Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zakochana

Sierpnióweczki 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasiaaa88

Hej, mam na imię Kasia, bardzo bym chciała dołączyć do Waszego forum. Mam termin porodu na koniec sierpnia właśnie, więc fajnie by było razem przez to przejść. To moja druga ciąża, spodziewam się dziewczynki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kasiaaa88 witamy cię ☺️
Fajnie, że jeszcze dołączają nowe osoby.
Pod każdym moim postem pojawia się nasza lista sierpniowek - kto, kiedy, syn czy córka...
Podaj mi proszę datę porodu to wpisze i ciebie jeśli chcesz. ☺️

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa999

Prosze o pomoc Ja boje sie ze jestem w ciazy mam synka ma 11 miesiecy jestem po cc kochalam sie z mezem 4 dni przed okresem po 4 dniach dostalam normalna miesiaczke ale caly czas mam mysli w glowie ze jestem w ciazy nie moge sie z tym pogodzic jestem przerazona boje sie zebym nie dostala jakiejs deprescj z tego powodu a mialam juz nerwice lekowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasia, witaj :-) Im więcej, tym weselej! Napisz coś więcej - czy to będzie pierwsze dziecko, czy masz już dzieci, czy znasz już płeć, a może nawet masz wybrane imię? Też mam termin na koniec sierpnia :-)

Ewa, najprostsze rozwiązanie, to zrobić test ciążowy. Jeśli miałaś normalne krwawienie to szanse na ciążę są bardzo niskie. Spokojnie :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa999

Robilam juz 4 testy i negatywne normalnie krwawilam 6 dni jak zawsze ale cos mi sie wbilo do glowy masakra za 4 dni mam miec kolejna miesiaczke ale 4 dni przed miesiaczka przy 28 dniowych cyklach to chyba dni nieplodne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ewa skoro zaraz masz mieć druga @ po tym stosunku, do tego 4 testy są negatywne a Seks był 4 dni przed @ która przyszła o czasie to naprawdę nie masz się czym martwić. X
Ciąży z tego nie będzie na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa999

Dziekuje dziewczynki a tak sie martwie ze masakra pezy moim synku ledwo dawalam rade i nie planuje 2 dzidziusia narazie chociaż moje synka kocham najmocniej alr nie moge o nicym innym myslec tylko o tym ze moge byc w ciazy nawet chyba wmowilam sobie zgage i zawroty glowy cos ze mna nie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Cześć dziewczyny, przepraszam że nie pisałam. Wyszłam końcu ze szpitala i jest w miarę znośnie, da się funkcjonować. Potrzebowałam kilku dni żeby dojść do siebie i pogodzić się z tym że nie jest mi dane cieszyć się byciem w ciąży. Jak tak czytam o wyjazdach , majowkach, zakupach, a ja boję się na krotki spacer z dzieckiem wyjść :( W domu ciągle bałagan. A tak chciałam się w końcu dobrze czuć żeby być najlepsza żona i mamą. No cóż, trzeba się wziąść w garść i cieszyć tym co jest, a najważniejsze że z małym dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Dziewczynki, na lipcowkach jest mama którą lekarz wysłał do szpitala że względu na podejrzenie hipotrofii. Wiem że mialyscie z tym niedawno styczność, może coś jej podpowiecie żeby ją uspokoić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakochana, ten okres ma to do siebie, że jest przejściowy i prowadzi do czegoś znacznie ważniejszego niż on sam. Każda z nas inaczej go znosi, ale wiemy, że się skończy :) trzymam kciuki żeby było tylko lżej.

Ja miałam wczoraj badania, mała ma kilogram i wszystko u niej wzorowo :) udało się zrobić kilka zdjęć i rozczulamy się okropnie :p jedyne co mnie martwi to za wysokie PH moczu (8). Czekam na opinie mojej ginekolog.
Kolejna wizyta za 3 tygodnie i obejmie już KTG, bo jestem teraz w 28 tygodniu. Później podobno będę chodzić aż co dwa tygodnie, ale strasznie się cieszę, że będę oglądać małą tak często :) za pare dni biorę się za pranie ciuszków. A wczoraj kupiliśmy fotelik do auta. Właściwie jesteśmy już gotowi ;p pokój czeka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arlusiek też w poprzednich badaniach miałam podwyższone pH. Tak samo jak któraś z dziewczyn tu mówiła, ginekolog stwierdził ze nie ma co się przejmować tylko jeść kwaśne :) to masz już kawał baby :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakochana to świetnie, że jestes w domu zawsze to inaczej, już mamy bliżej niż dalej do końca więc czas szybko zleci. Witamy Kasiaaa88 w gronie sierpnióweczek ;) A w nawiązaniu do zbiżających się dalszych i bliższych podróży w związku z wypoczynkiem, chciałam przypomnieć o posiadaniu adapterów do pasów bezpieczeństwa. Osobiście od 3 tyg posiadam i mogę polecić wariant adaptera insafe gdzie dolny pas biegnie dalej od brzuszka bo jakby po udach i przechodzi przez adapter pomiędzy nogami. Jest to chyba nowsza opcja niż słynny adapter besafe ( norweska marka ), ten jest bardziej dostępny w wersji używanej - tutaj pasy są jakby bliżej brzucha co mnie skłoniło jednak do adaptera insafe. Zresztą jaki by nie był to myślę, że nawet na okazjonalne przejazdy dobrze mieć. A już nie wyobrażam sobie korzystać z dozwolonego przez przepisy w pl niezapinania się w ogole, fakt zapięcie zwykłymi pasami jest bardzo niebezpieczne w razie zdarzenia a i też trochę uciska jednak i wpływa na komfort jazdy moim zdaniem, także przypominam tylko tym z Was które jeszcze nie posiadają - o adapterze. Podsyłam grafiki z internetu z różnicą pomiedzy oboma rodzajami adapterów. Myślę, że ten insafe łatwiej współpracuje przy sukienkach, spudnicach ;) https://insafe.store/pl/p/Adapter-pasow-samochodowych-INSAFE-SEATBELT-GUIDE/74?gclid=CjwKCAjwtYXmBRAOEiwAYsyl3Hq7a40v1HmbS_NZ9_Nl_ivK-4G_Gm0Eyu1uarVfQU-FjOq9rVvEHxoCvBAQAvD_BwE

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74444.jpg

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74445.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasiaaa88

Dziękuję za miłe przyjęcie :)
Chętnie dopiszę się do tabelki a w wolnej chwili ustawię sobie pasek :)
To moja druga ciąża :) mam synka który akurat w na koniec sierpnia skończy 4 latka :)
Termin porodu mam na 27 sierpnia :) jestem połówkowym wszystko dobrze, dziewczynka rozwija się prawidłowo i rośnie :) ruchy czuję ale takie delikatne raczej.
Przeszłam piekło kiedy w wyniku testu Pappa wyszło mi ryzyko trisomii 21 :( trzy tygodnie wyjęte z życia, wykonałam test sanco, który na szczęście wykluczył chorobę. Teraz staram się myśleć pozytywnie i cieszyć się ciążą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakochana jesteś najlepsza mamą i żoną ❤️ nie myśl inaczej. Po prostu sytuacja jest jaka jest. Nic nie poradzisz.
kasiaaa88 zaraz dopisze cię do naszej listy. Fajnie, że masz doświadczenie w rdzeniu dzieci latem. Ja mam raczej zimowe dzieci i lato w ciąży mnie przeraża...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katia88

Dziewczyny..pojechalam dzis na krzywa cukrowa...i udalo sie :-) i powiem ze jestem w szoku bo sie dobrze czulam w przeciwienstwie do tego co bylo w pierwszej ciazy, tylko troche sie martwie bo pielegniarka zbadala na czczo cukier noi powiedziala ze jest za mocno wysoki..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakochana Nie zamartwiaj się, ja żadnych komplikacji nie mam, a też jestem bez sił, na żadne wyjazdy się nie nadaję, więc od Ciebie tym bardziej nikt nie ma prawa niczego wymagać. Teraz musisz przede wszystkim myśleć o dzidziusiu, a sprzątaniem się nie martw, bo to dom ma być dla Ciebie, a nie Ty dla domu. Trzymaj się, ściskam Cię mocno, bo i tak dzielnie to wszystko znosisz :-*

Kasiaaa88 To mamy pierwsze dzieciaczki w tym samym wieku, bo mój Radziu też w sierpniu skończy 4 latka :-) Dobrze, że zrobiłaś dodatkowe badania, teraz już na pewno będzie dobrze.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaRadzia i Kasiaaa88 witajcie w klubie mam 4-latków <3 Mój Franio skonczył w zeszłym tygodniu :)<br />
Kalina93: pisz bez emotek, niestety przy nich często ucina...

Zakochana, super, że już w domu! Jesteś cudowną żoną i mama, a przez najbliższe pare miesięcy po prostu potrzebujesz szczególnie zadbać o siebie i maleństwo. Wszystko będzie dobrze, przed Wami wspaniałe spacery i wycieczki w większym gronie!
Co do specjalizacji w hipotrofii to śmiało uderzaj do mnie ;) Mój synek miał hipotrofię, teraz drugą ciążę monitorujemy. Koleżance z lipcówek powiedz, że super, że jest pod opieką, najgorzej nie wiedzieć, teraz na pewno będzie dobrze prowadzona i wszystko się uda. Powiedz też, że czasem wcześniejsze rozwiązanie ciąży w takich przypadkach bywa korzystniejsze niż przebywanie dziecka za długo w niesprzyjających warunkach (kiepskie przepływy, mało wód itd). Najważniejsze to być pod dobra opieką i myśleć pozytywnie. Jeśli ma jakies pytania, to zapraszam do kontaktu.

Arlusiek, jużą 28 tc? Wooow, ależ to leci! U mnie też bylo pH 8, nic lekarka na to nie mówiła.

Wiecie co, wczoraj mąż zniósł karton z ubrankami po synku iii... chyba nie mam co za dużo kupować, bo ubranek mam naprawdę sporo. Większość w super stanie, tylko na paru wyszły żółte plamki, może uda się je wywabić. Na pewno kupię nowe otulacze muślinowe albo bambusowe i ewentualnie coś, co mi szczególnie wpadnie w oko. Ale solidną bazę już mam! Zaczęłam też zajęcia z edukacji przedporodowej u położnej - ostatnie zajęcia były z kąpieli noworodka. Fajnie było posłuchać, bo już wszystko zapomniałam. A jutro mam wizytę kontrolną u lekarki prowadzącej, trzymajcie kciuki.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...