Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe mamy 2021


Gość Madlen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowe Mamuśki 🙂 co do bólu pleców to są to tzw bóle krzyżowe... ja je mam przy każdym okresie a najgorzej je czułam przy pierwszym porodzie 😞 okropność. Teraz tez mnie bolały krzyże ale ustały jakiś czas temu na moje szczęście. mdlosci męczą mnie nadal z tym ze przychodzą jak jestem głodna a ustają jak coś zjem wiec niestety muszę jeść regularnie. Poza tym bóle głowy 😞 już dwa razy musiałam brać paracetamol chodź bardzo nie chciałam ale lekarz kazał brać i nie męczyć organizmu. Jestem w połowie 10 tygodnia. Liczę na to ze niedługo przejdą te dolegliwości 😞 piersi urosły mi chyba o rozmiar już wypadają z biustonosza 😂 kolejna wizytę mam 10/09 nie mogę się doczekać. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Maria Monika napisał:

Swoją drogą ciekawa jestem ile tym razem przytyje. W poprzedniej ciąży to było 15kg, ale tym razem niestety startuje z 4kg więcej niż wtedy 😏 ale w sumie póki co nie przybralam na wadze nic, a wręcz zleciał prawie 1kg. Jak u Was waga, ruszyła już coś ? 😛

No to ja w pierwszej tez przytyłam 15 kg a teraz zaczynałam z waga 2 kg większa niż 4 lata temu 😞 dlatego pilnuje się z jedzeniem przynajmniej staram się to robić nawet kupiłam dietę od Lewandowskiej taka na utrzymanie wagi 🙂 ja mam sporo zapasów także spoko 😜 ja się zwaze na następnej wizycie dopiero teraz się boje 😂

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Jestem właśnie po pierwszej wizycie 😊 Słyszałam serduszko ❤️ Termin wg miesiączki na 20.04 a wg usg na 17.04 🥰 Jejku aż się popłakałam jak wyszłam z gabinetu 😅

Uwierzyć nie mogę, że to się dzieje naprawdę. Dostałam skierowanie na badania, muszę mierzyć sobie ciśnienie bo dzisiaj miałam 140/90, ale to pewnie z emocji bo nigdy takiego nie miałam 🤣 Następna wizyta za miesiąc. Doczekać się nie mogę. Aaa no i doktor kazał zapisać się na badania prenatalne między 11 a 13 tygodniem ciąży. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ratowniczka999 napisał:

Witajcie

Jestem właśnie po pierwszej wizycie 😊 Słyszałam serduszko ❤️ Termin wg miesiączki na 20.04 a wg usg na 17.04 🥰 Jejku aż się popłakałam jak wyszłam z gabinetu 😅

Uwierzyć nie mogę, że to się dzieje naprawdę. Dostałam skierowanie na badania, muszę mierzyć sobie ciśnienie bo dzisiaj miałam 140/90, ale to pewnie z emocji bo nigdy takiego nie miałam 🤣 Następna wizyta za miesiąc. Doczekać się nie mogę. Aaa no i doktor kazał zapisać się na badania prenatalne między 11 a 13 tygodniem ciąży. 

Cieszę się ogromnie!💗 ja mam nadzieję że w poniedziałek tez juz usłyszę serduszko. Jutro idę na wyniki. Termin mam na 21.04 🙂 od wczoraj mam lekkie plamienie. Mam nadzieje ze to po cytologii robionej w piątek. Położna kazała mi obserwować. Jakby co to do szpitala mam jechać. Ale jestem dobrej myśli 💪 po za tym nie moge się denerwować (tak przy pieciolatku to będzie wyzwanie 😂) i oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1/9/2020 o 6:12 PM, Ratowniczka999 napisał:

Witajcie

Jestem właśnie po pierwszej wizycie 😊 Słyszałam serduszko ❤️ Termin wg miesiączki na 20.04 a wg usg na 17.04 🥰 Jejku aż się popłakałam jak wyszłam z gabinetu 😅

Uwierzyć nie mogę, że to się dzieje naprawdę. Dostałam skierowanie na badania, muszę mierzyć sobie ciśnienie bo dzisiaj miałam 140/90, ale to pewnie z emocji bo nigdy takiego nie miałam 🤣 Następna wizyta za miesiąc. Doczekać się nie mogę. Aaa no i doktor kazał zapisać się na badania prenatalne między 11 a 13 tygodniem ciąży. 

Część dziewczynki ja też już po pierwszej wizycie wszystko ok 🙂 tylko zastanawiają mnie dwie rzeczy piszecie ze słyszałyście serduszko? A mnie lekarz powiedział że może walczyć ale nie będzie stresował dzidziusia czy jakoś TAK, że przy następnej wizycie już usłudze ech.. Powiedział tylko że serduszko bije 130na minute i jest ok. DRUGA sprawa to kiedy miałyście ostatnio miesiączkę? Bo ja 7 lipca i wyliczył mi na 21.03 i coś mi tu nie gra chyba się pomylil 🙂

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Anula napisał:

Część dziewczynki ja też już po pierwszej wizycie wszystko ok 🙂 tylko zastanawiają mnie dwie rzeczy piszecie ze słyszałyście serduszko? A mnie lekarz powiedział że może włączyć ale nie będzie stresował dzidziusia czy jakoś TAK, że przy następnej wizycie już usłyszę e ech.. Powiedział tylko że serduszko bije 130na minute i jest ok. DRUGA sprawa to kiedy miałyście ostatnio miesiączkę? Bo ja 7 lipca i wyliczył mi na 21.03 i coś mi tu nie gra chyba się pomylil 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, słuchajcie miałam dziś małe plamienie.. tzn raz na wkładce było troszkę śluzu takiego lekko brązowego, a potem na papierze toaletowym kilka razy pojawił się śluz taki podbarwiony na różowo. Malutko raczej, no ale takie jakby niteczki były widoczne. Nie boli mnie brzuch przy tym. Położyłam się i leżę już z dwie godziny od momentu, gdy te plamienia się pojawiły i już teraz nic nie ma. Na wkładce i na papierze czysto. Jeśli dobrze pamiętam to miałam w pierwszej ciąży też coś takiego, tylko na trochę wcześniejszym etapie. Trochę się martwię, no ale mam nadzieję, że nic złego 🙄 myślicie że powinnam iść na izbę przyjęć czy poczekać i poobserwować jeszcze ? 

Licząc od ostatniej miesiączki dziś mam 7tyg+4 dni. Wizyta planowa za niecały tydzień...

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Maria Monika napisał:

Hej dziewczyny, słuchajcie miałam dziś małe plamienie.. tzn raz na wkładce było troszkę śluzu takiego lekko brązowego, a potem na papierze toaletowym kilka razy pojawił się śluz taki podbarwiony na różowo. Malutko raczej, no ale takie jakby niteczki były widoczne. Nie boli mnie brzuch przy tym. Położyłam się i leżę już z dwie godziny od momentu, gdy te plamienia się pojawiły i już teraz nic nie ma. Na wkładce i na papierze czysto. Jeśli dobrze pamiętam to miałam w pierwszej ciąży też coś takiego, tylko na trochę wcześniejszym etapie. Trochę się martwię, no ale mam nadzieję, że nic złego 🙄 myślicie że powinnam iść na izbę przyjęć czy poczekać i poobserwować jeszcze ? 

Licząc od ostatniej miesiączki dziś mam 7tyg+4 dni. Wizyta planowa za niecały tydzień...

Tez ostatnio mialam plamienie. Kazali mi obserwować. Juz niby jest ok. Bo trochę sobie poleżałam, poleniuchowalam.  Obserwuj, jak się nasili jedź do szpitala mi tak powiedziała położona.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Maria Monika napisał:

Hej dziewczyny, słuchajcie miałam dziś małe plamienie.. tzn raz na wkładce było troszkę śluzu takiego lekko brązowego, a potem na papierze toaletowym kilka razy pojawił się śluz taki podbarwiony na różowo. Malutko raczej, no ale takie jakby niteczki były widoczne. Nie boli mnie brzuch przy tym. Położyłam się i leżę już z dwie godziny od momentu, gdy te plamienia się pojawiły i już teraz nic nie ma. Na wkładce i na papierze czysto. Jeśli dobrze pamiętam to miałam w pierwszej ciąży też coś takiego, tylko na trochę wcześniejszym etapie. Trochę się martwię, no ale mam nadzieję, że nic złego 🙄 myślicie że powinnam iść na izbę przyjęć czy poczekać i poobserwować jeszcze ? 

Licząc od ostatniej miesiączki dziś mam 7tyg+4 dni. Wizyta planowa za niecały tydzień...

No Ja też miałam to plamienie tzn brązowy śluz i jak byłam na wizycie to spytałam i powiedział że na początku to normalne. Gorzej jak była by to czysta krew. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Gość Anula napisał:

No Ja też miałam to plamienie tzn brązowy śluz i jak byłam na wizycie to spytałam i powiedział że na początku to normalne. Gorzej jak była by to czysta krew. 

No czysta krew to na pewno nie była. Właśnie śluz jakby zabarwiony, takie w nim nitki różowawe. Pamiętam w pierwszej ciąży też coś takiego mi się zdarzyło. No jestem dobrej myśli, w razie czego pojadę na szpital. Póki co na szczęście jest ok więc oby już nie wróciło 🙏

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Maria Monika napisał:

A co do serduszka, to podobno na takim wczesnym etapie nie powinno się Dopplera wlaczac żeby było słychać, bo to może być duże obciążenie dla płodu. Z córką też najpierw widzieliśmy a słyszeliśmy na następnej wizycie 😉

 

No ja też nie słyszałam jeszcze serduszka 😔 ale wizyta jest w poniedziałek więc może usłyszę. W sumie jak mi na ekranie pokazywał to powiedział "o ty jest żywy płód " więc chyba jest dobrze ?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Agga napisał:

No ja też nie słyszałam jeszcze serduszka 😔 ale wizyta jest w poniedziałek więc może usłyszę. W sumie jak mi na ekranie pokazywał to powiedział "o ty jest żywy płód " więc chyba jest dobrze ?

No pewnie że dobrze 🙂 na pewno zobaczysz/usłyszysz już serduszko na następnej wizycie 😉 który tydzień teraz masz?

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Maria Monika napisał:

No pewnie że dobrze 🙂 na pewno zobaczysz/usłyszysz już serduszko na następnej wizycie 😉 który tydzień teraz masz?

I tu jest problem. Wg moich obliczeń na dziś 7+1d. A we wtorek położna mi powiedziała że 7+5d. 🤷‍♀️ kompletnie zapomnialam jak sie to liczy 🤣 a aplikacja mi pokazuje 8 tydz ..

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Agga napisał:

I tu jest problem. Wg moich obliczeń na dziś 7+1d. A we wtorek położna mi powiedziała że 7+5d. 🤷‍♀️ kompletnie zapomnialam jak sie to liczy 🤣 a aplikacja mi pokazuje 8 tydz ..

No to i tak nie duża różnica 😉 w każdym razie 8my tydzień tak jak i u mnie 🙂 czyli termin gdzies koło 20tego.  

0d1yskjoq7q68ci4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...