Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

kasie nie jest ciągle tak samo tylko bez bolesnych skurczy. Ale leje się dalej bardzo obfita miesiączka. Moja pani pracuje na karetce i w szpitalu i mówiła ze pewnie się oczyszczam jak długo okresu nie było tylko plamienie ale nie powiem że bardzo jest nieprzyjemne zwłaszcza jak trzeba zmieniać co.pol godziny . Może przez upały też tak leci

Synek 22.05.2016 ❤️❤️
Aniołek 03.12.2017

Odnośnik do komentarza
Gość Emilia31

Witam
Nie wiem czy ktoś mnie pamięta
Dzisiaj potwierdziłam ciąże 6 tydzień wiec dopiero początek
Ale Pani doktor powiedziała ze na tak wczesnej ciąży nie można posłuchać serduszka tylko dopiero za kilka tygodni bo to może zaszkodzić
Tez dodatkowo przepisała luteinę bo niby wszystko jest ok ale skoro jest to taka wyczekana ciąża to na wszelki wypadek
Przepisała tez witd kwas foliowy i jod tylko ze na jod nie dała recepty a są suplementy tylko w tej dawcę ciężko dostać i pani w aptece tez powiedziała ze suplement to nie lek i trochę się boje
Nie wiem co robić
Miałyście może takie sytuacje ?

Odnośnik do komentarza

Żaneta ja mimo wszystko poszłabym na sor. Bo to przecież 3 dzień.

Emilia jak 6 tydzień to nie wiem czemu słuchanie serduszka miałoby zaszkodzić. Chociaż może ciąża jest młodsza i jeszcze serduszka nie widać. Ale każdy dzidziuś rozwija się w swoim tempie i serduszko tak samo. A co do suplementavji to ja nigdy nie brałam jodu. Może lepiej jakiś zestaw witamin dla ciężarnych. Ja brałam i falvit i femibion. Ten drugi dla mnie był lepszy bo mnie nie zrywalo na wymioty ale to zależy od organizmu.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Pamiętam że na początku ciąży lekarz też mi tylko pokazywał że serduszku pulsuje A nie mogłam go słychać bo to drażni dzidziusia. Dopiero po ktoryms tygodniu można słuchać.

Jejku u mnie 39dc ! Już pomału wariuje ! Niech ta @ przyjdzie albo będą dwie kreski wkoncu.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Ale mi teraz dalysvie do myślenia. I tak się zastanawiam. Nie pamiętam pierwszej ciąży ale druga to rzeczywiście później słyszałam serduszko. Około 10tyg byłam z moim na usg i wtedy puszczają pierwszy raz. A pierwszej nie mogę przypomnieć sobie. Napewno na ekranie pokazywali że pulsuje. Ale szczerze nie wiedziałam o tym. Teraz będę już pamiętać.

Pena spokojnje jak masz mieć 41dc to jeszcze 2 dni.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

I u mnie w 9 czy 10 tyg puściła na sekundę tylko seby zmierzyć puls. Wcześniej pokazywała kropeczki pulsujaca, pierwszy raz widziałam w 5+3.
Co do jodu to jest dodawany do witamin dla kobiet w ciąży, tylko coś słyszałam że to musi być specjalny jod tzn w jakiejś tam formie inaczej się nie wchłania więc lepszy ten na receptę który działa.
A co do luteinyctovjesli jest wysoki progesteron to jaki sens ja brac? Profilaktycznie to można sprawdzić powiom progesteronu a nie lykac hormony :/ no i jak się zacznie to do połowy ciazy nie można odstawić a potem stopniowo, inaczej nagły spadek progesteronu może spowodować poronienie.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Emilia31

Właśnie sama się zastanawiam nad tym
U mnie było w wynikach ok ale ze były widoczne jakieś plamy w okolicy macicy to mam brać - nie wiem czy dobrze pamietam ale to było dlatego bo niby to nie zagraża ale ze ciąża taka długo wycsekana to mi to przepisała dlatego
Ale tylko mam używać przez dwa tygodnie i teraz się boje - a jak coś się stanie ;/

Odnośnik do komentarza

Emilia ja przed ed pierwsza ciąża miałam bardzo niski progesteron, nie mialam w ogóle owulacji. Aż nagle się naprawiło i dowiedziałam się o ciazy w 5+6 dopiero. Od razu wizyta i lekarka z uwagi na wcześniejsze kazała brać duphaston 3x dziennie. Mimo ze progesteron był w normie skoro owulacja była a ja nie plamilam ani nic. Od 13 tc poszłam do innej lekarki, która pracowała w szpitalu i chciałam żeby ona mi cc zrobiła, no i ona zdziwiona że po co mi dała jak było ok, ja se mogę odstawić a ona ze jak odstawie to będę miała krwawienie od razu i w 20 tc przeszłam na dwie dziennie w 22 czy 24 odstawilam całkiem. Takze na dwa tygodnie brać to dziwne trochę, ja bym progesteron zadała. Albo brała dłużej, bo tak to było będzie skok progesteronu i za dwa tygodnie nagły spadek. Może skonsultuj to u innego gina.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Ta @ mnie wykończy . Już mąż mi witaminy kupił z żelazem między innymi i witaminę c zeby mniej obfita leciala. Ale jednak mnie ona meczy . Bo ciągle skrzepy malutkie.
Moja pani mówi że jak będzie tak leciało przez 7 dni go to do lekarza iść ale mam nadzieję że jutro będzie lepiej bo ciągle taka.obfita nie może być.

Synek 22.05.2016 ❤️❤️
Aniołek 03.12.2017

Odnośnik do komentarza

Zaneta30 lec do lekarza po cyclonamine to jest bezpieczne i nie wydłuży krwawienia a pomoze bo troche ulzy. Ja bralam 3x2 tabletki do calkowitego ustania krwawienia a uwierz mi ja ciagle takie miesiaczki miałam jak Ty teraz.. do tego warto brat luteine pod język ona również powoduje zmniejszenie krwawienia a takze ustabilizuje Ci cykl ale musisz wiedziec kiedy masz owu bo to moze zablokowac a po co przeciez.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Emilia 31

Kurczę sama się boje teraz czy brać czy nie brać tej luteiny
Kolejna wizytę mam i tak na czwartek ale do tego czasu albo muszę brać albo nie i sama nie wiem co zrobić
Niby lekarz wie co mówi ale faktycznie sprawdzanego progesteronu nie miałam ;(;(

Odnośnik do komentarza

Moja kuzynka też bierze luteine ale ona miała plamienia. Pojechała na sor i tak bierze narazie ale też będzie miała stopniowo odstaeiane. Jak się już jednak zdecydujesz brać to napewno z dnia na dzień nie odstawiaj. Tylko z konsultacja ginki. A jaka dawkę masz brać i w jaki sposób? Pod język czy dopochwowo?

Ja mam znowu odruch wymiotny jak widzę mięso. Wczoraj musiałam mamę zawołać jak robiłam kotlety bo mi smierfzialo. Ale stwierdziła że wogole nie śmierdzi. Dodam że świeżo kupione było :D nawet jak usmazylam to ugryzlam i wyplulalm. Kiełbasa już mi tak nie obrzydza ale mięso feee... Chociaż kupiłam schab. Zobaczymy jak to będzie. Znowu też mam po wszystkim zgage. No i wczoraj po przytulankach zaczęłam plamic. Przez cały wieczór i dziś rano jeszcze. Jakieś brązowe. Wilgotno mi wogole. Już mam tego dość. Dzisiaj 11dc.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Emilia ja bym brała tak jak lekarz zalecił. Też dostałam przez pierwszych kilka tygodni luteine dopochwowo zapobiegawczo. Chyba do czasu wykształcenia się łożyska bo wtedy ono produkuje progesteron. Dzidzia zdrowa i nie było żadnych plamien czy niepokojących sytuacji.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Kupiłam sobie dzisiaj castagnus i witaminę K2 forte .
Pani w aptece powiedziała że Castagnus pomogą uregulować okres oraz zmniejsza prolaktynę jaka się wysoką oraz działa na owulację .
Witamina K ma mi zmniejszyc obficie miesiączek. Mówiła że mogę mieć tak bo nie miałam zbyt dużo witaminy tej w organizmie . Zobaczymy na efekty. Od jutra jeszcze dojdzie kwas foliowy do witamin i może się uda wkoncu z dzidziusiem

Synek 22.05.2016 ❤️❤️
Aniołek 03.12.2017

Odnośnik do komentarza

pena89 od rana Castagnus multiwitaminy kwas foliowy i Witaminą K i powinno się udać .jeszcze polecają olejek z wiesiołka ale narazie zobaczymy jak z tym .
Ja się modlę.oby wkoncu okres był mniejszy albo najlpeij się już skończył .mąż mówi że może się uda wkoncu. Motywacje mam.

Synek 22.05.2016 ❤️❤️
Aniołek 03.12.2017

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...