Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do ubranek. Młoda ma większość z pepco i Lidia. Dobra jakość w stosunku do ceny. Nic z tych rzeczy mi się nie porwało, ani nie rozciągnęło (dobrze do prania pozapinać wszystkie zamki, zatrzaski, guziki, wtedy ogólnie rzeczy mniej się niszczą w praniu). Fakt, niektóre aplikacje z pepcowych rzeczy wyblakły, ale też piore w wysokiej temperaturze i z ekstra płukaniem.
Wychodzę z założenia, że nie warto przepłacać za te malutkie ciuszki, których noszony rozmiar, do około pierwszych urodzin, zmienia się średnio co trzy miesiące. W międzyczasie przy rozszerzaniu diety się plamią, a te plamy nie raz ciężko doprać. Jeśli jeszcze dziecko ulewa to w ogóle trzeba się liczyć ze zmianą ubrania parę razy dziennie. Także łatwiej, dla mojego sumienia, kupić mi, tzn. Dla młodej :p, np. Pięć koszulek w pepco za 50 zł, niż jedną czy dwie w innych sklepach.
Dopiero teraz, gdy córka ma dwa lata to zdarza mi się jej kupić droższy ciuch, np. W h&m. Bo też wiem, że dłużej już posłuży.

Odnośnik do komentarza

Apropos wielodzietnych rodzin. Ja jestem 3 z trójki rodzeństwa, mąż ma starszego brata. Żeby było śmieszniej moja rodzina obecnie uważana jest za wielodzietną, kiedy u mnie w klasie normą było, że każdy miał z dwójkę lub trójkę rodzeństwa.
Moja babcia od strony taty miała 10cioro rodzeństwa. Ojciec męża miał 11cioro braci i sióstr. Teraz już rzadko ot akich sytuacjach się słyszy.

Gratulacje wizyt!

Odnośnik do komentarza

Sliczne macie brzuszki.
Zaczelam jesc wedline i mieso. Po ostatnich badaniach wyszla mi anemia, mam jesc czerwone mieso.
Nie kupuje ubran w peppco. Kiedys kupilam kilka i po pierwszym praniu rozciagnely sie. Poszly na szmaty. Wszystkie ubrania piore na lewej stronie. Dla córeczki kupuje w h&m, 51015, carry, smyku czy c&a. Na promocjach znajde ubranko duzo lepszej jakosci a w cenie z peppco.
Nie rozmawialismy jeszcze nt imienia.
Po wizycie wszystko ok. Maluszek rosnie jak na drozdzach. Nie chcial wspolpracowac i pokazac do tam ma miedzy nozkami.
Kala jak córeczka miala 2 mies kupilam wiekszy ocieplany kocyk minky/bawelna. Spi pod nim do tej pory, bardzo go lubi. Nieocieplany do przedszkola uszylam sama.
Spawareczka witaj na forum. W pierwszej ciazy ruchy poczulam dopiero w 20 tyg.
Beti babcia pewnie dumna ze na tyle wnuczat.

Odnośnik do komentarza

Gabi teściowa jest z tych ludzi starszej daty co uważa że co to jest troje dzieci teraz wychować skoro pieluch się nie pierze ma się łazienkę i wszystkie udogodnienia. Matka się nic nie przepracuje no bo czym także no... i z jednej strony bardzo narzeka ze ona tyle dzieci musiala wychowac a z drugiej caly czas slysze ze jej dzieci były grzeczne nie bily się słuchały i w ogóle... także no... moje są niestety niewychowane ;) no bo kto też widział żeby matka chodziła do pracy zamiast siedzieć z dziećmi w domu. No ale sory ja sobie na gospodarstwie nie dorobie tak jak to było kiedyś bo czasy się zmieniły i ja nie mam do tego powołania ;)

Co do ciuszkow to zapewne opinie będą zawsze podzielone ale mnie z niektórymi drogimi rzeczami stało się to samo co z tymi tanimi. Także jak się trafi tak się trafi. Ja i tak mało kupuje. Choć moja mama zawsze była przeciwna pepco tak teraz mając dwóch wnuków w domu to zawsze lubi się tam obrócić ;)

Odnośnik do komentarza

I ja musiałam brać żelazo. Ponad połowę ciąży się męczyłam z tym. Ogolnie nic mi nie bylo, tylko w toalecie koniec świata. Straszne na prawdę.

Eleonora, to szkoda, że tak się rozjechało wszystko, no niestety czesfo tak bywa. Moja mama też z dwoma braćmi to na stypach , oni nawet na wesela nie przychodzą:-/

Lilijka, gratuluję udanej wizyty:)

Poszukuję pajacyków. Najbardziej lubiłam Tymka ubierać w body plus pajabyk rozpinany na całej długości. Jednak najwygodniejsza opcja. Na dtugim miejscu body i śpiochy tez koniecznie rozpinane w kroku. Spodenki i półśpochy były fajne później jak już się pępuszek zagoił :D

Odnośnik do komentarza

Jak dobrze, że tu przyszłam... mnie też napina się brzuch i również dostałam receptę na magnez. Sprawdzono mi długość szyjki, prawie 5 cm, więc ponoc OK.

Co do żelaza, polecam Femibion DHA, hemoglobina 12,5, żelazo 144 ( norma do 145). Pierwszy raz dorwalam taki suplement, a testowałam wiele jako honorowy dawca krwii.

Pozdrawiam wszystkie Pierworodki !

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! Ja dzis w średniej formie bo sie wczoraj wywaliłam w pokoju chyba o dywan sie pominęłam, walnelam kolanem w dzieciecy schodek drewniany i podparlam mozna ręka wiec mnie ta dzis boli i podnieść do gory nie moge, trzeba pójść na jakies krio i etapy nakleic zeby mi sie nie pogorszyła bo z domu nie wyjdę potem z tego mojego trzeciego pieterka. No i właśnie sobie przypomniałam ze dzis na latino mama się zapisala wiec znow aktywny dzień. Mi też się brzuch czasem malina, tak moze od tygodnia, że dwa razy zabolało ale po tym jak mialam intensywny dzień cały na nogach.
Witam nowe kolezanki;*

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Halo halo dziewczyny :)

Silvara z ciekawości ile kosztuje femibion w PL? Ja brałam cały pierwszy trymestr ze względu na mega jadłowstręt żeby chociaż jakies witaminy dostarczyć ale teraz zrezygnowałam bo jest minza drogi . 25€ za 30 toaletek ! Znalazłam w drogeri niemieckiej witaminy podobne właściwie składem jak femibion za 3€ za 60 tabletek .

U nas niestety dzisiaj leje ...

Wczoraj wyskoczyłam wieczorem jeszcze na mały shoping do h&m młody był w potrzebie wszystko po zimie za małe i dla siebie kupiłam 5 bluzeczek ciążowych od razu mega wygodnie :)

Dzisiaj ja mam wielkie sprzątanie . Wieczorem przyjezdza pracownik męża nocować rano jadą na dwa dni na delegacje na targi muzyczne . Jutro za to przylatuje moja mama wiec wszystko pięknie się złożyło nie będę z młodym sama siedzieć :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

U mnie w Poznaniu od rana pada, pada.. I pada. W zasadzie to od wczoraj wieczora.

Trochę mi się nie chce na samą myśl o dzisiejszym dniu.. Od świąt siedziałam w domu ze względu na przeziębienie, a dziś czeka mnie praca i to na popołudnie. Wiem, że miałam ich nie mieć, ale sprawa kryzysowa,koleżanka dzwoniła i prosiła żebym się na ten jeden dzień zamieniła.. Cóż.. No ona też pomagała jak potrzebowałam.

Jutro wolne i wizyta :) zobaczymy co tam ciekawego.

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin, Femibion okolo 50 złotych. Ta " dwójka " jest droższa, bo się bierze tabletkę i kapsułkę dziennie.
Zazdroszcze zakupów! :) ja to nie wiem kiedy się wybiorę . Na Młodego rzeczy mam , dla Maleństwa muszę szykować wszystko, bo się późno zrobiło. Ciążowych rzeczy nie będę kupować. Szkoda mi pieniędzy tak szczerze mówiąc. A niedługo już bedzie można w sukienlach chodzić :D

Jassmine, powodzenia w pracy! A dlugo masz zamiar pracować? Czy lij myślisz o L4?

Zawiszka, dobrze, że nic Ci się nie stało. Oby ból szybko przeszedł.

Jakieś chmury do mnie przywiało :(

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)))
U mnie znów piękne słoneczko więc my dziś pewnie spędzimy cały dzień na dworze.
Gabi no to gratulacje udanej wizyty ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Jassmine dasz radę trzeba sobie pomgać:)
Zawiszka Matko dobrze że to tylko tak się skończyło.
Dziewczyny u mnie w aptece jest 100% przebitki i Femibion 2 kosztuje 85 zeta :o Kupuję je 40 km dalej jak jestem przy okazji za 50 zł. A teraz zamówię chyba na internetowej aptece jest najtaniej:)
Ja też zazdroszczę zakupów u mnie póki co lipa z kasą (czekam na 500+:)))))) i coś nie mogę doczekać się od września:/)
Silvara ja nie znoszę sukienek;)

Odnośnik do komentarza

Ależ Wam zazdroszczę wolnego :) jeszcze chwilę musze popracować. Poza tym, jakoś nie mogę sobie wyobrazić, ze do pracy nie przychodzę. Tydzień wolnego - ok, ale więcej? Chyba jeszcze nie potrzebuję.

Co do suplementów, na początku maja będę miała wyniki kolejnych badań, dam znać, czy hemoglobina i żelazo ciągle trzymają się na poziomie.

Jassmine - miłego pracowitego dzionka, ja już ma z górki. jeszcze 3,5 h i do domu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam 15:30-23:30 :/ niby nie powinnam,ale trudno. Raz nie zawsze. :)

Jutro mam wizytę to zapytam lekarza o zwolnienie, chociaż wiem że jest raczej przeciwny. Osobiście nie rozmawiałam jeszcze, ale większość kobiet na forum pisze, że zawsze miały problem ze zwolnieniem u niego. Jak mi nie da to pójdę po niezdolność do pracy u naszej firmowej pani doktor i wtedy będę musiała mieć l4.
Planuje do połowy maja, na drugą połowę wziąć urlop, który miałam zaplanowany na koniec sierpnia ..ale teraz mi się bardziej przyda. Potem tak czy siak już będę w domu. Wszystko okaże się jutro. W tym tygodniu będę też rozmawiała z szefową. :)

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem jeszcze przed rozmową z Szefem. Z uwagi na to, że prowizje mam wypłacane tylko kiedy jestem obecna. Opłaca mi się siedzieć jak najdłużej. Najbardziej boję się upałów i pracy za kółkiem. Póki co czuje się ok, kupiłam też adapter do pasów, ale mimo wszystko 3000 km w miesiącu to ryzyko. Poproszę Szefa o większą ilość prac biurowych, to może jakoś wytrzymam do lipca/sierpnia.

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Jassmine jeśli planujesz brać np chorobowe aż do porodu to nie wybieraj urlopu ;) przyda Ci się po macierzyńskim jeśli będziesz chciała zostać dłużej z dzieckiem. Ale to oczywiście zależy od Twoich planów itd więc się nie wtrącam:) i oczywiście jeśli doktor da Ci zwolnienie. U mojej nigdy nie było problemu a teraz mi niepotrzebne bo i tak jestem bezrobotna. Jedynie dorywczo dorabiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...