Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Momofthree

Paulina 28 niecałe dwa latka 😉

Gość(?) A dlaczego za wcześnie? Jeśli ktoś musi kupić całą wyprawkę od początku, to jednak szuka, sprawdza, planuje i liczy ile potencjalnie wyda.

Ja z kolei jestem w trzeciej ciąży i mam jasno sprecyzowane oczekiwania dotyczące wózka. Poza tym, to wózki, które zawsze podobały mi się. Mima brałam pod uwagę w pierwszej ciąży, bugaboo w drugiej 🤷‍♀️ A przy trzeciej założyłam, że któryś z nich kupimy 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Gość - moim zdaniem lepiej miec wszystko zaplanowane a kupno wozka to nie kupno bułki. Wozek ma byc idealny i spelniac nasze oczekiwania,a ja jestem osoba ktora woli miec wszystko zaplanowane,i napewno w czerwcu zaczne kupowac wyprawke. 

Momofthree - fajnie taki słodziak 😍

To juz jesteś doświadczona mamusia i wiesz co i jak 😁 ja niestety juz zapomnialam duzo rzeczy... 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Paulina 28 o tak, cały czas zastanawiam sie czy mogę go zjeść 😂

My chcieliśmy teraz kolejne dziecko żeby nie wypaść z rytmu, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko się uda🤯

A jeszcze co do wózków, to dodam, że bywa tak, ze nie dostanie się go od ręki. My jak chcieliśmy kupić dla syna, to na konkretny kolor mieliśmy czekac do 12tygodni, był jakoś po 9🤷‍♀️ No i mam tez znajomą, która urodziła chyba 7 czy 8 tygodni przed terminem i jej mąż jechał kupować taki, jaki w sklepie był 🤷‍♀️ (Ja wiem, ze w obliczu przedwczesnego porodu wózek, to mały pikus, ale wolałabym nie musieć miec dodatkowych stresów, że czegoś z wyprawki mi brakuje) 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Dokładnie Nutka masz rację 😊 

Momofthree ja wozek kupie chyba okolo 7 miesiąca z tego wzgledu, że urodzilam wcześniej wczesniaka 32 tyg. I wole miec wszystko gotowe dla maluszka niz później wszystko na raz kupować, kurcze nawet nie wiedzialam ze tak dlugo można czekac na wozek. Masz rację kochana po co pozniej zamartwiac sie czy wszystko jest i czy nic nie brakuje nie dosc ze porod stresujacy to po co nam jeszcze dodatkowych stresow 😛

Odnośnik do komentarza

Też już zapomniałam jak to jest z takim maleństwem 😉 i trochę się martwię co to będzie jak będzie już wyraźnie widać brzuszek... Bo swojemu synkowi powiedziałam że będzie miał rodzeństwo ale jego bratu (syn z poprzedniego związku mojego męża ) nie powiedziałam nic jeszcze. Rok temu już byłam w ciąży ale niestety poroniłam i wtedy właśnie dowiedziałam się od drugiego syna że bardzo dobrze się stało bo on nie chce rodzeństwa 😔jak się skończy z tą epidemią to umówię go do psychologa żeby go jakoś przygotować i się nie denerwować. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Nuta- to bardzo przykro, ze tak powiedzial... Ja tez poronilam ale to bylo 5 lat temu, nie dostałam okresu poszlam do ginekologa i byl sam pecherzyk i 2 dni i poronienie bylo samoistne. Gdybym nie poszla tak szybko do ginekologa to bym nie wiedziala a wtedy bhcg z krwi była ujemna. Mimo wszystko mam teraz trochę strachu i wiem ze jak bedzie 10 tydzień to bede trochę spokojniejsza 😊   moj synek ucieszyl sie ze zostanie starszym bratem 😊  

Odnośnik do komentarza

Ja wtedy już byłam po wizycie u ginekologa (5t4d) było serduszko. Nie miałam żadnych niepokojących objawów... Przy kolejnej wizycie dowiedziałam się że serduszko już nie bije od 7tygodnia... A że mam rh - to musiałam do szpitala. Mam nadzieję że tym razem będzie wszystko ok 😉 Dlatego też nie chcę od razu mówią drugiemu synowi bo boję się że on zacznie mi grać na nerwach abym i tej ciąży nie donosiła. Poprzednio jak ginekolog potwierdziła to od razu powiedzieliśmy z mężem naszym chłopakom. Tylko że mój drugi syn stał się wtedy bardzo opryskliwy i lekceważący. Także teraz chcę poczekać do tego 12 tygodnia żeby ryzyko znacznie spadło. 

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęśliwa mamusi

Cześć dziewczyny :) Ja też mam zaplanowany poród na listopad. Napiszcie mi proszę jak liczycie tygodnie ciąży. Czy tak jak pokazuje Wam aplikacja czy liczycie od dnia zapłodnienia. Aplikacje pokazują mi 6 tydzień. Moja pani ginekolog mówi, że 4 tydzień. Chciałabym być na bieżąco z moim maluszkiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Nutka wierze ze tym razem u nas będzie wszystko dobrze zobaczysz kochana 😘 

Szczesliwa liczysz od ostatniego okresu czyli ostatni zaczal sie tobie np. 1 lutego to od 1 lutego liczysz ciaze 😊 

Gratulacje 

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa- niby od 1 dni ostatniej miesiączki, ale mi na USG wyszło, że ciąża jest dużo młodsza, bo do zapłodnienia doszło dużo po połowie cyklu. Więc ja słucham bardziej giny niż swoich obliczeń i apki 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Nuta bardzo mi przykro, że tyle przeszlas. Podziwiam, jesteś bardzo silną kobietą ❤ teraz będzie wszystko dobrze❤

Paulina 28 u Was też będzie dobrze❤

Szczęśliwa  ja, póki co, kieruję się obliczeniami z ostatniej miesiączki, ale zobaczę jeszcze, co powie lekarz na wizycie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaska2909

Ja używam preglife.  Pokazuje mi że  jestem w 6 tygodniu. Moja ginekolog też tak liczy, czyli od pierwszego dnia ostatniej miesiączki 🙂 co do L4 to moje przyjaciółki i siostra od razu poszły na zawolnienie i nie było z tym żadnego problemu 🙂

Nie słyszałam, żeby teraz lekarze nie chcieli wysyłać na zwolnienia...

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Szczęśliwa mamusia ja nie mam żadnych badań, dopiero w kwietniu mam wizytę u gina. Chociaż ta wizyta jest wielkim znakiem zapytania, ponieważ mój lekarz odwołuje inne ciężarne pacjentki 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, Przeszłam przez wszystkie wątki od początku szukają wsparcia u innych listopadowych mam. W czwartek mam pierwsza wizytę, dowiem się czy wszystko ok. To moje drugie dziecko, mam już 6-letnia córkę. Powiem wam, że ja się strasznie obawiam tego wirusa. Dziś oglądałam mamęginekolog (może część z was zna, dziewczyna która edukuje na instagramie) i weszly teraz zalecenia aby powstrzymać się od prokreacji bo do końca nie wiedzą jaki wpływ może mieć wirus na dziecko. Mam nadzieję, że dotrwamy zdrowo do terminu bo poza oczywistymi zmartwieniami ciążowymi mamy jeszcze to 😥 a na marginesie wam powiem, że w pierwszej ciąży też miałyśmy takie forum i do dziś mamy kontakt 😉

Odnośnik do komentarza

Część Dziewczyny. Ja również prawdopodobnie zostane mama. Bylam już na pierwszej wizycie u lekarza, ale był widoczny tylko pęcherzyk żółtkowy. To był 5w4d. A Wy na USG słyszalyscie już serduszko? Który to był tydzien? 

Odnośnik do komentarza
Gość Położna

Drogie Panie! Jestem położną w trakcie studiów magisterskich. Serdecznie zapraszam do wypełnienia mojej ankiety na temat wiedzy kobiet ciężarnych o porodzie przedwczesnym. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Posłuży mi ona do analizy statystycznej w pracy magisterskiej. Pozdrawiam :)

https://forms.gle/XTstWLgSYozEvmENA

Odnośnik do komentarza
Gość Prosząca Studentka

Droga Mamo, która jesteś w ciąży 

Czy mogę liczyć na Twoją pomoc? 

.

Piszę magisterkę o diecie kobiet w ciąży. Czy zechciałabyś uzupełnić ankietę i dzienniczek żywieniowy? 🙏

.

Kwestionariusz składa się z trzech formularzy ankieta wstępna + dzienniczek żywieniowy (2 dni powszednie + 1 dzień weekendowy)– przesyłam oddzielne linki do nich.

Tam wszystko jest opisane.

Ankieta wstępna

https://forms.gle/1k8eHmzTCyYviDvCA

Dzień 1

https://forms.gle/Yr8x5ibPCeKcq4FZ9

Dzień 2

https://forms.gle/96gtJcVT1W1EoHYj7

Dzień 3

https://forms.gle/x3RprDzhZ2AMQYZBA

.

.

Z góry serdecznie dziękuję! 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Anka88 

Ja bylam rowno w 6 tygodniu byl zarodek i bijace serduszko 😁

Aga 

Co do wirusa i ciąży, mysle ze nie potrzebnie ludzie sieja panike mysle ze ze z dziećmi w brzuszku nic sie nie stanie jezeli osoba nie jest zarazona, takie jest moje zdanie. Oczywiście unikac duzych skupisk ludzi itp. Ale juz nie przesadzajmy.... Myślę ze ten haos wirusowy moze potrwac jeszcze z miesiąc czasu i bedzie spokoj. 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Aga nie można zwariować. Zanim będzie wiadomo  jaki wpływ na ciąże ma wirus może minąć kilka/kilkanaście miesięcy. Ja nawet nie biorę pod uwagę, że coś może się stać, więc tym się nie stresuję.

Anka 88 ja dopiero idę na wizytę. Będzie to ok.7tc.

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Aga nie można zwariować. Zanim będzie wiadomo  jaki wpływ na ciąże ma wirus może minąć kilka/kilkanaście miesięcy. Ja nawet nie biorę pod uwagę, że coś może się stać, więc tym się nie stresuję.

Anka 88 ja dopiero idę na wizytę. Będzie to ok.7tc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...