Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze usg miałam 13.03 czyli 6 tydzień 2 dzień od ostatniej miesiączki. Było widać zarodek i bicie serca. Kolejne po tygodniu i już zarodek miał 11 mm i czynność serca 134/min. Kolejne usg mam jutro czyli 23.03 ale to przy okazji kolejnej wizyty. 

Odnośnik do komentarza

Trochę sie martwię tym, że jeszcze nie było zarodka. To moja druga ciąża. Mam synka 4letniego. Czuję się zupełnie inaczej niż w pierwszej. Bardzo dobrze, zastanawiam się czy nie za dobrze. W poprzedniej ciazy miałam mega huśtawkę emocjonalna, uczucia rozrywania macicy. A teraz czasem zakluje jajnik, piersi nie bolą tylko są z deka większe a psychicznie czuję się normalnie, w pełni stabilna, jedynie ten cały koronawirus mnie niepokoi i stresuje.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Gość Momofthree napisał:

Mola dlaczego tak często masz wizyty?

Dziewczyny, tak jak pisałam. Niestety mam tokofobię (lek przed porodem, lek przed urodzeniem chorego dziecka). Dlatego mam trochę inny tryb, częste wizyty u gin, częste usg, częste badania. Niestety nie mogę sobie pozwolić na L4 w chwili obecnej (praca) wiec to chyba dla mojego zdrowia psychicznego 😉 

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałam się przywitać z Wami kilka dni temu test wyszedł pozytywny, u lekarza jeszcze nie byłam bo to trochę za wcześnie. Termin wg kalendarzyka pokazuje na 26 listopad. Jest to trzecia ciąża (córki mają 7,5 i 6 lat) Także mam już jakieś doświadczenie aczkolwiek bardzo boję się wirusa panującego wokół. Was to nie przeraża?  Pozdrowionka 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie martwcie się samym wirusem. Jak będziemy ostrożne będzie dobrze. Mnie bardziej przeraża to, że problematyczne i stresujące są wizyty w publicznych miejscach, aptekach, na badaniach itp. W zeszłym tygodniu chciałam pójść do stomatologa sprawdzić, czy wszystko ok to mało gdzie przyjmują i gina ogólnie mówi, żebym za wszelką cenę siedziała w domu. 

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze tydzień siedzę w domu bo wzięłam sobie opiekę na dzieci do lat 8 ale od 30 muszę wrócić do pracy. Ale może mi się uda między 1 a 4 kwietnia umówić na wizytę to może dostanę już jakieś l4 chociaż to za wcześnie aby do końca ciąży pociągnąc.

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Mola rozumiem 😊 jeśli częstsze wizyty poprawią Twój nastroj i choć trochę pomogą uporać się ze strachem, to korzystaj z nich jak najczęściej 😊

Izunia ja wyliczylam termin na 27.11 😉

Mnie ogólnie przeraża sytuacja w kraju i na świecie, martwi mnie ograniczony dostęp do lekarzy, ale nie boje się wirusa w kontekście ciąży. Zachowuje wszelkie środki ostrożności, nie chodzę do sklepów, nie narazam na bezpośredni kontakt z obcymi. Nic więcej zrobić nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Gość MamaPoraz.2.

Cześć Dziewczyny! Po pierwsze każdej z Was gratuluje ciąży 😉 . Ja aktualnie jestem w 2 ciaży, trochę nie planowane ale się bardzo cieszymy. Aktualnie kalendarzyk wskazuje mi na przełom 5-6 tydzień. Termin porodu na 23 listopada. Pierwsza córka urodziła się 2 listopada 😉 . Czuję się bardzo dobrze, energia roznosi, apetyt dopisuje, mdłości były na początku tamtego tygodnia ale szybko przeszły. Na dzień dzisiejszy mam tylko jeden problem z dostaniem się do lekarza przez panującą pandemię. Dzwoniłam do jednego lekarza i powiedział zeby spokojnie siedziała w domu i czekała jak rozwinie się sytuacja w kraju. Teoretycznie na pierwsze badania powinnam sie zgłosić do 10 tygodnia ciąży, ale jak to bedzie tak wygladać to nie wiem czy wszystko się uda. Martwi mnie ta sytuacja, chciałabym chociaż pojsc na USG zeby wiedziec jak zadomowił się nasz nowy członek rodziny i czy jest z nim wszystko wporządku. 

Pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Izunia wizytę mam zaplanowaną na 7 kwietnia, ale mój lekarz odwołuje inne ciężarne pacjentki, więc prawdopodobnie i mnie odwola. Jeśli tak będzie, to postaram się dostać do jakiegokolwiek ginekologa w mieście żeby zrobić usg. 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Mama. Pora. 2

Gratulacje 😊 najwyzej zrob bhcg w labolatorium i po 48 godzinach powtorz czy ladnie rosnie 😊 a jako kobieta w ciazy masz pierwszeństwo. 

Momofthree 

Kochana tez mam wizyte na 7 kwietnia 😊 to juz bedzie 10 tydzień 😍

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Momofthree napisał:

Paulina 28 u mnie będzie prawie 7tc 😁

Ja mogę założyć jutro grupę. Podajcie, proszę, jak ma się nazywać 😉

Może listopadówki2020? 😋 Albo mamylistopad2020 😉

Dziewczyny, któraś pytała wcześniej o brzuch w drugiej ciazy. Ja już widzę wypukłość a to dopiero 6tc więc faktycznie szybciej 😉

Ogólnie czuje się podobnie jak w pierwszej ciąży. Mega zmęczona, mdłości cały dzień. Któraś z was ma podobnie?  Jeszcze przedszkolak cały dzień w domu... Mamy w pierwszej ciąży nacieszcie się bo w drugiej jest trudniej z odpoczynkiem 😋

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny pomysł z tą grupą. Ja należę na FB do lipcowek 2012 i do dziś tam piszemy. Tylko pisaliśmy trochę dłużej na kafeterii około miesiąca bo zawsze ktoś jeszcze mógł dołączyć.

Gość Aga masz rację teraz jeszcze przedszkola i szkoły pozamykane i trzeba kombinować żeby tym dziecia czas zorganizować. To nie ma czasu na odpoczynek. Ja jeszcze tydzień wolnego i wracam do pracy ale myślę że nie na długo.

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Aga mi póki co mdłości przeszły, ale bywam senna. Chociaż mam też nagłe przeypływy energii🤔

Izunia ja myślałam o tym teraz żeby móc powoli, hmmm, lepiej się poznawać i oczywiście do pewnego momentu przyjmować nowe dziewczyny. Ale może faktycznie wstrzymamy się np.do 1 kwietnia?

A co do nazwy, to miałam pomysł żeby, póki co, była neutralna- jeszcze część nie pochwaliła się dobrą nowiną, więc szkoda by było żeby jacyś wscibscy znajomi zepsuli niespodziankę 😋

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Aga 

To ja pytalam o brzuszek w 2 ciazy myslalam ze to wzdecia ale nie przeszlo hihi teraz juz jest 8 tydzien i dla mnie i dla meza jest widoczny. 

Jak sie czuje mdli mnie, w lodowce i jedzenie nie przyjemnie pachnie, senna ale bez przesady 😊

Odnośnik do komentarza

Izunia: ja jestem w 7 tyg 5 dni i dzisiaj lekarz (przychodnia przyszpitalna na NFZ) 2 razy mnie pytał czy na pewno nie chce zwolnienia (ja co prawda chodzę do Poradni Patologii Ciąży ze wzgl na choroby przewlekłe) ale mysle, ze te pytania to w związku z koronawirusem. Ja chciałabym pracować jak najdłużej no ale zobaczymy. 

Dziewczyny na obligatoryjne badania krwi i planowe usg na pewno nikt nie odwoła wizyty! Nie ma takiej opcji. Co innego prywatnie, tutaj wiadomo ze każdy lekarz ma wybór. 

Ja pisałam, ze w tamtym tyg tak mnie mdliło i tak wymiotowalam, ze prawie płakałam, do tego ból (skurcze) jelit i żołądka. Trochę działają domowe sposoby. Dziś lekarz pozwolił przyjmować nospę rozkurczowo wiec jestem uradowana 🙂

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Izunia napisał:

Momofthree 

ale na FB to grupa prywatna i zamknięta. Żaden ze znajomych nie widzi co piszemy. 

Mola 

A czemu chcesz pracować jak najdłużej???

 

Bo ja niestety mam super odpowiedzialna prace a prawda jest tez taka, ze nie potrafię siedzieć w domu i przysłowiowo „nic nie robić”. Pracuje na pełny etat jak i mam swoją działalność wiec defacto pracuje ok 10 h dziennie a czasem i dłużej + soboty. Mam tez kilka osób pod sobą i po prostu nie chce zostawiać swojego zespołu. Absolutnie to mój wybór, jest ciężko ale nie narzekam.  Oczywiście dopuszczam możliwość, ze jak lekarz kategorycznie zabroni to się poddam.

Odnośnik do komentarza
Gość Margaret😊

To może na WhatsApp 😉 tam przynajmniej będziemy pisać jak tu na forum i łatwo będzie nadrobić 😉na fb jestem teraz na grupie jest bardzo dużo przyszłych mam, każda pisze post pod nim sypią się komentarze, idzie się pogubić mi ta forma nie bardzo odpowiada😐 a tego forum nie da się utajnić?? 🤔😊

Odnośnik do komentarza
Gość Ewunia_82

Mogę się z Wami dziewczyny przywitać? Tydzień temu całkiem "niespodziewanie" test pokazał 2 kreseczki. Mam już 3 dzieci i zupełnie nie planowałam 4.  O ciąży póki co wie tylko mój mąż🙂    Pozdrawiam Was serdecznie🤗

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...