Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulina9494

Dziękuję za rady :) moim problemem jest fakt, że prawie w ogóle nic nie pije, a wyczytałam, że taki stan rzeczy na pewno nie pomaga, a nawet prowadzi do infekcji. Teraz jem żurawinę, staram się pić jak najwięcej wody i czuje poprawę. We wtorek ide na badanie moczu, w środę do ginekologa, także dobrze się składa bo będę mogła poruszyć ten temat. Mam nadzieje, że już bedzie okej i nie będę przeżywać takich nerwów jak Ty Monika :)

Odnośnik do komentarza

Paulina ja też mam problem z pęcherzem ale u mnie to wygląda tak, że przed ciążą mało piłam i nie musiałam często chodzić a teraz pije dużo wody i ciągle mi się chce. A jak wstrzymuje, to później wszystko w środku mnie boli. U mnie w badaniach moczu wyszła duża ilość bakterii ale lekarz nic z tym nie zrobił.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Mi zalecił powtórzenie badań więc może Ty też powinnaś je powtórzyć i wtedy go poprosić o jakieś działanie w tej sprawie? Nie ma co się męczyć bo to nic fajnego. Choć też tak mam. W nocy jak mi się chcę siusiu, a nie chcę mi się wstawać to czuję że mnie wszystko boli i wtedy musze. Może każda ciężarna tak ma? :)

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży też tak miałam. To męczące ale normalne bo macica się powiększa i na wszystko uciska.
A czy wam zaczyna już rosnąć brzuch? W pierwszej ciąży widziałam że powiększa się dopiero po 15 tygodniu a teraz jestem w szoku. To dopiero 11 tydzień i już mi się zaokraglił. Niby waga narazie nie rośnie zbytnio ale już czuję że będę gruba.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Natka mi już brzuch się pokazał ale w ciąży z synem 12 lat temu byłam sporo szczuplejsza i też w 3 miesiącu miałam brzuszek. A czy wy czujecie jakieś zmiany zachodzące w brzuchu? Bo mnie miejsce cięcia cesarskiego wyraźnie ciągnie a czasami lekko pobolewa. Oczywiście martwię się czy coś jest nie tak no ale w piątek miałam iść i dzidziuś ok.

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kv5ahtbrj.png

Odnośnik do komentarza

Monika dobrze jest słyszeć że wszystko ok z dzieckiem :) ja już się nie mogę doczekać następnej wizyty. I też mam brzuchowe problemy... Czuję w brzuchu ciągnięcie, przepelnienie. I czasem swędzi mnie brzuch. :( masakra ostatnio byłam w Rossmannie poszukać czegoś na rozstępy ale nie miałam czasu na czytanie więc narazie nic nie kupiłam. Zostały mi po poprzedniej ciąży... Nie miałam przez prawie całe 9 miesięcy. Przez ostatni tydzień przed terminem już mi się odechciało smarować i w ciągu 7 dni mi wywalilo na boczkach i w jednej części brzucha gdzie dziecko zawsze kopalo. No i tak sobie zostały, chociaż już ich tak nie widać. Ale teraz jeszcze bardziej się rozciągną

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Dziewczyny-ja jestem na plusie 1kg. Masakra. No ale to 3 ciąża.. Brzuch popołudniami wzdęty ale mieszczę się jeszcze w stare jeansy. U mnie dopiero 10tc.
Martwię się bo dostałam skierowanie na PAPPA ze względu na wiek...

Odnośnik do komentarza

Mamalastminute nie martw się. Takie są procedury. Na pewno wszystko będzie ok. Ja już myślałam że przytyłam ale stanęłam u położnej na wadze a tam o 100 gram mniej niż przed ciążą. Czasem jest tak na początku zazwyczaj jak się wymiotuje ale ja nie mam tego problemu. Gorzej z jelitami bo biegunki mnie łapią z nerwów... Długa historia ale już mam jakiś tam problem z jelitami, który mi towarzyszy 6 lat i chyba zostanie

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Natka-dzięki za pocieszenie ale do 16.04 będę siedzieć jak na szpilkach. Dobrze, że pracuję bo bym zwariowała. A po teście tydzień czekania na wyniki. Dobrze chociaż, że usg genetyczne będzie w tym samym czasie i dowiem się co nieco.
Co do biegunek to nic przyjemnego, współczuję ale moje wzdęcia też są mega męczące

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

U mnie 12tydzień i przytyłam już dwa kilo. Brzuszek też już lekko widać, może dlatego, że wcześniej "nie miałam" brzucha. Także męczą mnie wzdęcia. Jutro wizyta u gina, mam nadzieje że wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Jestem po wizycie. Dziecko ma już 5 cm :) Lekarz dzisiaj fajnie wszystko pokazał, sprawdził marginesy genetyczne i wszystko było okej całe szczęście. Jeszcze nie był w stanie powiedzieć czy to dziewczynka czy chłopiec. Jak to rzekł "coś między nogami jest, ale jeszcze niewiadomo co" :) następna wizyta za 3 tygodnie. A jak u Was? Któraś się niebawem wybiera na wizyte?

Odnośnik do komentarza

Paulina super że wszystko ok;) i spory już Twój dzidziuś:) ja mam 27.03 wizytę i stres ogromny... ale nie mogę się już doczekać.
Odnośnie brzuszka dziewczyny to u mnie nie bardzo widać tylko czuję po spodniach lekko ciasne się robią:) a wagi nie posiadam ale wydaje mi sie że stoję w miejscu. Na weekend będę już w domku w pl to się zważę:) a jak wasze samopoczucie? U mnie różnie, plecy mniej ale dokuczają i nudnosci, zmęczenie w dalszym ciągu...

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Witajcie dziewczyny! Podczytuję cały czas ale że do końca maja intensywnie zamierzam pracować to nie zawsze mam czas żeby odpowiedzieć. U mnie prenatalne usg i PAPPA 16.04. Czy któraś z was też będzie miała test PAPPA? Ja się bardzo boję tego testu.

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Monika- ja też uważam że usg jest kluczowe i też się najbardziej go obawiam. Wiesz wnioskuję z nicka twojego, że jesteś młodsza ode mnie o 5 lat więc i tak plus do statystyk dla ciebie. Musimy wierzyć, że będzie dobrze. Moja babcia i teściowa rodziły po 40 i mają zdrowe dzieci. Testów pappa nie było. Tego się trzymajmy!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...