Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Kas03 moją pierwszą ciążę prowadził ginekolog-endokrynolog. Więc prowadził mnie kompleksowo.
Co do samopoczucia to ja wręcz odwrotnie czuje się dobrze i o wiele lepiej niż 6 lat temu z córką. Wtedy wymioty, mdłości i złości nie dawały mi żyć. Teraz nie wymiotuję, nawet jestem spokojna, więc mój mąż też może spokojnie żyć ;) tylko wieczorem dopada mnie zmęczenie.

Odnośnik do komentarza

Kas03
Ja mam dziś 11+6 więc zobaczymy :)

mam wyniki, i są OK. ale ogólnie TSH 0,0132
pomożecie coś???

FT3 FT3 3,55 pg/ml 1,71 3,71 N
FT4 FT4 1,32 ng/dl 0,70 1,48 N

Nie jestem lekarzem ale napiszę Ci to co usłyszałam od mojego endo bo na samym początku miałam prawie identyczne wyniki. Ft3 i Ft4 są w normie tylko TSH wskazuje na nadczynność. Mój lekarz powiedział mi że często HCG czyli hormon ciążowy odbierany jest przez organizm podobnie jak właśnie hormony tarczycowe - czyli nasza tarczyca widzi je jako nadwyżkę dlatego TSH maleje. Ale czy tak jest w Twoim przypadku niech wypowie się lekarz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Caroline0887 bynajmniej nie muszę płacić dwa razy. Endo brał 150 zł za 3 min wizyty. Zobaczył wyniki, zmienił dawkę jak trzeba było i tyle. A do endo musiałabym chodzić co 4-6 tyg. Miałam tak w 3c ale wtedy prowadził mnie inny gin. Nowa lekarka od razu zaproponowała, że może mi tarczyce kontrolować więc jak tu nie skorzystać :)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny po dłuższej przerwie :-)
Ja po urlopie w ciepłych klimatach, więc jestem mega wypoczęta i samopoczucie super. Mdłości oraz spanie na stojąco odeszło w niepamięć tuż przed wyjazdem.
Zaraz po powrocie miałam usg prenatalne, które wyszło super oraz pobrali mi krew na test Papa, wyniki za 10dni. Z kompa prawdopodobieństwo wyszło mi 1:1400, więc jak na mój wiek to całkiem nieźle.
Moja córcia z mężem bardzo liczyli na to, że poznamy płeć a dzidziuś zrobił psikusa i odwrócił się dupką. Pani dr, mówi, że wydaje jej się, że przez chwilę widziała chłopca ale na potwierdzenie będzie trzeba poczekać. W sumie moje przeczucia oraz dobre samopoczucie i smaki wskazują rzeczywiście na chłopca.

Dziewczyny daje info w Smyku bardzo fajne przeceny na ubranka dla maleństwa, welurowe pajacyki po 25zł, w sam raz na zimę. Ja mam pełny strych ubranek dla dziewczynki, jeżeli będzie chłopiec to nie mam ani jednej rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Hej,

Czy któraś z Was jest z Warszawy i wie, gdzie można zinterpretować wyniki testu podwójnego?
Ze względu na to, że podczas USG dziecko było tak ułożone, że nie było szans na zmierzenie przezierności, zrobiłam na własną rękę badania z laboratoriach ALAB (Wolna podjednostka B-HCG i PAPP-A). Niestety zapomnieli wspomnieć na stronie z opisem badania, że nie robią interpretacji. Teraz nie bardzo wiem, gdzie mogę poprosić o interpretację. Moja ginekolog nie ma certyfikatu FMF.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny któraś może miała po @ po zabiegu mega długi cykl? Mój chyba totalnie zwariował. Dziś mam 21dc i już czekałam na okres tak źle się czuję, owu nie było, a tu zdziwienie bo test owu pierwszy raz się pokazała kreska (negatyw nadal) wiec owu w 24/5 dniu?! Ja nigdy nie miałam cyklu dłuższego niż 29 dni. Przed tą ciążą straconą nawet po 24 dni były...

Odnośnik do komentarza
Gość TakaSobieMama

Dziewczyny, co myślicie o detektorach tętna płodu? Kusi mnie, bo chciałabym w dowolnej chwili móc posłuchać tętna latorośli, a nie tylko przez chwilkę podczas badania. Co prawda czytałam, że dziewczyny się stresują jak nic nie wyłapią, ale ja aż taka strachliwa nie jestem :) Szukałam w necie opinii na temat różnych sprzętów i przypadkiem trafiłam na stronę rentmama.pl. Wydaje się, że to dobre rozwiązanie dla takich osób jak ja - można wypożyczyć detektor na jakiś czas i w domowym zaciszu cieszyć się możliwością 'podsłuchu' :) Czy któraś z Was korzystała z takiej możliwości jak wypożyczenie? Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza

Detektor to dla mnie zbędna rzecz, zwłaszcza we wczesnej i ogólnie zdrowej ciąży. Czytałam na fb dziewczyny w 12tc mają i biegają na SOR co drugi dzień, bo nic nie słychać. Póki nie czuć ruchów, trzeba cierpliwie czekac. Później można czuć ruchy i wg tego obserwować stan dziecka. Ale to moje zdanie... To moja druga ciąża.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę w czwartek już nie mogę sie doczekać mam nadzieje ze zrobi mi usg.. No i mam nadzieje ze położna da mi kartę ciąży bo ostatnio zakładała w gabinecie ale taka do dokumentacji a ja nie dostałam.. To może teraz jak mam już wszystkie wyniki to mi założy.. Ostatnią wizytę u położnej i u lekarza miałam 25.05 nie kazał mi przychodzić w czerwcu bo mówił ze mam te prenatalne to tak jak wizyta. Ale przez to nie mialam robionych badan w czerwcu morfologii i moczu bo dal mi tylko jedno skierowanie na maj.. A położna tez mówiła za mam przyjść do niej tego 20 lipca.. Nawet nie znam wyników badan z tego maja bo wyniki sa w karcie, ale jakby było cos nie tak to pewnie by dzwonili.. No i mam nadzieję ze dowiem sie już jaka płeć, imiona mam już wybrane..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...