Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

MoniB gratki :) fajnie, że już coś wiesz. A ja dziewczyny też już coś tam patrzylam w necie, wózeczki i inne duperele i szczerze, dostałam oczopląsu! :D
Czy kupić 3/4 w 1, czy na poczatek tylko wózek i oddzielnie fotelik do auta, czym się kierować, ceną, czy wyglądem... nie chcę wydawać 1000 euro na samą gondolę :) zaraz przecież dzidzia wyrośnie z tego.
Może jak macie jakieś ulubione i sprawdzone to dajcie linki tym bardziej zielonym? :D
Może w końcu pójdę do jakiegoś sklepu dziecięcego. Pierwszy raz dla siebie a nie po prezent dla znajomych.
Jakie to wzruszające :D

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

:):) super ze wszystkie dzieciaczki zdrowe.
Co do wózków ja dostałam na prezent bebetto pascal 2/1 gondola i spacerówka. W 4 miesiącu kupiłam spacerowke maclarena i do dwóch lat ja używałam i z ręką na sercu polecam, bardzo wygodna, lekka, szybko się składa.
Na wózek musi się zwrócić uwagę czy jesteśmy niscy czy wysocy. Bo raczej ciężko jak gondola jest na wysokości kolan. Są dwa rozmiary gondola dzieci urodza się na jesień więc lepiej wieksza( u nas duża do 4 miesiąca).
A i czy będziemy dużo z dziećmi spacerować w zimie. Bo jak tylko raz w miesiącu to nie ma sensu kupować gondoli. Lepiej dobry fotelik i spacerówka. Fotelik kupiłam britax 0-18 kg. dość drogi był ale byłam zadowolona. Wszystko zależy od waszego stylu życia. Ja potrzebowałam jak najszybciej lekkiego małego wózka bo jeżdżę metrem, kolejka i ciężko z dużym wózkiem. Ile kobiet tyle wózków i gustów.
Łóżeczko kupiłam duże z funkcją Przerobienie na łóżko i do dziś syn na nim spi (5lat).
Body, śpiochy tego też miałam dużo bo nie wiem czy ja nie umiałam ubierać pieluch czy mój syn zawsze obsikal śpiochy ;).
Naprawdę temat wyprawki jest bardzo duży. Jednym nic nie trzeba i radzą sobie bardzo dobrze a Inn wszystko kupują ( czasem nie potrzebnie). Ja też jestem gadzeciara i miałam prawie wszystko :).

A teraz nic nie kupuje. Wybiorę tylko wózek i jak urodze i zamówię i do dwóch dni będzie w domu.
Dzieci będą na początku w jednym łóżeczku, będę karmić mlekiem sztucznym to tylko kupię butelki.
Ciuszków mam dużo po synu.

Co do ciuchów ciążowych to mam też bardzo dużo bo jak widzę jakąś promocję więcej niż 70% to zawsze kupię :) najwyżej przerobie i będą po ciąży. Kupuje bardzo dużo na zalando, gap, next, new look,Asda, mathercare.

Ja nadal wymiotyje teraz tak dwa razy dziennie na wadze 0,5 kg na plusie jem często ale małe porcje.
Bolą mnie krzyże po całym dniu jak się położę to nie daje rady się ruszyć.
Biegam siku co 2 godz więc chodzę w nocy jak zombi.
W poniedziałek mam usg 13 tydz i jak będzie wszystko ok to powiem synowi. Ciągle pyta czemu mam taki duży brzuch :).
Zmęczona też jestem i to strasznie niby pracuje tylko 4-5 godz dziennie ale potem obowiązki w domu po syna do szkoły (jadę pociągiem) obiad, praca domowa. Kolacja :) i padam o 9. Jak budzik dzwoni o 6:30 to nie wiem co się dzieje :).
Ja się pytam gdzie są mamy bliźniakow było cos 3-4 a teraz zostałam sama?

Włosy farbuje i teraz kolor wyszedł mi ciemniejszy.
Mam pytanie czym golicie nogi. Ja używałam domowego laseru (w ciąży nie wolno) wosku - nie wolno. Nie mam bardzo owlosionych nóg bo laseru używalam raz na 6 tyg a teraz mam taki meszek i jak zgole maszynka to będą rosły okropnie. Pytałam kosmetyczki to mówiła żeby najlepiej maszynka i tyle. Sama nie wiem.

Miłego dnia kochane :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wyprawkę, to mam dużo ubrań, łóżeczko, ręczny laktator itp. Ostatnio kupiłam na olx woombie (planuję zakupic jeszcze jedną sztukę).
Wózek po synku sprzedałam. Fotelik też. Musze kupić nowe i mam juz na oku jeden wózek Mamas&Papas, ale własnie jest w wyprzedaży, bo jego miejsce zajął nowy model, więc możliwe,że juz się na niego nie załapię.
Przy zakupie wózka zamierzam patrzeć przede wszystkim, żeby spacerówka składała się razem ze stelarzem. W Maxi Cosi Mura, który używałam przy synku, składanie spacerówki było dość niewygodne.
Fotelik mam upatrzony z Cybexa, w stelarzu rozkłada się do leżenia, ma fajną budkę. Tym razem kupię z isofixem. Bedziemy z maluszkiem odwozic starszego brata do przedszkola, więc będzie mi wygodniej montować.
Mam spacerówkę Maclaren XLR, szczerze jej nieznoszę i jak tylko ją wypiorę, idzie na sprzedaż. Synek w niej jakoś tak 'wisiał', zdecydowanie wolę coś z głębszym siedziskiem.

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki :)
Jestem po wizycie i usg przesiewowym (bo tak je lekarz nazwał). Dziś 13tc a z usg 13+3, kość nosowa jest, przyziemność karkowa w normie, wszystkie narządy Ok :)
Tylko płci mi nie podał bo jeszcze nie było widać :)
A co do wyprawki to ja mam wózek 3w1 x-lander x-move :) ale go sprzedam bo wypatrzyłam sobie inny ;) w łóżeczku jeszcze spi synek, wiec będę musiała kupić jakaś kołyskę albo kosz Mojżesza :) strasznie mi się podobają :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgbqdn01el.png

Odnośnik do komentarza

Kasia spokojnie nie jesteś sama :)Jak na ciąże bliźniacza musze powiedzieć,ze czuje sie dobrze i brzuszek jest juz widoczny,ale nie aż tak bardzo :)Właśnie dziewczyny ja juz dostałam skierowanie na glukozę a jestem w 11 tc i 2 dni.Badania mam zrobić parę dni przed wizyta a wizytę mam 24.05.Wy tez juz robiłyście glukozę?Co do wózków sie nie wypowiadam,bo sama jeszcze nie wiem jaki byłby wygodny z bliźniaczych.

Odnośnik do komentarza

ocia
Witaj Katnap.Gratuluje po dwojnego szczęścia i witaj w klubie :) Jak znosisz ogólnie ciąże?

Odkąd byłam na usg w 8 tyg. i okazało się, że bliźniaki to ginekolog kazała mi leżeć (przynajmniej do 16 tyg.). Dodatkowo muszę iść do innej ginekolog, która prowadzi ciąże mnogie, bo moja nie.
Jak okazało się, że jestem w ciąży to czułam się fatalnie, mdłości cały dzień, spanie cały dzień. Od razu dostałam L4, a że bliźniaki to tym bardziej nie miałam co myśleć o powrocie do pracy.
Teraz cały czas leżę, a marzy mi się wyjść chociaż na chwilę na spacer, no ale dzieci najważniejsze. :-)
Za tydzień badania prenatalne, s następnie wizyta u nowej Pani doktor i zobaczymy co powie.

https://www.suwaczki.com/tickers/ganngzu3ps2kqn3q.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamy i gratuluję podwójnego szczęścia :*

Wczoraj czytałam forum i były z nam mamy które jak się doczytalam to ostatnio poronily. Kochane jest mi naprawdę przykro. Dbajcie o się i wierzę że niebawem będziecie nosić pod sercem nowe bobasy:*

Ja mieszkam w uk i tu nie ma obciążenia glukoza. Chyba że są jakieś wskazania. Tak samo nie robi się hormonów tarczycy bo w ciąży się zmienia, jak przed się nie miało problemów to teraz nic się nie robi. W pl robiłam tsh i pierw wyszedł mi 0,05 a po tyg 0,02 i ft3 miałam za wysokie ale lekarz stwierdził że w ciąży się tak może dziać. Tutaj pokazałem im wyniki i nie kazali się przejmować.

Ja narazie też nie myślę o wózku chciałabym taki żeby dzieci siedziały jeden po drugim żeby zmieścić się do windy i na chodniku :)

Trzymajcie się ciepło :*

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj miałam pecha totalnego gościu jadący przedemną nagle stwierdził że będzie skręcać no i zahamowal gwałtownie a ja za nim po piskach i wyjechałam mu w przyczepkę. Auto cały przód do wymiany na szczęście tylko karoseria a nie silnik czy chłodnica ale fakt faktem auto męża i koszt naprawy nie mały. Tak się zdenerwowalam ze dostałam bóli brzucha i lekkich skurczy ale facet stwierdził że on powoli jechał i jeszcze kierunkowskaz miał a tu nic nie włączył :( :( beznadziejny dzień.

Przepraszam ale musiałam gdzieś się wyzalić ;(

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza
Gość żurawinka

Ja mam za tydzien badania prenatalne (13t1d). Nie moge sie doczekac :)
Co do kupowania to ja raczej mam wszystko, bo cora ma rok, wiec wszystko po niej. Lozeczko, ubranka, wozek, fotelik, kocyki.
A przy wozku najlepiej kupic z fajna, duzą gondolą, bo te 3w1 maja zwykle beznadziejną spacerowke. Ciezka, nieporeczna.
Teraz uzywamy joie literax 4. Jest super :)
Czuje sie juz troszke lepiej choc zdazają sie mdlosci i bol glowy. W pt. bylam u lekarza. Z dzidziusiem ok, ale ja mam slabe wyniki. Dał mi duphaston, bo progesteron niski (26).

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Zwariowana ja polecam serdecznie:
Heidi Murkoff "w oczekiwaniu na dziecko". Ja znalazlam tam odpowiedzi na wiele pytan w pierwszej ciazy. Sa tez kolejne czesci juz o dzieciaczku. Obszerna i swietna ksiazka.
A co tam u Was po weekendzie? Jakos cicho ostatnio na forum.

Odnośnik do komentarza

Zurawinka, uff, nie tylko ja jestem jeszcze przed prenatalnymi :D Wizyta już w czwartek.

Kupiłam sobie w sobotę ciążowe dzinsy 3/4, w HM. takie z dziurami, bo innych nie było. Wzięłam rozmiar 38, ponosiłam trochę, ale jednak sa za duże :( Nie doceniłam swoich mozliwości. Chyba jednak wcale tak nie utyłam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

MichaKaro mi nie powiedziala lekarka jaka dluga tylko ze calkowicie zamknieta i wyglada dobrze. W pierwszej ciazy tez nie pamietam zeby ktos mi mierzyl.
Mogu ja wlasnie dlategi chodze w przedciazowych bo w hm wszystkie dziurawe i mi sie nie podobaly (chyba za stara jestem;)) Ciazowe sa zwykle z dodatkiem i sie naciegaja. Ja w pierwszej ciazy liczylam ze prztyje z 20kg i kupilam wieksze i do konca ciazy byly za duze. Daj koniecznie znac po wizycie!

Odnośnik do komentarza

Książkę polecam tą samą ( w oczekiwaniu na dziecko) fajnie napisana prostym językiem.

Ja też nie miałam podanej długości szyjki tylko że wszystko zamknięte.

Dziś miałam usg prenatalne równy 13 tydz. Dzieci rozwinięte na 13+5.
Jeden chłopiec ( pani nie powiedziała bo nie mogła ale siuraka widziałam i powiedziałam że chłopak to tylko skinela głową).
Wszystko niby ok ale jedna łożysko jest nisko ułożone i jedno dzieciątko ma tylko jedna żyle i jedna tetnice w pepowinie. A powinno być 3-4.
W przyszłym tyg kolejne usg z wizytą u lekarza. A tak to mają po 8cm,po 5 palców :) pani wszystko pokazywała i tłumaczyła (usg trwało 1h).

Ciuchy ciążowe w pierwszej ciąży kupiłam rozmiar 40 i do końca ciąży w nich chodziłam a brzuch miałam bardzo duży.

Odnośnik do komentarza

Ja z typowo ciązowych ciuchów miałam spodnie rozmiar 36, w których przechodziłam całą ciążę. Poza tym nosiłam getry i za duże tuniki, które zabrałam mojej mamie.
Teraz planuje kupowac sobie jakies typowo ciążowe ciuchy.
Chciałabym nie utyć znów 22 kg, ale wydaje mi się, że to niemożliwe. Nie obżeram sie, a mam 5 kg na plusie, więc nie wrózy to nic dobrego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...