Skocz do zawartości
Forum

SIERPNIOWE MALEŃSTWA 2018 :)


ewelina1989

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku ciąży wszystko słodkie a tu syn, wydać nie ma co patrzeć na te przesądy. A co pisałam ze mi wypycha podbrzusze to się okazało dziecko hehe a tak się martwilam że jest coś nie tak, nie spodziewałam się ze dziecko może być tak nisko a to on się tam rozpycha. Jak 16-18tydzień czekałam żeby codziennie poczuć jakiś ruch, tak teraz jest bardzo ruchliwe, o każdej porze dnia czuje ruchy i kopniaki, w pracy czasem jest to dość nie przyjemne jak mi tak bardzo się rusza i naciska, może nie lubi jak pracuję hehe czekam na niego i mam nadzieję ze nowe obowiązki nie przytlumia radości z przyjścia na świat malutkiego, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No Megi baby rządzą u ciebie w domu Hehe ja bym chciała w przyszłości mieć po synku jeszcze córkę żeby była parka ale niestety to nie koncert życzeń hehe
Co do zgagi to ja męczę się, nie mam żadnego sposobu, staram się w łóżku wyżej kłaść żeby się nie cofalo bo mi dużo się odbija. Może inne dziewczyny mają jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza

Po krótce... mnie zgaga nie męczy. Pewnie dopiero się zacznie, ale jakoś nie przeszkadza mi to bardzo. Tzn nie przeszkadzało w poprzednich ciazach. Poza tym chyba np rennie jest dla nas dozwolone. Mi najbardziej skurcze dołączają. Braxton-hicks daje się we znaki i to boleśnie. Magnez poszedł w ruch na całego.
W kwestii becikowego nie pomogę. Wiem jedynie że fakt bycia lub niebycia w formalnym związku nie ma znaczenia. Tak było w moim przypadku. Ojciec jest ojciec.niewazne czy mąż :)
Nie wiem co porabiacie na święta.u nas ciężko bo mąż po operacji kolana i właściwie sam wymaga pomocy. Nigdzie nie wyjeżdżamy więc wszystko dla naszej czwórki organizuje sama. A właściwie dla piątki naszej bo szwagier do nas przyjechał. No ale wszystko już zrobione więc mam nadzieję że już z górki :)
Na koniec chciałam wam życzyć wszystkiego co najlepsze w te święta. Zdrowia, spokoju i wiosny w sercu.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też nic o becikowym nie wiem bo mieszkam w uk, dopiero za miesiąc wracam do Polski.
KL K jak te skurcze się odczuwa? Czytałam ze niby idzie taka fala bólu od góry do dołu. A jak to jest w praktyce? Myślałam ze miałam je Ale chyba to po prostu dziecko mam czasem ruchliwe(czym położna była zdziwiona bo mam chyba łożysko z przodu a wtedy ruchy później się czuje).

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, również Wam życzę wesołych świąt:) Odpoczywajcie, bo już niedługo nie będzie nam to dane. Co do becikowego wiem tylko tyle, że aby się o nie ubiegać, trzeba mieć lekarskie zaświadczenie, że było się pod opieką lekarską przed 10 tyg. ciąży (nie wiem czy 10 tydz. jeszcze się wlicza), a dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć jakiejś tam kwoty - jakiej konkretnie to nie wiem. I tylko tyle jestem w stanie pomóc

Odnośnik do komentarza

Trudno mi opisać te skurcze. Zaczynają się z boku brzucha, niekiedy z dołu. A swoje centrum mają nieco pod pepkiem. Ból jest chwilowy po czym puszcza i za jakiś czas znów to samo. W trakcie trwania takiej sytuacji brzuch jest twardy, potem się rozluznia. Magnez pomaga i odpoczynek. Zdecydowanie we dni w których daje z siebie więcej wysilku są one bardziej uciążliwe. Ale też towarzyszą mi praktycznie codziennie. Ja chyba ogółem dużo od siebie wymagam i z racji że nie było takich wskazań lekarza do tej pory nie zwolniłam tempa życia. Oczywiście nie pracuje, jednak dom, dwoje dzieci, mąż... o siebie też staram się dbac. Wszystko na tiptop :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja śluzu też mam zdecydowanie więcej niż przed ciążą, cały czas jadę na wkładkach.
U mnie 20 tc, maleństwo się już rozpycha, czasami jak się schowa w podbrzuszu to aż czuję go pod palcami.
Od kilku dni odczuwam co jakiś czas na dole brzucha takie półsekundowe jakby skurcze. Nie wiem, czy to on jakoś tak nagle się porusza, że ja aż podskakuję, czy to jakieś skurcze. W sobotę mam USG połówkowe to przy okazji zapytam.

Odnośnik do komentarza

Hej hej, jaka tu cisza. Wszystkie mają się dobrze i nikt nie pisze hehe
Ja kilka dni wstecz miałam mocne bóle po prawej stronie, zazwyczaj przy wstawaniu z łóżka lub toalety,zaniepokojona poszłam do położnej powiedziała ze to ból mięśni. Przy zmianie pozycji napinaja się i boli, może być ciężka mam pracę na magazynie i często chodzę do i z pracy po 5-10km... Podziała żebym kupiła sobie pas podtrzymujący brzuch, taki bardziej ortopedyczny nie ta taka skarpeta na brzuch, zamówiłam, nie drogi zobaczymy jak się w tym chodzi. Na szczęście już tylko 3 tyg pracy i wracam do Polski odpoczywać, bo ileż można pracować na magazynie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...