Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś o 16 wizyta, trzymajcie kciuki!

Co do imion to u nas też wojna, mamy zupełnie inne typy, mąż obiecał, że wrócimy do tematu po połówkowych.

Kocyki mam 2 po mnie i 2 nowe - dostałam , sprawdzają sie. A ubranek trochę kupilismy w pepco, cośtam z marketu i trochę z lumpa (nówki z metkami często można spotkać). A tak to ogrom po mnie i bracie i po córkach koleżanek. Dla synka będzie tego mniej ale nie planuje dokupować nic drogiego. Znów lumpy, pepco i lidl może :D

Witam nową mamę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Miłosz super bardzo mnie się podoba. Ja dla chłopca chciałam Michał, Adaś, Cyprian,Dawid i właśnie Miłosz ale mój uparł się i powiedział że nie pójdzie do Urzędu Stanu cywilnego jak nie zgodzę się na Marcela. No wariat ale niech mu będzie.
Jest cała masa imion jedne bardziej inne mniej piękne ale to jest kwestia gustu rzecz jasna. Oczywiście mnóstwo już zajętych właśnie przez rodzinę.

Odnośnik do komentarza

Tak dziewczyny wiem że tabelka na mnie czeka ale jakoś zapominam jak jestem na kompie. Poganiajcie mnie!

U nas standardowo mąż nie wypowie się zapewne aż do dnia porodu. Przy córce było tak że najpierw miała być Gabrysia ale nie do końca a jak urodziłam to maz zapytał czy może być Marysia po mojej i po jego babci i tak zostało. Gabrysia dostała na drugie. Mojej mamie strasznie się nasz wybór nie spodobał :) przy synku mówiłam że chce Dominik Filip lub Jaś i jak urodziłam to powiedział że może być Dominik. Wcześniej bez przerwy śmiał się że chce Wacusia oczywiście żeby mnie rozzloscic.
Teraz do Filipa i Jasia dokładam Patryka Maksymiliana lub Gabriela. Niech wybiera skoro się nie chce wypowiedzieć. Zobaczymy :) u nas naprawdę nie ma z czego już wybrać żeby się nam podobało bo skoro jest już 25 wnuków i po mojej stronie 4 i mali kuzyni i wszyscy blisko mieszkają to się powtarzać nie mogą.

Odnośnik do komentarza

Spawareczka
Będziesz pierwsza ja dopiero o 12:15? Jak się nie mylę :)
Ja wczoraj widziałam nóżki i chwilkę serduszko bijące wiec jestem znów troszkę spokojniejsza do tego te ruchy to wiem ze maleństwo szaleje i wszystko Ok .
Ale druga rzecz ze przy drugim dziecku totalnie czasem zapominam ze jestem w ciąży dni mijają a ja łapie się wieczorem za brzuch i oświeca mi się Aha tam ktoś jest . Przy Colinie leżałam całe dnie w domu i ciagle myślałam .

Beti
Hoho to szaleństwo taka duża rodzina :) babcia wyrabia i pamięta o każdych urodzinach ?

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin mąż ma 9 rodzeństwa więc stąd tyle dzieci i oczywiście babcia nie pamięta o urodzinach czasem jej się nawet imiona mieszają. Dziadek długo nie mógł zapamiętać imienia Dominik choć razem z nami mieszka;) jeśli ich ktoś zaprosi to jakieś prezenty dają a tak to nie. No i najstarsza wnuczka kończy w tym miesiącu 18 lat więc jest rozbieżność. Mój mąż najmłodszy a ja znowu prawie najstarsza więc mam też 18 letniego brata. Ale dogaduje się w sumie z każdym bratem lub siostra męża choć mają niektórzy koło 40stki.

Ja też czasem zapominam że jestem w ciąży ale takto już jest w kolejnych ciazach :)

Odnośnik do komentarza

Spawareczka, u nas też pierwsze dziecko :) I ruchów jeszcze nie czuję, ale czekam sobie na spokojnie. Nie znamy jeszcze płci. Nie wiem, może lekarz cos powie w czwartek, ale on taki ostrożny, że pewnie nie :P

U nas Sławek zamienił się póki co na Miłosza. Dagmara walczy z Igą. Jeszcze 5 miesięcy, więc może się coś pozmienia znowu :D

Odnośnik do komentarza

I ja często o ciąży zapominam :P mały Tajfun mi nie daje sobie poleżeć, odpocząć i poczytać. A jeszcze, że tej samej płci to za bardzo nie mam się za czym rozglądać. Prawie wszystko będzie po bracie.
U mnie duża rodzina, ale pokolenie wyżej. Jestem jednym z 18ściorga wnucząt. Babcia imiona wszystkich zna, ale o urodzinach to raczej żadnych nie pamięta ;)

Odnośnik do komentarza

Heheh.. Zajęłam się praniem i obiadem, a wy tu znowu tyle :P
U siebie w rodzinie też jestem najstarsza więc u mnie to już prawnuki będą.. Mój brat ma 19 (więc ma czas :P) a od Karola siostra ma 12letnią córkę, a brat 9 miesięczną córkę.

My od początku związku mówiliśmy, że chcemy małą Amelkę. O chłopcu nigdy nie rozmawialiśmy. Mi się podoba Kubuś i Mateusz. Zobaczymy, może w czwartek pokaże.

Spawareczka, tak to moja pierwsza ciąża. :) czekam i czekam na te ruchy maleństwa.

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

I mi się zdarza zapomnieć że w ciąży jestem;)))
Mój szogun też nie pozwala mi na chwilę wytchnienia i chodzę cały czas jak zombi. W nocy się nie wysypiam A w dzień nie ma kiedy nawet usiąść i to cały czas w biegu.
I co zaobserwowałam że tak ze 3 razy dziennie napina mi się brzuchol i teraz już nie pamiętam czy to jest normalne czy coś jest nie tak. No zgłupiałam już całkiem w tej ciąży;)
Ja też z tych wielodzietnych:) moja najstarsza siostra ma 55 lat A ja jestem najmłodsza. Jest nas 5. Każdy z mojego rodzeństwa ma po 2 dzieci i nie które dzieci mają już dzieci. Także nas trochę jest. O stosunkach się nie wypowiem bo raczej nie są idealne:/

Odnośnik do komentarza

Po wizycie wszystko dobrze mój syn to nadal syn, nic nie odpadło :D Tylko pysia nie chciał pokazać. 10 maja połówkowe to go przemaglujemy bo nawet wagi nie sprawdzał, ale główka ok, nereczki ok, serduszko ładnie bije :)

Ja mam tylko brata, młodszy o 5 lat. Teraz się dogadujemy, ale wcześniej było słabo, jeszcze dzieci nie ma, ale liczę że w ciągu 3-4 lat sie z żoną zabiorą :D

Mąż za to jest 5-ty, poza 1 siostrą wszyscy też żonaci-mężaci i dzieciaci :D Dla moich rodziców Ania jest pierwszą wnuczką, młody będzie 2-gi. Ale u męża to numerki 8 i 9 :D

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Alice super że wszystko jest dobrze :-) i że synuś pozostał synusiem:))))♡♡♡♡♡♡♡♡

Duże rodziny są fajne jeżeli się wspierają i mogą ma siebie liczyć. Moja 1 siostra mieszka w Holandii i brat też mieszkają na tej samej ulicy A żyją jak obcy sobie ludzie. 1 siostra wspiera mnie z nieba A jedna mieszka obok mnie i w kryzysie to mogę na nią liczyć. Ale zawsze jest jakieś ale;). I taaaka rodzina duża A widzimy się tylko ma weselach albo na stypach:/

Odnośnik do komentarza

Witam się po przerwie i po wizycie :) groszek ma ok 250 g. Za dwa tygodnie połówkowe, dopiero wtedy dowiemy się kim jest.
Ruchy czuję już od 2 tygodni, czyli zaczęłam w 16 tc. Są natomiast nieregularne. W pierwszej ciąży czułam w 18 tc. Ale spokojnie, i wtedy i teraz lekarze mówią mi, że to wcześnie. Wszystkie się doczekacie kopniaków i jeszcze będziecie się krzywić z bólu jak dzieciaki nabiorą siły :D

Moja córka jest pierwszą wnuczką, zarówno dla jednych i drugich dziadków. Miesiąc temu zostałam ciocią, mój brat doczekał się córy.

Odnośnik do komentarza

Eleonora mnie też napina się brzuch. Na pewno jeśli powiem doktorce to każe mi jeść więcej magnezu bo to jeszcze wcześnie. Przy synku miałam podobnie bardzo wcześnie i każdego dnia. Jak trafiłam do szpitala w 30 tygodniu ze skurczami to mi położna powiedziała że takich napięć bezbolesnych nie powinno być więcej niż 10 na dobe. Oczywiście nie przyznałam się że mam tak od dawna i dużo wiecej ale te bolesne przeszły po kroplowkach a te bezboelsne i tak zostały. Moim zdaniem one są z nadmiernego przemęczenia u mnie np noszenia podnoszenia syna itp. Wtedy kazali mi jeść 8 tabletek magneb6 codziennie. Ale ciążę donosilam urodziłam 10 dni przed terminem.

Odnośnik do komentarza

Beti nie strasz kurczę wiem że po 20 tc właśnie pojawiają się te pierwsze skurcze takie bezbolesne. Ale ja mam teraz jakieś zaćmienie bo nie pamiętam czy wcześniej tak miałam. W każdym razie magnezu nigdy nie zażywałam:/ No chyba muszę zwolnić i przestać nosić młodego. I aspargin biorę ale u mnie kiepsko z systematycznością;/
Skupię się na tym przez kilka dni i poobserwuję i ewentualnie zadzwonię do mojego lekarza bo wizytę mam dopiero 30.04.

Odnośnik do komentarza

Eleonora spokojnie ja te bolesne skurcze dostałam raczej ze stresu że jestem w szpitalu bo powodem dla ktorego pojechalam byl puls 200 i to mnie jeszcze bardziej zestresowalo bo po pierwsze bez męża, po drugie nieprzygotowana i po trzecie doktorka bardzo sie zdziwila skad taki puls bo naprawde wtedy nic nie robilam wysilkowego no i chyba najbardziej mnie bolało że dziecko zostawiam w domu na noc. Teraz też mi będzie ciężko je zostawić no ale taki los. W domu rodzić nie planuje ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...