Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Isabelita
U mnie to samo . Codziennie przy usypianiu Colina robię co mogę żebym sama nie zasnęła . Jak padnę to śpię jak zabita z szybka pobudka na siku i dalej zgon :) okno mam na fol otwarte i jeszcze do tego w samej koszulce śpię na ramiączkach i jest mi dalej gorąco .

Ja to z porodem spokojnie czekam do września prędzej mi się nie spieszy :) moja mam przylatuje 01.09 i potem wiem zr mam z kim zostawić Colina :)
Z teściowa mamy mega jazdy chora psychicznie kobieta i nie kwapi się do pomocy . Jak to w weekend oznajmila nie my pierwsi co nam się drugie dziecko rodzi .

Moja torba stoi totalnie pusta muszę dopiero kupić rzeczy do szpitala . Do tego w sierpniu przyjdzie pora na łóżeczko i komodę dla księżniczki :) Maxi Cosi pewnie mąż pojedzie kupić jak będę leżeć w szpitalu . On ma zawsze czas . Przy Colinie łóżeczko dokładnie kupił po moim porodzie :)

Ma
Ktoś może doświadczenia z stanika do karmienia z h&m?

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

No własnie z jednej strony fajnie by bylo miec swoja mame do pomocy, ale co zrobic? W pologu to bede miec meza na 100%, juz rozmawialismy, ze przez miesiac calkowicie poswieca mi i dziecku czas i naprawde z tego sie ciesze. Ufam mu i wiem, ze sprawdzi sie na medal.

Dobra, robie ostatnie pranie dzisiaj, bo znowu brzuchol sie napina nieprzyjemnie. Jak bedzie pogoda jutro i pojutrze to jade z tym koksem i wrzucam dzieciece ;) wbrew pozorom nie mam tego jakos duzo, uwierzylam doswiadczonym matkom, zebym nie brala milion ciuchow bo i tak w polowie nie bede miala dziecka ;)

Śliczna ta lampka, ja sie zastanawiam co zamontowac w sypialni i w salonie na nocne karmienia. Nie chce rozbudzac meza i dzidzi mocnym swiatlem gornym. Z drugiej strony, nie bedziemy miec takiego stricte kacika dzieciecego, bo to wciaz salon. I mysle i wymyslec nie moge. Macie jakis pomysl??

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka, właśnie do nocnego karmienia kupuję tą lampkę :) świecące kule też mogą się sprawdzić, ale ich już nie można tak łatwo ze sobą wziąć czy przyłożyć jak takiej lampki na baterie. Pelno tego w internecie , może i Ty znajdziesz coś w czym się zakochasz:)

MamaColin, niestety nie znam ich biustonoszy. Ja mam takie największe z Canpola. Jeśli będzie trzeba to dokupię coś dopiero jak mi się rozmiar w miarę unormuje;)

Odnośnik do komentarza

milu
Mimko dziękuję za podpowiedz z sinupretem, kiedyś brałam go wspomagająco i chyba mam nawet w apteczce, ale było napisane, że w ciąży nie wolno? - bo nie testowane - jak większość leków

Mila - mi zalecił ginekolog, powiedział że mogę być o to spokojna. Skład jest w porządku jak dla ciężarnych. No i mi jako jedyny pomógł więc przyznam szczerze że zaufałam mojemu lekarzowi po prostu bo groził mi już antybiotyk ...

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Co do staników to przerobiłam kilka przy poprzednim karmieniu - trwało ono rok więc trochę tego czasu było. Na początku kupione miałam najzwyklejsze, bez fiszbin i usztywniwń ale bardzo kiepsko biust w nich wyglądał a że mam duży sam w sobie czułam się po prostu jak stara baba. Zainwestowałam w staniki z Alles i polecam całym sercem :) Pięknie trzymały biust, prezentowały się jak normalne i ja czułam się w nich super. Mają dużą rozmiarowkę - cenowo można wyhaczyć od 60zł jakoś. Może i nie najtaniej ale warto :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin ja mialam z HM biustonosz do karmienia taki za 80zł. NNie wiem czy byly drozsze ale zapewne wzielam najtansza opcje jaka mieli ;) i powiem Ci ze ksztalt oki czy cos ale troche mi sie zwijał w pasie i na poczatku mnie to wkurzalo. no i sie zurzyl bo 10 miesiacach ciaglego prania i uzywania bo praktycznie caly czas go uzywalam a drugi mialam tylko na czas wyschniecia tego z hm.

Odnośnik do komentarza

Rozpisałyście się dziewczyny :)
Córeczka chora, ma wirusówkę od 3 dni. Jest osłabiona. Biedactwo, męczy się. Jeszcze ta pogoda nie pomaga.
Karmic chce co najmniej pół roku, ale jak wyjdzie czas pokaże. Od samego początku karmiłam piersią i mm. Po cc nie miałam tak szybko mleka.
Co do sposobu porodu i karmienia każda mama powinna sama decydować i nikomu nic do tego. Nie trawię ludzi, którzy narzucają swoje poglądy, a drugiej osoby w ogóle nie chcą wysłuchać.
Szpital, w którym będe rodziła nic nie zapewnia. Wszystko trzeba miec ze sobą.
Dla zestresowanych tatusiów proponuję przygotować reklamówkę z ubrankami i pieluszką itp, na której bedzie napisane pierwsze ubranko :) Połozne ze szkoły rodzenia podpowiedziały. Przetestowałam to 4 lata temu :)
Córeczce dawałam Bebilon 1 z Pronutra lub Bebilon comfort 1 na kolki. Nie wiem czy to na kolki jeszcze produkują, bo jak zmienialiśmy na 2 to wstrzymali produkcję. Od ok 8mies zaczęłam dawać krowie mleko i do tej pory pije. Najbardziej uwielbia chodzić po nie do krówki :) Niby mówią aby zacząć od 2 r.ż.
Nie wiem kto wymyślił nazwę urlop macierzynski? Chyba facet, bo urlopem tego nazwać nie można. Praca 48/7.
Wczoraj miałam wizytę, z maluszkiem wszystko w porządku.
Jest strasznie gorąco, ledwo co zyję.
KamKa i Melissa wszystkiego najlepszego
Olalao udanego wypoczynku
Bacchi no to Cię położna zachęciła do kp, bardzo ładny wózek.
Mamusiaszczesciara zaglądaj częsciej do nas, powodzenia na nowej drodze życia.
Jassmine piekną wycieczkę miałaś. Nikt Ciebie nie przepuścił???? Starsze osoby same wymagają szacunku a jaki dają przykład. Bez komentarza.
Spawareczka 4 lata temu nie pobieraliśmy krwi pępowinowej z powodu ceny. Tym razem też nie bedziemy.
Eleonora wtedy kiedy jest potrzebna to nawala.
Silvara haha dobrze powiedziane, było trzeba im tak powiedzieć.
KamKa peeling twarzy robię.
Alice biorę mg 2x1, nic lekarz nie mówił. Nie wiem czy nie przeszkodzą skurczom.
Isabelita taką samę walkę toczę z mężem, mi jest wiecznie gorąco a jemu zimno. Co otworzę okno to on krzyczy, że zimno. Spi, że tylko nos wystaje.
MamaColin, niestety nie znam ich biustonoszy.

Odnośnik do komentarza

MamaColin ja miałam poprzednio 4 z hm. Takie miękkie, sprzedawane w dwupakach. Byłam całkiem zadowolona i używałam tylko ich przez 11 miesięcy. Dzisiaj właśnie je wykopalam z szafy (jeden zaginął gdzies) i suszą się już uprane na balkonie :)
Gabi 82, ja tak miałam przyszykowane ubranka. W torbie była przezroczysta torebka z wielką kartka w środku "pierwsze ubranko dla dzidziusia". I zgadnij co... położna przyniosła mi te torbę, chirurg mnie zszywal a ona się pyta, w co ma ubrać, bo pan nie może nic znaleźć hahaha powiedziałam, żeby sama wybrała...a później w torbie znalazłam wszystkie rzeczy poprzewracane, pierwsze ubranko wyciągnięte z torby, kartka też, wszystko wymieszane hahaha wiec czasem i to nawet nie pomaga ;)

Odnośnik do komentarza

Jak rodziłam Tosię to miałam te biustonosze z canpola, nigdy więcej. Ja wiem, połóg, zmęczenie, nie trzeba wyglądać jak miss, ale trzeba się dobrze ze sobą czuć, a dla mnie ten zestaw biustonosz z canpola + majtki z siateczką z tą olbrzymią podpaską to zabójczo na własną psychikę działał :D psychika jest jednak ważna, majty z siaty jednak to full tego co mogę znieść :D

Dlatego ten do karmienia musi przypominać normalny :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

U nas identycznie w nocy, drzwi tarasowe rozwalone na szeroko, okno otwarte i czasem jeszcze cyrkulator w nim stawiam w nocy, a ten bidula się trzęsie, kołdrą nakrywa po czubek nosa, a ja dyszę jak parowóz, że jeszcze za gooooorącoooo i najchętniej to bym chyba spała w wannie wypełnionej lodem :D

Choć normalnie to zmarzluch ze mnie.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za opinie tych staników z hm
Przy Colinie miałam na sam początek jakiś jeden z rossmana miękki bez usztywniacze wyglądałam jak stara baba z cyckami obwisłymi ale właściwie użyłam dwa razy u wylądował gdzieś na dnie szafy . Te w hm widziałam właśnie ze wyglądają jak normalne staniki ładne usztywnianie itd dlatego uderzę w najbliższym czasie :) cycki mam ciagle rozmiar B wiec pewnie do końca się to nie zmieni .

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

A ja zastanawiam sie nad satynowa koszulka na ramiaczka do szpitala. W takiej spie na codzien. W bawelnianej spie tylko zima ale nie zawsze. Jak bedzie cieply wrzesien to ugotuje sie w niej.
Coreczke rodzilam w grudniu wiec mialam taka bawelniana.
Spotkalyscie sie z taka wersja koszulki? Nie mowie ze do porodu ale po, na pobyt w szpitalu.

Odnośnik do komentarza

Do szpitala i na okres połogu nie mam parcia, żeby dobrze wyglądać . Przebiduję w koszulkach nocnych rozpinanych absolutnie-nie-sexy najpierw w majciorach siatkowych a potem bawełnianych typu gacie-po-tacie i z biustonoszami Canpolowymi:D a później wyruszę na zakupy :))) taki mam plan! O! :D

Milu, spooooko zaraz dojdzie 500+ to i na chmurkę będzie ;)))

Gabi, zdrowia dla Córy!

Odnośnik do komentarza

Hahaha, no jakoś się na chmurkę wygospodaruje nawet bez łaski państwa ;) tylko tak dumam, że to jednak kawałek plastiku, mogłaby kosztować tak ze 100 zł.. za nic jej nie mogę znaleźć na chińskich stronach, a nie mam wątpliwości, że właśnie stamtąd pochodzi :P

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...