Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

cebulka27
Magda78 tak, tyle spał, ale Jak mowilam ze jest wysoki, teraz ma 2.5, a wzrostem sie rowna z 3.5 latkami z przedszkola. I polecam łóżeczko albo takie co 1 bok mozna sciągnąc, albo np. turystyczne, bo jak by potem juz bedzie dziecko wieksze to nie poobija sie o belki.

ufff ;) to kupno większego mieszkania spokojnie może czekać co najmniej 2 lata ;)

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzis cały poranek spędziłam na strychu, rozpakowałam ciuszki i posegregowałam po rozmiarach, dopóki ciepło i na strychu niema zimna. Jezu jakie te xiuszkivsą maleńkie, prawie wszystko mam, tylko kilka kaftanikow kupie i dresików, bo mało mam, a reszta w stanie idealnym.
No i wczoraj zrobiłam interes życia:) chciałam drugi wózek, zeby nie dzwigac za kazdym razem, no i odkupiłam wczoraj od laski coneco barracuda za 50 zl, spacerowke chyba wyrzuce bo mam 2, gondola jest w bardzo dobrym stanie. No i odkupilam chustonosidło close caboo z edycji limitowanej w stanie idealnym tez za 50zł. No i w biedrze kupilam rozek i kocyk:)

Odnośnik do komentarza

A ja byłam się dzisiaj zapisać do poradni genetycznej we Wrocławiu, bo mój gin widząc jak fiksuje z niepewności kazał mi iść. Wizytę mam w czwartek. Dostałam skierowanie od prywatnego ginekologa ale musze poprawić - ma być napisane że lekarz kieruje mnie do programu badań prenatalnych z takiego i takiego powodu albo mam sobie załatwić od ginekologa na NFZ. Zaraz idę do ortopedy z moja skręconą kostka i ramieniem. Przez 30 lat nie miałam nic poważniejszego niż zapalenie oskrzeli a teraz wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza

cebulka27
Ja dzis cały poranek spędziłam na strychu, rozpakowałam ciuszki i posegregowałam po rozmiarach, dopóki ciepło i na strychu niema zimna. Jezu jakie te xiuszkivsą maleńkie, prawie wszystko mam, tylko kilka kaftanikow kupie i dresików, bo mało mam, a reszta w stanie idealnym.
No i wczoraj zrobiłam interes życia:) chciałam drugi wózek, zeby nie dzwigac za kazdym razem, no i odkupiłam wczoraj od laski coneco barracuda za 50 zl, spacerowke chyba wyrzuce bo mam 2, gondola jest w bardzo dobrym stanie. No i odkupilam chustonosidło close caboo z edycji limitowanej w stanie idealnym tez za 50zł. No i w biedrze kupilam rozek i kocyk:)

Boże jak ja Ci zazdroszczę , że masz już wszystko "obcykane". Ja kompletnie zielona, nie wiem ile czego kupić, co najbardziej się sprawdzi. Zdecydowanie muszę porozmawiać z dzieciatymi koleżankami :) Na razie kupiłam dwa pajacyki - czy pajacyki w ogóle się sprawdzają u noworodka czy lepiej oddzielnie góra i dół?? Wózek to też dla mnie czarna magia! Ale chyba lepiej zainwestować w taki 3 w 1, żeby potem spacerówkę z niego zrobić. No właśnie wczoraj się dowiedziałam że taki rożek to mus bo dzidzia dobrze się w nim czuje. Za to dzisiaj kupilam sobie spodnie ciążowe w HM. Trochę się dzisiaj nalatałam: rano joga, potem zakupy w Lidlu a potem na zakupy do centrum handlowego. Padam... A w poniedziałek powrót do pracy :(

monthly_2018_10/marcoweczki-2019_69734.jpg

monthly_2018_10/marcoweczki-2019_69735.jpg

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

~Sloneczna321
A ja byłam się dzisiaj zapisać do poradni genetycznej we Wrocławiu, bo mój gin widząc jak fiksuje z niepewności kazał mi iść. Wizytę mam w czwartek. Dostałam skierowanie od prywatnego ginekologa ale musze poprawić - ma być napisane że lekarz kieruje mnie do programu badań prenatalnych z takiego i takiego powodu albo mam sobie załatwić od ginekologa na NFZ. Zaraz idę do ortopedy z moja skręconą kostka i ramieniem. Przez 30 lat nie miałam nic poważniejszego niż zapalenie oskrzeli a teraz wszystko na raz.

Tylko wiesz co on Ci znowu powie .... że żeby być pewnym na 100% to trzeba amniopunkcję. Ja odpuściłam bo szkoda nerwów. Mam po prostu nadzieję, ze na połówkowych usłyszę, że jest bez zastrzeżeń i wtedy juz na dobre się uspokoję :) Póki co zajęłam myśli czym innym. Ciuszkami itp. Chodzę na jogę. Słucham relaksacyjnej muzyki:

Oglądam komedie. I myślę, że tym systemem dotrwam do połówkowych ;) Dosyć juz mam stresu, płaczu i nieprzespanych nocy. I dzidzia pewnie jeszcze bardziej.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niespodziewanaciaza1

Magda78 ja jestem w takiej samej sytuacji, przegladam allegro i inne strony i kompletnie nie wiem co brac i ile :) no plus nie wiem czy to napewno chlopczyk czy jednak wymarzona kobietka :) narazie kupilam jedne body hehe :)

Znalazlam ochraniacz na lozeczko, materac, i przewijak usztywniony a dalej to jestem zielona..

Odnośnik do komentarza

Magda78 u mnie sprawdziło sie najbardziej wlasnie body a na body pajacyk, tak najszybciej jak bylo chlodniej. Lub body krotki rekaw, kaftanik plus dresiki. Nie sprawdziła sie kombinacja kaftanik plus spiochy te co na ramieniu się zapinają. Ale na początwk mysle najwygodniej body plus pajac. A jak pepuszek odpadnie to juz mozna spodnie z kaftanikiem. Ja sie okropnie balam bo jak sie urodziłam to miałam 4.2, mąż 4kg i jeszcze szwagierka 4.4kg. Wszystcy urodzeni po terminie. Wiec tez myslałam ze urodze olbrzyma:) a Dawid 2 tygodni po termninie 3530:) mało mialam 56, a w 6w to sie topił:) urodził sie 55cm. Ale nie bede dokupywac 56 bo i tak szybko wyrosnie. Daeid w 1 miesiącu przybrał 1.75kg. Wiec szybko 62 były dobre. No i teraz nie bede kombinowac z kosmetykami i pieluchami. Bo za 1 razem nakupilam multum. Teraz pozostane przy pampersach i ewentualnir kupie paczke dady małą, bo przy Dawidzie nakpilam z roznych firm i wszystko do kosza bo tylek odparzały. No i krem do tyłka tylko bepanthem.

Odnośnik do komentarza

Cebulka dziękuję za szczegółowy ciuszkowy raport :) U mnie było tak, że niemąż był przenoszony i ważył prawie 5kg a ja standard 3,5kg, więc kurka wie, czego spodziewać się po małej. Obstawiam raczej 56. Troszkę ciuszków też podostaję więc pewnie trafią się większe też. Jezu jak mnie kusi kupowanie tych ciuszków. Nie mogę się powstrzymać :) Żałuję że na te rożki w Biedronce się spóźniłam :( i poduchy ciążowe. Może będzie powtórka do marca.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

~Niespodziewanaciaza1
Magda78 ja jestem w takiej samej sytuacji, przegladam allegro i inne strony i kompletnie nie wiem co brac i ile :) no plus nie wiem czy to napewno chlopczyk czy jednak wymarzona kobietka :) narazie kupilam jedne body hehe :)

Znalazlam ochraniacz na lozeczko, materac, i przewijak usztywniony a dalej to jestem zielona..

No tak jak płci nie znasz to ciężko szaleć :) A ja mam tak na przykład że róż mi się średnio podoba ;) więc pewnie każdy będzie pytać czy chłopak czy dziewczynka, bo zamierzam ją ubierać na niebiesko :) Ale pewnie babcie przyjdą z pomocą i zasypią nas różowymi wdziankami :)
Ochraniacz! Przewijak! - oj chyba taka zielona nie jestes haha

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Pinka88 a ja wczoraj tyle się oszukalam na strychu i nie znalazłam starego rożka i mialam taki fajny otulaczek i tez niema. Moze jeszcze znajde.
A mi Dawid sie rozchorował, katar zaatakował ucho i wczoraj o 17 do lakarza i jak wracalismy to uanął w samochodzie i spał az do 5 rano. Tyle ze wzielam go do nas do lozka bo sie balam ze gorączka bedzie rosnąc a ja bede spac. Wiec noc srednio przespana. A i pediatra powiedział ze syrop przeciwalergiczny podawac az do maja, bo katar alergiczny i sam nie minie. A z wypRawki z takich wiekszych rzeczy to chce dokupic materac do łóżeczka, dostawke do wózka i pare kaftanikow i dresikow. No i kosmetyki. Tez zastanawiam sie nad szumisiem. Jest tansza wersja, owieczka zazu, tez z cry sensorem kosztuje okolo 100 z dostawą z allegro.

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam jaki miałam metlik w głowie w pierwszej ciąży gdy miałam kupować wyprawkę. Teraz już będzie mi dużo łatwiej.
Najpierw kupię kolyske, na pierwsze 5-6 miesięcy. Jeśli ochraniacz to tylko cieniutki i na same boki.
Nie kupujcie żadnych wózków
2-3 w 1. Kupcie tańsza gondole używana żeby móc kupić dobra spacerowke.
Jeśli chodzi o ubranka to najwygodniej body z krótkim i długim rękawem i pajace lub cienkie spodnie. Kaftaniki to Góra 2. Cienka czapeczka i śpiochy. To wszystko. Pamiętajcie że szybko będzie wiosna i lato. Więc 1 ciepły koc i 1 cienki do wozka starczy.
Nawet jakby czegoś zabrakło to zawsze w razie potrzeby można kupić

https://www.suwaczki.com/tickers/7u22xzkrwq914hsn.png

Odnośnik do komentarza

Gosia0909
Ja pamiętam jaki miałam metlik w głowie w pierwszej ciąży gdy miałam kupować wyprawkę. Teraz już będzie mi dużo łatwiej.
Najpierw kupię kolyske, na pierwsze 5-6 miesięcy. Jeśli ochraniacz to tylko cieniutki i na same boki.
Nie kupujcie żadnych wózków
2-3 w 1. Kupcie tańsza gondole używana żeby móc kupić dobra spacerowke.
Jeśli chodzi o ubranka to najwygodniej body z krótkim i długim rękawem i pajace lub cienkie spodnie. Kaftaniki to Góra 2. Cienka czapeczka i śpiochy. To wszystko. Pamiętajcie że szybko będzie wiosna i lato. Więc 1 ciepły koc i 1 cienki do wozka starczy.
Nawet jakby czegoś zabrakło to zawsze w razie potrzeby można kupić
No właśnie czytam negatywne raczej opinie o wózkach 3 w 1. O ile gondola ujdzie to spacerowka już nie spełnia swoich funkcji. Czyli body i pajace rządzą :) To ile takich body i pajacykow dobrze mieć na te pierwsze tygodnie? 7-8 sztuk jednego i drugiego powinno starczyc chyba? W końcu i tak pralka będzie chodzić co drugi dzień pewnie. ...

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...