Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pulsowanie i lekkie przelewanie, nie wiem jak to nazwać w dole brzucha jak lezę to mam już wyczuwalny brzuszek no a normalnie to rośnie jak na drożdżach.. Nie wiadomo jak sie ubrać w taką pogodę a w dżinsach za ciasno..

Odnośnik do komentarza

Mart93 jak chłodniej to.stawiam na getry. Gorzej będzie w zimie. Pewnie bez zakupu większej kurtki i butów się nie obejdzie ;)
Dorisss jestem w szoku-! Oby Ci się udało zrobić te badania bez dodatkowego stresu związanego z NFZ.
Ja juz odliczam dni do wakacji. 9 pracujących. I oczywiście dalej nie wiem jak to pracodawca ze mną rozwiąże. . Czy da mi nowa umowę,czy tylko do dnia porodu.. a jeśli tylko do dnia porodu to kiedy iść na chorobowe? Chyba musze minimum miesiąc wcześniej przed data konca umowy, żeby nie było problemów z zus

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Kiti jak nie wiesz jakiej umowy się spodziewać to idź na zwolnienie jak najszybciej. Najważniejsze żeby mieć do dnia porodu żeby należało się macierzyńske. Pamiętaj, że zwolnić Cie nie może! Ja kupiłam ostatnio leginsy jeansowe ale na gumce. U mnie nie jest ciasno ale mam jakby wzdety brzuch. Puki co waga stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Już pare dobrych lat temu , również namiętnie korzystałam z tego forum jako przyszła kwietniówka 2010 :)

Teraz piszę tu do Was jako mama już 7 latki, mama fotograf.
I chciałabym Was zapytać czy myślałyście może o reportażu z porodu ?
Pozwolę sobie tu z paroma zdaniami wtrącisz się w Wasz wątek , a Wasze opinie będą dla mnie ogromnie cenne .
Reportaże z porodu są bardzo popularne w Stanach u nas pomalutku zaczynają kiełkować.
Oczywiście nie mówię tu o zdjęciach robionych między nogami ( chociaż i takie się zdarzają:) ale o zdjęciach , które oddają chwilę, pokazują pierwszy krzyk dziecka, Wasze łzy radości czy przerażoną minę taty :) ( potem przecież i tak każdy się chwali jaki to był dzielny :)
Zdjęcia które są Waszą pamiątką na całe życie . Pamiątką dla Ciebie i Twojego dziecka .
Z doświadczenia wiem jak często później wraca się myślami do tego dnia, jak próbujemy przypomnieć sobie każdy szczegół . Czy nie byłoby fajnie móc przypominać sobie te chwile patrząc na zdjęcia ? Dodam raz jeszcze nie zobaczycie na nich nic oprocz ogromnej radości, emocji. Ja jako fotograf staram się tak wybrać czas i kadr abyście wyglądały jak najpiękniej . Podczas porodu nigdy nie stoje po stronie Waszych nóg, jestem jak cień, nie jestem z Wami cały czas podczas porodu, macie też czas tylko dla siebie i partnera. Uwierz , że momentami zapomnisz , że tam jestem :)
I moje pytanie brzmi czy są tu jakieś przyszłe mamy które takim reportażem były by zainteresowane ?
Oczywiście tych zdjęć nigdzie nie upubliczniam , są tylko dla Was.
Bardzo prosiłabym o Wasze opinie przyszłe Mamuśki :)

Pozdrawiam Paula

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Mogę dołączyć do Was? termin mam na 18 stycznia

Dorisss
skąd masz takie informacje o NFZ po tym co napisałaś nic takiego w necie nie znalazłam. Też jestem z Wrocka i mam umówiony termin na piątek na badania prenatalne na NFZ i jak na razie nikt do mnie nie dzwonił ze nie będzie tych badań a umawiałam się tydzień temu.

Odnośnik do komentarza

Lea79 jeżeli masz umówione to znaczy, że będziesz mieć zrobione. Masz już zaklepane miejsce. Dla nas miejsca brakło żeby zrobić tak zwana nadwyżkę miejsca. Dzwoniłam dziś do kilku klinik gdzie robią i miejsca na ten miesiąc mają wyczerpane i tak jak informowały mnie panie z recepcji nie wiadomo czy NFZ przedłuży kontrakty na te badania. Nawet moja gin dzwoniąc żeby mi pomóc usłyszała taka informacje.

Odnośnik do komentarza

Doriss coś czuję, że to efekt zapowiedzi "Dobrej zmiany" rządzącej opcji politycznej. Już rok temu zapowiadali, że zlikwiduja finansowanie badań prenatalnych, może to jest pierwszy krok ku temu.

Mart93 co do ruchów maleństwa to u mnie podobne odczucia, więc Nasze fasolki już nieźle pływają ;-) Ja w pierwszej ciąży czułam już w 11tyg,

Caroline Hey, Hey czyżby pierwszy trymestr był za Nami? :-)

Co do ubioru to ja obecnie jestem na wczasach i tylko sukienki wchodzą w grę i jest mi w tym mega dobrze, nic nie uciska, nie uwiera. A większość dnia to w stroju kąpielowym brykam, strach pomyśleć co będzie po powrocie ;-) ale w jeansach to mnie do jesieni nie zobaczą. Polecam getry z Hm, bardzo wygodne.

U mnie już ciąży nie da się ukryć, brzuszek mega w pierwszej ciąży taki brzuch miałam z początkiem 6 m-ca, ale wówczas byłam szczuplejsza o 15 kg...

Witam nowe Brzuchatki, im Nas więcej tym raźniej.

A tak wogóle to mnie dopada powoli zgaga, buuu!

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ja co prawda z pomorskiego ale nie slyszałm nic o braku dotacji do badań prenatalnych sama jadę w czwartek( nie wiem czy mi skierowanie przyjmą ale będę uparta) no i nie wiem czy dziecko za małe nie będzie...
Pomimo że to moja 4 ciąża to ruchów nie czuje no ale mam czas będę się wsłuchiwać ok 14 tc na razie leci mi niby 12( 11tc i któryś tam dzień)
Zaczynam rozglądać się za wózkiem bo wszystko po swoich dzieciach wydałam i teraz nawet 1 tetry nie mam........ehh kto by się spodziewał, a ceny mnie przerażają- oczywiście na nowe rzeczy nawet nie patrze bo ceny używanych
odstraszają.
duże gabaryty typu łóżeczko, wózek leżaczek chcę ogarnąć w wakację bo potem robię za taksówkarza( mieszkamy 7km od miasta i autobusem nie da rady do szkoły i przedszkola), korepetytora, czasem pediatrę- czyli matka polka i dni coraz krótsze będą a ja coraz większa- zresztą te co mają dzieci wiedzą jak to jest w roku szkolnym.
Jestem na L4 ze wzgl. na plamienia teraz po zmienionych lekach i końskiej dawce luteiny wszystko ok ale staram sie nie przemęczać i czego nie muszę nie robię. Do pracy raczej nie wrócę.

Odnośnik do komentarza

Dorisss ja też jutro prenatalne :D
Zatem jutro czekamy na wieści :)

Lucyna ja w wynikach PAPPy mam liczby - czyli stosunek prawdopodobieństwa ile do ilu moje dziecko będzie zdrowe i na podstawie tego stosunku są jakieś tam normy czyli ryzyko niskie średnie i wysokie ale nie pamiętam już ile co oznaczało :)

precel ceny są straszne... ja na szczęście mam dużo jeszcze po moim dwulatku a w rodzinie same małe dzieci to będzie dużo spadów :) Ale wiadomo każdy chce coś fajnego dla maluszka mimo wszystko mieć nowego... ja na pewno jakiś kocyk i podusię nową uszyję no i może jakieś ochraniacze na kołyskę ale to będę sama robić :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Doriss ja wiekszosc zycia mieszkalam pod wroclawiem. Nie sadzilam ze tam teraz takie problemy sa. A co do cen. Ostatnio przegladalam lozeczka i ceny niektorych uzywanych sa tylko niewiele tansze niz nowe. A meteracyk i tak chce kupic nowy. Musze tez zaczac o wszystkim myslex bo potem bedzie ciezej. Powodzenia na plenatarnych dziewczyny ☺.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...