Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiames gratulacje! Odpoczywajcie!

Mimka, bedzie dobrze, popatrz, ile tu mam dalo rade urodzic drugie czy trzecie dziecko :) Ty tez musisz byc dzielna!

Renatorr, witamy :)

Mama moja pojechala, teraz to juz serio mysle, ze zobacze sie z nia dopiero jak Daga zawita na świat. Tak jakos poczulam, ze juz faktycznie konczy sie moje "dziecinstwo" ;) :P Troszke mi smutno.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

A tak późno się odzywam, bo nie chce Wam marudzić :) wystarczy że mąż musi wytrzymać moje narzekanie typu "kiedy urodzę". Termin mam na 28.09 i wtedy też mam rano stawić się na ip na cesarke. Niby 9 dni tylko, ale brzuch wielki. Już wszystko sprawia trudności. I tak sobie was czytam bo to mi wypełnia dzień i czas szybciej mija. :) zazdroszczę Wam porodu naturalnego. Chciałabym zobaczyć jak to jest i być dumna z siebie ze udało mi się wydać na świat dziecko. Jednak cesarka to raz dwa i po wszystkim..

Gratuluję kolejnego dzieciątka.

Odnośnik do komentarza

KamKa tak, ja miałam bezwodzie. Wiem, że to mogło się źle skończyć, na szczęście przeczucie mnie nie myliło a skurcze dały do myślenia i pojechałam na ip i zaraz cesarka.
Także nie wiedziałam, że te wody tak sobie odchodzą niewiadomo kiedy, miałam co prawda małe mokre plamy na bieliźnie ale wyglądało jak upławy. Także od środy do soboty znikły całkiem. Dobrze, że mała jest na zewnątrz, bo całą ciążę bałam się czy wszystko będzie ok. A teraz czekam czy moja wiercipiętka zasnie na dluzej czy jeszcze wydluzy maraton cyckowania.

Odnośnik do komentarza

Kasiames, gratulacje!!!:***

Renatorr, witamy . Marudź ile potrzebujesz:D

Alice, ale masakra z tym terminem! Jaja sobie robią:/

Gabi , nie mam pojęcia jak to jest z cukrzycą

Beti, biedna :((( ocierpisz się teraz, ale za to w przyszłości wszyscy będą się świetnie rozumieć przez tak małą różnicę wieku.

Kamka , czekamy na wieści, powodzenia.

Mimka, dobre z tą fasolką :D

MamaColin, Super, że brat tak zareagował ♡

Odnośnik do komentarza

Kasia mes gratulacje!
Silvara no oby to juz ostatni antybiotyk.
Kamka no to udanego dnia przedszkolaka i powodzenia w szpitalu.
My jeszcze lezymy ale juz niby pani doktor powiedziala ze jutro do domu nas puszcza ze wtedy akurat dokonczymy antybiotyk. Ale juz duza roznica jest z tym pępkiem bo sie prawie wciągnąl w brzuszek bo na przyjsciu to wystawal ze dwa cm... ale starszej mi szkoda. Bo malutko je. No ale przyjezdzają do mnie to chocoaz raz dziennie dobre mleczko wypije i z dziecmi sie pobawi bo jest taki fajny kącik na korytarzu. To jakos jej latwiej mija czas. A wiecoe co mi wczoraj powiedziala? Zgubilam Ciebie mamusiu. Pytam gdzie a ona tutaj wczoraj zgubilam Ciebie i tak sie wtulila ze sie malo nie poryczalam. Moj skarbek malutki...

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie się witamy... z wszystkimi ciociami. Słuchajcie poród ekspres ale dzięki położonej. Od początku jak wam pisałam o 8 wczoraj zaczęły pojawiać się skurcze na ktg po obchodzie lekarz zdecydował ze juz założy balonik zabrali mnie balonik wypadł bo okazało się że z 1.5cm rozwarcia jest 3cm. Podłączył ktg skurcze dalej się pisaly wiec kolo 11.30 poszłam na kroplowe o 12.30 położna mnie bada i mówi że rozwarcia dalej 3cm i szynka jest jakos z tylu... A skurcze coraz silniejsze zdolowalan się ale dala mi jakieś zastrzyki i po 14.00 zbadała i tu uwaga szło juz piorunem bo gdyby nie ona to dłużej by to trwało scentrowala szyjke rozwarcie 5cm skurcze mega i tu zaproponowala gaz boze cudowny wynalazek jo udali sie bez znieczulenia dzieki nie mu po 15 przyszla lekarka bada mowi zs 7cm i tu uwaga ona wyszla a ja 2 skurcze i 10cm zaczela rodzic mowie do męża wolaj położna bo rodze ta wpadła mówi faktycznie. ona nawet nie zdążyła się przebrać wszyscy się migiem zlecieli także drugi poród o niebo lepszy i szybszy. Życzę każdej takiego porodu i korzystacie z gazu. A noi najważniejsze mam 2 szwy ale nie nacinali i nie pekłam. Trochę chaotycznie ale jeszcze emocje mną rządzą. Mimka jak tam ?

monthly_2018_09/wrzesniowe-2018_69526.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Beti, a może Twoje dzieci mimo radości z braciszka, jednak tymi pobudkami odreagowują nową sytuację. Może wszystko jeszcze wróci do normy. Właśnie tego się boję u mojego Tosia. Od 8 miesiąca śpi całe noce, nie budzi się na mleko czy przytulenie. Obawiam się że nowa sytuacja., jaką jest pojawienie się nowego członka rodziny może zburzyć nasz system. Co do cukrzycy ciążowej nie pomogę, bo pojęcie u mnie zerowe, ale wiem że mama ginekolog na swoim blogu ostatnio miała wpis na ten temat. :) a co do snu dzieci to was pociesze, że do roku nie ma co się przyzwyczajać bo mój Tosiu miał momenty że budził się na cyca 3 razy, potem w czasie skoku rozowjowego co godzinę potrafił, potem znowu były tylko 2 pobudki. Dzieci ciągle zaskakują :)

Odnośnik do komentarza

Amanalka, chociaż wiesz jak Twoja szyjka wygląda. Mój Lekarz do którego chodzę na NFZ nie raczy mnie informować. Wgl badanie podwozia miałam tylko w pierwszym trymestrze a potem dopiero usiadłam naotel podczas pobrania wymaz na GBS, ale i tak nie zostałam zbadania. Dziś mam wizytę to może usłyszę w końcu jak tam moja szyjka. Przykre jest to porownanie, bo prywatnie miałam wszystkie badania robione w pierwszej ciąży a teraz? Skierowanie na mocz i morfo co 2.5 miesiąca. Usg miałam tylko 4 razy.. I zero zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Halo dziewczyny

Beti u nas pierwsza noc i Colin się budził razem z Giulia . Nawet był ze mną robić mleko w nocy . Chyba za dużo wrażeń

Kasiames super gratulacje :)

Mimka już tak blisko :) trzymam kciuki

Dziewczyny jak to z karmieniem piersią ? Co 3 godziny czy na zadanie ? W nocy daje tylko mm . Wypija w 4 min i śpimy :) ale w dzień chce karmić piersią

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Hejka kobietki:))) kurczę nie mam czasu posiedzieć na spokojnie na telefonie;)))
Masa spraw do załatwienia mnóstwo papierów i w ogóle;)))
Kasiames ogromne gratulacje:****♡♡♡♡♡♡
Super że tak sprawnie poszło:)))
Odpoczywajcie i cieszcie się sobą.
Silvara cieszę się że wszystko zaczyna się układać:*
Mimka daj znać co i jak:)))
Witaj RenataOrr:))) bardzo miło że dołączyłaś:*

Odnośnik do komentarza

Mamacolin, jak dla mnie na żądanie to wtedy kiedy dziecko się zgłosi do karmienia i ja tak syna karmiłam. Ale jest też druga szkoła która mówi, że na żądanie ale nie rzadziej niż co 3 godziny, bo noworodkom może cukier spaść i mogą się nie obudzić. Myślę że powinnaś zaufać swojej intuicji. Jako mama najlepiej wiesz co jest dobre dla Twojego dziecka.

Zazdroszczę Wam wszystkim rozpakowanym. Od 30 tyg mam bóle spojenia, jakby ktoś mi nóż wbijal w krocze, najgorzej po leżeniu zanim się kości nie rozchodzą. Jeszcze podejrzewam że młoda na blizne po cc mi naciska bo odczuwam nie przyjemny ból i klucie w pochwie. Czy to może być skracanie się szyjki? Mimo że to będzie mój drugi poród to jestem totalnie zielona w kwestii, kiedy co i jak. W pierwszej ciąży też miałam stawić sie na termin do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Renatorr, no własnie rozne historie slyszalam o prowadzeniu ciazy na NFZ. Dobre i zle. Ja odkad skonczylam 18 lat chodze do ginekologow prywatnie, bo mielismy niefajna sytuacje w rodzinie z ciocia leczona na NFZ (ciocia chodzila regularnie do lekarza, a ten nie wykryl, ze de facto macica jej gnije i ledwo ją odratowano) i mama moja wolala placic, ale zebym miala wizyte dokladniejsza.
Ale wiem, ze sa lekarze rzetelni na NFZ, ja po prostu nigdy nie zaryzykowalam :/ Jak wyprowadzalam sie z Krakowa myslalam, ze mialam fajna lekarke, ale dopiero tu trafilam na super lekarza, bo zlecil mnostwo badan, a nie ladowal we mnie antykoncepcje bo tak. Okazalo sie, ze mam problem z endometrioza, ale dowiedzialam sie tego dopiero u niego, dlaczego moje miesiączki wygladaja tak, ze musze brac L4 na 2 dni w miesiacu. Wiec prywaciarz prywaciarzowi nie jest rowny.

Mimka, bedzie dobrze, nie denerwuj sie kochana. Tylko spokoj nas uratuje, zobaczysz niedlugo bedziesz miec malenstwo ze soba i wszystko minie :*

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin jakbyś chciała rozpedzic laktacje to właśnie chodzi głównie o nocne karmienia :)

Ranataorr na pewno odreagowuja dzieci w różny sposób. Czasem nawet nie uświadamiamy sobie tego. Też miałam klucia i urodziłam 15 dni przed terminem. Ledwo chodziłam całe wakacje.

Kasiames śliczna:) daj znać jak tam Hania bo z moją Marysia to rowiesniczki. Ale moja to straszny choleryk czy jak to nazwać...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...