Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie mamusie :) te nowe również :)
Dawno się nie odzywałam. Nadal plamie na brązowo.. zauważyłam ze każdy wysiłek czy dzień na nogach kończy się plamieniem :( w piątek mam wizytę i oby było wszystko Ok :) to będzie wtedy Równy 9 Tc :)
Na chwile obecna oprócz niepohamowanego apetytu i 1kg na plusie nie mam żadnych przykrych dolegliwości :) w pierwszej ciąży tez nie miałam wiec to chyba norma u mnie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgbqdn01el.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki. Nasz dzidziuś ma całe 3cm !!! Szok jak z małej kropki zrobił się fajny bąbelek z rączkami i nóżkami. Śliczny Robaczek !!! Cudownie to zobaczyć. Aż mi mdłości odeszły !!! ( przynajmniej na dziś) nie mogę uwierzyć, że ta istotka jest we mnie. Nie przestaje się uśmiechać. Zdjęcie już w rameczce. Zapisałam się na badania prenatalne 27.04. Tak kazał lekarz i nawet dziś zaglądał za siusiakiem ale mówi ze jeszcze nic bie widac ale czasem jak jest chlopiec to nawet w 12tyg już można zobaczyć więc jak mamy mieć synka to licze na prenatalne ;)))

Odnośnik do komentarza

Mogu
11 tydz + 5 dni tzn - 11 skończonych tygodni + 5 dni kolejnego, 12go tygodnia.
Czyli 12 tydzien :)

Czyli 11 tydz. ale to moje zdanie i wielu lekarzy. Niedawno nawet czytalam na blogu mamaginekolog. W 12 tyg dopiero bedzie jak 11 tydz bedzie skonczony chociaz dziwnie to brzmi ale tak fachowo sie przyjmuje tc. Mozna sie pogubic, wazne aby lekarz wiedzial co kiedy ma robic za badania i wszyscy byli zdrowi. ;)

Gratuluje wynikow wizyt i witam nowe mamy. Fajnie ze nas przybywa.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Alabastrino, zresztą sama piszesz, ze 12 tydzień będzie wtedy, jeśli 11. tydzień będzie skończony.

Proste działenie 11 + 5 - czyli 11 SKOŃCZONYCH tygodni i 5 dni kolejnego tygodnia.

Sama to napisałaś.
Nie pisz więc, ze 'wielu lekarzy' ma takie zdanie, bo wprowazasz w błąd. Proponuję więc otworzyć kalendarz i policzyć 'ręcznie'. I wszystko będzie jasne :) :) :)

Odnośnik do komentarza

Mogu tak napisalam i mam na mysli np. 11 +5 ze 11 tyg. Skonczonych i 5 dni kolejnego tygodnia ale poki nie jest on skonczony to nie jest. Nie umiem wyjasnic inaczej i kazdy niech liczy jak chce. Z tym ze gdyby ktos byl 11+1 to raczej slabo powiedziec ze jest to 12 tydz i co mozna pewne badania juz robic czy nie jakbys tak powiedziala lekarzowi??
Dla mnie temat sie konczy. Dziekuje i nie trzeba sie irytowac.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

jeśli skończyłas 11 tydzień, to znaczy, że masz za sobą 11 tygodni i aktualnie JESTEŚ W DWUNASTYM TYGODNIU.
Jeśłi skończysz czwarty miesiąc ciązy, to będziesz w piątym. Skończysz piąty, będziesz w szóstym. Aż dojdzie do tego, że będziesz w dziewiątym.
Nie musisz się ze mną zgadzac, ale nie podważaj czyjegoś zdania, jeśłi nie masz odpowiedniej wiedzy, a tym barziej nie powołuj się na opinię lekarzy, bo dość mało prawdopodobne jest, by faktycznie takie opinie były.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mogu tak liczymy my lepiej brzmi jestesmy bardziej zaawansowane w ciazy itd. Chcesz dowodu na moje zdanie to mozesz wejsc na blog mamaginekolog i to jest zdanie tej babki ktora jest Lekarzem. Przyjmuje Twoje zdanie na ten temat i wierze ze bronisz swojego zdania tak samo jak ja swojego. Nic zlego w tym nie ma. Pozdrawiam

Ps czy wiecie cos na temat zdjec powiedzmy profilowych na tym forum ktorych forum nie obsluguje? Chodzi mi o format pliku w jakim musi byc zapisane zdj. Aby je dodac.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Mogu
Poza tym - nie wysysam tego z palca, mam już za sobą jedną ciąże zakończoną 37+5 - co zostało odnotowane jako poród o czasie w 38. tygodniu ciązy :)

Tyle ode mnie

Widzisz gratuluje ciazy i porodu a ja mam odnotowane na tydz. wstecz poronienie (zabieg) i jak to wytlumaczyc? Zapisane przez lekarzy. Ale przy życiu i smierci w sumie to sa zapisy mniej istotne. Tak mi sie wydaje.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Moze dlatego taka dyskusja bo tez jestem skorpionem ;)) jak sie do konca doczyta to jest zapisane jak licza pacjentki a jak lekarze i jak im lepiej mowic. Wiadomo nie trzeba nikomu wierzyc i kazdy ma wybor. Jesli mialabym nowic ze jestem w 10 tyg. To dlaczego moj suwaczek pokazuje 9+ iles dni bo pokazuje faktyczny stan a nie do przodu. Potocznie wszyscy jak jeden powiedza ze jestem w 10 tc. A lekarz powie 9 + iles dni. Na poczatku ciazy jest to istotne gdzie dziecko rosnie bardzo szybko.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Alabastrino nie chce Ci sprawiac przykrosci, ale chyba z Mogu mamy racje. Przeczytalam polecany przez Ciebie artykul i kluczowa sprawa jest tu czasownik. Miec i byc stanowi roznice. Bedac 11+2 mozna powiedziec "mam" 11tygodni (bo tyle jest skonczone i to jest istotniejsze dla lekarza) ale "jestem" w 12 tygodniu i sama mamaginekolog tego nie neguje. Bledem byloby natomiast powiedziec o 11+2 ze mam 12 tygodni.
To tak jak z naszym wiekiem - w dniu uroszin skonczylam 33lata, wiec mam 43 a teraz jestem w 34 roku zycia. Ale tak nikt nie mowi.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Alabastrino nie chce Ci sprawiac przykrosci, ale chyba z Mogu mamy racje. Przeczytalam polecany przez Ciebie artykul i kluczowa sprawa jest tu czasownik. Miec i byc stanowi roznice. Bedac 11+2 mozna powiedziec "mam" 11tygodni (bo tyle jest skonczone i to jest istotniejsze dla lekarza) ale "jestem" w 12 tygodniu i sama mamaginekolog tego nie neguje. Bledem byloby natomiast powiedziec o 11+2 ze mam 12 tygodni.
To tak jak z naszym wiekiem - w dniu urodzin skonczylam 33lata, wiec mam 33 a teraz jestem w 34 roku zycia. Ale tak nikt nie mowi, mowi sie raczej mam 33 lata. W ciazy natomiast malo kto mowi mam ciaze 11tyg tylko jestem w 12 tyg.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Oj tam. Nie ma to znaczenia. Tydzień w prawo czy w lewo ;) lekarz i tak wie kiedy jakie badania zlecić. Nasze Dzidzie są zdrowe i to najważniejsze ;) w sumie to ja sobie na poczatku zawsze dodaje bo wtedy jestem taka dumna, że mój Glutek mamusiowy taki duży;))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...