Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Owca super ze z glukoza tak Ci gładko poszło.
Z wagą to faktycznie różnie bywa. Ja jem więcej niż przed ciążą i częściej. Apetyt od początku ciąży miałam wilczy. Na razie 6kg w plusie.
Czytałam ze w 2 trymestrze najwięcej się tyje, ale nie wiem czy to prawda czy nie zależy od organizmu.
Byłam na spacerze, ale duszno masakra. Teraz obitd robie i jakaś senna jestem.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

KaroSt kiedys tak sie robilo, ze czekalo sie az dziecko sie urodzi - dzikie zabobony. Teraz nikt juz tak chyba nie robi. My w pierwszej ciazy kupilismy rzeczy wczesniej ale ustawialismy i pralismy ok. 2-3tygodnie przed terminem. Teraz tez planuje juz pokoj pod katem lozeczka i przewijaka ale wstawie je dopiero w polowie pazdziernika - 2tyg przed terminem.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś wyjątkowo źle się czuje. Cała jestem mokra. Nie poce się ale jest jakaś dziwna wilgoć i taka DUCHOTA w powietrzu. Słaniam się wręcz. Jestem otumaniona, głowa ćmi. Ehhh polskie lato ;) idę w środę na wizytę to też się pochwalę ile przytylam. Nie ograniczam się. Jem wtedy kiedy chce ale przeraża mnie straszna chęć akurat na słodkie. Dziś obudziłam się o 4 rano i tak zachcialo mi się bułki z makiem lub marcepanem ;( stwierdzilam, że po co budzić męża jak i tak nigdzie o tej porze ich nie dostanie. Poszlam do lodówki zjadlam rodzynki w czekoladzie, zapiłam mlekiem ( pije je w ciązy na potęgę) i poszlam spać dalej ;))) nigdy w zyciu nie ŻARŁAM w nocy, a teraz doslownie budzi mnie głód i jak nie zjem to ponownie nie zasne. 24 tydzien i jakoś 6kg na plusie. No może 7kg więc jak na tyle co jem to fajnie. U mnie w rodzinie średnia to 25-30kg więc wiele mam do nadrobiebnia ;))) zgubi się bez przesady. Dzidziuś najwazniejszy.

Odnośnik do komentarza

Cześć mamcie
U mnie 22 tydz i 7kg na plusie.
W pierwszej ciąży dopiero około 24 tyg zaczęłam tyc. Nie przejmuje się jakoś za bardzo waga. byle by tylko dzieci były zdrowe a potem będziemy się odchudzać.

Ja mam jakąś infekcje i dostałam clitrazolum na 5 dni dopochwowo.

Wózek kupiłam:) icandy peach double z fotelikami samochodowymi i siedziskami. U nas w sobotę promocje w next i wysyłam męża o 5 rano na szał zakupowy :)
Ciuchy mam po synku a teraz dokupie mniejsze ( bliźniaki podobno będą mniejsze) .

Zaczynam chodzić jak pingwin :)

Puls też mam wysoki ale to normalne, miałam jeszcze ecg i będę miał wizytę z kardiologiem czy serce wyrabia z pompowanie krwi.

Ruchy czuje tylko jednego dziecka, tak mi się wydaje. Lekarz mówił że przy bliźniakach też tak może właśnie być i żeby się tym nie martwić.

Jeszcze 6 tyg i kończę pracę bo nie dam radę ;)
Jestem na samo zatrudnieniu więc im dłużej będę pracować to będę miała swoje pieniążki.

Buziaki kochane

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

U mnie 21 tydzień 2 dni i 7 kg na plusie. Przez pierwsze 10 tygodni leżenia przytylam momentalnie 2 kg. Od kilku dni staram się nie jeść słodyczy bo to nic dobrego ale ja nie mogę się powstrzymać i niestety codziennie choćby jeden cukierek ale musi być. W pierwszej ciazy przytylam w sumie 20 kg. Mam nadzieję że teraz bedzie mniej .ale najważniejsze aby dzidziuś był zdrowy. Ja po porodzie sobie poradzę . w środę idę na połówkowe i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę swoje dziecko. Trochę się denerwuje bo moja córka urodziła się z wrodzona wadą serca a teraz na tym usg okaże się czy czekają nas dalsze specjalistyczne badania tzn usg kardiologiczne dziecka . czekamy również na potwierdzenie czy To będzie Łucja czy zmieniło się na synka.

Odnośnik do komentarza

Jakiś strasznie pechowy dzień. Nie dość, że zle się czuje. Wszystko idzie nie tak to na koniec wybuchła mi zmywarka. Miala 3 lata i cała się stopiła. Mąż szybko wylaczyl z prądu. Nie wien co się moglo stać. Pewnie jakos woda sie dostała bo co innego...eh i zaś koszta ;)))))

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

A ja z kolei po burzach, deszczu i gradzie spalam wreszcie jak dziecko :)) Od 20:40 do 7!! Nie pemietam kiedy spalam tak dlugo!
Ochlodzenie sprzyja chyba tez w spaniu synkowi, bo normalnie wstaje o 6tej a dzis 7:30 i dalej spi..
Dobry poczatek dnia!

Odnośnik do komentarza

Hej kochane, piszę bo może któraś tak miała?
Wczoraj miałam wizytę - wszystko super ze mną i z córeczką (juz na 100%)
Po powrocie do domu dopadł mnie dziwny bol. Przy siku - zrobiłam Malo i bolalo przy parciu . W nocy tez bolalo miejsce poniżej brzucha. Moze to spojenie lonowe. Wzięłam nospe i troche pospalam ale dzis od rana ćmi :((( nie wiem co to bo na wizycie bylo super.... :((

Odnośnik do komentarza

Hejka! Zauważyłam, że będzie mały Jędrzej u któreś- piękne imię, też nad nim myślałam:)
Ja byłam u rodziców na 2 dni- więc całe dnie biegałam po mieście, po koleżankach- bo rzadko się widujemy. Moja mama mówi, ze ciąża mi służy. I nikt nie podejrzewał, ze u mnie już 6 miesiąc- bo nic nie widać za dużo:)Za to w piersi mim poszło ostro- każdy smieje się, ze mąż zadowolony:)Znów staniki do wymiany, bo już małe się robią.
Pogoda płata figle i kijków nie było- więc czuję się nie spełniona dziś:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Uff, od wczoraj nie mogłam zalogować się tutaj, może przez te burze, a chcę się pochwalić, że znamy już płeć - będzie Emilka. Jeśli chodzi o wagę to 6 kg na plusie. Ciągle robi mi się słabo, zwłaszcza rano i nie wiem czy dam radę w tym miesiącu zrobić badania na czas. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Powiem wam ze coś dzisiaj kiepsko się czuje :/ myślałam że to ciśnienia ale mam 105/69 puls 88 wiec chyba dobrze. Głowa z tyłu mnie piecze i boli ech pewnie od pogody raz burza raz słońce i duszno.
A jak u was samopoczucie?
Tosca gwiazdkaola super ze juz wiecie na 100 % ze dziewczynki ;)
evli2 u mnie to samo ciąży w zwykłych ubraniach nie widać a tu jeszcze tydzień i wkraczam w 6 miesiąc :D ale powiem wam dziewczynki ze jak założyłam dopasowana sukienkę na wesele to kazdy zdziwiony (kto nie wiedzial) ze jestem w ciąży.

Jak u was z wyprawka? Ja chcę zapiąć wszystko na ostatni guzik do końca sierpnia a wrzesień i październik zostawić na przygotowania dla mnie.
Rozmawiałam z kuzynka męża która ma termin 2 tygodnie wcześniej na temat wyprawki. Ona zaskoczona ze tyle już mam a ona nie ma nic.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Gwiazdkaola ładne imię, u nas też byłaby Emilka, ale jest Dominik ;D
Upały przeszły, wieje chłodem z okna, wybawienie! :) ja kupiłam sobie w końcu spodnie ciążowe, dziwne są te numeracje. Normalnie nosiłam 38, a tu 36 są luźne a 34 za małe. No nic, może przytyję jeszcze :) na razie legginsy i spodenki z gumką też mogą być.
A co do wyprawki, po kupnie gondoli i ciuszków, robimy przerwę, bo teraz jeszcze doszły koszta naprawy auta i urlop. A w sumie dużo jeszcze czasu, w sierpniu pewnie zaczniemy. Chcemy jeszcze wybielić pokój, chciałam dodac jakiś kolor, ale nie pasuje tam zbytnio nic, bo jedna ściana jest z tapetą z czarno-szaro-srebrnym ornamentem i w ogole cały pokój jest w czarno szaro białym stylu. Może ożywimy to kolorowymi dodatkami.

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Pogoda daje się we znaki . Najpierw upał , potem burza i ulewa .
Dalej zbieramy wyprawkę dla Janka . Ostatni zakup to fotelik do samochodu . Staram się kupować systematycznie aby nie kupować na koniec na łapy capu . We wrześniu zrobię przerwę bo to czas na szkolne wyprawki .
Mały tak buszuje, że aż brzuch mi się porusza .
Na wadze +1 kg .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Jak czytam o Waszych zakupach i kompletowaniu wyprawki, to tez juz bym chciala sie szykowac, ale poczekam do wrzesnia jak juz bedziemy przeprowadzeni i ogarnieci. Jeszcze duzo czasu mamy.
Nie wiem czy to pogoda, czy Synek coraz wyzej, ale ostatnio jakos splycil mi sie oddech i ciezej sie oddycha. Niefajnie :(
Tosca a jak Ty sie czujesz? Objawy ustapily czy dopadla Cie jakas infekcja?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wczoraj byłam na usg, u zupełnie innego lekarza bo tu znów chcieli nas przepisać bo coś... Okazało się, że Stefcio to zdrowy chłopak, waży 350g i termin przesunął się o 2dni z 26na 24. Byłoby cudownie bo na urodziny męża bylibyśmy już w domku:) Ale jestem szczęśliwa!!
Ostatnio zauważyłam że jak złapie mnie głód to Mały mocniej mnie kopie, jakby się domagał jedzenia... i po czekoladzie też tak ma...:) Niestety nie chciał pokazać buźki na 3d, lekarz kazał przyjść w 28 tygodniu bo będzie najlepiej go widać, teraz podobno jeszcze za wcześnie..
U nas znów upał, chyba tego nie przeżyję...

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ;) Melduję się i ja! Po poniedziałkowych dolegliwosciach pozostał tylko stres, że wrócą ;( ale narazie jest ok... może to wiązadła tak dają popalić bo córa jest wyjątkowo duża ;-) ma ponad 500 gramów. Z usg wychodzi że jest troszkę starsza ale wszystko ładnie. Myślę że nie mam co się martwić bo Pani Doktor by chyba powiedziała że malutka jest za duża ....
Czy dodatkowo inwestujecie w super połówkowe? 3d czy inne cuda? Jesteśmy dodatkowo zapisani w przyszłym tygodniu i w sumie się zasanawiam czy jest sens... na tym wyszło wszystko dobrze ale w sumie to 3d/4d to fajna pamiątka jest;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Tosca usg 3d lub 4 d robi się tylko że względu na pamiątkowe zdjęcie , bo co do samego badania dzidziusia to lepsze jest to tradycyjne . na zrezygnowałam .dziś też miałam połówkowe .potwierdzona córka .waży 483 gramy i 15 cm długości i wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza

To znaczy wiem o tym, że na tradycyjnym lekarz super wszystko pomierzy - ale czy oprócz USG u waszych lekarzy prowadzących byłyście gdzieś jeszcze dodatkowo? Moja Pani jest super, i ufam jej w 100%... dlatego się zastanawiam czy jeszcze wykonać sobie w oddzielnej placówce prywatnie USG, a tam właśnie robią też 3d i 4d :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...