Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Izunia napisał:

Magmag mogę Ci powiedzieć że ja w obu ciążąch nie miałam żadnych mdłości i wymiotów. Mam nadzieję że teraz też tak będzie. Ale fakt przy pierwszej nawet płakałam że nie mam a lekarka się w głowę puka że zamiast się cieszyć to ja płaczę 😁 t

Jestem już po wizycie i się uspokoiłam 🙂 Wszystko jest ok, serduszko bije. Za 2 tygodnie mam przyjść na kolejną wizytę, już się nie mogę doczekać jak miną 3 miesiące i ten 1 trymestr przejdzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Agnineszka2

U mnie na razie laboratorium funkcjonuje normalnie, skrócili jedynie godziny pracy popołudniu, ale to i tak nie ma znaczenia jak idzie się na badania rano, na czczo. Mam nadzieję, że dalej będzie pracowało normalnie, bo nie wyobrażam sobie nie móc zrobić badań.

Paulina28 nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę, że już widziałaś bijące serduszko! Ja byłam ciut za szybko żeby doświadczyć tej przyjemności, niestety nie mogłam przesunąć wizyty na kolejny tydzień, gdyż lekarz wybierał się na urlop. Mam nadzieję, że jakoś wytrwam do 6.04., bo wtedy mam zaplanowaną kolejną wizytę, chociaż nie jest łatwo, niecierpliwość bierze górę. Na razie czuję się dobrze, nie mam żadnych mdłości, nie mam także innych niepokojących objawów, więc mam nadzieję, że dzidzia się prawidłowo rozwija.

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę wam, że czujecie się normalnie! Od 4 tc mam okropne mdłości, jestem bardzo wrażliwa na wszystkie zapachy, niedawno doszły wymioty. Jem jak małe dziecko co 2 godziny, ciągle czuję ssanie w żołądku, do tego schudłam. Pod koniec tygodnia idę na 1. wizytę, mam nadzieję, że się odbędzie i zobaczę serduszko na USG. W sumie dzięki tej pandemii można więcej siedzieć w domu (pracuję zdalnie) i odpoczywać, nie mam pojęcia jak poradziłabym sobie z mdłościami i wymiotami w pracy!

Podobnie jak wy, będę spokojniejsza gdy 1 trymestr minie.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, miło Was poznać!

Jestem w 6tc i na razie wciąż jeszcze oswajam się z tą wspaniałą nowiną , to moja pierwsza ciąża. Cała ta sytuacja wokół trochę mnie martwi, ale staram się nie denerwować na wyrost i być dobrej myśli. Założenie grupy to wspaniały pomysł, myślę że takie wzajemne wsparcie szczególnie teraz będzie bardzo cenne dla nas wszystkich.. 

Jestem z małopolski

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny mogę dołączyć? Jestem w 5 tyg 4dni. Jutro mam isc do lekarza na usg i mam nadzieję, że usłyszę serduszko, chociaż wiem, że może być za wcześnie... Ja strasznie się boję poronienia... Długo starałam się o tą ciąże, a teraz co chwilę słyszę, że ktoś poronil. Już nie mogę się doczekać aż ten pierwszy trymestr się skończy 😔

Odnośnik do komentarza

 Super, że jest nas coraz więcej. Będzie nam łatwiej przerwać stresujący czas :)

W pierwszej chwili byłam trochę rozgoryczona, że pandemia a ja będę w ciąży. Teraz stwierdziłam, że dobrze się stało, bo świadomie w najbliższych miesiącach pewnie bym się nie zdecydowała. A wierzę, że będzie dobrze. Siedzimy z córą w domu, spacery tylko w odludne miejsca. Jedyne ryzyko to mąż, wychodzi do pracy a z kilkoma osobami się widzi. Zapewnia, że dba o higienę maksymalnie...

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Gosia

Witajcie dziewczyny.... Jakieś 5 minut temu zrobiłam test.... I co szok..

Dwie kreski co prawda ta druga trochę blada ale jest.... A teraz siedzie i się martwię.. U nas problem z ginekologami przez tą pandemie....  Mam nadzieję że wszystkie z nas w listopadzie zobaczą swoje maluszki... z moich obliczeń wychodzi ze mam na 2. 12

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Dzień dobry dziewczyny 😊

Cieszę się, ze cora wiecej jest nas tylko szkoda ze niektore poprzednie dziewczyny przestały sie odzywac ☹️ 

Ja druga wizyte mam 7 kwietnia zobacze do tego czasu jaka bedzie sytuacja u nas w kraju, ale jezeli bedzie taka sama to niestety przesune termin wizyty. 

Milego spokojnego dnia 😊 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Hej, super, że jest nas coraz więcej 😍

Gdzie ostatecznie zakładamy grupę? 😉 

Ja byłam przekonana, że mam wizytę 7 kwietnia, a okazało się, że jednak 9🤔 wczoraj próbowałam przełożyć ją na wcześniejszy termin, ale mój gin mówi, że w obecnej sytuacji nie ma sensu. Z tego, co zrozumiałam odstęp między wizytami może wynosić nawet 6tyg, bo zalecenia są takie, że należy je maksymalnie ograniczać 😱 I faktycznie mam mieć maseczkę i rękawiczki, a szczegółową instrukcję lekarz przyśle mi smsem.😉

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gość Paulina 28 napisał:

Momofthree 

Jeju instrukcje przesle??? W szoku jestem... Ale ciężko zdobyc maseczki i rekawiczki.. 

Ja jestem za whatsappem 😊 bo fb nie posiadam. 

Dziewczyny, po prostu lekarze tez się boja i musimy to zrozumieć. Dla nas wystarczy maseczka bawełniana, jest gdzieś apel aby nie kupować tych specjalistycznych by wystarczyło dla lekarzy. Odnośnie rękawiczek lateksowych u mnie są dostawy w rossmanie na bieżąco wiec sprawdzajcie u siebie. 

A może dla rozładowania napięcia, sprawdzicie jaką płeć prognozuje kalendarz chiński 😉 wieści niosą, ze na pewno sprawdza się w 50% 😉 pamiętajcie tylko, ze mama musi mieć SKOŃCZONE x lat. Co wam wychodzi? 
spacer.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę jutro i nic mi nie mówił o specjalnym przygotowaniu. Idę prywatnie, nie do przychodni może tam jeszcze nie wprowadzili takich zaostrzeń 🤷‍♀️ ja i tak nie ruszam sie bez plynu do dezynfekcji, wezmę jeszcze maseczkę chyba będę czuła sie bezpieczniej. 

Mam nadzieję, ze usłyszę jutro serducho. Wg moich wyliczeń to bedzie 6+4 tc. 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Mola napisał:

Dziewczyny, po prostu lekarze tez się boja i musimy to zrozumieć. Dla nas wystarczy maseczka bawełniana, jest gdzieś apel aby nie kupować tych specjalistycznych by wystarczyło dla lekarzy. Odnośnie rękawiczek lateksowych u mnie są dostawy w rossmanie na bieżąco wiec sprawdzajcie u siebie. 

A może dla rozładowania napięcia, sprawdzicie jaką płeć prognozuje kalendarz chiński 😉 wieści niosą, ze na pewno sprawdza się w 50% 😉 pamiętajcie tylko, ze mama musi mieć SKOŃCZONE x lat. Co wam wychodzi? 
spacer.png

Zgodnie z wykresem w I ciąży powinnam mieć chłopaka, mam dziewczynke. Teraz znowu wychodzi chlopak, to idąc tym tropem może będzie ta upragniona siostra dla córy? 😋

Odnośnik do komentarza

Ja też pójdę prywatnie bo moja lekarka jest już sprawdzona, ale na jej stronie piszę żeby przychodzić bez osób towarzyszących i każdej pacjentce będzie robiony bezdotykowy pomiar temperatury. I lekarka bardzo prosi o nie przychodzenie osób chorych i przeziębionych .  

 

A co do płci to mi wychodzi chłopak, mógłby być bo już mam dwie dziewczynki 🙂  

 

A co do grupy powiem Wam że ta na fb też jest bardzo fajna, przejrzysta. Są posty a pod nim komentarze.Zdjęcia można dodawać i nikt tego nie widzi, ale na watsapie też może być:) 

Odnośnik do komentarza

Mi wychodzi dziewczynka, tak jak bym chciała 😁 

Ja nie mam żadnych wytycznych co do wizyt, jedynie dezynfekcja rąk na wejściu i pomiar temperatury. 

Co do grupy też bym wolała na Facebooku, ale się dostosuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Ja jestem za obostrzeniami w gabinetach lekarskich. Podejrzewam, że będzie rozsyłał info, które ma na swojej stronie internetowej- czyli brak osób towarzyszących i przyjście na wyznaczoną godzinę,  tak by nie siedzieć długo w poczekalni. 😉 (też chodzę prywatnie)

Mi ogólnie bez różnicy gdzie będzie grupa, a zaproponowałam fb, bo tam posty są przejrzyste, jest opcja wyszukania tematu, który nas interesuje, ankiet itp. Ale oczywiście dostosuję się do większości 😉

Wg tego kalendarza za pierwszym razem powinnam mieć syna, za drugim córkę 🤔 A jest odwrotnie 😋 teraz pokazuje mi córkę, więc obstawiam, że będzie syn😂

Odnośnik do komentarza
Gość Margaret😊

Izunia, raczej będę już do końca na zwolnieniu, to chyba lepsze dla pracodawcy tak pomyślałam, niż takie skakanie ze zwolnienia do pracy😉będzie mógł zatrudnić kogoś na zastępstwo, będzie wiedział na czym stoi. Gdyby nie wirus to bym pracowała na pewno, nie zostawiłabym koleżanek w pracy samych ze wszystkim tak nagle😔

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę Wam Kobietki, że macie wizyty tak często, u mnie ostatnia 13.03 było serduszko, zarodek 2 mm, 5t5d, a teraz aż 15.04 :( nie wiem jak ja to wytrzymam! jestem na zwolnieniu, lekarz powiedział, że w obecnym czasie to konieczność i też pewnie już nie wrócę do pracy chociaż inaczej sobie to wyobrażałam..Z kalendarza chińskiego wychodzi, że będzie dziewczynka, ale w sumie po 3 latach starań jest mi wszystko jedno, oby było zdrowe :) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...