Skocz do zawartości
Forum

SIERPNIOWE MALEŃSTWA 2018 :)


ewelina1989

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowa. To moja pierwsza ciąża, termin z okresu na 19 sierpnia a z usg na 15.
Więc jestem w 19tc. Brzuszek się zaokragla, ale przytylam tylko pół kilo. Mam trochę problem z nawracajacym uczuleniem, w zgieciach łokci, na biodrach i troszkę na piersiach, pojawia sie i znika
Mieszkam w uk więc moja położna mówi ze to normalne zmiany hormonalne... Ktoras z was miała kiedyś coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Witam, dziś natrafiłam na te strony, termin mam na 5, sierpnia to moja pierwsza długo wyczekiwana ciąża. Pierwsze miesiące mdłości , musiałam wstać godzinę wcześniej żeby jakoś ogarnąć się do pracy czyli o 4 rano :) . Teraz mdłości się uspokoiły ale szaleje ciśnienie do tego osłabienie brakuje mi bardzo mojej pracy. Apetyt dopisuje. Czuje już lekkie ruchy dziecka. Mąż szaleje remont i latanie z meblami bo wszystko żeby było cacy jak Mikołaj się urodzi czuje się jakby nie spodziewał się dziecka tylko wizyty sanepidu ;) ostatnio miałam badania prenatalne i tu moje pytanie czy któraś z Was ma marker jelita hyperechogenne u maluszka?

Odnośnik do komentarza

Lena, przede wszystkim nie panikuj. Mi ostatnio lekarka powiedziała,że dziecku bardziej szkodzi nasz stres,niż to,że coś nas pobolewa. Co ci się dzieje, to ci nie powiem, bo po prostu nie mam pojęcia, ale na pocieszenie powiem ci, że też mnie często coś pobolewa, a mimo to jak byłam na kontroli, to lekarka mi powiedziała,że nic złego się nie dzieje. Więc myślę, że u Ciebie jest tak samo:) na szczęście wizytę masz już niedługo:)

Odnośnik do komentarza

Mnie też pobolewa brzuch, głównie na dole po lewej stronie, ale ostatnio też po prawej. Pytałam lekarza, to powiedział, że o ile to nie są takie mocne i częste bóle, to wszystko ok.

Ja 17+5 i nie wiem, czy czuję dzidziusia. Czasami mi się wydaję, że coś tam się rusza, ale nie wiem czy to dziecko, czy po prostu jelita...

Odnośnik do komentarza

Paulina, ja mam podobnie. Zaczęłam wczoraj 17 tydzień, a póki co to nie wiem, czy to, co czuję, czy to ruchy czy jelita. Bo częściej to odczuwam na wysokości pępka niż niżej, a chyba póki co dzidziuś gdzieś tam na dole jest? Nie mam pojęcia... Mówiłam lekarce, że już mnie to martwi, że nic nie czuję konkretnego, ale zbadała dzidziusia i wszystko jest ok, czyli pozostaje się uzbroić w cierpliwość:)

Odnośnik do komentarza

Mnie już jako tako brzuch nie boli. Niestety mam za to słabe skurcze i muszę pilnować magnezu jaki biorę. Nie martwi mnie to jakoś szczególnie bo macica ma już niby prawo przygotowywać wiem co porodu...
Zreszta jeśli będziecie w kolejnych ciazach zobaczycie że poziom stresu maleje i jakoś na luzie się przyjmuje różne dolegliwości.w każdym razie ja tak mam.
Myślę że lada moment dzidziusie rozwieją wasze wątpliwości i zobaczycie jak się wierca. Mój najbardziej nad ranem ok 6tej. Ja już 19+4 i w 17tc też to nie było zbyt intensywne.
Co z pozostałymi sierpniowkami?? Jeśli ktoś nas czyta zachęcam do pisania :)

Odnośnik do komentarza

Hej, u mnie 19tyg pierwsza ciąża. Wydaje mi się ze czułam ruchy w 16tyg ale też ciężko określić czy to jelita, bo u mnie 2 trymestr to czas wzdęc... Tym bardziej ze ponoć przy pierwszej ciąży czuć dziecko 20-22tyg ale widzę ze wszystkie wcześniej czujecie, nie ma reguły.
A jak z waszymi zachciankami? Ja na słodko, a wy? Za tydzień dowiem się płeć

Odnośnik do komentarza

Ja zachcianek nie mam żadnych póki co. Jakiś czas temu miałam ogromną ochotę na żelki Haribo Colorado (konkretnie te i żadne inne), mój mąż całe miasto za nimi zjezdzil ale nigdzie nie było. Na szczęście ta zachcianka minęła, bo skoro nie ma nigdzie, to ciężko by było. Teraz odrzuca mnie od słodyczy, chipsów, kebaba i chińczyka. Wręcz nie mogę patrzeć na to.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj noc miałam kiepska.... Strasznie twardziak mi brzuch i miałam cały czas parcie na pęcherz. Spałam na plecach, bo wtedy najdłużej bez wc wytrzymywałam. Niestety musiałam wziąć nospe, bo nie dawałam rady. Cały dzień czuje taki ciężar w podbrzuszu. Dziwne. Lekko pobolewa. Dzwoniłam do lekarza- powiedziałaś, ze mam zbadać mocz i brać Urosept. Ale mnie nic nie piecze przy załatwianiu:/ Wizytę mam w czwartek. Miałyście podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza

Ja mam cos podobnego od wczoraj. W nocy miałam i dziś w dzień od czasu do czasu, może to dzidzia naciska tam? Też jestem zaniepokojona bo dziwnie twardnieje podbrzurze tak nisko i jak by robi się lekko wypukłe i później przychodzi. Ja mieszkam w uk więc mam słaby dostęp do lekarza, ale za tydzień usg więc zobaczymy, oby wszytko było ok.

Odnośnik do komentarza
Gość Joasia 1981

~Nefri
~Nefri • 20.03.2018, 17:24
Cześć:) Dopisuje się. Mam 37 lat i termin na 29.08.2018. Na 80% dziewczynka.

Ja w sierpniu skończę 37 lat i również termin mam na sierpień i mam pytanie czy zauważasz u Siebie zwiększony meszek na twarzy

Odnośnik do komentarza
Gość Joasia 1234

~Joasia 1981
~Nefri
~Nefri • 20.03.2018, 17:24
Cześć:) Dopisuje się. Mam 37 lat i termin na 29.08.2018. Na 80% dziewczynka.

Ja w sierpniu skończę 37 lat i również termin mam na sierpień i mam pytanie czy zauważasz u Siebie zwiększony meszek na twarzy chciałam wiedzieć czy może mieć to związek z płcią dziecka dodam że nie znam jeszcze płeć dziecka

Odnośnik do komentarza

Cześć :)
Ja też mam wrażenie, że czasami mam taki twardy brzuch, a na siku wstaję 4-5 razy w nocy... Wizytę mam dopiero za 3 tygodnie, a połówkowe USG 7 kwietnia, już się nie mogę doczekać!
Od dwóch dni jestem prawie pewna, że mały się rusza. Jak się kładę wieczorem na plecach to czuję takie "pływanie" w brzuchu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...