Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Anula jak sie tak wypina o zasłania to stawiam na dziewczynke.Przerabiałam to :)
Ja po ostatnich sensacjach z lekkim krwawieniem miałam stresa.Wizyta w poniedzialek,dentysta też...Zrobiłam test dla własnego spokoju.Wielkie piękne dwie kreski więc dzidzia jest. Paikuje,wiem,przy każdejj ciąży tak miałam. Ale człowiek zawsze sie boi.

Odnośnik do komentarza

Anula wiem.ale.u mnie po tych cc macica wysoko.lekarz zrobił usg dopochwowe i sam nie wiedzial co widzi.artefakt,mięśniak czy pęcherzyk ciążowy. Dlatego mam niedługo powtórne usg.mam stracha czy wszystko ok. Bo wtedy strasznie slabo bylo cokolwiek widac.
Niepewność mnie zżera.
A teraz z innej beczki. W poniedziałek ide do dentysty.A ból jest taki,że u mnie bez znieczulenia dentysta nic nie zrobi. O rwaniu raczej moge zapomnieć.Myślicie,że lekarz da pozwolenie na znieczulenie zęba?słyszałam,że jest specjalna wersja dla kobiet w ciąży.I jak jest z kanałowym leczeniem.Słyszałam,że dla ciężarnych nfz refunduje

Odnośnik do komentarza

Anula, super ze wszystko ok. Ale jakim cudem lekarz zrobił prenatalne jak dzidzia była odwrócona pupa? Mój delikwent wczoraj też był odwrócony pupa i doktorka kazała mi iść na kawę i coś słodkiego i wrócić i faktycznie młodzież się rozruszała
Dopiero wtedy pokazał się z profilu- kość nosowa

Aśka, nie wiem jak jest z kanalowym ale znieczulenie bankowo. To już chyba standard

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedz moje drogie, ulżyło mi. Co do badan prentalnych bede miała 3 sierpnia i z programu unijnego dla kobiet przed 30 rokiem zycia. Zapytacie swoich lekarzy lub na internecie poszukujcie czy u was tez jest taka mozliwosc. Ja jestem z opolskiego i osoby z tego wojewodztwa moga wykonac takie badania za darmo. Nalepiej do 14 tyg ciazy.

Odnośnik do komentarza

Aśka znieczulenie jest napewno specjalne dla kobiet w ciąży jeśli chodzi o to co refundowane to nie wiem bo chodzę tylko prywatnie.

Jagoda detektor tetna też nad tym się zastanawiałam nie duży koszt a mi się wydaje że tak jakoś bym spokojniej się czuła mogąc posłuchać malenstwa ale muszę to jeszcze z mężem przedyskutować co on o tym sądzi bo nie rozmawialiśmy na ten temat jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Jagoda gdzieś na forum przeczytałam o nim sama już się nakręciłam że musze go miec. Dziewczyna na you tube zrobiła filmik z porównania dwóch firm i który lepszy i zastanawiam się nad nim. Podobno to nie jest urzadzenie dla panikujacych bo cięzko czasami to tetno tam znaleźć. A ja jakbym nie znalazła to pewnie panika gotowa więc chyba nie kupuje.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, są tu jakieś z Was w 10 tygodniu? Cały czas macie objawy? Bo ja miałam straszne mdłości (bez wymiotów) w 6-8 tyg a teraz jakby mniej, tylko czasami mnie coś dopadnie. No i trochę mnie to martwi, jestem do tego przeziębiona i kaszlę :/ Myślicie że coś może się stać dzidzi?
Tydzień temu (w 9tyg) miałam lekkie plamienia i USG ale wszystko było ok, dostałam na wszelki wypadek Duphaston.
Iść na kolejne USG?

Odnośnik do komentarza

Pyzarogata ja też w początkowych tygodniach miałam bardziej dokuczajace objawy a potem zaczęły ustępować mówią że w większości przypadków po 12 tyg całkowicie ustępują więc pewno u ciebie poprostu pomału zaczynają się zmniejszać. Jeśli chodzi o przeziębienie to syrop z cebuli czosnku i miodu i cytryny dużo czy tam wit c i tantum verde w sprayu na gardło. A jeśli nie masz plamien i bólu brzucha to ja bym porostu wyleczylas przeziębienie i spokojnie czekała na wizytę.

Odnośnik do komentarza

No już nie mam od kiedy ten Duphaston biore.
Tak, przeziębienie leczę, byłam nawet wczoraj u lekarza i dał mi super domowe dobre w ciąży sposoby, których nie znałam (jeśli ktoś będzie potrzebował to dajcie znać).
Wzięłam L4 , leżę się się kuruję.
Dobra to na razie czekam cierpliwie ;) Noooo może test ciążowy dla spokoju zrobię bo któraś pisała że zrobiła żeby zobaczyć czy nadal będą grube mocne krechy ;)

A co do detektora - u mnie nie ma mowy na coś takiego. Pewnie bym 3 razy w tygodniu do lekarza jeździła gdyby nie udało mi się wykryć tętna ;)

A jak Wasze naleśnikowe zachcianki? Ja wczoraj jadłam, ale ostatnio też mnie nagle i bez ostrzeżenia na rosół bierze ;) Przedwczoraj o 21 mąż jechał do Tesco po eko kurczaka i włoszczyznę i o 21:30 gotowałam rosół ;) Jadłam go 23, a potem o 9:30 rano! :O ;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma co się sugerować zanikajacymi objawami tylko się cieszyć że samopoczucie lepsze. Ja w 5 tyg też wpadłam w panikę bo nagle piersi zmiekly itp. Teraz po dłuższej obserwacji że są dni lepsze i gorsze- ostatnio zupełnie znikły mi mdlosci i wymioty i już chciałam świętować aż tu od 4 dni znów wszytko wróciło. Te hormony w nas tak buzuja że nie ma co się sugerować. Ja bym się tylko cieszyła bo póki co czolgam się po ziemi, mdli mnie, rzygam i mam migreny. I 2 latka w domu także ahoj przygodo ;)

Co do kąpieli- masz racje- nie powinno się brać bardzo gorących i długich ale ja tam uwielbiam się wylegiwac w wannie i po prostu nie przesadzam z temperaturą. Korzystam bo niedługo brzuch będzie tak duży że leżenie w wannie nie będzie już wygodne :)

Od tygodnia noszę już spodnie ciążowe (jeansy rurki z hm mama, po poprzedniej ciąży są nadal ja nowe) - w kąt wrzucilam swoje obcisłe rurki bo brzucha już nie dopinam. Jakoś nagle się brzuch pojawił i widzę że to już nie są wzdęcia tylko status quo :D 2 tyg wcześniej niż w 1wszej ciąży.

Odnośnik do komentarza

Ja biorę prysznic i to też nie za długi i nie za gorący, jakoś w tej drugiej ciąży jestem bardziej ostrożna, a mówią że jest odwrót :D

Ja też się czołgałam wcześniej, nie mogłam patrzeć na jedzenie i przez dwa tyg żyłam na sucharkach ;) Teraz mi lepiej i przyjmuję też naleśniki i rosół ;) ale mdłości jakoś już nie mam.

Ja mam syna 8-letniego który jeszcze nie wie o ciąży. Nie zauważył jeszcze że mama więcej leży, wcześniej jest śpiąca i nie szaleje z nim jak jeszcze niedawno. Powiem jak minie pierwszy trymestr.
Ale z 2-latkiem to naprawdę musi być ciężko!!! Podziwiam mamy które tak wcześnie decydują się na drugie ❤

Odnośnik do komentarza

Pyzarogata, moi synowie 10 lat i 8 lat, również nie wiedzą o tym że jestem w ciąży.Nie wiedzą również teściowie którzy przyjeżdżają do nas 3 razy w tygodniu.
Wiem,że dzieci będą się bardzo cieszyć gdy się dowiedzą bo nie tak dawno pytali mnie czy mogę jeszcze urodzić jednego dzidziusia :) Mam też córcię 3 letnią.

Odnośnik do komentarza

Detektor wkoncu kupiłam chociaż się zastanawiałam ale powiem wam że serduszko znalazłam odrazu i się uspokoiłam bo przez to wcześniejsze poronienie to wydaje mi się że czasami popadam w paranoję:-/
Mój ma rok i trzy miesiące i jest bardzo energiczny i wymagający ale dajemy rade chyba dopiero się zacznie jak drugie pojawi się na swiecie hehe
Co do jedzenia dziś mielone bo przez dwa tygodnie to nie jadłam praktycznie żadnego mięsa a mąż się śmieje że już ma dość ciągłych ziemniaków z siadłym mlekiem...

https://www.suwaczki.com/tickers/h4zp0dw44u1w4gqc.png

Odnośnik do komentarza

Pyzarogata według miesiączki to 9/10tydzień.ale.sądząc po pierwszym usg robionym 9dni temu to albo kijowe to usg albo ciąża mlodsza.U mnie to możliwe,bo cykle długie i nieraz owulacje niestandardowo miałam.Wszystko sie wyjaśni w poniedzialek.
Mdłości kurcze nie mam ale na jedzenie znow patrzec nie moge.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...