą dzięki temu się lepiej dogadywać mimo tej różnicy wieku jaka będzie (5 lat) 

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

Hej dziewczyny . Ja miałam wczoraj wizytę i dostalam dodatkowe leki na skurcze i mam się maksymalnie oszczędzać.  Hmm ... tylko jak to zrobić przy dzieciach ? Plci tez jeszcze nie znam , poznam na pokowkowym usg 24 kwietnia o ile maluszek na to pozwoli. 

Natalia super ze juz znasz plec . Ja mam 3 synow wiec z mężem jest 4 facetów w domu. Napewno dasz rade. Chlopaki będą się razem bawić.  

Dzisiaj byłam u lekarza z najmłodszym synem i okazało się że musi dostać antybiotyk. Ma zapalenie ucha niestety obustronne. Na szczęście wyjątkowo dobrze to znosi i nie goraczkuje . 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka

A u nas mam wrażenie, że co chwilę wirus 1 dniowy z wymiotami i później biegunka. Ja i syn już 2 razy mielismy w ciągu miesiąca, tego pełno teraz tu u nas dookoła, okropność taka. 

Dobra a tak wgl to zaczynam układać listę wyprawkową

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

Z tymi wirusami to tak niestety jest ze wszędzie ich pełno. Ja znowu od 2 tygodni walczę z zatokami i uchem ale to mnie zawialo niestety. w czwartek jade z synem do laryngologa i chyba siebie tez musze skonsultować bo ilez można z bólem chodzić? 

Tez musze sobie zaczynać ogarniac listę i sprawdzić co mam po starszakach a co jeszcze potrzebuje.  No chyba ze będzie dziewczynka to będę musiała troszkę z ciuszkami tez poszaleć... chociaż nie będę kupowala ich dużo bo mam sporo neutralnych rzeczy a mimo wszystko nic się nie stanie jak pare razy zalozy cos niebieskiego  . zobaczymy co powie lekarz na usg .

Marlenka kiedy masz usg i poznasz plec ?

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenkao

Mój synek czasem miał dziewczęcego bodziaka bo ma trochę ciuszkow po kuzynce, a co mi w domu przeszkadzają np biedronki i kwiatuszki, poza tym często mu kupowałam getry na dziale dziewczynek bo chłopięce rzadko trafisz a rajstop nie lubie

 

Ja mam wizytę 19 ale znając życie może mi gin powiedzieć że zaraz połówkowe to już nie będzie robił. Połówkowe mam 27.04

Odnośnik do komentarza
Gość Migotka2021

Czytam Wasze wypowiedzi i będę wdzięczna za Waszą opinię. Kończę 18 tydzień i zamiast lepszego samopoczucia - przypływ sił bo drugi trymestr - ledwo łażę. Śpię dwa razy w ciągu dnia. Czy to normalne?? Mam już dwóch synów. Teraz to córka. Nie pamiętam takiego osłabienia. 

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 88

Marlenka ja mam połówkowe 24 kwietnia a wizytę u lekarza 26 kwietnia. Tez nie mam problemu z tym ze chłopiec chodzi czasami w różowych ciuszkach   Moi synowie tez mieli kilka rzeczy po kuzynce i tez im zakładałam. 

Migotka  jestem w połowie 17 tygodnia i mam tak samo. bez drzemki w ciągu dnia  jest mi bardzo ciężko funkcjonować  . Każda praktycznie czynność to dla mnie wysiłek. Najlepiej czuje się jak leżę ale to nie możliwe bo w domu 3 synow biega wiec mam ograniczone możliwości  Nie kazda kobieta ma w 2 trymestrze przypływ energii. Niektóre czuje się źle cala ciaze niestety  . Dla spokoju możesz napewno porozmawiać o tym z lekarzem . Może zleci jakieś badania. A może to anemia? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...