Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? Zadziwia mnie, patrzac na fotki kolejnego wczesniaczka na grupie FB, ze nasze dzidziolki juz takie wielkie sa i no... bobasowate. Niesamowite. Nie moge od kilku dni przestac myslec o tym, ze ja SERIO mam juz takiego czlowieka w sobie.

Co do pazurkow, ja bede robila jeszcze jeden raz i zdejmuje w przed ostatnim tygodniu sierpnia. Moze i wczesnie, ale dam odpoczac moim paznokciom i spokojnie poczekam do po pologu ;)

Kupilam 3 opakowania tych podkladow Bella mama. Czy to wystarczy na caly okres krwawienia czy mam sie liczyc, ze to trwa dluzej?

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka jak dla mnie to Bella mama tylko do szpitala lub pierwsze najgorsze dni jeśli dużo się krwawi. Później używam już zwykłych podpasek always czy innych. Okres krwawienia różny jest. U mnie około 2 tygodnie ale ostatnie dni to takie minimum. Najgorszy pierwszy tydzień. Niektórzy krwawia nawet do 6 tygodni moja szwagierka miała tak po cc

Odnośnik do komentarza

Też mam jedno opakowanie bella mama do szpitala, potem już zwykłe podpaski maxi jakieś planuję używać, tak z tego co kojarzę było też ostatnim razem, to krwawienie w domu to już nie był jakiś potop. Beti to współczuje szwagierce, zwykle po cc macica jest jednak ładnie oczyszczona przez lekarza i połóg trwa nawet krócej - ale to już indywidualna kwestia każdego organizmu. Tak samo jak z pierwszą miesiączką po połogu, jedna dostaje kilka tygodni po, inna nawet pół roku po.

Któraś z Was pisała o strasznych miesiączkach jakie miała przed ciążą, na pocieszenie po porodzie to się może całkowicie zmienić. Mi się po pierwszej ciąży bardzo uregulowały.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny są wyprzedaże na esotiq, zamówiłam sobie biustonosz do karmienia, koszulę i bluzkę za 130 zł wszystko, to chyba dobra cena zważywszy na zwykle przesadzone ceny garderoby dla mam karmiących i stosunkowo niezłą jakość rzeczy z esotiq

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Moja dzisiaj mnie nastraszyła i do 13 prawie się nie ruszała, dopiero potem po arbuzie lekko, teraz już ok po obiedzie, ale to mnie zmotywowało i spakowałam torby, duża plus mała. Ja mam jedno opakowanie bella, 2 z canpola na dzien i jedno na noc, wcislam wszystko do torby bo nie wiem ile tego zejdzie. Te belle są obrzydliwie wielkie i miałam ich nie kupować no ale...
Też mi się te koralikowe zawieszki podobają tylko czy dziecko tego nie porozgryza?

Odnośnik do komentarza

Zresztą jak zeżre koralik to jestem już na tym wyższym etapie wtajemniczenia ;) pewnie słyszałyście, przy pierwszym dziecku w takiej sytuacji pędzisz do szpitala, przy drugim spokojnie czekasz aż wysra, przy trzecim odejmujesz z kieszonkowego :D Beti Ty to już będziesz najwyższy level

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Eleonora :) ja robię sobie sama i sama też zdejmę.. Więc myślę, że tak pod koniec sierpnia początek września zdejmę (tak 2-3tyg przed terminem)... Na razie mi szkoda :P chociaż od ostatniego razu robię coraz krótsze żeby się przyzwyczaić.. :)

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka tzn jedna paczka może być mało ale zależy od szpitala. Ja np zanim dojechalam do szpitala przy córce to już ich używałam bo przy każdym skurczu odchodzily mi wody. Później niby dają ale zależy. Przy synku dość dużo krwawilam i jedna paczka mi nie wystarczyła chociaż byłam od wtorku do czwartku i musiał mi mąż dowozic. Więc albo mozesz wziąć jedną a potem Ci ktoś dostarczy albo jak masz duża torbę to możesz wziąć dwie.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki, ale Wy aktywne - nie nadążam czytać ;)

U nas Pierworodnemu choróbsko ustępuje, mi też więc mam nadzieję że będzie już lepiej. Co do podkladów to potwierdzam że z BELLA są kiepskie, i nieoddychające - dla mnie Canpol najlepsze! Do szpitala brałam tylko 1 opakowanie, ale że leżałam z Synem łącznie 11dni to potrzebowałam 2 paczkę i Mąż mi dowiózł. Później już używałam normalnych z Narurella.

Wczoraj kuzynka nam przywiozła nasz fotelik dla maleństwa, bo pożyczaliśmy im rok temu jak się miała ich córka urodzić;) także pomału kompletujemy wszystko. Z Karolem na tym etapie miałam już spakowaną torbę, rozłożone łóżeczko i w ogóle wszystko na tip top. A teraz ... mam kupione prawie wszystko ale nie spakowane;p Będę musiała się za to wziąć. Mój Maluch teraz będzie ze mną w domu, bo wypisaliśmy go ze żłobka a do przedszkola pójdzie dopiero we wrześniu. Trochę się boję jak dam radę bo jestem już ociążała jak słoń przez te upały i zaczęły mi nogi puchnąć już tak solidnie://

Pozdrawiamy! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Mimka, mam dokładnie ten sam problem. U mnie żlobek jest czynny tylko w lipcu, a ewentualnie w sierpniu jest dyżurujący jakiś inny. Jednak zdecydowałam zostawić młodego w domu na sierpień, bo i tak później będzie miał dużo stresów, raz że zaczyna przedszkole, czyli nowe miejsce, do tego nowy członek rodziny, także inny żłobek mu nie potrzebny. Tylko martwię się jak damy radę, będę mu musiała jakieś zajęcia wymyślać. Zobaczymy też kak sobie poradzi bez mamy jak będę w szpitalu rodzić. Jak byłam dwa dni na podaniu immunoglobuliny i został sam z tatą to było ciężko, a ostatnio po cc u nas w szpitalu trzymali 5 dni, więc zobaczymy jak będzie teraz.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jutro i pojutrze odstawiam go do żłobka, choć już dzisiaj mi mówił, że nie chce iść. Niestety musi jakoś wytrzymać, bo ja mam jeszcze sporo rzeczy do zorganizowania i chcę mieć chwilę spokoju. Do szpitala wezmę 2 opakowania Belli, bo po cc te 5 dni się leży, także mogą się przydać. Cały czas się zastanawiam czy o czymś nie zapomniałam, czy wszystko mam. Na pewno muszę się zaopatrzyć w sucharki i wodę niegazowaną.

Odnośnik do komentarza

Wysłało zanim skończyłam:P

I Młody jest cały czas ze mną. Nie mam blisko rodziny, żeby go komuś podrzucić choćby na godzinkę dziennie. Owszem, nie jest łatwo, szczególnie jak nigdzie nie ma placu zabaw a nie ma się samochodu, żeby dojechać. Na spacer też nie mam gdzie z nim iść:/ ale przecież to nasze dzieci i dla ich rozwoju najlepiej być z mamą ♡

Olalao, współczuję Ci tych wyjazdów niemęża:(

Milu, super zakupy!

Ja już nie robię paznokci (również mam zestaw i jestem samowystarczalna). Teraz tylko maluję zwykłym cielistym lub odżywką. Nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie a nie chcę, żeby mi zrywali czy co oni tam robią...

Z tymi podpaskami to pewnie wezmę jedną paczkę i będzie M. dowoził. Na sączące się wody dostawałam szpitalne i podkłady na łóżko również zapewniał szpital. Teraz chcę rodzić w innym , ale mają na swojej stronie napisane co trzeba ze sobą zabrać:)

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem dziewczyny jak Wy dajecie radę z tymi upałami ja ledwie funkcjonuje;/
Ja zapakowałam podkłady poporodowe i bella i Canpol. Faktycznie te pierwsze słabo się trzymają Ale ujdą;) Poprzednio starczyło to A potem już podpaski najpierw na noc późnej zwykłe. Jak byłam jeszcze w szpitalu to się lało A w domu już leciutko. Tych na łóżko podkładów wzięłam 5. W razie czego to dowiozą jakby czegoś brakło;)
Jassmine piękne masz te pazurki i talent przede wszystkim:) jak już pisałam zdjęłam przed porodem z młodym i już się przyzwyczaiłam do swoich ogryzków;)))
Też mam największego stresa jeśli chodzi o młodego jak on zostanie? Matko, beze mnie na tyle dni? Nie wyobrażam sobie póki co;) poprzednio wyszłam w 4 dobie.
A teraz też już przeżywam bo córa jedzie jutro na wycieczko- pielgrzymkę do Medjugorie do Bośni i Hercegowiny i już "sraczki" dostaje. Milu, pisałaś o tym jak to będzie jak Tosię puścisz na kolonie. Powiem Ci, że to jest taaaka jazda że jak moja pojechała pierwszy raz to ja ze stresu wylądowałam w szpitalu A miała wtedy lat 9. Potem pojechała jak miała 11 i już tylko z mamusią później hihihi. W zeszłym roku była we Włoszech na objazdówce. No i teraz. Przecież ja ooooooszaaaaaleję!:))))

Odnośnik do komentarza

Eleonora wiem co czujesz, nasi jak jechali na całodniową wycieczkę ze szkoły 150km od domu to mi chyba jakieś muszki albo paprochy do oczu powpadały kiedy jej machałam jak odjeżdżali ;) Bo strasznie mi te oczy łzawiły ;)

A na obóz czy kolonie.. ja mam dobrą wyobraźnię niestety i po pierwsze doskonale umiem sobie wyobrazić co czułaś wysyłając córkę, po drugie umiem sobie wyobrazić wszystkie katastrofy świata - a jakże, po trzecie całkowicie rozumiem, że można oszaleć ze stresu.... taka już nasza matek dola do końca życia :) teraz chce jechać z dziadkami na cztery dni nad morze, a ja już mam z tym problem

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

A ja się dzisiaj popłakałam jak mama mi wysłała zdjęcie śpiącego mojego Bąbla. Jeszczs mieliśmy pojęcia po niego jutro, ale nie ma szans i dopiero we wtorek go zobaczę:(
Specjalnie go wysłaliśmy teraz , żebym po pierwsze sobie coś porobiła a po drugie, żeby miał zaprawę przed moim szpitalem. Też będziemy musieli go zawieźć do moich rodziców.

Eleonora, luuuuz bedzkd dobrze :))) pojedzie, pomodli się za rodzeństwo i wróci:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...