Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wizytę 24 i juz czekam jak na szpilkach bo od czasu do czasu brzuch mnie boli i kłuje i chcesz sprawdzić czy wszystko ok bo oczywiście trochę mnie to martwi. No i wczoraj zaliczyłam pierwsze wymioty.. a powinno już przechodzić. Zmęczenie duże i często. Na szczęście wczoraj skończyłam rok szkolny i mam wakacje :) no i mam.dostać nową umowę wiec nie idę na chorobowe. Dopiero początkiem września po podpisaniu umowy.
Imiona wybrane: Leon i Milena :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, z innej beczki. Czy ktoras z Was uslyszala, ze ma bardzo nisko osadzone lozysko? Mnie lekarz strasznie wczoraj nastraszyl i dal skierowanie na patologie ciazy mowiac, ze jak plod umrze, to on potem nie ma zamiaru chodzic po sadach :(

Przepraszam za smutny post, ale mam nadzieje, ze ktoras ma jakies w tym rozeznanie.

Buziaki dla Was :*

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę 24. Może będzie widach już plec☺. My tez wybraliśmy imiona. Będzie Basia albo Jasiu. Po dziadkach. Moja siostra ma nisko osadadzone łożysko ale narazie raz na patologi wylądowały z mała ilością wód plodowych a nie przez łozysko . ma zakaz seksu to napewno. Ale skierowania na patologie nie dostała przez to. Ona za miesiąc ma już termin.

Odnośnik do komentarza

Aaniyah Ja nie pomogę w tym temacie.
U mnie jest problem tyłozgięciem szyjki, mam twardą macicę i muszę brać duphaston, ale z dzieckiem wszystko w porządku. Może skonsultuj to jeszcze u innego specjalisty.

Przez chwilę myślałam o detektorze, ale nie będę go kupować szkoda mi nerwów i pieniędzy. Kiedyś nawet usg nie robiono... myślę, ze teraz dużo złego dzieje się przez te ciągłe sprawdzanie stresowanie się itp.

Czy wiecie jak dokładnie ZUS wylicza chorobowe? Cy na chorobowym są opłacane wszystkie składki? I czy premie są brane pod uwagę?

Odnośnik do komentarza

Chrobowe masz wyliczoną średnią z 12 miesięcy. Wchodzą wszystkie dodatki typu noc, święto, nadgodziny. Nagroda roczna w 1/12. Premie różnie, zależy jakie. To była premia regulaminowa czy tak zwana uznaniowa? Jak pomniejszane były o chorobę to wchodzą do podstawy chrobowej. Składki nie są płacone, tylko podatek. To okres nieskładkowy. Dlaczego płaci Ci Zus?
Pracujesz w firmie która zatrudnia poniżej 20 osób, czy już nie pracujesz?

Odnośnik do komentarza

Jak firma zatrudnia powyzej 20 os to wynagrodzenie chorobowe (pierwsze 33 dni w roku) plus zasiłek chorobowy i macierzyński bedzie wypłacał Ci Twoj pracodawca. Poźniej odbierze sobie to od zus-u. No i pracodawca Ci wyliczy stawkę. Jeżeli miałaś podwyżkę w kwietniu to tak jak piszesz korzystniej pracować dla Ciebie dłużej. Premia od obrotu nie wchodzi raczej do choroby. Zależy jak się ją wylicza, jak jest zapisane w regulaminie np. czy będąc na zwolnieniu też się ona należy? Pamiętaj też żeby mieć przerwę 90 dni od poprzedniego zwolnienia lekarskiego (jakiegokolwiek) jeżeli chcesz żeby przeliczyli Ci stawkę po podwyżce.

Odnośnik do komentarza

Hej miałam pisać wczoraj ale się troszkę bałam, spadłam wczoraj że schodow i trochę się potluklam. Bardzo się bałam ale dziś jestem już po wizycie i wszystko jest ok. Dziewczyny uważajcie na siebie. U mnie w drugiej ciąży ciągle coś im bardziej się staram tym ciągle coś się dzieje. Mój maluszek ma już 7,5 cm.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r87prjqphq.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny , jestem za chwilę w 15 tygodniu , po badaniach prenatalnych , które dzięki Bogu wyszły dobrze ( mam już Dwa Aniołki), nie wiem jeszcze jaka płeć dziecka ???? widziałam ,że był poruszony temat imion ,ale nadal u nas problem .....pomóżcie Dziewczyny ??
dziwnie tak do brzuszka mówić bez imienia?

Odnośnik do komentarza

Cisza tu u nas...
Witam nową mamusię! Co do imion syn Kuba- nie Jakub, a dziewczynka....
Nie wiem, nie jestem gotowa na córkę nastawiłam się an drugiego syna.

Co do bóli też je mam i do tego czuje jak by brzuch twardniał. Dziewczyny w naszych organizmach zachodzi bardzo dużo zmian. Ja staram się nie panikować na wizycie lekarz powiedział, że jest wszystko w porządku i tego się trzymam. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...