Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny, czy Wy tez tak macie ( pytanie do Mam ktore juz maja Dziecko/ci )
Boje sie jak to bedzie, z ogarnieciem Mlodego i drugiego szkraba...
Przez pierwsze dni kiedy dowiedzielismy sie o ciazy strasznie sie denerwowalam, nawet myslalam ze te drugie Dziecko bedzie takie niekochane czy cos bo juz mamy Syna i jemu chcialam poswiecac cala swoja milosc i czas.. Niewiem moze to syndrom jedynaka bo niemam rodzenstwa .. Czy poprostu to takie obawy..

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Hej,

Liath super, że na badaniach wszystko ok. U mnie też na genetycznym usg lekarz orzekł, że chłopak, a że w drugiej ciąży też tak było, to raczej nie liczę na zmianę i czekam na Synka :)

Natalia będzie dobrze, na pewno musisz oswoić się z myślą, że będzie drugi maluch w domu, ale wierz mi wszystko się poukłada, a starszy Syn będzie Ci wdzięczny za rodzeństwo;) Takie obawy są normalne, ja bardzo chciałam drugie dziecko, ale jak zaszłam w ciążę to też miałam takie myśli, czy to na pewno dobra decyzja i czy dam radę połączyć opiekę nad dwójką i czy żadne z dzieci na tym nie ucierpi. Dziś jak patrzę na chłopaków, którzy są nierozłączni, świetnie się dogadują, bawią i pilnują (i kłócą oczywiście;) to wiem, że wszystko jest ok.
W jakim wieku jest Twój Synek?

Odnośnik do komentarza

Jak drugi Dzidzius sie urodzi to Syn bedzie mial 5l i 2msc .. boje sie ze to duza roznica wieku, kurde wszystkiego sie jakos boje..
Dziewczyny a czy w 12 tygodniu na usg jesli lekarz Wam mowil plec Dzidzi to sprawdzilo sie u Was ?
Ja za tydzien mam wlasnie usg 12 tydzien, mieszkamy w Anglii wiec tutaj lekarze nie sa za mowieniem plci wogole ale moze uda mi sie cos wypatrzyc na usg. Czuje ze bedzie tym razem dziewczynka i oby tak bylo zawsze marzylam o parce..

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Ponad 5 lat to spora różnica, ale będziesz miała małego pomocnika :) Znajomi mają dzieci z taką różnicą wieku i nie jest to jakoś kłopotliwe - na początku trochę było trudniej ze wspólnymi zabawami, ale jak młodszy podrósł, to jest ok.
Ja mam w domu 6 i 4 latka, więc różnica też będzie niemała.

U mnie i w drugiej ciąży i teraz w 12 tyg. lekarz powiedział płeć. Poprzednio się sprawdziło, teraz sama też widziałam, więc nie sądzę, żeby się zmieniło. Lekarz mi mówił, że ogólnie jak widać męskie genitalia, to już raczej się nie zmieni, za to jeśli wydaje się, że "dziewczynka", to do połówkowego usg genitalia mogą się jeszcze uwidocznić.

Odnośnik do komentarza

Jak nie bedą bawić się razem to bedą bawić się osobno - nie ma co na zapas szukać problemów. Ważne ze bedą mieć siebie nawzajem, szczególnie jak dorosną - według mnie to jest bardzo ważne. A duża różnica wieku ma tez swój plus - to starsze jest już bardziej samodzielne i nie musisz obrabiać dwójki na raz.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Tak, jak pisze Liath, jak nie razem, to będą bawić się osobno, a prędzej czy później "złapią" kontakt i w przyszłości będzie im łatwiej. Nie ma co się zamartwiać na zapas. Na pewno musisz z Synkiem rozmawiać o zmianach, które Was czekają i jak to będzie, jak Maluszek przyjdzie na świat, ale na to jest jeszcze dużo czasu.

Odnośnik do komentarza

To i ja do was dołączę. Witam was.

Czytam od poczatku tylko nie chcialam zapeszac. Termin na 11.02.
Bylam w srode na usg 13tydz.5 dni ale nie dalo sie zbadac bo zle byla ulozona. Lekarz powiedzial tylko ze dziewczynka. Dzis mam wizyte zeby jeszcze raz sprobowac mala pomierzyc. Nt mialam robione tydxien temu to bylo 1.4 ale reszta nie byla badana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...