Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

U nas też wszystko dobrze. Za tydz wyniki testu papa i jeszcze jedno usg bo słabo było widać nosek. O tydz za wcześnie mam prenatalne ale z tymi terminami to masakra. I tak się okazało że ja i jedna kobieta miałyśmy zrobione mimo że NFZ odroczyl umowę do 15. Ale byli mili na tyle że nie chcieli nas odsyłać.

Odnośnik do komentarza

Dorisss
U nas też wszystko dobrze. Za tydz wyniki testu papa i jeszcze jedno usg bo słabo było widać nosek. O tydz za wcześnie mam prenatalne ale z tymi terminami to masakra. I tak się okazało że ja i jedna kobieta miałyśmy zrobione mimo że NFZ odroczyl umowę do 15. Ale byli mili na tyle że nie chcieli nas odsyłać.

No to na tyle dobrze :) Dorisss to ile długości ma Twój maluszek? Na kiedy masz termin?

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja dzisiaj po prenatalnych termin na 9 stycznia myślałam, że będę płacić u nas 300zł, ale ze względów na sterydy jakie przyjmuje miałam za darmo i idę jeszcze 6 wrzesnia. Wszystko w porządku jak na razie na stanie 2 dziewczyny 12 lat i 3 latka a teraz prawdopodobnie chłopiec ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanie dziewczyny czy wy się orientujecie czy te wyniki z prenatalnych trzeba do lekarza prowadzącego dostarczyć? Nie ukrywam, że jak mu je dam to o usg se mogę pomarzyć do następnych prenatalnych a ze względów na sterydy które biorę wolałabym mieć jeszcze jedno usg między prenatalnymi.

Odnośnik do komentarza

Ja nie dostałam od niego skierowania - poszłam prywatnie do kliniki, a tam doktor przed badaniem pytał o leki , a ja biorę na stałe ponieważ mam astmę sterydy i dlatego lekarz powiedział, że jest wskazanie do refundacji ale mój lekarz z tym badaniem nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę przed nim nic ukrywać, ale zastanawiam się nad jego kompetencjami chociaż jest ordynatorem gdyż lekarz w klinice wyraźnie powiedział że branie tych leków jest wskazaniem do refundacji dlatego sama kombinuję jak to teraz ugryźć.A z przyjemniejszych rzeczy mój maluch ma już 8,5cm i lekarz widzi na dzień dzisiejszy chłopca - mam nadzieję, że to się utrzyma ;) Chociaż nie wiem czy to się sprawdzi bo jestem dopiero w 13tyg 3dniu ciąży

Odnośnik do komentarza

Kochane mamuśki co u Was? Która ma następna wizytę?

Anka nie wnikam w kompetencje Twojego lekarza ale to ty masz mieć do niego pełne zaufanie. Zawsze możesz mu te wyniki pokazać na koniec wizyty jak już będziesz po USG. 8,5cm to kawał chłopa :D Na kiedy Ci termin z USG na tych badaniach wyliczyli?

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny ;) Ja mam wizyte 8.07. Nie moge sie doczekac ;) A Wy?

Tez tak macie, ze czasem bez powodu ogarniaja Was dziwne mysli, ze cos jest z dzidzia nie tak? Ja mam takie schizowanie wlasnie dzis:/

Z innej beczki. Czy musicie juz zaopatrzyc sie w ciazowe ciuszki czy poki co przedciazowe sa na Was dobre?:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę na 14.07 .
Ciuchy póki co jeszcze mam te co mialam ale dzinsy mnie już uciskaja trochę... Bylam dzisiaj w aptece po krem na rozstępy ale podobno go wycofali :\ w tamtej ciazy uzywalam krem vichy i byl bardzi dobry bo zadne rozstepy mi sie nie zrobily tzn w niektorych miejscach ale dopiero delikatnie widac jak naciagne skore. A Wy uzywacie kremow? Mozecie cos polecić dobrego w granicy do 100 zl?

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę dopiero 26 ale za tydz wyniki pappa i ginka mówiła że jeszcze raz zrobi usg żeby popatrzeć ten nosek.
Aaniyah mam tak samo jak Ty ale to przez to, że to 4c a trzy poprzednie poronilam.... Staram się tak nie myśleć ale to chyba silniejsze.
Ja używam mustelli ale to tylko dlatego, że go dostałam. Tak to bym nie kupiła takiego drogiego kremu.

Odnośnik do komentarza

Caroline0887 Na 9 stycznia - na usg cały czas kopał głowice i odpychał rączkami. Ginekolog mocno przyciskał a ja czułam się jak na polu bitwy - to są pierwsze ruch wyczuwalne w tej ciąży - ciągle czułam jak się siłował ;)

Odnośnik do komentarza

hej
ja po prenatalnych dziś fasolka miała 5,33 cm tydzień wyszedł z usg 12tc i 3 d krew pobrana na testy u genetyka mam wizyte 24.07 a kolejne usg 6.09 .
Fasolka ok wszystko posprawdzane lekarz nie widzi odchyleń zadnych przezierność sprawdzona o ile dobrze pamiętam 1,7 serduszko ok 174 uderzeń kosć nosowa jest rączki i nózki też(1 rączka się schowała pod główką i troche sie jej lekarka naszukala)
no ale jestem spokojniejsza kosmówka wyżej więc moze mój gin mi luteinę zmiejszy na razie mam 2 razy po 2 (2 X100mg) u mojego gina wizyta 27.07

Odnośnik do komentarza

~Anak30
Ja nie dostałam od niego skierowania - poszłam prywatnie do kliniki, a tam doktor przed badaniem pytał o leki , a ja biorę na stałe ponieważ mam astmę sterydy i dlatego lekarz powiedział, że jest wskazanie do refundacji ale mój lekarz z tym badaniem nie ma nic wspólnego.

a fakture masz? moze zadzwoń do NFZ i za badanie moze ci kasę zwrócą, co?warto spróbować tylko musiałabyś mieć czarno na bialym jakie leki bierzesz
Odnośnik do komentarza

Ja nastepna wizyte mam 24. Najchetniej juz bym poszla. ☺. Ja w tej chwili uzywam bio oila. A co do ubran nosze ciagle swoje ubrania sprzed ciazy. Chociaz ubrania ciazowe mam bo moja siostra jest w 8 miesiacu i juz mi oddala czesc ubran. A za niedlugo odda mi reszte. ☺. Takze bede musiala tylko jakas kurtke kupic na zime dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam brzuch jak w 6 miesiącu ostatniej ciąży... chodzę jeszcze w normalnych gaciach ale cisną więc guzik rozpięty :D Mam już zestaw ciuchów - wyprzedaże w H&M się udały :D ale dużo mam z przed 2 lat - najbardziej się cieszę że mam gdzieś w szafie ciążowy płaszcz zimowy bo to spory wydatek... ja smaruję się kremem z aloesa i oliwką od młodego ale lekarka mi powiedziała że jak ktoś ma skłonności to nawet krem za kilka stówek nie pomoże i szkoda kasę wywalać - nawilżać owszem ale cudowne kremy na rozstępy to tylko pic na wodę i sztuczne napędzanie rynku.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Aaniyah też tak mam, bardzo się stresuje wizytę mam w środę 12.07 już bym chciała być po. Cieszę się że u was po badaniach prenatalnych ok. Co do ciuchów to mam już duży brzuch i w jeansy nawet nie próbuje się wcisnąć. W pierwszej ciąży też miałam spory brzuch, przytyłam 17 kg a brzucha niczym nie smarowalam, i na szczęście nie miałam żadnego rozstępu choć przed ciążą byłam szczupła. Mam nadzieję że i tym razem nie będę miałam bo mi czym nie smaruję.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r87prjqphq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...