Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Jerba - ja też jeszcze chwilę temu martwiłam się o usg genetyczne - a teraz już wiem, że było to niepotrzebne :) Nie ma co martwić się na zapas :) Wiem, że teraz łatwiej się pisze - już po - ale zobaczysz, ani się obejrzysz a to będzie za Tobą :)

Sunnyday - wszystko będzie dobrze, głowa do góry :)

Drogie Mamuśki ależ jesteście ranne ptaszki (a raczej Wasze dzieciaczki) :D Chociaż ja też dzisiaj aktywnie - na wyjazdowej konferencji. W pracy jeszcze nie wiedzą ale planuję odkryć karty w poniedziałek. Trochę mam stresa, oby dobrze to przyjęli ;)

Powiem Wam, że w tym tygodniu mam jakoś dużo energii i już nie męczą mnie mdłości. Oby tak dalej. Organizm chyba już się przyzwyczaił do małego "obcego" :-D

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza

Sunnyday, a to Twoja pierwsza ciąża? Lekarz nie może Cię do niczego zmusić, mój mówił ze przy określonych wynikach po prostu zalecają amnio. Stawka wysoka, ale oczywiście sama będziesz wiedzieć, jaka decyzja najlepsza.

Natalia, mi oba imiona się podobają, choć nie były akurat na mojej liście. Mąż wybredny, choć jak podesłał mi swoje typy, to zastanawiałam się skąd on w ogóle wziął takie imiona

Odnośnik do komentarza

cz.2 bo ucięło...

Na szczęście tym razem szybciej doszliśmy do porozumienia w kwestii imienia, niż przy córce. Wtedy negocjacje trwały dłuuuugo, bo mieliśmy wybrane, ale dla chłopca ;)

Czekam ciągle na przypływ mocy, a na domiar złego dopadło mnie przeziębienie i dziś kiepskie samopoczucie... :(
Tak w ogóle, to - mimo że nie czuję jeszcze typowych ruchów - jak leżę na plecach to czasem Młody tak się ustawia, że widać i wyraźnie czuć mały guzek z boku brzucha :) Jestem w szoku, bo to dopiero 14sty tydzień.

Odnośnik do komentarza

Moonik ooj chlopy to potrafią nieraz walnac z takimi pomyslami ze niewiadomo czy smiac sie czy plakac moj akurat imion nie podrzucal jeszcze narazie mamy te dwie opcje i zobaczymy ...
Jerba ja na usg uslyszalam ze za wczesnie na plec, ale ze zdjec wnioskuje ze drugi chlopak choc marzylam o corce, ale najwazniejsze ze zdrowe i ze dobrze znosimy ciaze widocznie tak mialo byc.. za dwa miesiace lub poltora dowiemy sie kto sie kryje.. nie bede szla prywatnie i wydawala 150f na usg ktore moge przeznaczyc na kolejne cegly do domu bo dowiem sie i tak kto tam mieszka w brzuszku i tak tylko pozniej.

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

U mnie 16 tydzień i od dwóch dni czuje rychy dziecka, teraz już wiem że to dzidzia a nie burczenie:-) wcześniej nie byłam pewna ale teraz czuję jak się kręci:-) Ogólnie mam duży brzuch jak na ten tydzień, w pierwszej ciąży do 5 miesiąca nic nie było widać. Co do szkoły, mój syn idzie do pierwszej klasy i też mam strasznego stresa... :-(

Odnośnik do komentarza

Witam Was :) chce dołączyć :) termin na 24 luty. W domu 4ka dzieci i ta ciaza to duże zaskoczenie. Mam 3 synów i najmłodsza córcie :) czytałam że któraś z Was ma problem z przezieenoscia ja w poprzedniej ciąży 2,6 sporo badan ale cora zdrowa więc nie ma się co martwić

Odnośnik do komentarza

Kryska89 no to super ze czujesz juz :) wiercipietka Mala z Twojej Dzidzi. ciekawa jestem jak nasz Bejbis bedzie wariowal w brzuchu czy na spokojnie..
Czyli nie tylko ja mam stresa ale w czasie kiedy oni w szkole my odpoczynek jakas korzysc jest :) Nasz Mlody ma 4.8msc i zaczyna szkole masakra dobrze ze to nasz ostatni rok tutaj bo nie wyobrazam sobie za rok go slac do szkoly dalej tutaj..
Powiem Wam szczerze ze teraz jak bylismy w Pl to wsiadajac do samolotu w droge powrotna tak plakalam ze niemogli mnie chlopaki uspokoic. tak jest mi tu zle, siedze tu juz prawie 8 lat i nic dobrego mnie tu nie spotkalo oprocz mojego M :) no i Dzieci ale bez M bym ich niemiala... Tesknie za Polska, wiem ze zycie tu a w Pl rozni sie ale wiem ze w swoim kraju czujesz sie poprostu lepiej.. ehh az mi sie plakac zachcialo zdolowalam sie :(

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Natalia1234 pomyśl sobie tak przetrwałam tu 8 lat to dam radę jeszcze ten rok jakoś przetrwać, a zleci Ci niewiadomo kiedy, wiem bo dopiero synek się urodził, a tu już we wrześniu imprezę na roczek trzeba szykować:) Co do imion to jak będzie dziewczynka to ma się nazywać Aleksandra ( i tu z mężem jesteśmy zgodni) ale jak będzie chłopak to chyba się pobijemy :p on wymyślił sobie Wojtka a mi podoba się Szymon i Miłosz, a że oboje jesteśmy uparci i nie odpuścimy to pewnie będzie Jaś ( to imię mocno braliśmy pod uwagę przy pierwszym synku).

Odnośnik do komentarza

Moonik - to moja druga ciąża, ale pierwszą poroniłam w 9 tygodniu. Więc jakby pierwsza tak zaawansowana ;) No i raczej ostatnia z racji wieku i już dużo większej świadomości, z czym to może się wiązać. Mam nadzieję, że nie zostanę postawiona pod ścianą z tą amniopunkcją.

A co do tego, o czym pisały dziewczyny na temat ruchów dziecka to ja też mam czasem odczucie, że czuję delikatne łaskotanie od środka, ciekawe, czy to właśnie dzieciątko :) A dopiero zaczęłam 15 tydzień.

Odnośnik do komentarza

U mnie imiona przesądzone już od dawna. Dla chłopca wybierał mój narzeczony i będzie Filip po jego dziadku, a dla dziewczynki wybierałam ja i będzie Ewa. Cieszę się że tę sprawę mamy już rozwiązaną :) zazdroszczę Wam dziewczyny ze czujecie już ruchy. Ja jeszcze nic :( ale to pierwsza ciąża, więc pewnie poczuje później.
Bąbowa będzie dobrze, lekarz wie co mowi.
Sunnyday mamy ten sam termin :) myślę że wszystko dobrze się skończy, a stresowanie się na zapas na pewno nie pomoże.

https://www.suwaczek.pl/cache/049151562a.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny.
U mnie dziś dzień się rozpoczął nie za dobrze :( . Od rana podczas oddawania moczu czuję kłucie w cewce. Ostatnio jak tak miała w 10 tygodniu to były bakterie w moczu i brałam antybiotyk. Dobrze, że moja mama pracuje w laboratorium to jutro z samego rana mi sprawdzi mocz. Mam nadzieję, że to nie to tym razem. Nie chcę brać kolejnego antybiotyku. No ale infekcja bardziej by zaszkodziła dzidzia niż ten antybiotyk. Jak trzeba brać to trzeba. Miłego dnia :) .

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny.
Ania mozesz.nawet zurawine suszona jesc na poprawe tak mi lekarka moja w Pl mowila.
Ja dzis bardzo pracowicie.
Obiad, sprzatanie porzadne odkurzanie w calym domu, sprzatanie dwoch lazienek,pranie itd.
Jutro wizyta u lekarza po zwolnienie trzymajcie kciuki zeby sie udalo zalatwic, pozniej spotkanie z Przyjaciolka, spacer z dziecmi i obiadek wspolny takze dzien zapowiada sie milo..

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy któraś z Was też tak ma, że w tym II trymestrze czuję się gorzej niż w pierwszym? Chodzi mi o totalny spadek energii. W I trymestrze sprzątałam całe mieszkanie w 2 godziny, a teraz cokolwiek zrobię to zaraz idę na chwilę usiąść. I schodzi mi na sprzątanie prawie cały dzień. I spanie. W I trymestrze nie spałam tyle co teraz. Moze to kwestia upałów, nie wiem, bo ten II trymestr miał być przecież najlepszy ze wszystkich.

https://www.suwaczek.pl/cache/049151562a.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za rady. Właśnie wróciłam ze sklepu i żurawina musi na razie wystarczyć a jutro się okaże co z tym moczem :) . Ssylvia, ja mam tak samo. W pierwszym trymestrze to ja spać nie mogłam. Budziłam się o 3 rano i już nie dałam rady zasnąć, często też zasnąć nie mogłam jak się położyłam do łóżka to po trzech godzinach mi się udawało i to co chwilę się budziłam . Teraz po 21 już padam i oczy mi się same zamykają. Przed 22 już jestem w łóżku :). Ale dla mnie to lepiej bo ta bezsenność bardziej mi dokuczała.

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1t66wzy6n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...