Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też chodzę na nfz i morfologie i mocz miałam na początku czyli w 9 tygodniu i teraz będę miała czyli 16 tydzień? Miałam w międzyczasie jeszcze zrobioną toksoplazmoze i przeciwciala,bo jestem- minusowa.
O wyrostku płciowym nie słyszałam na czym to polega ?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Czytam te forum juz dlugo ale dopiero zebralam sie w sobie zeby cos napisac. Termin na ok 20 stycznia. Wedlug om 16 tydz, wg usg ciaza o tydzien mlodsza (owulacja 20dc). Na poczatku ciazy zrobilam sobie badanie progesteronu ktory wyszedl niski dlatego od poczatku biore luteine. Ciaza przebiega bezproblemowo, byly mdlosci, bol piersi, wymiotow nie bylo. Od ok 2 dni zauwazylam ze mdlosci nie mam, piersi jakby nie bola, tylko brodawki twarde, ciemne. Czy to juz czas ustepowania objawow? Czy moze to powod do niepokoju? Wkrecam sobie rozne rzeczy, nie potrafie sie cieszyc ciaza :( to moja 1sza ciaza.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina889

Cześć :) nie przejmuj się za dużo, bo stres na pewno dobrze na dzieciątko nie wpływa. II trymestr to teoretycznie czas kiedy kobieta zaczyna czuć się dobrze, a objawy powoli ustępują. Głowa do góry :) będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ja sie czuję super:) apetyt mam, zmęczenia tez już nie czuje.. Jedyne co mi zostało to problem z cerą nie tylko ma twarzy ale tez ramiona i dekolt no, ale co zrobić w końcu to przejdzie mam nadzieję. A brzuch to już mam dość mocno widoczny.. W nic nie wchodzę tylko w spodnie ciążowe, które sobie zakupiłam i w sukienki jak jest w miarę ciepło ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki
Mam pytanie odnośnie nowości przydatnych dla noworodka, rodziłam 10 lat temu i dużo się zmieniło może Wy mi poradzicie co fajnego warto kupić.
Druga sprawa, wózek. Mam po córce xlander spacerowke i planowaliśmy dokupić gondola ale córka pokazała mi w sklepie wózek quinny buzz xtra i zachorowałam... Czy któraś z Was miała może?
Co do badań to ja miałam miesiąc temu i właśnie teraz mam zlecone morfologia i mocz.
A samopoczucie dużo lepiej niż w pierwszym trymestrze ale nadal zero mocy. W domu bałagan i zero sił żeby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza

O temat wyprawek... jejku to temat rzeka. Ja niby mam wszystko po moim dwulatku ale jestem przerażona jak sobie przypomnę ile tego wszystkiego było :)
U mnie z rzeczy sprawdzonych to na początek malutka wanienka (mam tą z Ikeii). Wchodzi nie dużo wody i nie trzeba tego tak tachać jak w łazience nie ma dużo miejsca :) A tak to na szybko - dużo korzystałam ze śpiworków do spania, z rożka w ogóle!, chusta była przez nas noszona co dziennie a i rzecz u nas ważna to coś szumiącego do usypiania :D

Co do wózka ja miałam polskie Bebetto i teraz też będę coś z tego szukać - bo sprawdził się u nas superaśnie - obie moje bratowe też mają wózki z tej firmy i obie są bardzo zadowolone :)

Pat2018 takie są właśnie uroki II trymestru - praktycznie zero nieprzyjemności i max radości i swobody bo brzuszek jeszcze nie przeszkadza! Więc nic się nie martw i ciesz się tym cudownym stanem :)

Co do badań to też mam co miesiąc mocz i co dwa morfologię. Do tego miałam już zrobione - glukoza z krwi, tsh, HBs, HIV, HCV i RPR. Na toxo chorowałam we wcześniejszej ciąży więc już teraz nie będę miała badań w tym kierunku.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

A to mozliwe zeby one tak przeszly jak reka odjal z dnia na dzien? Zostalo mi czeste oddawanie moczu, wstaje z 5 razy w nocy, toalete mam na dole, wiec po schodach w te i we wte. Wieczorem po calym dniu roboty strasznie bola mnie tez plecy, odcinek ledzwiowy. Martwie sie poniewaz jak miesiac temu mnie piersi przestaly bolec na tydzien to lekarz mnie nastraszyl, ze to niepokojacy objaw. I teraz ciagle o tym mysle, ale z drugiej strony to juz 15 tydz. wiec moglam sie poczuc troche lepiej. Was przestaly juz piersi bolec? Czuje tylko lekkie bol jak naciskam z boku. Czuje ze swiruje...

Odnośnik do komentarza

Hej witam wszystkie przyszłe mamusie ;) Termin mam na 20 stycznia wiec teraz 14 tydz. Co do dolegliwości to tylko biegam siku kilka razy w nocy. Ból piersi minął i teraz tylko brązowe brodawki sie zrobiły. Jeśli chodzi o cerę to w zyciu nie miałam tylu pryszczy już nie wiem jak sobie z tym radzić wiec odpuściłam bo żadne kremy maści ani toniki nic nie dają wiec może samo minie. Od tyg miałam dziwne kłucie w podbrzuszu, myślałam ze to pęcherz ale wyniki super wiec dostałam luteinę i nospe i miesiąc przymusowego zwolnienia ;( mam nadzieje ze zaraz sie wszystko uspokoi bo w domu można zwariować ;-))

http://fajnamama.pl/suwaczki/l1mwset.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...