Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamalastminute

Emik-współczuję dojazdów. Ja też pracuję. Rano czuję się ok. Po południu mega mdłości, wzdęcia i senność. Chciałabym wytrwać do końca majaw pracy ale może to być wyzwanie. W której ciąży jesteś?

Odnośnik do komentarza

mamalastminute to moja druga ciaza, w domu jeszcze prawie dwulatek do ogarniecia..
Tez bym chciala do konca maja, ale niestety tu dopiero legalnie we wrzesniu moge isc na zwolnienie... Wiec jeszcze dluuuuga droga przede mna :/
u mnie tez populudnia sa najgorsze a wieczorem to juz calkiem wysiadam. Wracam ok 19.30 i nie mam sily na nic :(
Witaj ewelinaaa :) fajnie ze dolaczylas do nas :)

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Wielucha, trzymaj się ciepło.

Czy każda z Was robi badania prenatalne? To moja pierwsza ciąża i w sumie słucham przede wszystkim lekarza. Nic mi nie napomknął o owych badaniach, a po badaniu z tymi markerami genetycznymi mówił, że nie ma powodów żeby robić kolejne badania. Teraz jestem w 12t5d i nie zarejestruje się na badania do 13t6d (a czytałam że do tego czasu powinno zrobić się badania). Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Paulina-w jakim jesteś wieku? Ja rodziłam w wieku 28 i 34 i nie robiłam badań prenatalnych tylko usg bo nie było potrzeby. Teraz z racji wieku robię.
Badania prenatalne w 1 trymestrze wychodzą najbardziej miarodajne do 13t6d to prawda. Można też zrobić kolejne badania w 2 trymestrze.

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się tylko na usg genetyczne, mam 21 lat lekarz mi wprost powiedział że w moim wieku ryzyko jest znikome a nie ma co się stresować, bo mniej wiecej u 50 kobiet z testem pozytywnym na ileś tam tysięcy tak naprawdę tylko jedna urodzi chore dziecko i to też takie gdybanie. Jeżeli masz dobrego lekarza to on Ci wszystko wytłumaczy, wyjaśni. Ja z moim rozmawiałam na ten temat z godzinę, wpisał mi skierowania na różne te testy i powiedział że decyzja należy do mnie i narzeczonego. Ja jestem po chorobie nowotworowej i leczenich różnymi wynalazkami co może minimalnie podnieść ryzyko, ale się nie przejmuję i nie będę na zapas stresować siebie i rodziny. Jutro mamy to genetyczne trzymajcie kciuki żeby maleństwo miało ochotę pokazać nam czy jest chlopcem a może dziewczynką :)))

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Wia- gdybym miała tyle lat co ty to bym nawet nie pomyślała o innych badaniach niż standardowe. Niestety mam 20 lat więcej i chcę zacząć cieszyć się ciążą a nie stresować, że coś może jest nie tak dlatego zdecydowałam się na prenatalne. Poza tym w ośrodku gdzie robią te badania mają super dokładny sprzęt a moja ginka tak dobrym nie dysponuje.
Tobie kochana wyjdzie na badaniach wszystko ok. Na pewno. A może uda się podpatrzeć płeć?

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Dziękuję za odpowiedzi. Mam 24 lata. Mam dobrego lekarza, który mówił, że nie ma potrzeby robienia innych badań i chyba Mu zaufam. Najwyżej zrobie w II trymestrze żeby być spokojną :)

Przy okazji: wesołych, rodzinnych świąt dziewczyny! Mój "apetyt" bardzo cieszy się że święta już za rogiem, tyle jedzonka <3 :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Paulina-w twoim wieku nie ma potrzeby robić dodatkowych badań skoro lekarz nie widzi potrzeby. Ciesz się ciążą, słuchaj lekarza skoro jest sprawdzony i wszystko będzie ok.
Spokojnych i pysznych świąt dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Paulina-mega mdłości popołudniowe już próbowałam imbiru, migdałów, wody z cytryną, mięty. Nic nie pomaga. Mam dość. A u ciebie?
Ja jutro mam nadprogramową wizytę u gina. Miałam lekkie plamienie i jadę sprawdzić co z tym krwiakiem którego mam po zagnieżdżeniu czy się wchłonął czy nie do końca bo luteinę już skończyłam...

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Współczuję.. Mam nadzieję, że niedługo miną. U mnie coraz lepiej. Dobrze się czuję, tylko dalej miewam spadki sił i czuję ogólne zmęczenie. Choć i w tym jest progres :)
To napisz czego się dowiedziałaś u lekarza. Tylko się nie denerwuj, wszystko będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Paulina-super wieści mam. Dzieciątko ok. Wszystko na miejscu. 12tc. Wyniki badań jak u 20 latki. To plamienie to resztki po krwiaku, którego już nie ma bo się wchłonął. Kość nosowa jest, przezierność malutka czyli tak jak być powinno. Strasznie się cieszę. Na genetyczne pojadę bez strachu.
Wia-współczuję, wiem co to mdłości. Ja od początku w tej ciąży mam ale po południu. Idzie oszaleć ale ginka kazała przeczekać i powiedziała, że niedługo miną i oby się tak stało. A wodę mineralną gazowaną z cytryną próbowałaś lub miętę?

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

U mnie też 14 tydzień i rano dalej mam mdłości i wymioty. Jak sobie "ulże" to potem już przez cały dzień jest w porządku. Dzisiaj za to meczy mnie okropny ból głowy... :(
Mamalastminute cieszę się bardzo, że wszystko dobrze! Teraz już zupełnie możesz być spokojna! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...