Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

My po imprezie urodzinowej :) wszystko się udało no i prezenty najlepsze oczywiście.
Jankowi tak się podobały że prawie cały czas bawił się nimi w swoim pokoju :)
Mnie też strasznie korci żeby kupować już wyprawkę bo lista jest długa, ale muszę uzbroić się w cierpliwość bo mój partner zmienił pracę więc dopiero w listopadzie będzie normalna wypłata. No i po drodze polowkowe i prenatalne za 2 i 3 tyg więc potwierdzi się płeć.

https://www.suwaczki.com/tickers/7u22xzkrwq914hsn.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, Stwierdziłam że posiedzę sobie tutaj z Wami do marca. Te, które są na forum Nifty to znają trochę moją historię - jakich wiele zresztą ...Pappa nie za fajne. Ryzyko ZD 1:39. Zalecenie: amniopunkcja. Ale na tamtym etapie lekarz przeprowadzający prenatalne powiedział że Sanco również jak najbardziej. Ale jak juz przyszłam z prawidłowymi wynikami to niby że fajnie, no ale to jest moja decyzja, bo przy takim ryzyku to amniopunkcja. Ja rozumiem stanowisko lekarzy, że musza mieć dupochron i z takimi wynikami muszą wysłac na amniopunkcję, żeby potem nikt im nie zarzucił że jak mogli nie zlecić amniopunkcji przy takim ryzyku. Prowadzący też na amniopunkcję wysyła, z racji wieku (40 lat)i wysokiego ryzyka. Tylko kurcze z czego wynika te ryzyko głównie... z wieku niestety. Poszłam do innej poradni prenatalnej. I tam w ogóle zdziwienie bo wpisali mi moje parametry i ryzyko wyszło 1:218. Facet 3 razy sprawdzał. Potem dla pocieszenia wpisał mi wiek 30 lat - i nawet słuchajcie przy mojej fatalnej biochemii ryzyko nagle zmieniło się na 1: 2500 coś. Także wbrew zaleceniom prowadzącego nie wybrałam się na amniopunkcję. Idę do niego za 3 tygodnie. Jak będzie komentował moją decyzję to wyjdę z gabinetu i zmienię lekarza i tyle. Sam przyznał, ze po amniopunkcji kilka jego pacjentek straciły ciąże. Nie zamierzam narażać mojego dziecka. Ryzyko poronienia 1:100. No dobra wygadałam się. Teraz chce już to zostawić za sobą i skupić się tylko na pozytywach. Teraz wybór imienia na tapecie. Wahamy się miedzy Weroniką a Kariną, ale z Weroniką się poddajemy chyba, bo nie podoba nam się zdrobnienie Wera ;) Szukamy dalej. Chyba, że Karina przylgnie.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sloneczna321

Dołączam do was. U mnie po PAPPA ryzyko ZD zwiększyło się do 1:70, było 1:700 przy NT 2,6. Sanco wyszło dobrze - zdrowa dziewczynka. Ciągle gnębi mnie ta wysoka wolna beta i amniopunkcja. W poniedziałek mam wizytę w 16 tyg i ciągle bije się z myślami czy prosic o skierowanie i zrobić amnio. Do tego mamy konflikt serologiczny ale to nasze 1 dziecko. Po amnio mogą znowu być problemy.

Odnośnik do komentarza
Gość Sloneczna321

Powiedzcie mi czy skierowanie na amnio do szpitala może mi wystawić mój gin do którego chodzę prywatnie czy muszę iść jeszcze do genetyka? Mam wizytę w poniedziałek (to będzie 16tc) i się denerwuję. U mnie we Wrocławiu robią nawet w przychodniach ale ja muszę dostać przeciwciała.
U mnie pogoda piękna a ja siedziałam w domu z takim katarem dopóki mama nie powiedziała mi o inhalacji z ziemniaka - jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza

~Sloneczna321
Powiedzcie mi czy skierowanie na amnio do szpitala może mi wystawić mój gin do którego chodzę prywatnie czy muszę iść jeszcze do genetyka? Mam wizytę w poniedziałek (to będzie 16tc) i się denerwuję. U mnie we Wrocławiu robią nawet w przychodniach ale ja muszę dostać przeciwciała.
U mnie pogoda piękna a ja siedziałam w domu z takim katarem dopóki mama nie powiedziała mi o inhalacji z ziemniaka - jak ręką odjął.
Ja dostałam skierowanie w poradni prenatalnej Ale prowadzący też chyba wystawi. Ja już odpuscilam amniopunkcje :) co będzie to będzie. Musi być dobrze!

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

U mnie wolna beta 86 IU/l a białko PAPPA 3IU/l. Białko wg norm na wynikach mam ok ale skąd ta wysoka beta. Przekopałam internet i znalazłam że niektórzy mówią że to przez luteinę a biorę aż 3 tabletki po 100mg. Mój mąż po Sanco jest już spokojny, ja też myślałam że będę ale cały czas chodzę w nerwach czy iść na amnio. Nawet rodzinie nie powiedziałam o problemach żeby mnie o to nie wypytywali.

Odnośnik do komentarza

Ja tam zamierzam już się skupiać na pozytywach! Podjęłam decyzję jaką podjęłam i teraz czas cieszyć się z ciąży. Przeziębienie powoli odpuszcza, jestem na urlopie. Mam czas żeby skupić się na sobie i dzidzi :) Myślę że kupię pierwszy ciuszek dla małej :)Znacie jakieś fajne sklepy internetowe z ciuszkami w rozsądnych cenach?? Od żony kuzyna mam dostać listę z wyprawka - dla mnie przy pierwszym dziecku to czarna magia :)

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

~Sloneczna321
U mnie wolna beta 86 IU/l a białko PAPPA 3IU/l. Białko wg norm na wynikach mam ok ale skąd ta wysoka beta. Przekopałam internet i znalazłam że niektórzy mówią że to przez luteinę a biorę aż 3 tabletki po 100mg. Mój mąż po Sanco jest już spokojny, ja też myślałam że będę ale cały czas chodzę w nerwach czy iść na amnio. Nawet rodzinie nie powiedziałam o problemach żeby mnie o to nie wypytywali.
Słuchaj ja naprawdę tych historii przeczytałam już tysiące i zawsze w takich przypadkach jak nasze rodziły się zdrowe dzieci! Chore rodziły się jak już naprawdę USG było mocno złe : NTpowyżej 6, poodwracane przepływy, brak kości nosowej. Moim zdaniem możemy spać spokojnie.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne ciuszki dla dzieci ma Lidl. Moja siostra kupuje dla córki, może je prać, odplamiacz a one i tak dobrze wyglądają. Ja ostatnio kupiłam dla siebie spodnie w h&m bo już mam spory brzuszek i normalne są na mnie za ciasne.
2 tyg temu poślizgnęłam się na schodach i skręciłam nogę i rękę, potem dopadł mnie katar, przeziębienie mi przeszło to teraz u rodziców i siostry izolatki i już tak 3 tyg siedzę w domu i wariuje. Mój lekarz też jest zdania że jakby coś miało być nie tak to widziałby na USG i odradza inwazyjne badania. Konsultowal mój przypadek z genetykiem i on też jest dobrej mysli. Mam jeszczeszcze zrobić echo w 20 tyg. ze względu na wysokie NT 2,6 i tego 148 ud.

Odnośnik do komentarza

Magda78 ja jrszczr sie nie zapisalam na połówkowe, ale tez w podobnym terminie bede sir zapisywać. Co do ciuszków, to teraz są w lidlu i naprawde są dobrej jakości. Ja w tym tygodniu muszę wybrac sie na strych, bo cieplo jest i chce postępować po rozmiarach, bo teraz juz naliczyłam 15 pudeł, a chce to zrobic zeby potem zimą tylko sciągnąć worek i wyprac i wypracować. Bo w polowie stycznia wreszcie przyjdąpanowie robic nam łazienke, bo my mieszkamy na samej gorze, a łazienki na pietrze nie mamy i wstawianie w nocy mnie dobija. Dobrze ze dawidek na razie sika do nocnika, bo gdybym musiala jeszcze z mim chodzic w nocy na siku to juz by było po spaniu całkiem. Wczoraj mnie dziecko zaskoczyło, bo zawsze na noc ogląda 1 bajke i jak ogladal to usnął wtulony w brzuszek. Jeszcze sie tak nie zdarzylo zeby tak sam padł:).

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Kurcze jak tak czytam o Waszych szczegółowych badaniach to zastanawiam się czy dobrze zrobiłam że poprzestalam tylko na samym usg w 12 tyg... Oby bylo wszystko ok :)

sloneczna321 właśnie dzisiaj wybieram się do Lidla, może będą jeszcze ubranka. Znasz już płeć?

Magda 78 jak Twój lekarz woli robić usg polowkowe? W 20 tc czy każe jeszcze odczekać? Moj mówił że najlepiej w skończonym 22 tc bo lepiej wszystko pomierzyc

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka88
Cześć dziewczyny. Kurcze jak tak czytam o Waszych szczegółowych badaniach to zastanawiam się czy dobrze zrobiłam że poprzestalam tylko na samym usg w 12 tyg... Oby bylo wszystko ok :)

sloneczna321 właśnie dzisiaj wybieram się do Lidla, może będą jeszcze ubranka. Znasz już płeć?

Magda 78 jak Twój lekarz woli robić usg polowkowe? W 20 tc czy każe jeszcze odczekać? Moj mówił że najlepiej w skończonym 22 tc bo lepiej wszystko pomierzyc

Według wieku ciąży wyliczonego na pierwszych prenatalnych to na połówkowych będę w 21 tygodniu. Według ostatniego USG to bedzie 20 tydzień. Ale z tego co mówił lekarz robi się w 20 albo 21.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

~Sloneczna321
Bardzo fajne ciuszki dla dzieci ma Lidl. Moja siostra kupuje dla córki, może je prać, odplamiacz a one i tak dobrze wyglądają. Ja ostatnio kupiłam dla siebie spodnie w h&m bo już mam spory brzuszek i normalne są na mnie za ciasne.
2 tyg temu poślizgnęłam się na schodach i skręciłam nogę i rękę, potem dopadł mnie katar, przeziębienie mi przeszło to teraz u rodziców i siostry izolatki i już tak 3 tyg siedzę w domu i wariuje. Mój lekarz też jest zdania że jakby coś miało być nie tak to widziałby na USG i odradza inwazyjne badania. Konsultowal mój przypadek z genetykiem i on też jest dobrej mysli. Mam jeszczeszcze zrobić echo w 20 tyg. ze względu na wysokie NT 2,6 i tego 148 ud.

O matko to mialaś pechowe tygodnie. Pewnie wyczerpałas juz limit na nieszczęścia ;) I teraz juz bedzie tylko dobrze :) Ja też wyszłam z ostrego przeziębienia dopiero co.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

cebulka27
Magda78 ja jrszczr sie nie zapisalam na połówkowe, ale tez w podobnym terminie bede sir zapisywać. Co do ciuszków, to teraz są w lidlu i naprawde są dobrej jakości. Ja w tym tygodniu muszę wybrac sie na strych, bo cieplo jest i chce postępować po rozmiarach, bo teraz juz naliczyłam 15 pudeł, a chce to zrobic zeby potem zimą tylko sciągnąć worek i wyprac i wypracować. Bo w polowie stycznia wreszcie przyjdąpanowie robic nam łazienke, bo my mieszkamy na samej gorze, a łazienki na pietrze nie mamy i wstawianie w nocy mnie dobija. Dobrze ze dawidek na razie sika do nocnika, bo gdybym musiala jeszcze z mim chodzic w nocy na siku to juz by było po spaniu całkiem. Wczoraj mnie dziecko zaskoczyło, bo zawsze na noc ogląda 1 bajke i jak ogladal to usnął wtulony w brzuszek. Jeszcze sie tak nie zdarzylo zeby tak sam padł:).

Współczuję remontu .. no ale bedzie łazienka pod ręką :) I zazdroszczę przestrzeni. My na 40 metrach z kotem :) salon otwarty. Więc do spania z dzidzia będziemy mieli małą sypialnie. Łóżeczko wejdzie na styk :( Ale kompletnie się nie znam. Czy takie 120/60cm będzie OK czy lepiej większe? I jak dzidzia przeniesie się na tapczanik to trzeba bedzie pomysleć o kupnie mieszkania. Fajnie masz, ze drugi chłopak i ciuszki już czekają w pogotowiu :)

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Pinka88
Cześć dziewczyny. Kurcze jak tak czytam o Waszych szczegółowych badaniach to zastanawiam się czy dobrze zrobiłam że poprzestalam tylko na samym usg w 12 tyg... Oby bylo wszystko ok :)

sloneczna321 właśnie dzisiaj wybieram się do Lidla, może będą jeszcze ubranka. Znasz już płeć?

Magda 78 jak Twój lekarz woli robić usg polowkowe? W 20 tc czy każe jeszcze odczekać? Moj mówił że najlepiej w skończonym 22 tc bo lepiej wszystko pomierzyc

U mnie będzie dziewczynka, od początku tak czułam. W sumie dobrze, bo u siostry też jest córką, znajomi też już przetrząsają pudła z ubrankami.

Odnośnik do komentarza

Magda78 z remontu sie mega ciesze, bo łazienki mi brakuje pod reka i jak Dawidek byl mały to kiepsko bylo . my mamy kuchnie w piwnicy, parter i my na pietrze. Dobrze ze dlugo karmilam piersią i nie musialam latac na dół po butelki, Dawid odstawil sie dopiero w czerwcu. A terazno 5 budzi się i chce isc do kuchni na mleko i musimy wstawac i isc na doł. U nas na gorze salon i sypialnia. Jeszcze jest jeden pokoj szwagierki, ona studiuje w Warszawie ale no dopoki panna to pokój jest jej. Tekze my spimy we 3 w sypialni, Dawid spi odkąd dowiedzialam sie ze jestem w ciąży osobno w nowym łozku, a lozeczko odkrecilismy bo było dokrecone do naszego łozka. Teraz jak Adas sie urodzi to bedziemy spac we 4, a jak podrosnie to przeniesiemy sie z mezem do salonu a chlopakom zrobimy pokój. I takie lozeczko 120×60 starczylo nam na 2.4 ale Dawid jest wysoki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...