Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "Wakacje z klockami LEGO® DUPLO®"

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

nadchodzi czas wakacji – planujemy, pakujemy się i wybieramy kierunki wyjazdu na niezapomniany czas spędzany razem z rodziną. Czy Wasze pociechy pomagają Wam w pakowaniu? A może to one decydują o tym, gdzie w tym roku się wybieracie?

Wraz z marką LEGO® DUPLO® przygotowaliśmy konkurs, w którym macie okazję podzielić się z nami swoimi planami wakacyjnymi :) Może pojedziecie na farmę albo stajni, gdzie są kucyki? Prześlijcie nam zdjęcia z przygotowań do wyjazdu, planowania trasy wycieczki, pakowania się a przede pokażcie nam radość Waszych pociech z nadchodzących wakacji!

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/duplo-kids-1hy18-10867-farmers-market-10868-farm-pony-stable-10869-farm-adventures-10870-farm-animals-02-65ab899c64536369f607a974ba7d92c6d42fb5a2.jpg

Spośród zdjęć przesłanych przez Was nagrodzimy aż 10 zgłoszeń!

Nagrodami są zestawy klocków LEGO® DUPLO®, dzięki którym dzieci rozwiną swoje umiejętności manualne, językowe, społeczne, poznawcze, wyobraźnię i kreatywność:

5 x LEGO DUPLO "Przygody na farmie" (10869) dla Nagrodzonych Uczestników I stopnia

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/10869-lego-duplo-przygody-na-farmie-1-a41ee0111987f31e12071090a5da8bc9ba34c113.jpg

5 x LEGO DUPLO "Stajnia z kucykami (10868) dla Nagrodzonych Uczestników II stopnia

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/10868-lego-duplo-stajnia-z-kucykami-1-d13b7c23fcb6b37938d69cd4ca793442c521d718.jpg

Bawiąc się w stajnię lub wiejską farmę nauczyć dziecko poznawać zwierzątka: koniki, owce, krówki, kury, co jedzą, jak się nimi opiekować, jak mówią i co lubią. Wiele frajdy sprawi im zabawa w opiekowanie się kucykami w stajni: czesanie ich szczotką i karmienie ich sianem z paśnika, napojenie prosiaczka i cielątka z wiaderka z wodą oraz głaskanie miłego kotka. Dzieci mogą ułożyć domek lub stodołę według instrukcji, doskonaląc zdolności manualne i sprawność w rączkach, lub własnego pomysłu, rozwijając swą kreatywność i wyobraźnię. Opiekując się zwierzątkami i odgrywając rozmaite role, maluchy ćwiczą umiejętności emocjonalne i społeczne.

https://i.wpimg.pl/648x0/upload.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/uploads/2018/07/02/lego-duplo-zabawa-dzieci-4-74af54f3b4ca27797d84a1c46c03e6137a1b0746.jpg

Jeśli nie macie pomysłów, jak bawić się ze swoimi pociechami, poniżej proponujemy przykłady zabaw, dzięki którym możecie razem kreatywnie i twórczo spędzić czas.

Zwierzęta wokół mnie ver. 1

Spośród figurek zwierząt wybieramy jedno i opisujemy jak wygląda, opowiadamy gdzie żyje, czym się żywi. Wraz z maluszkiem wydajemy odgłosy naszego zwierzęcia, poruszamy się w podobny sposób. Warto motywować dziecko do powtarzania po nas słów. Jeśli maluch potrafi mówić dość wyraźnie, możemy prosić o samodzielne opisanie zwierzęcia, zadając dodatkowe pytania pogłębiające, np. co najbardziej podoba ci się w tym zwierzęciu. Starszym dzieciom można zabawę urozmaicić i zachęcić do tego, aby opisywane figurki zwierząt odnalazły wśród swoich książeczek. Zabawa rozwija wiedzę na temat świata zwierząt, wspiera rozwój wyobraźni i kreatywności, stymuluje rozwój mowy i poszerza zasób słownictwa. Ponadto, wspiera koncentrację uwagi, spostrzeganie i co najważniejsze wspiera rozwój relacji z rodzicem.

Zwierzęta wokół mnie ver. 2

Z dostępnymi figurkami zwierząt możemy bawić się z dzieckiem na kilka sposobów. Figurki zwierząt, którymi dysponujemy, możemy podzielić na zwierzęta domowe i dzikie. Przy tej okazji warto pogłębić wiedzę dzieci na temat zwierząt przez rozmowę o tym gdzie żyją, co jedzą, czy są groźne dla ludzi itp. Inną formą zabawy dla dzieci młodszych jest losowanie figurki zwierzęcia i pokazanie jak się ono porusza i jakie wydaje odgłosy. Starszym dzieciom można zabawę utrudnić: pokazujemy sposób chodzenia zwierzęcia i wydajemy adekwatne odgłosy, a dziecko musi odnaleźć wśród dostępnych zwierząt właśnie to, które przedstawia opiekun. Zachęćmy naszego przedszkolaka do zamiany ról. Zabawa świetnie stymuluje wyobraźnię i kreatywność, pamięć, rozwija umiejętność ekspresji, wypowiadania się.

Warunki konkursu:

1. ZDJĘCIA ZAMIESZCZAJCIE W WĄTKU KONKURSOWYM SAMI (zdjęcie musi mieć wielkość do 1 MB, by dało się wrzucić), podając imię i wiek dziecka.

2. Wygrać mają szansę zdjęcia zgodne z tematem konkursu, zamieszczone z zarejestrowanego profilu na forum i nie zgłaszane do konkursów na innych portalach.

3. Pamiętajcie, by nie dodawać zdjęć, które mogą być nieodpowiednio wykorzystane przez innych użytkowników internetu. Wszelkie zdjęcia niezgodne z zasadami będą usuwane i nie będą mogły brać udziału w zabawie.

4. Na jedno dziecko przypada jedno zdjęcie.

5. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 22. lipca 2018 roku do północy.

6. Wyniki konkursu ogłosimy w ciągu 7 dni roboczych od daty jego zakończenia.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.

POWODZENIA!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie. Dane przetwarzane są w celu przeprowadzenia Konkursu. Podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. b RODO (niezbędność do przeprowadzenia Konkursu). Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak niepodanie danych oznaczonych jako niezbędne do przeprowadzenia Konkursu uniemożliwi Twój udział w Konkursie. Możesz skorzystać z praw podmiotu danych przewidzianych w obowiązującym prawie. Więcej informacji w regulaminie (podlinkowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walizki już spakowane teraz pora wybrać się na wakacje, moje dzieci są szczęśliwe z tego powodu a będziem dużo zwiedzać i podróżować lecimy do Grecji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walizki już spakowane teraz pora wybrać się na wakacje, moje dzieci są szczęśliwe z tego powodu a będziemy dużo zwiedzać i podróżować lecimy do Grecji.....

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68163.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi kózka do okoła,
i becząc mnie woła
- Choć Majeczko,
na świeże mleczko!
Lecz w kubeczku ni kropelki,
chyba mamy problem wielki.
- Gdzie jest mleczko? - pyta mama,
a kózka do Mai - wydoisz je sama!
Uff, co to był za trud
za to mleka mamy w bród!
Po wypiciu kubeczka,
czeka dalsza nas wycieczka,
już widzę kucyka,
jak wesoło bryka.
Konik, to poczciwe zwierzę
może na przejażdżkę mnie zabierze?
Komu w drogę, temu czas,
miłe zwierzaki, już żegnam was!
Tata mawia - czy te małe, czy te duże,
wszystkie kształcą nas podróże,
więc jakie z tej przygody wysnułam wnioski?
Nie ma jak wyprawa do indiańskiej wioski!
Lecz, gdy lata nadejdzie kres kolego,
pocieszą mnie tylko klocuszki LEGO.
"Przygody na farmie"
przypomną mi jak zwierzątka karmię,
a "Stajnią z kucykami"
chętnie pobawię się z koleżankami.

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68171.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie jest moją własnością i zostało ukradzione z bloga: https://ladygugu.pl
Żałuję, że Pani nie wie na jaką kwotę wyceniam prawa do swoich zdjęć. Myślę, że taka informacja może jej delikatnie podnieść ciśnienie.

ona22y
Walizki już spakowane teraz pora wybrać się na wakacje, moje dzieci są szczęśliwe z tego powodu a będziemy dużo zwiedzać i podróżować lecimy do Grecji.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc kto ma najlepszy rower w mieście?
-Wixa Ty, Wixa Ty
Jaki to rower model i typ ?
-Romet różowy od mojej księżniczki
Jaka pojemność, ile ma koni ?
-Milion uśmiechów, kilkaset wspomnień
Czy mogę na nim na wakacje pojechać ?
- Tak Wixa, nikt Cię nie dogoni❤❤ !

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku, chcemy poznać nasze bliskie okolice, dlatego też ruszamy na Roztocze. Chciałam w jakiś sposób przybliżyć córce cel naszej podróży, dlatego powstała ta o to gra planszowa. Rzucamy kostką i przy okazji poznajemy najciekawsze atrakcje konkretnych miejscowości. Marysia samodzielnie stworzyła również listę rzeczy które chce zobaczyć/zrobić i wszystko zostało wklejone na naszą plansze. W Zwierzyńcu w planach mamy zobaczenie starego młyna, odwiedziny w hodowli Koników Polskich a także kajaki. W Krasnobrodzie wykąpiemy się w zalewie a wracając zwiedzimy piękny pałac Zamojskich.

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wakacji należy się odpowiednio przygotować tak więc...
1. trzeba zrobić zakupy!
2. spakować się!
3. zebrać odpowiednią ekipę!
i....

CIESZYĆ SIĘ WYJAZDEM <3

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do wyjazdu wakacyjnego w naszym domowym gronie do zorganizowanych nie należą. Dzieci rozsadza energia i układanie planów, które czynić będą na przekór grzecznemu: "Nie wypada!".
Starsza córcia Marysia młodszej Kalince tłumaczy w ich zdecydowanie wspólnym języku, że mazaki alesz owszem spakować wręcz koniecznie należy, ale kalosze to po co - przecież błotne wyprawy na pewno się szykują! A nie dotknąć błota stopą, to wielce niewybaczalne by było!!
Radość jest przy tych planach tak wielka, że prawda zaczyna mieszać się z marzeniami, gdzieś tam w opowieściach o tym co ich spotka tego lata pelikan się nawet znajdzie, gdzieś 10 kulek lodów w jednym kubku do wylizania się spotka, no i zachodów i wschodów słońca to zliczyć na dziesiątce palców raczej braknie, a pomylonych dróg - lepiej nie brać na poważnie.
Jedno jest jednak wspólne, bardzo na te wakacje czekamy, od tej najmłodszej zaczynając, która pewnie jeszcze całkiem to nie wie o co chodzi, ale czuje że uśmiechy domowników są innego wymiaru niż zwykle, takie bardziej sielskie i z większą ilością dobrego tlenu. ;)

Ahoj przygodo!
Marysia lat 6 i Kalinka lat prawie 2 (tzn. 20 miesięcy):).

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68267.jpg

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68268.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYRUSZAMY NA WAKACJE
BO TAM UŚMIECH NAM NIE GAŚNIE
SAMOCHODEM CZY ROWEREM
PRZYGÓD ZAWSZE CZEKA WIELE
KURY, KACZKI I KONIKI
TAŃCZĄ Z NAMI DO MUZYKI
BO ZWIERZĄTKA TAK KOCHAMY
ŻE SWÓJ CZAS Z NIMI SPĘDZAMY
PLANY WIĘC SIĘ NIE ZMIENIAJĄ
I KIERUNEK WYZNACZAJĄ
BY DO DZIADKÓW NA WIEŚ GNAĆ
LATO PIĘKNIE PRZYWITAĆ
SWYCH PRZYJACIÓŁ SPOTKAĆ TEŻ
I WSPOMNIENIA CUDNE MIEĆ :)
Wiktoria, 4 latka

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68269.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wsiadać, drzwi zamykać ! Za chwilę ruszamy ku pierzastym cirrusom, ku wielkiej przygodzie. Jak cała familia już spakowana, to pilot ( dwuipółletni Kasjan ) zaprasza do czerwonego śmigłowca :)!

monthly_2018_07/konkurs-wakacje-z-klockami-lego-duplo_68284.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...