Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Madzia, ja się nie wtrącam do jej wychowania celowo. Nie mam dzieci, zresztą nie wiem jak to u nas będzie, ale jak tylko zrobi mi kiedyś jakąś uwagę, to jej powiem co myślę. Bicie po twarzy to jedno ale są też inne aspekty (kiedyś komentowała nadwagę syna siostry a teraz jej syn sam ma, ale nic dziwnego jak słodkiego je więcej niż ja i mąż razem albo stałe wpieprza kanapki czy parówki z ketchupem). Ten temat celowo biorę na przemilczenie bo nie wiem co mnie spotka. Co do tych komentarzy o bloku i wakacji to to nie było w jednym czasie tylko podczas (na szczęście rzadkich) wizyt u nas w ostatnich miesiącach. Ale jeśli coś powie odbierając chłopaków to chyba czas już coś powiedzieć. Nawet jej siostra mówiła że jak my będziemy mieć dzieci to zobaczymy jaka ona jest, bo wszystko wie najlepiej. Zresztą książkę możnaby napisać o tym jaka jest fałszywa i zazdrosna. Na samą myśl już się wkur..am :P

Odnośnik do komentarza

W końcu doczytałam szalejecie.
Waga u mnie 22.tc na eazie +1kg, więc cieszę się.

Ja karmiłam młoda {odciagałam laltatorem 3msc} tyle ile dałam rady to było trudno. Chcę teraz dłużej zobaczymy.

Ja jestem po cc i nie raz słyszałam ty nie w3co to poród to się nie wypowiadaj, ja mówię ty nie wiesz co to cc to też się nie wypowiadaj.

Nie rozumiem dlaczego my kobiety tak sobie dokuczamy.

Odnośnik do komentarza

Basiu, masz absolutną rację. Żeby na co dzień kobiety były dla siebie takie jak my tu, to łatwiej by się nam żyło :)

Bzyk, +1kg? Jak to możliwe na tym etapie? :D dużo wymiotowałaś?

A ja sobie poprawiłam humor zakupami, dla Małej oczywiście :D jeszcze dziś miałam do koszyka w smyku dodaną taką fajną grubą bluzę dwustronna na wiosnę i już nie ma rozmiarów... Wkurzyłam się, bo znów przez zwlekanie coś fajnego przegapiłam, ale... znalazłam śliczną kurteczkę za 30 zł :D wzięłam 74, mam nadzieję, że nasze dziecko nie będzie gigantem i taki rozmiar będzie odpowiedni :) do tego pajace już takie większe i parę innych drobiazgów ;) już nie mogę się doczekać aż to dostanę :D

A teraz idę spać, bo za 6 godzin pobudka i tym razem nie będzie zmiłuj, bo jadę z babcią do lekarza ;)

Dobrej nocy :*

Odnośnik do komentarza

Ło, ile tekstu do ogarnięcia. :)

Ja dzisiaj miałam podły humor, depresja mnie jakaś dopadła i nic tylko leżeć i ryczeć mi się chciało. Ale zamówiłam dzisiaj wanienkę, przewijak na komodę i materiały, z których będę szyć rożek, kokon itp. Ciekawe czy wyjdzie tak ładnie jak to sobie planuję.

Mam tez juz przygotowany koszyk z rzeczami w aptece internetowej, ale to raczej w przyszłych miesiacach do zrealizowania, bo teraz jeszcze chciałabym zamówić komode i łóżeczko. Wózek i fotelik zostawiam jeszcze na później :)

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim :) dzisiejsza noc była już lepsza, choć nie obyło się bez kilkukrotnego wstawania przed zaśnięciem ;)

Kasiu, wrzucisz jakiegoś screena tego koszyka albo dasz znać co zamawiasz? :)

Madzia, jak tam Filipek? Przespał noc spokojnie po tych rewolucjach? Pomyśleć, że gdyby nie Twoja dociekliwość, to do tej pory moglibyście nie wiedzieć, co Filipowi dolega...

Odnośnik do komentarza

Natalia dobrze ze lepiej spalas choć z tym sikaniem współczuję.
A Filipek wstał o 3.20 z wrzaskiem i walnal smoczkiem w podłogę, potem się uspokoil i leżał w łóżeczku próbując zasnąć choć sie nie udało a ja pospalam do 6. Rano powiedział że nie chce kanapek, ale jak zobaczył że ja mam to się namyslil, ale róży jedzeniu trochę się rzucał. Wczoraj też kolacji nie chciał jeść i się zrobil wściekły od 14 więc już mu po jelitach jeździło.
Ja próbowałam tak że dawałam tylko kaszke jaglana na mleku jaglanyn i było wtedy super. Potem wprowadzam wazmrzywa lub owoce, widziałam że to najlepiej toleruje, a przy próbie jajka sera mięsa czy ryb od razu masakra, więc w ten sposób wszystko w końcu ułożyło się w całość.
Za to znalazłam lodziarnie weganska w Krakowie i jak czas pozwoli to podjedziemy dzisiaj z mężem to myślę że się młody ucieszy z takiego loda :) do tej pory jadł tylko zamrożone zmiksowane owoce (banan plus jakieś dodatki), podobne to do lodów jednak to nie to samo co gałka w wafelku na mieście :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Natalia - szczerze sama jestem w szoku. W zeszłym roku ważyłam 82kg i troszkę wzięłam się za siebie. Do lutego kiedy znaszłam w ciążę ważyłam 76 w zeszłym Msc ważyłam 79 a wczoraj patrzę 77 dziś rano 76.5. Cieszę się bo w poprzedniej ciąży na tym etapie miałam +4 tylko wtedy zaczęłam z wagą 68kg. Nie wymiotowała ani razu w ciąży staram się jeść reguralnie chodź przy upałach jeść się nie chce. Tylko pije wodę i na siłe coś jem.

Odnośnik do komentarza

Kaśka, dzięki za ściągę :D Basia albo Madzia mówiły chyba o jakichś innych podkładach, raptem kilka stron temu, ale nie pamiętam firmy, jak coś to zerknij :) swoją drogą jakie to wszystko drogie :P ja też zamawiam z apteki Gemini, zawsze mam zamówienie za 300 zł tak żeby przesyłka była za darmo. W ogóle ostatnio porównałam ceny w zwykłej (u nas najtańszej) i w Gemini właśnie. Ja zapłaciłam 50 zł a w Gemini byłoby 48... Czyli już na takiej kwocie na jedno by wyszło po doliczeniu przesyłki, szok.

Bzyk, to fajnie, że póki co tak powoli kg rosną, ale to nie wpływa źle na maleństwo? Lekarz nic nie mówił? Z takiej kobiecej perspektywy to spoko, zwłaszcza jeśli wcześniej chciałaś schudnąć, ale jak to się ma do dzieciątka? Ja dziś się ważyłam i póki co jestem niecałe 7 kg na plusie. Tak jak w pierwszym trymestrze raptem +1,5 tak do teraz doszło około 5 kg. A drugi trymestr się jeszcze nie skończył ;)

W ogóle kto ma teraz wizyty? Moja za 2 tygodnie dopiero...

Madzia, mam nadzieję, że to forum będzie istnieć dłużej niż tylko w tym roku, dużo rzeczy się można dowiedzieć i o wszystko spytać :)

Właśnie miałam się o coś jeszcze zapytać, ale zapomniałam... :D :P

Tak w ogóle to chyba mamy imię wybrane :) jak się nic nie zmieni to będzie Helenka, po babci ;)

Odnośnik do komentarza

A jakie to są skurcze przepowiadające? Takie regularne? Ja miewam czasem jakieś, podobne do tych na początku i jak przed okresem, nawet dziś mnie taki złapał, ale to chyba nie to?! Weźcie nie stracie... Jak słyszę o skurczach to od razu przypomina mi się ta znajomą która urodziła w 23 tygodniu i której dzieciątko umarło... Ona też już skurcze miała i się akcja porodowa zaczęła...

Odnośnik do komentarza

Wiem o co chciałam zapytać :D na początku to wiadomo, dzieciaki będą szybko rosły więc po chwili wszystkie ubrania do wymiany. Jak myślicie, czy jeśli za rok jesienią kupię dziecku kurtkę, nawet trochę większą, to jest szansa, że starczy też na wiosnę? O zimowych to nawet nie marzę żeby po roku była dobra, ale jesienna, czy tam kolejna wiosenna...? Starczy na takie dwa przejściowe okresy pod rząd?

Odnośnik do komentarza

Informacja dla tych, które używają Efektima Eco Mama. Promocja w Rossmanie. Tzn. i tak jest promocja ale druga rzecz wychodzi jeszcze taniej. Krótko mówiąc teraz za dwie płacimy mniej niż normalnie za jedną. Ja tego nigdy nie miałam ale nie wiem czy nie wziąć, bo mi się bio oil kończy... Polecacie te kosmetyki? Nie chciałabym zmienić bio oil na coś kiepskiego tylko dlatego, że mi szkoda dołożyć 20 zł i zamówić coś z neta...

monthly_2019_07/pazdziernikowe-2019_76346.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja mam ostatnio często takie mega twardnienie brzucha, które trwa bardzo krótko, wtedy brzuch się robi od dołu aż wypukły i dla mnie go taki właśnie skurcz. Czy to to są te skurcze o których mówisz? Z tego co wyczytałam to właśnie to napinanie które mam jest niegroźne, macica sobie ćwiczy. Biorę Magnez wiec wszystko powinno być w porządku :D

natalia a co do cen to szkoda gadać, ten koszyk to jakieś 400 zł :o ale fakt, że różnica jest. Moje witaminki ciążowe tam kosztują niecałe 30-40 zł a w aptece muszę stacjonarnie zapłacić 50!

Kiedyś któraś z was tu pisała, że była na warsztatach 'bezpieczny maluch'.. W poniedziałek są one we Wrocławiu właśnie i ogólnie się już kiedyś zapisałam i myślę czy iść. Może ta która była wtedy da znać czy warto? :D

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy żadnych skurczow nie miałam ani przepowiadajacych ani zwykłych. Przepowiadajace są ponoć nieregularne i po nospie czy ciepłej kąpieli ustępują.
Ja mam z tych kosmetyków olejek i jest do bani, tzn ja nie lubię olejków, wkurza mnie se mam go na sobie, i mam maselko które jest bardzo fajne.
Kurtkę chcesz na teraz po porodzie i na wiosnę? To nie za bardzo :/ raczej kup na teraz jakąś tania kurtkę a na wiosnę większą i wtedy na kolejna jesień też będzie dobra.
Ja też mam nadzieję że forum się utrzyma, na tym poprzednim nie bardzo się dogsdywalam z dziewczynami, moalam problemy z Filipkiem, a one chyba nie wierzyly, wytykaly ze źle postępuje, ze mu ibuprom dałam i jak mogłam, że ja to bym chciała żeby tylko spał gdy mówiłam że chce spać a płacze bo nie może zasnąć itp. Ogólnie nienajlepiej się czułam, gdy wyszłam to na spokojnie przeanalizowałem wszystko co dotyczy Filipka i zaczęło mi wychodzić co mu szkodzi. Teraz wiem że nie oszalałam, nie wymyslalam sobie a spać chciałam tylko zeby spał gdy jest śpiący. Łatwo jest kogoś krytykować gdy się ma typowe dziecko, a nawet jeśli z problemem to z jakimś zwykłym na który jest proste lekarstwo.
Byliśmy dziś na tych vega lodach. Nawet wafelki bezglutenowe mieli! Pani mówiła że coraz więcej alergików a to jajka a to gluten a to mleko i postanowili robić takie lody i mają spory zbyt. Filipek najpierw bal się spróbować, ale koniec końców zjadł trochę i pół wafelka, chyba hummus by go bardziej ucieszył niż te lody hihi w każdym razie były naprawdę smaczne i czuć było że jest tam masa prawdziwych owoców a nie jakieś aromaty mleka w proszku jajka w proszku itp.
Pytanie mam jak mam 23 tyg to jest 6 miesiąc?? Jakos nie liczyłam miesięcy i teraz jestem zagubiona :p

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Chętnie się podzielę bo nie podolalismy na po milionienkanapek i młody po obiadku hihi
No to gratulacje dla koleżanki, podczas porodu SN często zdarzają się chwilę zwątpienia, także nie dziwne że i ja to spotkało.
AAa już policzylam jak OM była 23 stycznia to mam 5 miesięcy i 11 dni :p

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madziak to ja mialam tak jak synek pierwszy mial kolki i plakal przez dzień, to tesciowa ciągle się wymadrzala, że to nie kolki tak jakbym sobie to wymyśliła i mowila o co on tak placze moze głodny moze ma mokro moze go zle nosiłam albo źle podnosilam i cos go boli. I można było jej mowic, że to kolki a ona dalej swoje bo przecież kolki maja dzieci wieczorem a nie przez dzien. Na pewno to moja wina, że tak placze. A jakoś jak mial ponad 2 miesiące to mniej plakal, a równo jak skończył 3 miesiace i jedne dzień to przestał tak płakać wogole. Twierdziła tez, ze jak nie będę go nosila w roku to mu gregoslup pokrzywie hehe i jak czapki mu nie ubieralam na spacery jak mial 3 miesiace a byla wiosna, to że na pewno uszy mu zawieje. Ale żadna z jej teori się jakoś nie sprawdziła :)

Odnośnik do komentarza

Kaśka, dokładnie! Ja właśnie za witaminy przepłaciłam kilkanaście zł! Teraz jestem w witaminy zaopatrzona prawie do końca ciąży (swoją drogą biorę te co Ty), będzie mi tylko brakować MagbeB6 ale to zamówię za jakiś czas razem z rzeczami do wyprawki.

Madzia, za późno! :D czekam na tę oto kurteczkę. Zamówiłam 74... Byłam przekonana, że 80 trochę za duża na wiosnę i pewnie za mała na jesień, dlatego taki wybór, nie nastawiałam się, że starczy na dwie pory... Zastanawiam się tak teoretycznie czy coś na jesień za rok (rozmiar 86?) starczy też na wiosnę... Na teraz, tzn. na jesień mam cieńszy pajac 62 i grubszy na zimę 68. Ogólnie jak na razie jestem bardzo zadowolona z cen tych kombinezonów i kurtki, wszystko -70%, czyli tyle ile jedna rzecz w sezonie ;) kuzynka ma córkę z listopada i obecnie ma rozmiar 74 (co najmniej od miesiąca). To spora dziewczynka, duża się urodziła i m.in. nią się sugerowałam.
Co do forum to tak jak mówisz, każdy przypadek jest inny i nie ma co negować albo pouczac. Ty sama wiesz, że dzięki intuicji wiesz co dolega Twojemu dziecku. Patrząc na innych może do tej pory Filipek by się męczył. Dlatego m.in. ja się gryzę w język, jak widzę, co robi moja szanowna szwagierka ;) nie wiem co mnie spotka, zresztą sama nie chcę zaczynać, bo nie mam powodu, ale jak ją znam to szybko nadarzy się okazja do riposty :P

Emilka, no to super, że dziewczyna ma już maleństwo przy sobie :)

Basia, moja babcia stałe powtarza, że my z bratem to darliśmy pyski non stop :D po sobie to nie wiem, ale brat przez większość pierwszego roku miał kolki bo pamiętam ;)
Moja teściowa to złota kobieta, bardzo wyważona. Nie daje złotych rad jeśli nikt jej o to nie pyta, a nawet gdy tak miało być to zrobi to w tak dyplomatyczny sposób, że nikogo nie urazi. Oczywiście nie oznacza to, że chciałabym z nią mieszkać na co dzień ;)

monthly_2019_07/pazdziernikowe-2019_76348.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...