Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zakochana

Sierpnióweczki 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna13

Iwona29
A ja wam powiem że jakos mi się strasznie zaczęło dłużyc i pomalu mam takie uczucie że ciąża za długo trwa ciągną się te tygodnie jak kiisel ciąża powinna zdecydowanie trwać krócej ja bym już chciała być na końcówce po prostu mam takie odczucie że ok fajnie jest być w ciąży brzuszek kopniaczki ale za długo te 40 tygodni
mi tez sie ciągnie ta ciąza chcialabym juz ch9ciaz lipiec.u mnie remonty c.d zostalo meble poskladac.ogrod ogarniety dzieki babci i mezowi.a dzis siedze na studiach ehhh .no i moja ukochana 3 latka coraz bardziej pyskuje heheh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Mam dziś kiepski dzień, w sensie lenia. Pewnie to przez tą zmianę pogody. Nie żebym przez ostatnie dnia wykazywała się jakąś nadzwyczajną pracowitoścą bo i tak nie mogę, ale choć obiad ogarniałam i jakieś drobne sprzątanie po córci. A dziś leżę od rana bo co się ruszę to boli. Mąż pojechał na zakupy, ale miałam ochotę z nim jechać. Tak się mi marzyło wybrać w końcu z nim na spokojnie do pepco na ciuchy dla córy i jakiegoś dzicinnego, pooglądać foteliki czy posciel do łóżeczka. Ale że takie wyprawy już nie dla mnie musiałam odpuścić. Wszystko wybiorę przez Internet. Z fotelikiem będzie tylko problem, bo wolałabym na żywo wybrać, ale to się jeszcze coś wymyśli. Mąż to jedynie na zakupy spożywcze się nadaje żeby sam zrobić :/ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Atina5, witamy serdecznie, też jestem mamą 4-latka :-)

Iwona, a ja wręcz przeciwnie, cieszę się każdym dniem ciąży :-) Poprzedni poród był przedwczesny i miałam ogromny niedosyt. Teraz marzę o wielkim brzuchu i nawet chcę doznać tych wszystkich dolegliwości, byle dorwać do terminu. Wtedy ominęło mnie kompletowanie wyprawki (nie zdążyłam, wszystko na szybko kupował mąż po porodzie), urządzanie kącika, nie mam za bardziej zdjęć z ciąży... Teraz to wszystko z radością nadrabiam!

Cobra, daj nam znak, czy wszystko ok!

U mnie Dziewczyny bardzo dobre wiadomości:
1. Starszak nie ma ospy! To musiało go coś użądlić. Ogromny kamień z serca!
2. Maluszek nadrobił wzrost i w tej chwili rośnie idealnie! Nie mamy hipotrofii, choć do końca będziemy już bacznie obserwować, czy nie spada na siatkach centylowych. Teraz mogę tylko się cieszyć i nadal o nas dbać tak jak do tej pory :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Atina95 witamy u nas ☺️ masz dokładne ten sam dzień ciąży co ja ☺️ też masz termin na 29.08?

Przepraszam was dziewczyny, że się tak długo nie odzywałam. Miałam bardzo napięty dzień. Zaraz po prenatalnych jechałam ze starszą córką na Turniej Tańca Nowoczesnego. Trochę nam się tam schodzi zawsze. Ale warto było ☺️

Witek ma 506g i jest cudnym, zdrowym i dorodnym chłopcem :D
Wszystko w porządku. Pani dr powiedziała, że mam bardzo ładne, duże naczynia miednicy, cokolwiek to znaczy :D ale brzmiało jak komplement więc chyba dobrze.

Pozdrawiamy...

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74475.jpg

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74476.jpg

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kikki

Dziewczyny korzystacie kas z możliwością pierwszeństwa dla kobiet w ciąży w sklepach? Generalnie chodzi mi o to, czy jak jest kolejka w tej kasie to idziecie do kasjera pytać o pierwszeństwo? Czy odpuszczacie, stoicie i czekacie na swoją kolej? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cobra Gratulacje dla córki, bo widzę, że wygrała :) No i super, że Witek ładnie rośnie, same dobre wieści :)

Bergamotka Rewelacja, że dzidziuś nadrobił, wystarczy Ci przebojów z poprzedniej ciąży, teraz na pewno wszystko będzie dobrze :)

Mi też się ciąża dłuży, ale ja zawsze powtarzam, że nie lubię być w ciąży, po prostu chcę mieć dziecko i traktuję to jako zło konieczne. Chciałabym już ten sierpień, żeby móc przytulić Arturka. I żeby móc się porządnie "wytarmosić" z Radziem bez strachu, że uderzy mnie przypadkiem w brzuch, bo on jest strasznym pieszczochem i brakuje mi tego wygłupiania się z nim.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cobra zgadza się mamy ten sam termin:) ja półówkowe miałam wczoraj nasze maleństwo waży już 492g.
Ja nie korzystam z możliwości pierszwnstwa nie mam zamiaru potem słuchać tych wszystkich komentarzy.
Macie może jakiś sprawdzony sposób na zatoki bo nie daje rady??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bergamotka super, że mały nadrobił. Na pewno do końca będzie ok..
Ja lubię być w ciąży i czas ucieka mi teraz szybko. To ostatnia moja ciąża i muszę cieszyć się każdym dniem bo więcej okazji nie będzie.
Atina super, że nie jestem już sama w ten dzień porodu :) Choć pewnie żadna z nas nie urodzi akurat wtedy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cobra super dobre wieści :)
Ja planuję 2 dzieci no ale zobaczymy jak to się w przyszłości wydarzy .
Ja nie korZystam z takich kas.
Miałam raz niemiłą sytuację na lotnisku , nikt nie chciał mnie przepuścić , mimo to że miałam pierwszeństwo i byłam w ciąży . A chciałam tylko usiąść na krześle a nie pchać się do samolotu . Koszmar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cobra super wieści i piękne zdjęcie.A co do kolejek to ja korzystam tylko w aptekach ,bo tam najwięcej infekcji można złapać od ludzi no i oczywiście w laboratorium ,ale u mnie pobiera się numerek dla kobiet w ciazy i jestes wtedy pierwsza do kolejki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakochana ja też mam dziś słabszy dzień, poszłam z mężem na zakupy ale ledwo doszłam do domu. Resztę dnia przeleżałam. A ciąża nawet mi leci ale już bym chciała sierpień i mieć to z głowy. Już mnie męczy ta niemoc i ograniczone możliwości. Już odliczam dni aż zniknę z pracy :)
Ja tylko korzystam z pierwszeństwa jak mnie kasjerka bądź klient sami przepuszczą, bo potem nie mam ochoty słuchania stękania i sapania. Ostatnio w aptece byla długa kolejka, ja i kobieta z wózkiem byłyśmy niewidzialne dla kłócących się o kolejkę emerytów.
Jest już nas tak dużo tutaj że zaraz zacznę się gubić kto, co, jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koza no to prawda, jest nas sporo ☺️ bardzo zywotne forum. A już się bałam że padnie nam, bo dużo dziewczyn przestało się odzywać. Ale doszły nowe i jest super. Oby już nam nikt nie umknął ☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum bardzo aktywne :)
Cobra cieszę się że połówkowe okej, to takie badanie co każda z nas przeżywa :)
Dziewczyny to ja dwa dni przed Wami mam termin na 27 z miesiączki a z usg na 28.08 :)
Z kolejek na razie nie korzystam ostatnio byłam z synkiem w zatłoczonym autobusie i nikt mi miejsca nie ustąpił przykre to trochę, nie wiem może jak będe miała ogromy brzuch w 7, 8 miesiącu to może wtedy ktoś się zorientuje...

ps moja malutka na połówkowym w 20tc ważyła zaledwie 307 gram także w porównaniu do Waszych chłopaków wydaje się być kruszyną, jestem ciekawa ile urosła :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się wczoraj spotkałam z dwiema miłymi sytuacjami: najpierw starszy Pan w kolejce w barze mlecznym chciał mnie przepuścić, ale podziękowałam, bo czułam się dobrze i tylko 2 osoby przede mną, a potem ja chciałam ustąpić miejsca na przystanku starszej Pani o 2 kulach, a ona patrząc na mój brzuch nie chciała się i mówiła, żebym to ja siedziała - na szczęście już nadjezdzal mój autobus ;-) Czyli już na pewno widać, że jestem w ciąży, hura! :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

A ja w ramach rekompensaty za niemożność lażenia po sklepach wybrałam się na strych. Właściwie to córka mnie wyciągnęła i powyciagalam jej ubranka 0-6. Przebralysmy Co nadaje się na chłopaka i wyszły tego 2 pudła te plastikowe. Mala była szczęśliwa przeglądając swoje rzeczy, że była kiedyś taka maleńka. A ja już wiem że body mam w sumie chyba z 20 szt takich maleńkich w kolorach uniwersalnych i wiecie co, ona we wszystkich chodziła. Czyli pewnie musiałam ja przebierać często,nie pamiętam już. Ale przynajmniej nie będę musiała robić prania codziennie bo będą zapasy. Generalnie takich po domu ciuszkow mam chyba gotowa wyprawkę na początek. Z tych 68 to już więcej różu więc potem zacznę dokupywac, ale to już po porodzie na spokojnie. Córka stwierdziła że tyle pięknych bucików i sukienek maleńkich mamy że musi być jeszcze potem mała siostrzyczka. Bardzo bym chciała, no ale pewnie że względu na to jak przechodzę ta ciążę to muszę się nią nacieszyć na ile się da bo to raczej ostatnia.
No i efekt tych moich strychowych "zakupow" ( a trwaly moze 30-40min) był taki że do bolącego pęcherza doszedł twrdniejacy brzuch. Nie wiem czy to były te skurcze b-h bo już nie pamiętam jak to się je czuje, ale one chyba nie bolą a mnie bolało to dość mocno. Wieczór spędziłam w łóżku i się uspokoiło. Chyba to ta pogoda tak działa bo wczoraj o wiele lepiej się czułam.
Cobra super, kawał chłopa:) gratulacje dla córci.
Jako że po sklepach już nie chodzę to i nie wytestuje kolejki z pierwszeństwem. Do tej pory nikt mnie nigdzie nie przepuścił choć widać już było dobrze mój stan. Nawet w szpitalu stałam w kolejce w sklepiku choć byli ludzie z zewnątrz więc raczej to odwiedzający a nie chorzy. Mam nadzieję że w laboratorium uda mi się być pierwsza w kolejce a jak nie to będę musiała się upominać bo nie jestem w stanie siedzieć i to mnie bardzo stresuje :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie co do kolejek wymyślili w przychodni numerki - zarówno do rejstracji jak i gabinetu. Nie ma szans żeby mieć pierwszeństwo bo wyswietla się numer i tylko osoba z nim może wejść.
Już nie mogę się doczekać przeglądania ubranek.
U mnie koleżanki w pracy są zdziwione jak mówię że jestem w ciąży więc pewnie słabo widać choć mi się wydaje że brzuch mam duży.
A z miłych informacji to dyrektor zapytał mnie czy chcę wrócić za od września 2020 do pracy - zaczęłam pracę we wrześniu 2018 - umowę mam na rok i byłam prawie pewna że przez ciążę nie będzie chciał ze mną więcej pracowaća tu miła niespodzianka. Obudziłam się na siku i pierwsza rzecz od razu- forum:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kikki

Zakochana super, że tyle masz ubranek :). To jak już przeglądacie te stare ubranka, to zatrzymam się przy tym i zapytam Was jak to wygląda. :D Ile pajaców, bodziaków, kaftaników, spodenek jest dobrze mieć na początek? Zrobiłam zakupy w szmateksikach i mam trochę tego ale nie wiem czy wystarczająco. :D Jak to jest z tymi rozmiarami? Na niektórych jest new born, na innych 0-3 miesiące, 56 rozmiar, a jak przykładam te ubranka do siebie, czyli to to samo? .Ale czy faktycznie to jest +/- do 3 miesiąca? (nie chce mi się w to wierzyć ;p). W jaki rozmiar najlepiej się obkupić w największej ilości, żeby nie biegać od początku po sklepach? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka. Jak tam dziewczyny ja wstalam z super humorkiem ;-) idę zaraz wstawić rosołek. Wczoraj pojechaliśmy kupić farbę do łóżeczka i komody ;-) przemalujemy tzn mąż na biało pozdrawiam miłej niedzieli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katia88

Hej a ja mialam ciezka noc..wogole juz wczoraj zle sie czulam dostalam biegunki i bolu brzucha..w nocy obudzilo mnie kolatanie serca, poty mnie zalewaly..przestraszylam sie. Sama w domu z dzieckiem, maz w trasie. Albo znowu nadczynnosc tarczycy powrocila albo poprostu gorszy dzien..jutro jade na badania i we wtorek do endokrynologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O-3 to jest już chyba 62. Mój starszy synek jak się urodził tonął w 56 i rzeczywiście spokojnie na 3 miesiące mieścił się w 62. Na młodszego 3910 przy porodzie 56 było na styk ale też prawie 3 miesiące w 62 się mieścił. Ja mam około 5 pajacykow i po 10 body każdego rodzaju nie kupowałam w ogóle kaftanikow Bardzo lubię półśpiochy- chyba z 10 sztuk mam myślę że wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Ja właśnie wstałam i tak samo- najpierw forum :)
Co do ilości to wydawało mi się że po kilka sztuk wszystkiego wystarczy, ale widać mam krótką pamięć. Jak zobaczyłam ile tego miałam przy małej to dopiero zrozumiałam o co chodzi. Większość z tych ubranek była używana więc dlatego tyle ich mam. Ale jak kupujesz w lumpku to za grosze więc jednak zmieniam zdanie że lepiej mieć więcej tych body z krótkim rękawem i pajacykow tych całych takich. U nas rządziło to przez pierwsze 3 miesiące jak ogladnelam zdjęcia. Ja też mam na nich albo New born albo 0-3. Powiem tak , moja miała 56 cm jak się urodziła ale jak widać 3 m-ce chodziła właśnie w tych rozmiarach. Pakowalam pudła co 3 miesiące i mam opisane więc wiem na pewno:) zależy jaka firma. Mam jedne polskie 56 i po prabiach widzę że są mniejsze od tych 0-3. Więc jeśli masz z firmy np. gerber to bierz śmiało bo im się nic w praniu nie dzieje i sa dluzsze od innych. Innych firm np. widze ze są szersze a krótsze. Im więcej ubranek tym rzadziej będziesz musieć prac bo będziesz miała na zmianę. Jak ktoś ma zamiar kupować wszystko nowe to nie ma przesadzać z ilością, ale jak można mieć za darmo lub za grosze to body i te pajace można mieć w większej ilości. Wszystko też zależy jakie duże dziecko się urodzi. Gerber body mogę Ci polecić bo są moeciutkie i dopasowują się cialka. A takie inne ubranka na wyjścia to ci wystarcza pojedyncze szt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...