Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe mamy 2021


Gość Madlen

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Meggii napisał:

Hej dziewczyny jestem po wizycie 🙂 z badań wychodzi ze nie mialam nigdy toxo wiec lekarz kazał uważać myć często ręce, warzywa i owoce także no i nie mogę jeść tatarow... martwię się ale będę to kontrolować innego wyjścia nie ma. Za dwa tyg umówiona jestem na usg prenatalne przed nim muszę zrobić jeszcze test pappa z krwi. Tez kazał mi go robić. Martwię się ze coś jest nie tak skoro kazał go wykonywać 😞 chyba oszaleje z tych nerwow 

Nie martw się. Może ma w zwyczaju po prostu że każdej kobiecie sugeruje zrobienie również pappa. I rowniez myślę, że gdyby cos było nie tak, to raczej by Ci już powiedział. Głowa do góry 😘 

 

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 10/9/2020 o 3:41 PM, Gość Meggii napisał:

Hej dziewczyny jestem po wizycie 🙂 z badań wychodzi ze nie mialam nigdy toxo wiec lekarz kazał uważać myć często ręce, warzywa i owoce także no i nie mogę jeść tatarow... martwię się ale będę to kontrolować innego wyjścia nie ma. Za dwa tyg umówiona jestem na usg prenatalne przed nim muszę zrobić jeszcze test pappa z krwi. Tez kazał mi go robić. Martwię się ze coś jest nie tak skoro kazał go wykonywać 😞 chyba oszaleje z tych nerwow 

Przede wszystkim się nie denerwuj. Wiem że łatwo się mówi ale teraz czego nam najmniej potrzeba to właśnie nerwów. Będzie dobrze myśl pozytywnie 🙂 Ja też myślę że lekarz profilaktycznie zlecił badania nie musi to znaczyć że coś jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Gość Olga napisał:

Hej dziewczyny ,jak Wasze samopoczucie bo mnie się z dnia na dzień pogarsza ..:) wymioty,mdlosci i zgaga , normalnie obłęd 🙂

Mdłosci u mnie to jakaś porażka.  Leżę kiedy mogę na nic siły nie mam. I ciągle chce mi się spać...😪

Odnośnik do komentarza

No to nie jestem sama ... Jeszcze dwa tygodnie wcześniej dało się w miarę funkcjonować . Wczoraj na wieczór myślałam że umrę tak mnie szarpało. Cokolwiek bym nie zjadła bardziej treściwego to zaraz żołądek boli i mdłości . Szczerze ja nie wiem skąd mam siłę wstać z łóżka jak ja nic prawie nie jem tylko owoce 🙂 współczuję nam wszystkim dziewczyny i życzę szybkiego zaprzestania tych niedogodności 🙂

Odnośnik do komentarza

Część.

Jestem tutaj nowa. Pierwsza ciąża.

8 tydzień. Termin na 18.04. 

Dostałam skierowanie na badania krwi i USG piersi. W związku z tym, że mam 36 lat muszę zrobić dodatkowe badania w tym, USG 11-14 tydz, test pappa. 6 - 7 tydzień najgorsze samopoczucie (mdłości, czasem wymioty). Lekarz powiedział, że zamiast coli powinnam pić wodę z imbirem i cytryną 👍 delikatnie pomaga. Banany też dają radę 👍

Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamy ☺️

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Magda MB napisał:

Część.

Jestem tutaj nowa. Pierwsza ciąża.

8 tydzień. Termin na 18.04. 

Dostałam skierowanie na badania krwi i USG piersi. W związku z tym, że mam 36 lat muszę zrobić dodatkowe badania w tym, USG 11-14 tydz, test pappa. 6 - 7 tydzień najgorsze samopoczucie (mdłości, czasem wymioty). Lekarz powiedział, że zamiast coli powinnam pić wodę z imbirem i cytryną 👍 delikatnie pomaga. Banany też dają radę 👍

Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamy ☺️

Witam nowa Mamusie jeszcze moja imienniczkę 😉 fajnie że nas coraz więcej ! Trochę się nie odzywałam ale jestem z rodzina nad morzem. Chodzę po plazy wdycham jod i staram się relaksować tyle ile mogę. Dziękuje Wam za słowa wsparcia 😘 za tydzień idę robić test pappa a w czwartek rano 24/09 mam usg prenatalne. Staram się póki co o tym nie myśleć. Liczę Na to ze jest wszystko dobrze i ze może poznam płeć dzidzi 🙂 byłoby wspaniale ! Dolegliwości pomału mijają. Mam nadzieje ze niedługo będą tylko wspomnieniem ....:) wstaje na spacer po plazy ! Miłego dnia !!!

Odnośnik do komentarza

Hej 🙂

witaj Magda MB 🙂 widzę, że mamy ten sam termin. Przynajmniej z Om mi taki wychodzi 

Meggii ale fajnie taki spacer nad morzem z rana ☺️ wypoczywaj ile tylko możesz! 

Ja wczoraj miałam mega ciężki dzień. Mdłości może już nie męczą tak bardzo, ale za to jeśli chodzi o zmęczenie to sięga zenitu... Wczoraj niemal cały dzień przeleżałam, nie miałam siły kompletnie na nic. Jedynie wieczorem z córką i mężem wyszliśmy na krótki spacer. Mam nadzieję, że za chwilę energia wróci, bo ciężko tak funkcjonowac.. 🥴

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Dzis odebrałam wyniki z krzywej cukrowej i... wychodzi na to ze cukrzycy nie ma ! Jeszcze czekam mnie kontrola u diabetologa ale juz jestem szczęśliwa! Co do zmęczenia to umie juz ponad skalą jest. Praktycznie dwa dni z łóżka nie wychodziłam 😪 energio wróć! A i witam nowe mamusie!

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gość Agga napisał:

Hej! Dzis odebrałam wyniki z krzywej cukrowej i... wychodzi na to ze cukrzycy nie ma ! Jeszcze czekam mnie kontrola u diabetologa ale juz jestem szczęśliwa! Co do zmęczenia to umie juz ponad skalą jest. Praktycznie dwa dni z łóżka nie wychodziłam 😪 energio wróć! A i witam nowe mamusie!

Agga wow no to super wieści! 🙂 Ciekawe czemu pierwsze wyniki Ci wyszły takie 🤔

Dołączam się do apelu, energio wracaj !!

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Maria Monika napisał:

Agga wow no to super wieści! 🙂 Ciekawe czemu pierwsze wyniki Ci wyszły takie 🤔

Dołączam się do apelu, energio wracaj !!

Lekarz powiedział że czasem tak jest 🤷‍♀️ ale juz jestem spokojniejsza 😊 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, może głupie pytanie, ale macie jakieś przeczucia albo pragnienia co do płci dziecka ? Wiadomo, że najważniejsze żeby zdrowe było ❤️ nie ulega to żadnej wątpliwości, ale tak jakbyście mogły pofantazjowac 😁

Ja przeczuć nie mam absolutnie żadnych, i będę szczęśliwa jeśli będzie chłopiec czy dziewczynka. No ale jako, że mam już córkę to... Chyba wolałabym kolejną dziewczynkę 😅🙈 

*Mam dużo dziewczęcych ubranek hihi 😜

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Maria Monika napisał:

Dziewczyny, może głupie pytanie, ale macie jakieś przeczucia albo pragnienia co do płci dziecka ? Wiadomo, że najważniejsze żeby zdrowe było ❤️ nie ulega to żadnej wątpliwości, ale tak jakbyście mogły pofantazjowac 😁

Ja przeczuć nie mam absolutnie żadnych, i będę szczęśliwa jeśli będzie chłopiec czy dziewczynka. No ale jako, że mam już córkę to... Chyba wolałabym kolejną dziewczynkę 😅🙈 

*Mam dużo dziewczęcych ubranek hihi 😜

Mi marzy cie coreczka. W rodzinie samych chłopców rodzą wiec fajnie by było mieć dziewczynkę. Ale czuję że będzie to chłopiec... nie wiem takie mam przeczucie. Oczywiście najważniejsze aby było zdrowe. Dla córki mamy wybrane nawet imię, a dla chłopca ciężko jest wybrać nam, wiec znając życie będzie chłopak 😄

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Gość Agga napisał:

Mi marzy cie coreczka. W rodzinie samych chłopców rodzą wiec fajnie by było mieć dziewczynkę. Ale czuję że będzie to chłopiec... nie wiem takie mam przeczucie. Oczywiście najważniejsze aby było zdrowe. Dla córki mamy wybrane nawet imię, a dla chłopca ciężko jest wybrać nam, wiec znając życie będzie chłopak 😄

Hihi to mu mieliśmy na odwrót ostatnio 😄 dla chłopaka mieliśmy imię wymyślone od dawna dość, a z kolei dla dziewczynki zero pomysłu. No i jak się okazało, że będzie córeczka to wymyślanie imienia trwało niemal do samego porodu 🤣

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. 

jestem tu nowa.  z okolic Kazmierzy Wielkiej. Jestem w 2 ciaży. termin mam miedzy 30 marca a 5 kwietnia - rozbieżność wynika z terminu z miesiączki a z USG. co do ciazy to u mnie wszystko ok chociaż mam w przysłym tyg zrobić test glukozy bo miałam podwyższona glukoze na czczo na ostatnich badanaich. A w pierwszej ciaży miałam cukrzyce ciażowa- i mam nadzieję, ze w tej nie bede jej mieć.... A co do samopoczucia to nie mam na nic energii nic mi się nie chce, mdłośći od samego poczatku czyli w sumie od terminu kiedy powinnam dostać okres. i mam nadzieje, że już te objawy powoli zaczać się kączyć. 

16udskjozun6alqk.png

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, gosiaczekK napisał:

Cześć Dziewczyny. 

jestem tu nowa.  z okolic Kazmierzy Wielkiej. Jestem w 2 ciaży. termin mam miedzy 30 marca a 5 kwietnia - rozbieżność wynika z terminu z miesiączki a z USG. co do ciazy to u mnie wszystko ok chociaż mam w przysłym tyg zrobić test glukozy bo miałam podwyższona glukoze na czczo na ostatnich badanaich. A w pierwszej ciaży miałam cukrzyce ciażowa- i mam nadzieję, ze w tej nie bede jej mieć.... A co do samopoczucia to nie mam na nic energii nic mi się nie chce, mdłośći od samego poczatku czyli w sumie od terminu kiedy powinnam dostać okres. i mam nadzieje, że już te objawy powoli zaczać się kączyć. 

Hej. Ja właśnie dziś odebrałam wyniki z glukozy bo było podejrzenie cukrzycy. Niby brak teraz. Mam nadzieję że i u Ciebie będzie dobrze 😊

Odnośnik do komentarza
Gość GosiaczekK
1 godzinę temu, Gość Agga napisał:

Hej. Ja właśnie dziś odebrałam wyniki z glukozy bo było podejrzenie cukrzycy. Niby brak teraz. Mam nadzieję że i u Ciebie będzie dobrze 😊

Fajnie ze wyszly  Ci dobre wyniki  i oby tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Maria Monika napisał:

Hej 🙂

witaj Magda MB 🙂 widzę, że mamy ten sam termin. Przynajmniej z Om mi taki wychodzi 

Meggii ale fajnie taki spacer nad morzem z rana ☺️ wypoczywaj ile tylko możesz! 

Ja wczoraj miałam mega ciężki dzień. Mdłości może już nie męczą tak bardzo, ale za to jeśli chodzi o zmęczenie to sięga zenitu... Wczoraj niemal cały dzień przeleżałam, nie miałam siły kompletnie na nic. Jedynie wieczorem z córką i mężem wyszliśmy na krótki spacer. Mam nadzieję, że za chwilę energia wróci, bo ciężko tak funkcjonowac.. 🥴

Super ☺️ z USG lekarz Mi nie podawał. Może na następnej wizycie. Przez te mdłości mam problem z przyjmowaniem płynów 😔

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Magda MB napisał:

Dziewczyny, Kiedy mijają mdłości? W drugim trymestrze mogą być ?

Zazwyczaj w drugim mijają, ale niestety czasem zdarza się że jeszcze trochę męczą. Z reguły jednak jeśli nawet są to są słabsze niż w pierwszym. Ja ze swojej pierwszej ciąży pamiętam że tak do 16tego tygodnia je miałam a potem już przeszły nieodwracalnie 😉 jednak takie najgorsze były tak do 10. A potem zdarzały się ale rzadziej 

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...