Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Silvara nawilzacz to super sprawa tylko w pokoju musi byc wietrzone bo inaczej tropiki przy katarze powinno byc ok 22 stplopnie tam gdzie spi malych nasivn kropla albo dwie do dziurki wcześniej sól fizjologiczna taka jak do nebulizacji i na brzuch lekko oklepujemy albo sciagamy frida a tu można sie zmęczyć u takiego malucha katar był głęboko on sie darł a mnie głowa bolala od tego zasysania ,super sprawa to nebulizator z końcówką smoczkiem ok 5 min, mój sie nabrał :) wytrwałości życzę a to zalecenia neonatologa u nas pomogły

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpiqvhnoy54ph.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1r9wqm5n.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, czytam na bieżąco, ale jakoś weny brak na pisanie.
Chyba mam baby bluesa, boję się o siebie, o małego, mam.wyrzuty sumienia, że za mało czasu poświęcam córce. Jak myślę o tym szpitalu, to łzy mi lecą ciurkiem..
Szwy mi jeszcze nie puściły, a jak pomyślę że ktoś ma mi "tam" znowu gmerać.. :(
Przyszedł laktator. Jest super, ale mimo maksymalnej siły ssania polecialo... Parę kropel. Zaczynam się zastanawiać czy Kazio się najada, ale dzisiaj po całym dniu na cycku, podałam się i dałam mm- pogardzil i zasnął na 3 godziny. Więc chyba tak. Wagowo już 3480 (tydzień temu w czwartek 3100). To dobrze?

Ehhh... Wyżaliłam się.

Beti, serio Cię podziwiam chciałabym mieć tyle energii co Ty. U mnie na obiad co się naiwnie.

Jeżeli chodzi o chrzest, to dla mnie temat za odległy. Na pewno w restauracji. Nie będę biegać między garami z cycami na wierzchu.

Aga powodzenia, u mnie balonik zrobił rozwarcie, sam wypadł, a po nim odszedł czop z krwią.
Mam nadzieję, że Ty już tulisz :)

Aaa....
Zdecydowalam się jednak na to łóżeczko Tiny love 3w1. Strzal w dziesiątkę, genialne jest!

Odnośnik do komentarza

Beti o co kaman z wodą utlenioną?
Aga jak tam???
Silvara jak sytuacja? Zdrówka Wam życzę:***
Windi kupiła ja i nie wiem czy podziałało:/ jakaś lewa jestem;) w każdym razie niuniusia śpi i nie kwęka to chyba dobry znak:))) Zaczęła jak zwykle po 19 wyginać się i płakać więc zaaplikowałam tubę w dupalka i tylko 4 strzały były za to osrała od razu jedną to zaraz włożyłam drugą i tez obsrulała więc dałam spokój potem chwilę się podarła i zasnęła:))) jak tak będzie przy tym srulać to ja z kasą na to nie wyrobię 40 zeta to u mnie kosztuje A na ile starczy??? Hmmm.....
Kamka nie smutkuj! Bedzie dobrze zobaczysz wszystko się ułoży! Życzę Ci kochana dużo uśmiechu! Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci:*** Każdy miniony dzień jest już historią więc głowa do góry i chwytaj piękne chwile:))):***

Odnośnik do komentarza

Eleonora, to jak kupalki poszły to też dobrze. Na pewno to ulga dla Martynki:)))
A u nas średnio. Nie jest super, ale nie ma dramatu ;)

O 9:40 jedziemy na bioderka.

Kamka, uśmiechnij się, postaraj się myśleć pozytywnie. Ściskam i życzę poprawy humoru! Prawie wszystkie to przechodzimy , nie jesteś sama :) A na przybieraniu się nie znam . Sama nie wiem czy u nas dobrze przybiera . Na początku było słabo .

Alice, całe życie mieszkałam w starej kamienicy w centrum Krakowa, więc trzeba było palić w piecach. W związku z tym wilgoć niesamowita przez cały rok :/

Melissa, dzięki za rady :)* my z tych wietrzących. Niezależnie od pogody. A wieczorem to obowiązkowo, inaczej spać nie umiem;)

Kichanie i kasłanie z raną po cc jest słabe;) czuję się jakby mi miał się brzuch otworzyć i różne rzeczy stamtąd powypadać.

Odnośnik do komentarza

Silvara, średnio to już trochę lepiej niż gorzej także do przodu:))))
Dziś jak mogłam się wyspać to wyobraźcie sobie, najmłodsze śpi że teraz obudziłam do karmienia bo śpi od 21 czyli prawie 8 h:)) A obudziła mnie najstarsza z bólem żołądka ;)))

Odnośnik do komentarza

KamKa uszy do góry. Na prawdę każda z nas ma to w głowie ale nie można się dać zwariować. Zobacz,jakie to szczęście że urodziłam u zdrowe dzieci! Wszystko się poukłada,a początki zwykle są ciężkie:*

U nas też dziś nocka aż miło. Damesa nie zamierzała się budzić ale od po 3 kręciła się w łóżeczku więc przed 4 wzięłam ją na śpiocha na przewijak bo spodziewałam się dwójki i chciałam pokarmic bo mnie bolały piersi. Troszkę pojadla, zrobiła drugą kupę i poszła spać dalej;) Ku a młodego wyszykowalam do przedszkola, zjadłam śniadanie i biorę się za robotę zanim gwiazda wstanie:)(

Aga jak tam? Tulimy już?

Miłego dnia kochane:*

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

U młodego jak pojawiła się próchnica na górnych dwójkach i jedynkach tolekarka zaleciła lapisowanie. Teraz niestety ma ciemne ząbki przy nasadzie, ale podobno zabezpieczone, więc nic więcej z tym na razie nie robimy.
Byliśmy wczoraj z maluszkiem na pierwszej wizycie u lekarki. Przybrał 1200g w niecały miesiąc. Lekarka stwierdziła, że dużo, bo powinien nie więcej niż 1kg miesięcznie przybierać. Kupy robi ci chwila, więc mamy zalecony probiotyk i dostaliśmy receptę na taką robioną maść do pupy, żeby się odparzenia nie robiły. Od dwoch dni mały jakiś niespokojny, wisiał by tylko przy cycku, nie chce za bardzo spać. Pręży się, wierci i sadzi bąki jak stary chłop.
Ja ostatnio gotowałam obiady dwudaniowe, tzn zupa i drugie danie, przy czym gotowałam więcej, żeby na dwa dni było. Moja mama jest do poniedziałku w sanatorium, także mój tato przychodził na obiady. Dzisiaj moja siostra zabiera tatę na weekend, także już nie musze się tak wysilać. Teraz niech niemąż coś robi na obiady, zwłaszcza, że umie gotować.
Aga czekamy na wieści.
A to mój Leo

monthly_2018_10/wrzesniowe-2018_69670.jpg

Odnośnik do komentarza

A odnośnie położnych to do mnie przyszła tylko raz i to po moim telefonie do przychodni. Obejrzała maluszka, zostawiła trochę ulotek, wypełniła papiery i tyle. Miała przyjść jeszcze raz i też pooglądać mnie, tzn chociaż bliznę po cc, ale zadzwoniła, że idzie na zwolnienie lekarskie i na tym się skończyło.
Ogólnie to marna opieka. Lekarz do domu nie przychodzi, ale mamy taką fajną starszą lekarkę, jestem z niej zadowolona. Jak się coś dzieje to można do przychodni zadzwonić i ona telefonicznie też udziela porad. Czasem w prostych sprawach nie trzeba jechać tylko powie co robić czy jaki lek można podać.

Odnośnik do komentarza

My nie chrzcimy, wiec na pewno bedzie kwas z moja rodzina.

Rozebralo mnie przeziebienie. Katar, 37 stopni, drapanie w gardle i czasem suchy kaszel (ale kaszle delikatnje bo te szwy...). Dzisiaj na 15 ide do lekarza pierwszego kontaktu, bo wolalabym nie zostac bez ewentualnych lekow na weekend.

Dzisiaj zdejmuje szwy, mam nadzieje, ze nie bedzie to bardzo bolalo, a niestety niektore mi zaczely wrastac.

Mala w nocy dzisiaj byla spokojna, dwa karmienia tylko. No i dzisiaj pierwsze wyjscie z domu, bo idziemy do poloznej razem na wazenie itp. Nie wiem jak ja ubrac.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie u nas wieczory katastrofa około 19-20 jest ryk nic nie uspakaja . Wprowadzam znów od dwóch dni zasade jeżdżenia po mieście ;) jak już płacze więcej niż 15 min chop do Maxi Cosi kocyk i wio na rundkę po miasteczku autem :) dziecko w 3 sek spokojne . Przy Colinie tez zawsze działało .

Dzisiaj mam wizytę położnej zobaczymy ile mała wazy .

Spotkałam tez dziewczynę która mieszka nie daleko a ostatni raz widziałam ja 3 msc temu czekaliśmy razem na poród drugiego dziecka i niespodzianka urodziła małego jeden dzień prędzej niż ja . Wiec masa tematów i wkoncu koleżanka do towarzystwa :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Ojj, coś czuję, że mnie i męża czekają ciche dni. Słuchajcie, co odwalił. W moim samochodzie zepsuła się pompka do spryskiwaczy. Chciałam zawieźć samochód do mechanika, ale mój mąż stwierdził, że on zdobędzie te pompkę i sam mi naprawi, bo to nie trudne, a dzięki temu oszczedzimy kasę. No ok. Jak się okazało, taka pompkę ma szwagier w garażu, bo kiedyś kupił, ale okazało się, że do jego samochodu nie pasuje czy coś. No więc mąż stwierdził, że weźmie od niego te pompkę. Ale szanowny szwagier stwierdził, że skoro pompka ma być do mojego samochodu, to on nam ją odsprzeda za 600 zł. I mój naiwny małżonek bez zająknięcia dał mu tę kasę. I za to mu się oberwie, bo coś mnie tknęło i poszukałam w necie tej pompki. I wyobraźcie sobie, że nowa pompka kosztuje maksymalnie 250 zł, a pompka, która szwagier wcisnął mezowi, była używana! Taniej by mnie wyszła naprawa u mechanika. Mój szwagier to głupi ch..., a mój mąż jest mega naiwny i daje się mu robić w wała na każdym kroku. Zawsze jednak ma wytłumaczenie: "Ale to mój brat."

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dałam głodnej Misi 20ml mm. Tak na próbę, z ciekawości. Moje mleko ciągnie z butli aż ciamka z zadowolenia.. a mm zrobiła jeden łyk, wypluła smoczek, minę zrobiła jakbym jej gówienko pod nos podsunęła.. to co zdążyła wypić /jeden malutki łyk/ wypluła, nie było szansy, żeby wzięła więcej... taki numer mi się trafił...

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Aga gratulacje!! Odpoczywajcie!

Gabi, w rezultacie nasza tez tak wyszla na spacer :) jak wrocilysmy to padlam z nia na lozku i zasnelysmy karmiac sie ;)

Szwy zdjete ah... jaka ulga. Zostal 1, ale musi zostac do nastepnego tygodnia. Ladnie wie wszystko goi.

Mala od soboty przytyla pol kilograma! Pepek goi sie ladnie (zasluga meza) i wkrotce powinien odpasc. Dobry dzien. Mam nadzieje, ze po kapieli i jedzeniu mloda padnie i przespi spokojnie noc. Dzisiaj tylko 2 razy karmilismy, wiec fajnie.

Mnie przeziebienie rozlozylo, wiec na noc paracetamol, a w ciagu dnia pije herbate z sokiem malinowym i miodem i wode morska do nosa. Mam nadzieje, ze minie.

Figa, ja tez bym rzucila ta pompka w szwagra. Zdecydowanie Twoj maz przegial... ale szwagier naprawde super rodzina.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...